Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 dpreview.FU
Автор: pumabg   
Дата:   02-02-11 22:30

Има ли списък на глупостите, коита тези хора са написали?


http://img138.imageshack.us/img138/6536/testd7000d5000.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: dpreview.FU
Автор: sirkhann   
Дата:   02-02-11 22:56

И драмата е.... ?

Отговори на това съобщение
 Re: dpreview.FU
Автор: bamboor   
Дата:   02-02-11 23:00

Amateurs worry about equipment. Professionals worry about money. Masters worry about light.

Отговори на това съобщение
 Re: dpreview.FU
Автор: pumabg   
Дата:   02-02-11 23:00

Save the drama for your mama!

Отговори на това съобщение
 Re: dpreview.FU
Автор: pumabg   
Дата:   02-02-11 23:05

Благодаря ти бамбо, но тук не става въпрос за мен [smilie5] а за хилядите, които четят този сайт
Ако някой има претенции за професионализъм не може да пише такива глупости..


Отговори на това съобщение
 Re: dpreview.FU
Автор: sirkhann   
Дата:   02-02-11 23:10

Пума - какво те притеснява? Че са дали D5000 да е малко по-добър в ергономия и мерене или с по-добрата стойност? Щото на мен ми се вижда съвсем логично всичко...

Отговори на това съобщение
 Re: dpreview.FU
Автор: hotsnail   
Дата:   02-02-11 23:18

абе това с ергономията е субективно.

Освен апаратите тип никон Д7000 има и друга философия за потребителски интерфейс подобна на канон и сони. Там не се залага на меню коледна елха, а на минимално количество необходими опции.

Да има някои опции, дето трябва да ги копират от никон. Обаче за предпочитане е, да са точно две или три не 50 или 500.

Пример друг - НЕКС-а с 3-те си бутона се оказва доста удобен при по-дълга употреба. В по-новите ревюта на НЕКС пишат че било очевидно как апарата е разработен от минолтенски инженер с фотографско мислене ....глупости ама



Публикацията е редактирана (02-02-11 23:21)

Отговори на това съобщение
 Re: dpreview.FU
Автор: dpurple   
Дата:   02-02-11 23:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: dpreview.FU
Автор: darksorrow   
Дата:   02-02-11 23:49

да, с канон е ужасно, то е едно ровене безконечно, направо... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: dpreview.FU
Автор: sirkhann   
Дата:   02-02-11 23:58

Канонското меню е супер лесно и интуитивно. Много готино си е направено. Като трябва да цъкам някой Никон и ми се повръща [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: dpreview.FU
Автор: rhyan   
Дата:   03-02-11 00:22

Мноооо забавно...канонското меню е като кошница с гаечни ключове. Иди се сети кой ти трябва и за какво беше.

http://a.img-dpreview.com/reviews/CanonEOS1DMarkIV/Images/screens/Menus.gif



Никонското си е направо цвете....няма торба гаечни ключове, и което е по-важното, за неориентирани канонци винаги има хелп...[smilie18]

http://a.img-dpreview.com/reviews/NikonD3s/Images/screengrabs/allmenus.gif


[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Занимавате се с глупости - в моето къстъм меню имам точно 5 опции. Другото е на бутони. Не ми се е наложило да ръчкам в менюто повече от 5 секунди за да си стигна настройката, която ми трябва... при това с аматьорско, не с ПРО тяло, дето има 3 пъти повече копчелък...

Отговори на това съобщение
 Re: dpreview.FU
Автор: Hotsnail   
Дата:   03-02-11 00:22

На некс и на всички алфи това с второто перде е на 3-4 клика - натискаш бутона с мигалка и избираш rear curtain.

Няма кустъм, няма сложни менюта, няма баба яга, всяко сони работи така. Взимаш ново и снимаш.


А900/а700 имат режими дето си ги програмираш ама това са общо взето стандартни настроики дето ги избираш като комплект - спестява 10-20 тина цъкания ако имаш предпочитания как да пука портрет, в студио или друг тип специфична задача

Отговори на това съобщение
 Re: dpreview.FU
Автор: kapitancho   
Дата:   03-02-11 00:43

Аз на Д7000 влизам само в custom menu-то и то:
1. Еднократно ако сменя обектив за да настроя non cpu lens, ако е такъв и мин. скорост за Ауто ИСО.
2. Периодично да видя колко % баКтерия ми остава.

Другото си е настроено веднъж и почти не се пипа - само с изнесените бутони.

Отговори на това съобщение
 Re: dpreview.FU
Автор: Георги   
Дата:   03-02-11 00:50

не е ли по лесно да си настроиш покет уизарда както ти е кеф на конфиг1 и както ти е кеф на конфиг2


и просто да си местиш копчето насам натам [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: dpreview.FU
Автор: dpurple   
Дата:   03-02-11 01:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: dpreview.FU
Автор: didesignbg   
Дата:   03-02-11 08:03

как не ги е срам тея от дпревю да посегнат на ореола на д7000[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: dpreview.FU
Автор: pumabg   
Дата:   03-02-11 18:24

Диде, аз не говоря наизуст а от опит! Имал съм Д5000 а в момента съм с Д7000!
Да говориш, че меренето на петака е по добро е несериозно .. За фокуса и неговата бързина пък направо недоумявам … 70-300 ВР-а преди едвам креташе, като го сложих на седмака и полудя от кеф… Проблема е че този тип сайтове формират мнения! Но от друга страна ако вървят в тази посока, скоро трудно някой ще им вярва …
[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: dpreview.FU
Автор: Alex-dan   
Дата:   03-02-11 18:28

От Никон направо са се прецакали като са сложили ново мерене и АФ система, да бяха взели тези на Д5000 [smilie5] Но подозирам, че и да го бяха направили, графиките щяха да са същите [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: dpreview.FU
Автор: Hotsnail   
Дата:   03-02-11 20:55

А истината е че сравняват домати с гущери.

Двата апарата са различен клас.

Д5000 е в класа на сонските 5-ци а55 а580. Дори в определен смисъл тия апарати са сравняеми със по-долния клас на д3100 а33 и подобни щото целят горе долу един тип клиенти с различно дебело портмоне.

Д7000 е класа на 60d и дори малко нагоре. По сравним е с д300 или 7д - същия клас потребители - запалени аматьори. Ама д7000 е за тия с ограничен бюджет - д400 и д800 ще са за по заможните.

Да за апарат клас любител предполагам д5000 има перфектен фокус

Отговори на това съобщение
 Re: dpreview.FU
Автор: джъмбо   
Дата:   03-02-11 21:08

д7000 си е от един клас със 7д.... не знам за какво го буташ в групата на 60д [smilie8]


иначе оня никонхейтърския бот ми е интересно колко кадъра е направил с всеки един модел който се скъсва да оплюва...

всъщност едва ли ще има адекватен отговор... програмата която е заложена в него не му позволява [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: dpreview.FU
Автор: didesignbg   
Дата:   03-02-11 21:58

ооо, никончо, запенил си се нещо [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: dpreview.FU
Автор: джъмбо   
Дата:   03-02-11 22:01

кат пералня перла 5 с бонукс [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

така и си знаех... ботчето не намира отговор в базата си данни

Отговори на това съобщение
 Re: dpreview.FU
Автор: didesignbg   
Дата:   03-02-11 22:12

д7к е в класа на д2х, не просто в този на 7д [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: dpreview.FU
Автор: jivkojj   
Дата:   03-02-11 22:25

Ехх, да вземат от Никон да подхвърлят едно Д300 тяло на Фуджи. Пък те от своя страна да го окастрят както те си знаят, да му турят супер-дупер сензора, че да се кротне didesignbg ,



ама не би [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: dpreview.FU
Автор: hotsnail   
Дата:   03-02-11 22:33

Абе е сега чета popular photography за Февруари броя.

Има една стаийка за кроп срещу ФФ и предимството на кропа че прави стъклата по-дълги и некфи такива. В целата статия величаят Д2х или h там правилния модел.

А в едно каре от страни пише понеже нема от къде да вземете тоя златен модел на никон ви предлагаме да видите Сони А55 - щото има точно толкоз бърз АФ, 10к/с и малко по убав сензор. [smilie18] [smilie18]

Та ако сони А55 е в класа на Никон Д2 не се учудвам и Д7000 да е в класа на 7Д [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: dpreview.FU
Автор: джъмбо   
Дата:   03-02-11 22:40

явно някой малоумник го е писал карето дето чете лява колонка чете дясна колонка и ясноооо лявата колонка кърти


бе гледам аз днес по новините некви с алфи... и то се оказа че били с алфа ромео [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: dpreview.FU
Автор: KiIIeR   
Дата:   03-02-11 22:48

чат пат ви чета и се чудя на колко години сте. имам чувството, че някакви деца спорят на кое по му е хубава металната количка.
няква детска работа.
никон канон сони пентакс?
някви комплекси ли имате?

аз лично от давно спрях да робувам на техниката. важното е да ми върши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: dpreview.FU
Автор: hotsnail   
Дата:   03-02-11 22:51

Kiler така са истинските артисти - грбват смена-8 или холга и се скътават от форума.

Отговори на това съобщение
 Re: dpreview.FU
Автор: KiIIeR   
Дата:   03-02-11 22:58

ми не знам какво грабват, според мен по важно е да има желание. а не с какво къде и как.

Отговори на това съобщение
 Re: dpreview.FU
Автор: hotsnail   
Дата:   03-02-11 23:29

Тия от Popular Photography кефят.

В една статийка как да обработим пейзажче има в карето съвет към американския фотограф. Съвета е на излизане от САЩ на митниците да попълват формуляр #4457 щото иначе като се връщат ша друснат едно митце и данъче продажба. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Хе-хехе човек си мисли, че живее на село и затуй има селяни, ама селянията била повсеместна и всеобхватна. [smilie18] [smilie18]

Голям кеф американосите попълват #4457

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »