Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Преход из Родопита
Автор: simeon06   
Дата:   02-02-11 23:22

Ходил съм не веднъж на преходи в Родопите на колело и пеша. За лятото ако имам време пак ще отида. Такаче може да се оговорим нещо.

Вярно е, че в книжарниците има много добри карти. Но е много лесно да се объркаш и загубиш в самата планина. Пълно е с пътища от дървосекачите, които често не са къси и свършват изведнъж на сред нищото. Освен това много от пътеките не са маркирани. Случвало ми се е да ходя по пътека из гората, изведнъж излизам на ОГРОМНА ливада и пътеката изчезва.
Искам да кажа, че е пълно с пътеки и пътища които не са отбелязани на картите, и лесно може да тръгнеш в грешна посока. Липсата на маркировка допринася за това. Разбирасе има и райони които са добре маркирани.
[beer]



Публикацията е редактирана (02-02-11 23:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Преход из Родопита
Автор: kufeiko   
Дата:   02-02-11 23:33

Наща подготовка за вело-прехода си почна от зимата. Не сме се скъсали от събрания, но си имаше време да обсъдим маршрут, екипировка, точно време за провеждане, че отпуски трябва да се пускат...
Така че - ако сте няколко души, почнете отрано да се готвите, таман ще се нахъсвате непрестанно ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: Преход из Родопита
Автор: natassja   
Дата:   03-02-11 10:17

Препоръчвам маршрута Велинград - връх Голяма/Малка Сютка - обаче е само за 2 дни. Ти, разбира се, можеш да го удължиш от Малка Сютка както си искаш. Но си заслужава - много е диво и красиво там, а самият преход не е тежък - по коларски път е повечето време. [shtrak] Имам няколко снимки в профила си от тогава, можеш да добиеш някаква представа. А каква буря имаше точно след като се настанихме в заслона...

Отговори на това съобщение
 Re: Преход из Родопита
Автор: i_viper   
Дата:   03-02-11 11:03

Погледни този линк

http://rodopimap.hit.bg


Мисля, че ще ти е доста полезен за планиране. Ако много се чудиш къв точно маршрут да си направиш, погледни сайтовете на агенциите дето организират екскурзионни, ще добиеш представа горе долу.

Зависи, кое ти е с приоритет, ако е ходенето, давай пеш, ако е снимането по-добре с кола и еднодневни разходки. Така ще можеш да посетиш повече места и поне да разучиш що годе планината ... и винаги можеш да се върнеш, ако не стане кадъра ... поне Родопите са близо :)

За планирането на снимачния ден ти препоръчвам таз програмка. Безплатна е и много полезна.

http://stephentrainor.com/tools/

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »