Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: dikimee   
Дата:   05-01-11 22:41

50 [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: seuret   
Дата:   05-01-11 22:41

ОК

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   05-01-11 22:43

Имам стар "Силк" за около 80-90лв. от преди 5 години. Спокойно издържа Канон 5Дм2 с 70-200/4 и за снимки и за видео. За продуктова и дълги експонации не ми е правил проблеми.
Разбира се за някои снимки профи стативите са задължителни и компромиса е неоправдан.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: seuret   
Дата:   05-01-11 22:44

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/230103030007.html
- Това е, което си взех и сега само се стои...

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: aeobs   
Дата:   05-01-11 23:12

Разликата между скапан статив и про статив е в пъти по-малка от разликата между скапан статив и липса на статив.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: arakinixon-cie   
Дата:   05-01-11 23:15

Някои хора, представи си, имат точно mju 2, или нещо подобно. Не всеки снима 8х10, даже и да не ти се вярва.

be po-nagore pisah za lekia aparat, ma ti si razbirachev

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: GenaDP   
Дата:   05-01-11 23:17

Автор: seuret

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/230103030007.html - Това е, което си взех и сега само си стои...


Както вече казах, и акъл се иска. Щом "това" не ти върши работа, и статив за 500лв. няма да ти върши...

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: tosho_ot_selo   
Дата:   05-01-11 23:17

Абе аз си бях купил един Samsonite за $7, куче марка излезе. Товарил съм го с най-различни камери но не бих му се доверил много, не се отдалечавам от него на повече от 2 метра.


Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: asahi   
Дата:   05-01-11 23:19

Все пак е полезно, че хората търсят стативи.

Ползването на статива, както и ползването на апарата, изисква някакви познания. Задачката с вятър, евтин статив и дълга експонация също си има решение. Може да не е луксозно и удобно, но е възможно.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: seuret   
Дата:   05-01-11 23:24

"Автор: GenaDP
Дата: 05-01-11 23:17

Автор: seuret

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/230103030007.html - Това е, което си взех и сега само си стои...

Както вече казах, и акъл се иска. Щом "това" не ти върши работа, и статив за 500лв. няма да ти върши... ""

Гена, освен нагъл(визирам изказването ти за това, колко специалисти се били събрали), изглежда не можеш и да четеш, или страдаш от къса памет...Никъде не съм казвал, че този статив не ми е вършил работа! Казвам, че сега не ми върши работа...Затова, споменах мисленето в перспектива и закупуването на "по-перспективен" статив. Много добре си го ползвах, и си ми вършеше работа, но все пак е само до 4кг.

Asahi, да, има такова, но както сам си казал - не е удобно, а и понякога можеш да не намериш нищо подръка.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: GenaDP   
Дата:   05-01-11 23:33

Затова, споменах мисленето в перспектива и закупуването на "по-перспективен" статив.

Правилно. Заедно с първата сапунерка всеки трябва да си купи поне Gitzo G1505, че след време може да си сдобие и с по-тежка камера... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: asahi   
Дата:   05-01-11 23:34

Аха, понякога и мерак за снимане нямаш.
Основната ми мисъл е: Не бива да се абсолютизира купуването/притежаването на скъп статив. Той е предпоставка, но не е необходимо и/или достатъчно условие за правене на качествена фотография.


Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: slays   
Дата:   05-01-11 23:40

Ползвам един статив за 140лв. и върши идеална работа и при тежки условия, вятър, бури, реки. Имам и статив от 2лв. най - малките ползвам го за сапунера и върши работа..

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   05-01-11 23:53

Има [smile] стативи от 36 лева в магазините на техноп., вършат същата работа, както и тези от 150 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: seuret   
Дата:   05-01-11 23:59

Някои хора, определено си живеят в собствен свят...Gitzo G1505...Четеш Евангелието като дявол...Първо, това е само основа. Второ, ненужно скъпа, статив, с подобни параметри, може да се намери за доста по-малко пари. Изглежда, солената вода ти влияе на разума...Иначе, не мога да си обясня как слагаш знак на равенство, между "перспективен" и "скъп"...Изглежда, това не е първата сапунерка на човека, и съм готов да се обзаложа, че още тази година, ще има ъпгрейд. 140 лева...ОК.
Обаче, ако просто, вместо да изпиеш за една вечер 50-60 лева, ги спестиш, ето ти 200...Затова става въпрос. Само Гената разглежда нащата от 50-70 лева до 1000 и нагоре...Пък, тези от по 200-300 лева, не ги отчита...

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: otvorenia   
Дата:   06-01-11 09:29

Желанието за притежанието на качествен статив у днешно време е размито от високото ИСО и стабилизацията в тялото или обектива което притежават съвременните фотоапрати.
Като гледам какви спорове във форума има относно стабилизацията колко е нужна, при условие че със добър статив резултата е в пъти по добър.
Проблема не е в цената на статива, проблема е в това до колко сте склонни да носите добър, съответно по-голям и по-тежък статив със вас. Като си отговорите на този въпрос, ще сте наясно и с цената която трябва да дадете за статива.
Аз съм наясно със себе си



Публикацията е редактирана (06-01-11 09:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: GenaDP   
Дата:   06-01-11 09:47

Хах... Gitzo G1505 бил "ненужно" скъп. А кой според теб е "нужно" скъп тогава? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: langel   
Дата:   06-01-11 09:49

Лекият статив много лесно става тежък, при това само когато е нужно.
Обратното е невъзможно.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: Славов   
Дата:   06-01-11 09:50

Интересна тема, има 2-3 титанични изказвания дори....

Незнаех че има стативи по 20-30 лв., но явно няма да стават, за тези пари надали може да се произведе нещо свестно...

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: Alex-dan   
Дата:   06-01-11 10:01

Ако пуснем една анкета, ще се окаже че почти всеки е минал по своя път през статив до 50 лв. Тези стативи имат своето важно място в изграждането ни като фотографи, както и като търпеливи, уравновесени личности [smilie7] [beer] [shtrak]



Публикацията е редактирана (06-01-11 10:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: valen_tin   
Дата:   06-01-11 10:22

не виждам никакъв смисъл да си купиш статив който струва 1/2 от цената на апарата и тежи 6-7 пъти повече от апарата ... взел си си сапунерка, за да имаш универсалност и мобилност ... ако си купиш статив за 300 лв, 3 кила, просто ще стои вкъщи, т.е. няма да имаш статив.
Купи си евтин и компактен статив и повече мисъл и внимание както каза Асахи, като си купиш 100 кила камери и обективи, ако имаш нужда ще си купиш и подходящия статив.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: grisho69   
Дата:   06-01-11 10:26

Незнам за по-леките апарати но моя Canon 7d c 70-200 lens тежи към 1.650 кг та след няколко ефтини си купих MANFROTTO 190XPROB TRIPOD MANFROTTO 496RC2 BALL HEAD. Супер стабилен е и съм много доволен.


Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: compur   
Дата:   06-01-11 13:04

гледал съм някъде (в момента не се сещам къде!?) за начин на стабилизиране на апарата с помоща на карабинер и въже. смятам, че това е най-евтиния и най-лекия начин на стабилизация, който напълно изключва носенето на каквото и да е друго оборудване, освен апарат! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: chaynik   
Дата:   06-01-11 13:21

Купих си статив на HAMA за около 60 лв. (не помня точно). Краката му са от здрав профил, има повдигаща се на зъбна рейка средна част, PAN/TILT глава с нивелир, кръгъл нивелир за основата, накланяща се част на главата за оправяне на хоризонта, бързо сваляща се вложка за захващане на апарата. Мисля че за тия пари е перфектен. Ползвам го с турбосапунерка, но племенникът го взема чат-пат за неговия D300 с допълнителни батерии.[smilie24]



Публикацията е редактирана (06-01-11 13:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: pefoto01   
Дата:   06-01-11 13:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »