Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Съвет за Покупка на Дслр
Автор: vikitovikito   
Дата:   02-02-11 22:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Покупка на Дслр
Автор: apollo   
Дата:   02-02-11 22:11

От тези съм снимал повече с Канон 20 и 30Д и Никон Д40.

Определено има разлика в цветовете между Каноните и това Никонче. Като цяло двата Канона дават по-семпли цветове но пък според мен и една идея по-реални/всъщност със сатурация и контраст първото се оправя/[smile]

Реално всички са тук тук и обективите са доста по-важни [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Покупка на Дслр
Автор: simbon4o   
Дата:   02-02-11 22:17

за пентакс като заиска автофокусни твърди обективи ще удари на камък! Скъпи са и не се намират. Ще трябва да чакали базара с месеци и я уцели я не.
Според мен никон, ако е нов 3100 е чуден. Втора ръка 5000 аз не бих му отказал! D90 още по-малко.
В този клас и тези пари никон предлага най-добрия автофокус и мерене!

Ако вземеш D80/D90 ще имаш и много евтини автофокусни твърди обективи за портрети и т.н. на смешни пари.

В момента 35мм и 50мм са фокусни разстояния при които бих искал да съм никонец. 85мм също между другото.

Канон и никон има обективи под наем - ако не ти се купуват може да си вземеш да пощракаш и да върнеш.

Защо пентакс -
съвместимост с всички обективи способни да седят пред матрицата + стабилизация за всички тях.
Евтини тела втора ръка с много добри шансове никога да не се развалят, някои като моя и с прахо и влагозащита(К200Д)
Матрици като на никон(без К20Д тя си е друга бира и лично аз не бих я изпуснал)
Много и интересни стари ръчни обективи с които да си поиграеш.
Стабилизация за всички обективи, но само в тялото, при някои ситуации си е минус.

Защо не пентакс -
смотан автофокус чак до последното поколение тела(не е плачевно но е по-зле от двуцифрени канони и всички никони)
Понякога и смотано мерене.
Скъпи автофокусни обективи без причина дори. Не толкова голямо разнообразие на автофокусни обективи пентакс както е при никон и канон, трябва да разчиташ на сигма и токина, тамрон и т.н. които не са никак лоши между другото.



Публикацията е редактирана (02-02-11 22:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Покупка на Дслр
Автор: karan4o   
Дата:   02-02-11 22:21

Пак се почна поредната тема за марки и обективи...
За повечето хора, които сега си купуват големичко хапаратче с едно джамче и едно огледалце нищо не е толкова важно, колкото чувството, което ще изпита, като пипне хапаратчето...
Другото идва след около 1,5-2 години
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Покупка на Дслр
Автор: Ivo55   
Дата:   02-02-11 22:33

Май си прав, Karan4o...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Покупка на Дслр
Автор: ZENON   
Дата:   02-02-11 22:34

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=402528&t=402528&phorum_uriauth=


не много повече от бюджета ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Покупка на Дслр
Автор: Alex-dan   
Дата:   03-02-11 01:36

Че А700 си снима като Д300. Да не се бъркаш с др алфа?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Покупка на Дслр
Автор: harvester_vn   
Дата:   03-02-11 08:13

Със сигурност не го бъркам. С Д300 не съм снимал, но ако това което казваш е вярно, мога само да съжалявам никонците [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Покупка на Дслр
Автор: niks1973   
Дата:   03-02-11 09:48

Всичко зависи от ЗАУ-то :) Иначе Канон, Никон, Пентакс, Сони, Олимпус (може и не в този ред) все тая ...
Вземи си прилично тяло и обърни внимание на обектива, това е от мен.
Няма да се ангажирам с марки, което ти хареса за парите, които имаш, това си вземи. Ако купуваш от тук се поинтересувай повече дали цената на която се предлагат нещата е реална.
П.С. Между Канон и Никон, аз съм за Никон нищо че снимам с Пентакс :)))


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Покупка на Дслр
Автор: headcharge   
Дата:   03-02-11 12:38

"Абе мерцедеса си е мерцедес" - народна мъдрост [smilie21]



Публикацията е редактирана (03-02-11 12:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Покупка на Дслр
Автор: ivanov.10   
Дата:   03-02-11 13:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Покупка на Дслр
Автор: simbon4o   
Дата:   03-02-11 13:34

Значи само да се допълня - стабилизацията е нещо много важно. Може да е невероятна матрицата и да може да се ползва 800-1600 исо без проблем ама ако не е стабилизиран обектив или матрица малките исо-та от ръка са неизползваеми с евтините тъмни обективи. Т.е. пак снимките ще са шумни или размазани. Стабилизацията и автофокуса не са глезотии е необходимости!



Публикацията е редактирана (03-02-11 15:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Покупка на Дслр
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   03-02-11 13:36

ivanov.10,

Ако те питам какво ти харесва в твоя Олимпус Е-520 вероятно едно от нещата, които ще изтъкнеш веднага е стабилизацията в тялото - винаги това изтъкват феновете на Олимпус и имат основание [smilie24]
Но като тръгнеш да предлагаш Е-450, който няма стабилизация на сензора как изобщо човека ще има някакъв шанс за стабилизация - ще чака да правят от Олимпус стабилизирани обективи Зуйко специално за старите си тела ли? Да - да ... [smile]
Сега вероятно изведнъж ще се окаже, че стабилизацията е ненужна, не му трябва на човека просто [smilie18] , нищо че в случая с Е-520 би била от жизнена важност [smilie18]

Талибанщината е нещо много лошо - определено нямам предвид само Оли-талибаните, а и всички останали - и тези от агитките на Пентакс, Никон, Канон, Сони ... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Покупка на Дслр
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   03-02-11 13:39

simbon4o написа:

> Стабилизацията и автофокуса не са глезотии е необходимости!

simbon4o [smilie24] именно - писали сме заедно, иначе не бих те дублирал даже [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Покупка на Дслр
Автор: ivanov.10   
Дата:   03-02-11 16:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Покупка на Дслр
Автор: Ivo55   
Дата:   03-02-11 17:08

Вече я виждам, милата, грабнала статив...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Покупка на Дслр
Автор: simbon4o   
Дата:   03-02-11 17:11

мда и след някой друг месец направила мускули от носенето на тежки стативи и моноподи и т.н. Пък кат го купиш от магазина нов чудо голямо, ще си купи нещо със възможности малко над сапунерка и ще даде пари като за цяла система с хубаво надеждно тяло. Кое ще даде по-голям кеф?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Покупка на Дслр
Автор: Jenny_Jones   
Дата:   03-02-11 17:25

Ще купя Канон 30Д,а след 1-2 месеца и сигма 17-70/2.8-4.5 DC Macro........До това заключение стигнах....
Е ако има по-добър обектив в диапазона до 350лв,Кажете[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Покупка на Дслр
Автор: simbon4o   
Дата:   03-02-11 17:42

Сигмата е чудна! На никон с мотор е гадничка, но безмоторната за канон и другите марки е чудна мултифункционална идеална :). За парите си няма аналог! Аз лично бих се метнал на никон, но теб явно те подпират яко да е канон и сигурно близкия човек който те учи ти казва че канон е марката [smilie5]. Няма страшно, 30D е чудно тяло и е най-евтиното което в момента си заслужава от канонските. Обективите за канон ги недолюбвам, но има достатъчно алтернативи, а и както писах по-горе има и варианти за под наем, ... перфектен старт. Успех занапред!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Покупка на Дслр
Автор: sauron69   
Дата:   03-02-11 17:43

Tamron 17-35mm f/2.8-4 е добър, ма той може би отива към 400, а и е по късичък

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Покупка на Дслр
Автор: apollo   
Дата:   03-02-11 19:13

Jenny_Jones написа:

> Ще купя Канон 30Д,а след 1-2 месеца и сигма 17-70/2.8-4.5 DC
> Macro........До това заключение стигнах....
> Е ако има по-добър обектив в диапазона до
> 350лв,Кажете[smilie11]
>


Отличен избор и като тяло и като обектив... до 350лв. по-добър широк зуум обектив няма да намериш [smilie24]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »