Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: imitev   
Дата:   02-02-11 00:32

100

О йеее [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: vgramatikov   
Дата:   02-02-11 01:25

sirkhann изпадаш в крайности с цел да излезеш прав или компетентен ,което далеч не е така.
С това поведение само ще губиш девиденти за напред.
За да изкажеш мнение по този въпрос е важно да си попрочел книжки и информация ,после да имаш малко опит и неволи.

Зех видях оставих...и пиша тема.
Такива под път и над път.

Зел единия правил тест с обектив с фронт фокус изписал тема 10 листа ,че е мек и прочие.
Другия ми говори за това ,че нямал повторяемост с една конретна бройка обектив.

После пише 50 реда пост ,че тялото било виновно и го защитава в последвалите 100 поства в който фотографи с 10г стаж настоящи ползватели на 7д го убеждават в обратното.

Какво мога да кажа оше?

Али бали не ми се говорят повече.

А ,че 7д не е перфектен е ясно но никой път няма да кажа ,че има "проблем" във автофокуса.

Още по малко разгледай профила на Марчин Манровски.
Снима със 7д и 500/4 после пак си помисли.

После си замисли как човек снимал със всички възможни 1д серии в лицето на Шотландеца снима със 7д и не чувства проблеми.

И чак после си мисли за мен [smilie3]

Аз съм отделил време и пари за да съм компетентен по някой технически въпроси.
А ти какво си отделил? Сърфиране и из темичките във нета... [smilie23]

Аман от лаладжии....

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: marto   
Дата:   02-02-11 08:23

Колко много правописни грешки...

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: sirkhann   
Дата:   02-02-11 09:30

pd - в случая е малко "присмял се хърбел на щърбел".

Пак да попитам - според теб дали е нормално: избираш си единична точка. Снимаш портрет от близо с твърд обектив за 1000-2000 лв, получаваш хубава снимка с перфектен или почти перфектен фокус.

Правиш няколко крачки назад, снимаш пак по същия начин, AF точка е на окото, кадрите консистентно са без фокус, в повечето случаи - с фронт. Ама толко фронт, че фокуса отива някъде на ръцете или в най-добрия случай - на дрехата или на носа.

Освен това - що нищо не каза за фокуса през LiveView? Твоето 7D точно ли фокусира? Щото моето беше доста често неточно и в LiveView, където механизмът на фокусиране е коренно различен. Но ти трябва ти да си прав винаги.

И само за твоя информация - 7Д-то на теб ти е първо тяло, а аз съм снимал с почти всички модели от 20Д насам. (без 1-ва серия).

Какво пише в линка на shsphoto:

Manual AF point selection remains very effective for forcing the camera to focus upon a fairly small and precise part of a subject or scene. Unlike with Automatic AF point selection, there’s never any worry that the camera might focus on something other than where you’re aiming it at. With the EOS 7D, a single AF point, visible in black (or illuminated red) indicates clearly where the camera is looking to focus.

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: sirkhann   
Дата:   02-02-11 09:53

pd - още нещо интересно, дето знам от Шоти: уж 7Д-то има супер-дупер производството, дето било като на тяло единичка, пък всъщност много се влияе от външни условия - температура, примерно [smilie18] И кво.

- Трябва да снимам само на M, щото AV меренето в серия поне при мен беше неконсистентно.
- Трябва да снимам само при точно определена дистанция, щото обективите на канон били проектирани за точно определени дистанции. И най-добре да фокусирам крачно, щото иначе става много сложно.
- Трябва да снимам при точно определена температура.
- И трябва да снимам в точно определен час, щото динамиката иначе издиша и излизат тоновете гадости от сенките.

Ами ... извинявам се, ама моето DP1, дето ти не го обичаш, се справя малко по-добре в случая.

Аз не искам да бъда разбран погрешно, че плюя по 7Д-то. За мен това също е най-добрата кропка и друг апарат не ми е харесвал толкова и така не ми е допадал. И от 7Д-то също съм получавал страхотни кадри, но със същия обектив, с който съм снимал нечовешки точно макро, не мога да направя един портрет в общ план като хората. Също и това, че LiveView-то толкова често фокусираше с леко отместване, направо ме побъркваше, защото го ползвам доста често. И ако не бяха всички тия ядове, които имах от неконсистентния фокус, които правеха повечето снимки използваеми само за фейсбук, въобще ама никога нямаше да си помислям нито за друга система, нито пък щях да се оплаквам от гаден шум, липса на детайл, мерене и т.н. Ако мислиш, че на мен ми е много гот и си плюя по Канон за спорта, не ми е особен кеф. Само дето откакто направих грешката да мина на тази система, щото имах приятели с Канони, и само ядове. А не снимам с Никон, примерно, щото просто не ми харесва, иначе отдавна да съм преминал на "другия" бряг. Та сега си седя безсистемен от "хубаво".

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: irusev   
Дата:   02-02-11 09:54

Ако някога забележа тоя проблем на моята 7-ца, ще я подаря лично на sirkhann, да доказва, че е прав. За сега таквоз чудо нема. Може наистина да се е случвало на някой друга бройка, но не е проблем на модела.
pd[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: karan4o   
Дата:   02-02-11 09:54

sirkhann,
да те питам, проблемът на всички бленди ли беше или само на отворена (1,8-2-2,8)
Ако затвориш да кажем на бленда 8-10 пак ли не хваща фокус или пък е с голям фронт

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: sirkhann   
Дата:   02-02-11 10:15

На 8-10 съм снимал само пейзажи, обаче не ми харесваха. Не знам от обектива ли (Sigma 10-20/ Canon EF-S 18-55), но бяха отврат.

За портрети - със 7Д-то не съм снимал толкова на затворено, предимно на по-отворени (главно заради условията). На средно затворени 4-5.6-8, може би половината от брака намалява заради по-големия DoF. Но това поведение си го правеше при много обективи - два 50/1.4, 50/2.5, два 85/1.8, 100/2, 100L, няколко твърди Сигми... И определено не става дума за рязкост или motion blur, защото между кадрите имаше тук-таме 1 на 10 с цепещ фокус (само наблизо), а същото го правеше и на 100L с включена стабилизация + 1/800 експонация.

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: sirkhann   
Дата:   03-02-11 13:42

Не ми се вдига много темата, обасе се появи поредната патаклама в dpreview. За 20 часа, 150 мнения...

http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1019&thread=37622994


Явно има доста кофти бройки 7Д-та, защото никога не съм виждал подобно плюене по друг фотоапарат.

Ама в темата по-горе направо изядоха горкия човечец :D Все едно темата е пусната във ФФ :D



Публикацията е редактирана (03-02-11 13:50)

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: vasilmitev   
Дата:   03-02-11 18:08

sirkhann

По думите на въпросното 'профи' във dpreview, 7Д-то не става и за чеп за зеле [smile] От скоро се сдобих с такова и тепърва го тествам - до момента се справя далече по-добре от 40Д. Такова нещо може да се напише от всеки за всеки апарат и това раазбира се не значи нищо - просто едно мнение![beer]


Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: deniac   
Дата:   03-02-11 19:12

Въпросното "профи" от последната цитирана dpreview тема е мнооого зле. Даже ми стана смешно докато му четях глупостите. Гледам, че и надолу в тая тема са го направили на г*з.

Това, което все повече се убеждавам е, че 7D е по-професионално тяло, отколкото повечето му купувачи си мислят. Ясно е, че не point-and-shot камера за всякаквите мераклии, които си го купиха.

Аз го имам това тяло от няколко месеца и до сега не съм забелязал никакви проблеми, напротив. Е, и аз съм фотограф само през почивните дни и не разбирам особено, но ми е достатъчно да се кефя максимално като го ползвам.

А това, че има проблемни бройки не изглежда странно. Колкото по-сложни технологии ни заливат все по-прибързано, толкова повече производствени проблеми ще има с тях. Спомних си историята с 1D MkIII като излезе.

А като се сетя за разлепващите се гуми и на най-новите Никон тела и обективи и ми става още по-забавно [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: sirkhann   
Дата:   03-02-11 19:35

Точно така [smilie24] Обаче сполучливите кадри със 7Д и мен много ме кефеха (със малките забележки към шум/динамика). Невероятно удобен апарат, невероятно бърз и пъргав, а сервото е бижу, даже и на макро. Просто няма друг такъв апарат (с изключине на 1DIV, сигурно), който да снима макро толкова брутално - включваш на серво и снимаш през визьора от ръка. [smilie24] Това да изпусне кадър беше рядкост. За съжаление човек не дава толкова пари апарат, за да снима само макро с него.

И сега ме е толкова яд, че просто няма друго такова тяло, с което да го заменя, че не мога да си намеря място все още.

Тая тема вече се изчерпа.

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: shsphoto   
Дата:   03-02-11 21:14

sirkhann ами що не идеш в магазина и не пробваш пак 7Д - този път може да попаднеш на читава бройка. Ще ти стискам палци за това и после да се кефиш и да се похвалиш.

П.П. Вземи за проба обективите 17-55 Ф/2.8 и 70-200 ф/2.8 ИС УСМ II, ако с такива обективи снима добре значи тялото е добре, а обективите които имаш може да не стават много добре за 7Д - заради голямата плътност на матрицата и заради голямата чувствителност на фокусния сензор.Въобше новите тела искат нови обективи - така света се движи напред - и не е вярно, че обектива е по-важен от тялото.


Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: vasilmitev   
Дата:   03-02-11 21:57

Този апарат е направен за спорт, не за макро! Скоростта му е убийствена и с най-бързите карти прави повече кадри в бърст отколкото е дадено по спецификация!


Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: karan4o   
Дата:   03-02-11 22:25

Апаратът определено е най-добрата кропка излизала на пазара (без 1дм4:)...

... но това не пречи sirkhann да е попаднал на кофти бройка...
със сигурност има такива и не знам защо всички му говорят, че не е прав, и че проблемът е в него [smilie11]

Има дефектни бройки при всички камери и най-много при Канон, и Никон, това е истината [cool]

П.с.
Аз също мисля, че темата се изчерпа [cool]



Публикацията е редактирана (03-02-11 22:28)

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: sirkhann   
Дата:   03-02-11 22:35

Автор: vasilmitev
Дата: 03-02-11 21:57

Този апарат е направен за спорт, не за макро! Скоростта му е убийствена и с най-бързите карти прави повече кадри в бърст отколкото е дадено по спецификация!



Много обичам неподготвени хора да спорят и да твърдят колко са прави.

Уважаеми г-н vasilmitev. Като собственик на 7D би следвало да знаете, че когато на Вашия фотоапарат Canon EOS 7D закачите макро обектив Canon с USM мотор, при мащаб по-близък от 1:3, апаратът превключва на високочестотно опресняване на фокуса в AI Servo режим, като също се старае да избягва фокусирането към безкрайност и обратно (т.н. "хънтване"), благодарение на което се постига невиждана точност на фокусиране, дори в лоши условия... през визьора.

Накратко - с този апарат съм фокусирал бабалюга, кацнала на трънка, в ураганен вятър и сервото винаги е седяло на горния клепач на гадината, без да изпусне фокуса дори тогава, когато вятърът издухва за момент целия бурен от кадър.

Но някак по-капацитативно звучи да се изкажете, че апаратът е направен за спорт. Ако ще Ви удовлетвори - снимал съм спортно макро, надбягване на торни бръмбари по нанагорнище [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: irusev   
Дата:   04-02-11 00:10

Колкото повече чета, толкова повече се убеждавам, че измежду потрбителите на фото-форум също има "кофти" бройки.[smilie3] Няма друг такъв форум в който всеки да е срещу всеки (а уж една страст и любов ни е събрала тук... по нищо не си личи обаче)
Странно защо никой от собствениците на 7Д (влкючително и аз) не забелязват никакъв проблем с него, и как хората които го нямат разискват качествата и недостатъците му. На база какъв опит? А и ако има нещо пропуснато, то най-вероятно ще бъде оправено със следващия фърмуер.
Хайде радвайте се на хубавото тяло и не търсете под вола теле.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: karan4o   
Дата:   04-02-11 00:20

7Д, 8Д или 100000д... брак ще има винаги и колкото повече се произвежда, толкова повече ще се бракува...

Аз 7Д нямам, но в горното написано от мен съм сигурен
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: victory13   
Дата:   04-02-11 00:37

обаче друго... наш ширкан попаднал на кофти бройка, и за тва не стават нещата... а горкия човечец, дето 4 дена се мъчи да го вкара в пътя, не е заради кофти бройка, а щото е некадърник [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: sauron69   
Дата:   04-02-11 09:56

Добре де , аман от това боготворене на 7Д, не може ли някой да допусне че човекът е попаднал на лоша бройка, или че камерата си ма някои недостатъци? Или винаги е по лесно да се обвини някой че не може да снима? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: vasilmitev   
Дата:   04-02-11 11:57

Много обичам неподготвени хора да спорят и да твърдят колко са прави.
Уважаеми г-н vasilmitev. Като собственик на 7D би следвало да знаете, че когато на Вашия фотоапарат Canon EOS 7D закачите макро обектив Canon с USM мотор, при мащаб по-близък от 1:3, апаратът превключва на високочестотно опресняване на фокуса в AI Servo режим, като също се старае да избягва фокусирането към безкрайност и обратно (т.н. "хънтване"), благодарение на което се постига невиждана точност на фокусиране, дори в лоши условия... през визьора.
Накратко - с този апарат съм фокусирал бабалюга, кацнала на трънка, в ураганен вятър и сервото винаги е седяло на горния клепач на гадината, без да изпусне фокуса дори тогава, когато вятърът издухва за момент целия бурен от кадър.
Но някак по-капацитативно звучи да се изкажете, че апаратът е направен за спорт. Ако ще Ви удовлетвори - снимал съм спортно макро, надбягване на торни бръмбари по нанагорнище


Уважаеми господине,
изказването ми че 7Д е направен за спортно снимане е на база маркетинга на канон конкретно за този модел и не само - не случайно е кропка, с новия процесор и е 8 кадъра в секунда - това че може да снима и макро може и да е така(не снимам макро, не съм компетентен), но съм почти убеден че въпросния апарат е по-силен в спортните снимки отколкото в макрото сравнен с други модели. Не сте ли съгласен че поради малкия сензор, голямата гъстота на пикселите и оттам голямото DLA над бленда 6.8, 5D Mark II(и не само той) би бил по-добър вариант за макро в случая? Не твърдя че съм по-компетентен от вас, единственото което твърдя е че този апарат е насочен основно към спортните снимки.


Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: vgramatikov   
Дата:   04-02-11 12:12

sirkhann хърбел на щърбел [smilie18]
Искам да си вярваш...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »