Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: rusinov   
Дата:   04-02-11 12:05

Хахахаха ОК, щом така си чел [smilie18] Последните серии на Д-р Хаус ги снимага с него, но това е защото не са имали от къде да вземат 550Д. Иначе сериозно, събери още малко над 2000 и погледни това:



http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&product=7595&show=additional



Публикацията е редактирана (04-02-11 12:06)

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: roumen5   
Дата:   04-02-11 12:25

Бих предложил Никон Д7000
Впечатлен съм също от видеото на Олимпус Пен1

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: m_d   
Дата:   04-02-11 12:25

Стига сте давали безумни съвети.
За целите на човека всичко по-скъпо от Sony Nex е престараване.

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: rusinov   
Дата:   04-02-11 12:41

m_d принципно има логика в думите ти, но може пък да се запали много по фотографшята.

roumen5 точно д7000 му предложих [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: darksorrow   
Дата:   04-02-11 12:42

Последните серии на Д-р Хаус ги снимага с него, но това е защото не са имали от къде да вземат 550Д

по определени параграфи видеото на 550д/7д е по-добро от на 5д2, само да вметна.

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: Апо   
Дата:   04-02-11 13:33

Sony Nex всичко ми хареса при тях, но много ме притеснява липсата на опт. стабилизатор, както в тялото така и в обективите. За такъв лек апарат, мисля че при видео нещата ще са доста зле, колкото и да се старая.

Никон 7000 - може и да събера още някой лев, стига да си заслужава доста по голямата сума в сравнение с 3100. Коя от екстрите му си струва тези пари? ... и по добър ли е от 550Д на Канон, който е с подобна цена.



Публикацията е редактирана (04-02-11 13:34)

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: rusinov   
Дата:   04-02-11 13:57

За мен е по-добър. А в сравнение с 3100 е класи над него. И мотор има тялото, което ще ти позволи да ползваш голяма гама от хубави стъкла без мотор. [smilie24] Отделно 3100 мисля, че няма видео, а ти точно видео искаш.



Публикацията е редактирана (04-02-11 14:04)

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: rusinov   
Дата:   04-02-11 14:00

Ето сравнителен тест с 550D

Ето 7000 срещу 3100



Публикацията е редактирана (04-02-11 14:02)

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: Han_solo   
Дата:   04-02-11 14:12

playan написа:

> Най-добре изгледай видео ъплоуди в youtube и vimeo на всичките
> споменати по-горе марки и модели и сам ще видиш разликата -
> значителна е!
> По мое лично мнение за видео заснемане класацията за момента е
> такава:
> 1. Canon 550D
> 2. Pentax K-...
> 3. Nikon D90
> 4. Всичко останало
------------------------

Гледам и не вярвам на УШИТЕ си [smilie3]

Ако си правиш изводите от качени в 'тубата'
Да го напиша отново - ще ме осветлите ли по какво се различава дълбочината на рязкост на разлчини марки фотоапарати при положение че матрицата им е горе долу еднаква?

За качеството на видеото - там нещата са различни и естествено че картината ще се различава [beer]
Там директно ще кажа че Никон Д90 не става за дори горе-долу сериозно снимане на видео... аз имам такъв, като фотоапарат е добър за мен, но съм разочарован от това което прави като видео и бих го сменил със 7000 ама първо ще го пипна и видя как точно може да се контролира картинката при видеото

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: m_d   
Дата:   04-02-11 14:15

Ако чак толкоз иска да троши пари излишно, и при положение че видеото му е по-важно от снимките, тогава Panasonic GH2 е най-добрият вариант за сходни пари. По-добър и от д7000, и от 550д, и от к5, които се споменават наоколо.

А дали си струва такава инвестиция за споменатата употреба? Вероятно не.

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: rusinov   
Дата:   04-02-11 14:15

Аз също потвърждавам, че видеото на Д90 не става, няма дори АФ по време на видео. При Д7000 определено е по-добре, още повече, че има и АФ. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: dopereach   
Дата:   04-02-11 14:18

Въпреки че снимам предимно видео с 550д, не мисля че е 550д или какъвто и дслр е правилния избор за теб.
Преди 550д бях с един камкордер Сони (SD само че) с които снимах до скоро. Оптиката, микрофона, батерията и менюто като цяло ми харесаха. Имаше си и стабилизатор на картината, въпреки че стабилизатора на една конкурентна каера Panasonic ми хареса повече.
Автофокусът го оцених след като минах на дслр, много рядно е бавен предимно при много слаба светлина.
Аз бих ти препоръчал някаква видеокамера Canon, Panasonic или Sony - разбирасе HD модели или някой по компактен фотоапарат със сменяема оптика.

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: Ivan_A   
Дата:   04-02-11 14:26

http://www.eoshd.com/content/460-Canon-60D-versus-Panasonic-GH2-Full-Review-Part-1



Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: playan   
Дата:   04-02-11 14:34

Аз пак потвърждавам написаното от мен по-горе: гледайте тестове и клипове в youtube!!!
И стига с тези празни аргументи, че в youtube не можело да се добие представа заради силната компресия на видео файловете. Както и колкото да е "смачкано" дадено видео в youtube, не може да убегне самият стандарт и визия на заснетото изображение! С колкото и слабо качество да е (макар че там в последно време качеството е далеч по-високо!), ясно си личи за професионалното око кой апарат или видеокамера какво предлага като образ. Я си пуснете трейлър на който и да е филм в youtube, пък да видим тогава дали не си личи за какво става дума, въпреки качеството. Същото е и при всичко останало.
Никон 7000 има още хляб да яде докато постигне класата на Canon, а за онова Sony NEX просто е безсмислено да се прави сравнение - плоско видео изображение както при всеки камкордер на Sony.
Относно стабилизацията - това е възможно най-ненужната част за която си струва да се съобразявате. Пак ви казвам: помислете си дали игрален филм, сериал или Холивудска продукция се снима със стабилизация изобщо - над 99% от всички епизоди и фрагменти се заснемат при почти статично положение!
За 5D Mark II или 7D дори не си струва да споменавам, тъй като става дума за далеч по-сериозен бюджет и възможности, които ако не оправдават целите, просто няма смисъл...



Публикацията е редактирана (04-02-11 14:40)

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: m_d   
Дата:   04-02-11 14:44

Абе, пич, ти изобщо прочете ли какво ще снима човекът? Къв холивуд, къв чувал с картофи...

Другите ти глупости дори няма да ги коментирам.

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: jivkojj   
Дата:   04-02-11 14:57

Фактически ДСЛР в качеството на домашна видео-камера, за момента е най-удачен Д7000 заради автофокуса.
Аз се мъчих с 5Дм2, става, но ако нещата са предварително режисирани и знаеш кое как ще бъде, което изключва домашно ползване, еле пък деца.
Според мен тея ДСЛР видеокамери са най-подходящи за разни никому ненужни есенно-зимни импресии* и режисирани неща. За събития или в къщи - най-добре камкордер.


* ето една такава с Д7000:
http://vimeo.com/16508799



Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: Апо   
Дата:   04-02-11 15:05

написа:

> Абе, пич, ти изобщо прочете ли какво ще снима човекът? Къв
> холивуд, къв чувал с картофи...
>
>
Прав си, чак изключително качество не ми трябва. Относно стабилизацията е обяснимо да е важно, защото за разлика от Холивуд, аз едва ли ще си нося кран да ми държи апарата.
Панасоника - GH1 е далеч над бюджета ми, за съжаление същото се отнася и за Канон 60д.
Сега видях че Сони NEX си имат стабилизация в обектива- ама много странно ми изглеждат тези апаратчета, пък не са и много евтини. Има ли някакмо предимство липсата на огледало при тях /освен размера/.



Публикацията е редактирана (04-02-11 15:06)

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: joktar   
Дата:   04-02-11 15:05

За добро домашно видео и що-годе читави снимки - http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=4&product=6671&show=additional[/url, пък ако държиш на DSLR - нема да влезеш в 2000 лв. бюджет...

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: Апо   
Дата:   04-02-11 15:09

написа:

> За добро домашно видео и що-годе читави снимки -
> http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=4&product=6671&show=additional[/url,
> пък ако държиш на DSLR - нема да влезеш в 2000 лв. бюджет...
Тази LEGRIA ми изяжда бюджета за фотоапарат, а аз дори повече смятам да правя снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: playan   
Дата:   04-02-11 15:25

<Автор: m_d
Дата: 04-02-11 14:44

Абе, пич, ти изобщо прочете ли какво ще снима човекът? Къв холивуд, къв чувал с картофи...

Другите ти глупости дори няма да ги коментирам. >

Ами виж, "пич", аз нито една глупост не съм изрекъл, а казвам нещата с реалните им имена, ИМЕННО защото човекът от самото начало на темата си пише за някакви техники, с които явно не е наясно ако си ги купи, после какво да прави с тях. Отделям от времето си да му обясня кой модел и клас за каква работа и цели е удачен, дадох му насока според НЕГОВОТО запитване, оттам и съветите ми към него. А ти "къв чувал с картофи" като съвет му даде изобщо?!?

Моят последен съвет към Ano: купувай си Olympus E-P1/P2 и ще си свършиш това което ти трябва, та даже и доволен ще останеш от парите които си му дал, и от това което апаратът ти дава!!!

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: m_d   
Дата:   04-02-11 16:03

Виж сега. Надрънка един куп фактологични глупости, придружени с логически непоследователности.

Първо, в 8-битовото видео от неоптимизиран за видео сензор динамичният диапазон заема второстепенна важност след минимизирането на артефактите от видео компресията и от създаването на фрейма при изчитането на сензора (моаре). Засега има един-единствен апарат, който долу-горе се оправя с тия проблеми и това е GH2. Може да се каже, че неговият AVCHD (h.264) с B-frames е с поколение напред, сравнен с по-елементарната h.264 имплементация (p-frames само), използванa в момента в Каноните. Това е и причината gh2 да вади по-добро изображение сравнен с който и да е Канон, и при по-малък обем данни. А предложеният от теб Оли е с две поколения назад по отношения на кодека (MJPEG).

Та точно заради тия артефакти Youtube не върши работа при сравняване на видео. Щото всъщност НИЩО не разбираш за видеото. Което води и до втората точка:

Второ, плоското изображение при видеозаснемането е в 99% от случаите ПЛЮС. И зависи от тон мапинга на 12/14 битов входен сигнал в 8-те изходни бита. Линейните (плоски) криви са предпочитани, защото максимизират информацията в критичните тъмни и светли части (за сметка на мид-рейнджа) и дават повече опции при обработката след това. И Холивуд, драги, снима плоско. Контрастът се фиксира на пост-процес при грейдинга.

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: Апо   
Дата:   04-02-11 16:27

Добре значи Панасоник GH2 [smilie24] - има го за под 2000лв. Остава да кажете дали ще го бива и като апарат - дали е поне на нивото на никон 3100

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: playan   
Дата:   04-02-11 16:44

Ano, онзи спорещия с термини и копирани цитати от интернет никак не е наясно с доклада, да ти кажа. Най-добре се опитай сам да преценяваш и гледаш с очите си, а не с думите. Не става дума кое е по-добро, а кое е най-добро В ТВОЯ СЛУЧАЙ!

Приеми неговите словоизлияния за чиста монета и се бръкни за 2000лв вместо за под 800лв, с които в твоя случай крайните резултати ще са абсолютно аналогични!
Ако избереш по-изгодния вариант, след време в един момент ще ти се стори недостатъчно; ако избереш скъпия про-вариант, скоро след това ще дойде моментът на разочарованието - тогава сам ще се сетиш и ще ми пратиш лично съобщение че си разбрал защо съм ти го казал сега...
В крайна сметка се простирай според възможностите, целите и опита си. Аз повече съвет няма да ти давам - дано и ти, и онзи с теоретичните цитати да се сещате защо.
Късмет в правилния избор!



Публикацията е редактирана (04-02-11 16:46)

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: m_d   
Дата:   04-02-11 16:56

Апо, ще се самоцитирам от по-горе:
Всичко по-скъпо от Некс в твоя случай е престараване.

Иначе по конкретния въпрос: не, не е на нивото на 3100, което е нормално, предвид сензора. Доколко това има практическо значение за теб е друг въпрос.



playan, фръцкането и drama queen изпълненията ходи някъде на тийнейджърките да ги прилагаш...

Отговори на това съобщение
 Re: FullHD с фотоапарат?
Автор: roumen5   
Дата:   04-02-11 17:15

Като се спреш на нещо конкретно, кажи какво е, че ми е интересно.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »