Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: playan   
Дата:   05-02-11 10:43

Ano, ето ти още един пример за това как заснема видео Пентаксът, както и потвърждение на думите на много потребители по света че стабилизаторът при този апарат е изненадващо добър.
Онзи, който е заснел видеото по-долу, е подмятал и движил апарата доста, все пак с явната цел да следи основния обект. Да забелязваш каквато и да е следа от "желе" ефект?!? Видеото е абсолютно сурово и необработвано:
http://www.youtube.com/watch?v=IhrMvlQYWZ0&hd=1


Според мен отдавна вече трябва да си направил изводите си относно избора си.

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: джъмбо   
Дата:   05-02-11 11:15

да забелязва се и то добре... стига да знаеш как да гледаш

ако бе толкова арен щяха само него да ползват....

а гледам предимно друга марка ползват... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: Апо   
Дата:   05-02-11 11:38

Автор: playan
Дата: 05-02-11 10:43

Ano, ето ти още един пример за това как заснема видео Пентаксът, както и потвърждение на думите на много потребители по света че стабилизаторът при този апарат е изненадващо добър.
Онзи, който е заснел видеото по-долу, е подмятал и движил апарата доста, все пак с явната цел да следи основния обект. Да забелязваш каквато и да е следа от "желе" ефект?!? Видеото е абсолютно сурово и необработвано:



----------------------------------------

[smile] "Желе" разбира се има, но то се вижда само в нефокусираният заден план.

Аз горе долу такива кадри ще снимам - на бягащо напред назад момиченце и като гледам Пентакса също трудно се справя с фокуса. Ако това е снимано с АФ то той е като че ли по добър от този на Никона. Но направо не знам това как би могло да се заснеме добре дори на ръчен фокус - апарата ми се струва твърде близо до изпълнителя. Имате ли идея как би се справил в такава ситуация Панасоник GH2 или споменатото Фуджи - нищо че са много различни класове.



Публикацията е редактирана (05-02-11 11:41)

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: MARLOV   
Дата:   05-02-11 11:47

Абе ти с това желе изкрейзи! Май не знаеш какво искаш.Няма Ролс-ройси по 10 бона.

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: playan   
Дата:   05-02-11 11:52

Ама стига с този автофокус! Каквото и да си купиш, ако ще RED One или Arri да е, всичко зависи не от машината, а от този който е зад нея!!! Между другото, ти шофьор ли си? Ако да, как го правиш: колата ли води теб или ти нея? Същото е ако свириш на инструмент или снимаш с камера или апарат. Научи се да се доверяваш на способностите си - тях можеш постоянно да ги развиваш, докато техниката - не!
Джъмбо, както сам виждаш, баш си е арен. А дали всички са щели само тоя модел да ползват, а кажи ми кой е пък този свръх модел, дето всички го ползват? И какво коства като цена и т.н.?
И стига с тези нелепи приказки, че имало желе, ама да си знаел ка да гледаш! Е в края на краищата според твоите цели и потребление кое е по-важно: да си заснемеш спомените в подобаващ и доста приличен вид или да трепериш в очакване кой за какво слабо място ще се хване?
Ano, като толкова се колебаеш и въртиш все около онова Фуджи, най-накрая си го вземи, ама да не го видим след 2-3 седмици в раздел "Продавам"...



Публикацията е редактирана (05-02-11 11:57)

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: Navy   
Дата:   05-02-11 12:03

Абе земи си айфон 4 за видео и стига ги слуша тия умници! ;)

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: drago05   
Дата:   05-02-11 12:05

Вземай RED и нямаш грижи ... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: Апо   
Дата:   05-02-11 12:21

Явно трябва да кажа, че сега снимам с Канон Power shot A1000is. Не че не съм доволен - като за цената си мисля че е добър - има и отлична стабилизация за такъв апарат, но явно искам нещо което да снима по-добре от него - фото и видео.
Не ми се ще да купя нещо дето догодина пак ще се чудя какво да го правя.

Айфон ще взема на дъщерята след някоя друга година. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: Navy   
Дата:   05-02-11 12:29

Нямаш си и на представа как снима ХД, а плазма и аз имам хаха...

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: джъмбо   
Дата:   05-02-11 13:33

ако ще си снимам спомените ще си взема джобна видео камера.... както и съм направил....

ей такава


http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2008/09/9-3-08-xacti1010.jpg



няма желета мелета има супер фокус и фул ръчни настройки

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

а април месец съм си запланувал нова ей така щот ми екеф

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: navy   
Дата:   05-02-11 14:17

Тъпа ралта... няма ДОФ [smilie5]
То се ино с айфоня да снимам [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: джъмбо   
Дата:   05-02-11 14:27

доф става кат си близо до обекта и си турил бурканиада....

иначе и с тоя сапунгер горе съм правил доф.... кат снимаш от хипер близо и си отворил на 1.8... нищо че му е половин нокът матрицата....


а новото дет съм загледал ще го пробвам и ще реша дали сменя сегашната [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: otvorenia   
Дата:   05-02-11 16:50

джъмбо е прав [smilie24] и кефи
Много добре казано

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: Апо   
Дата:   05-02-11 22:28

Разбрах ви!!!

Сега се връщам от СТ. Загора. Там ходих в магазина на Фотосинтезис и гледах Никон Д3100. Май сте прави, че тази техника още не е за мен - заедно с продавачката едвам го подкарахме на видео и още 15м. ни трябваха да разберем от къде му се включва авто фокуса. Това с ръчното фокусиране не е за мен. С тези диоптри дето ги имам и на този екран съвсем няма да съм сигурен че съм уцелил фокуса.

Май няма такъв апарат като за моите нужди и способности - хем да прави по- хубави снимки от добра сапунерка, хем да е лесен за обслужване. Само НЕКСусите на Сони като, че ли са по като за любител с претенции към качеството. Аз май съм точно такъв към момента...


Не съм толкова добре с фотографията и за това моля някой да ми разясни какво на практика означава това /писано е за НЕКСусите/?:
Being based around an APS-C sensor as used in the majority of DSLRs, the NEX cameras are subject to the same 1.5x 'crop factor' as them, so a 16mm lens will give the same field of view as a 24mm lens would on a 35mm film cameras.

Означава ли, че са малко по широкоъгълни?

И още 1080i при 60 кадъра в мин. като качество сравнимо ли е с 1080р/30 или 24 кадъра в мин.



Публикацията е редактирана (06-02-11 08:42)

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: langel   
Дата:   06-02-11 09:00

Щом наблягаш основно на видеото, защо не помислиш за варианта видеокамера, която да да прави и сносни снимки. Например Sony NEX-VG 10.

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: Апо   
Дата:   06-02-11 09:18

Към момента търся нещо което да прави и двете неща достатъчно добре - като за "притенциозен любител". Иначе знам, че е по добре отделно.



Публикацията е редактирана (06-02-11 09:20)

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: Ivan_A   
Дата:   06-02-11 09:23

За NEX5 - най-приятната/забавна камера, с която съм снимал. Отличен сензор / със същия размер, като на кроп ДСЛР - Никон/Сони/, отличен подвижен дисплей, възможност за поставяне чрез адаптер на различни стари обективи.
Китовите са си съвсем прилични - поне аз случих с такива. Мажат по ъглите, но със затваряне до ф/5.6-8 - пооправят се. С кроп до съотношение 4:3 или ползване на 16:9 - почти проблем няма.Стабилизацията на 18-55 е отлична.
За видео-режима - съвсем приличен резултат. С последния firmware има и приоритет на диафрагма. Без четене/учене = усилия - няма да минеш, но така е с всяка камера.
Накратко - NEX5+18-55 e,за мен, най-достъпната семейна видеокамера с AVCHD 1920 x 1080i 60/50fps, с отлично качество на снимковите файлове.
Виж по-подробно тук:
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=REVIEW&ARTICLE_ID=118




Публикацията е редактирана (06-02-11 09:25)

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: Апо   
Дата:   06-02-11 09:41

Точно това четох и се зарибих.

Но пак не можах да го разбера - Видеото което това Сони прави дали е сравнимо с това на Full HD 24р. при някой други модели. Питам защото четох, че качеството на 720р е по добро от това на 1080i, но сравнението беше правено за 30 fps, а при сонито е до 60fps.

Този обектив 18-55 явно си е доста по-добър от "палачинката", но имаш ли представа колко е зрителния му ъгъл - като е сложен на апарата, не по спецификация /повече ще правя панорамни снимки/.



Публикацията е редактирана (06-02-11 09:42)

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: roumen5   
Дата:   06-02-11 09:43

Къде може да се намери Sony Nex VG-10 и какви са цените на тази камерка?



Публикацията е редактирана (06-02-11 09:44)

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: джъмбо   
Дата:   06-02-11 10:02

абе ти как въобще си се оженил?!?!?!!?!?

набълбукал си се с някаква информация от брошури дет идея си нямаш какво защо и се опитваш да да удариш 8 ца от тотото...

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

като са казали: не може и куртев в дупница и душата в рая

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: Апо   
Дата:   06-02-11 10:21

джъмбо написа:

> абе ти как въобще си се оженил?!?!?!!?!?
>
> набълбукал си се с някаква информация от брошури дет идея си
> нямаш какво защо и се опитваш да да удариш 8 ца от тотото...

> като са казали: не може и куртев в дупница и душата в рая

Джъмбо прав си[smile] жената много не ме разбира и тя ми е ограничила бюджета иначе да съм си взел и камера и фотоапарат за по 3 бона. Трябва да е нещо хем дето на нея да й хареса като цена, хем на мене като качество. То ясно че ще е компромис- просто търся най добрия вариант. Пиша лаишки, просто защото нямам никакъв опит и не мога и да имам, защото нямам техниката. Ня как да правя сравнения като съм ползвал само две сапунерки. Ето защо питам тук - има доста хора с опит и познания, от които просто търся съвет.
Извинявам се ако Ви дразня, разбирам го, защото и мен понакога дъщеря ми ме ядосва с простотии, но като се замисля после, за нея това са си сериозни и сложни неща.



Публикацията е редактирана (06-02-11 10:24)

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: джъмбо   
Дата:   06-02-11 10:25

взимай там каквото ти е писал иван и се кротвай... че не ти мърда мозъчно възпаление ако се зачетеш още в "технически" характеристики....

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: Апо   
Дата:   06-02-11 10:33

[beer] Взимам го.
[smile] [smile] [smile] [smile] [smile]

Благодаря на отзовалите се.

Закривам темата - освен ако някой не може да ми препоръча от къде да го купя по изгодно - трябва ми до 25.02 защото ще заминавам за Рим и искам да се изкефя...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: navy   
Дата:   06-02-11 11:47

В БГ всички играят по хурката на ценовата политика на Сони... така че... откъдето ти е кеф [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: St.Kolev   
Дата:   12-11-11 19:32

С каквато и камера/фотоапарат да снимаш ако видеото няма добра основа дори да е на full hd то няма да е много добро.
Затова аз ти предлагам да си вземеш по-стара (понеже новата техника не е много добра ако искаш нова техника за добро видео трябва да отделиш поне 1000лв)препоръчително е видеото да се записва на касета понеже още не се е развила толкова техниката че да записва перфектно на диск после мога да ти дам програма конвентор с която ако видеото ти има добра основа ще стане перфектно[shtrak]
Преди годи си взех камера на Samsung която не снима full hd но след конвертор става перфектно, разбира се все още няма как да споделям какво съм заснел и е минало през конвертор на full hd понеже файла става прекалено голям.
И пак казвам не разчитай че ако една камера/фотоапарат снима full hd видеото ще прекрасно за директно снимане на full hd трабва много скъпа техника! Дано съм ти бил плезен [smilie3] [smilie3] [smilie3]. Единствения недостатък може би ще е как да го прехвърлиш на диск.



Публикацията е редактирана (12-11-11 19:48)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »