Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: cicomanco   
Дата:   30-01-11 10:06

Аз си мисля че снимките с които се "рекламира" Оли били зле....тези като ги гледааамм....не ми се гледа!

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: vgramatikov   
Дата:   30-01-11 10:33

джъмбо че шумна си е бая даже и бандинг има ако забелязваш. [smilie3]
cicomanco аз не рекламирам нищо.



Публикацията е редактирана (30-01-11 10:34)

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   30-01-11 11:04

специално за 7д е много важно как си настроил поведението на фокуса и кой тип АФ използваш за различните сцени и типове снимания.

в зависимост от тия настройки, съм забелязал че нерпавилните настройки по аф-то и неподходящия режим могат да увеличат при следящ фокус особено фирата от 1/10 на 1/3 от заснетите кадри.

7д е първото тяло на канон, в което има доста настройки на Афто от 1Д серията, така че четете, тествайте и си правете изводите преди да хвърлите вината върху техниката.



Публикацията е редактирана (30-01-11 11:05)

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: petar_kotel   
Дата:   30-01-11 11:12

Мисля, че е добре темата да се обърне от негативизъм към позитивни и полезни неща. pd и ShotlandetsaWildlife са споделили интересни неща.
За мен като новак с този апарат (пък може да се каже и изобщо) ще бъде интересно да прочета личен опит с АФ на 7д - при различните варианти на АФ, различни сцени и тип заснемане...

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: imitev   
Дата:   30-01-11 11:15


И какво излезе сега - при 7Д имаш възможност сам да си прецакаш количеството кадри на фокус [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: Alex-dan   
Дата:   30-01-11 11:25

С куци настройки нищо не става, вярно е. От опит знам примерно, че на Д300 настройката a4 Focus Tracking with lock-on прави AF-C режима мигновен, или забавен с почти секунда на опция Long /ако има големи обекти, минаващи пред целта, която следим/. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: boni   
Дата:   30-01-11 11:26

Въх, като видях някои снимки, съм спокоен и щастлив.
А това "избягвам да снимам на 1.8, защото брака е по-голям" вече съвсем ме довърши:)

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: charly   
Дата:   30-01-11 11:30

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Pd-титаниЙ както винаги [smilie24]
Преди като начинаещ еговорил глупости-сега вече като профи...пак [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   30-01-11 11:32

с усложняването на техниката и функциите идва и по-голямата отговорност на фотографа за боравенето с нея, няма как.

при 7д най-голямия проблем свързан с фокуса е че има голяма плътност на матрицата и зад едно квдратче на АФто може да има голяма разлика къде точно е фокусирал обектива, въпреки че ти е потвърдил че фокуса е в даденото квадратче. от тук идва и необходимоста да се фокусира по-внимателно и прецизно.

Иначе пресен пример от снимането на пеликани - едноточков следящ фокус и/или едноточков с 4 асист точки дава много по голяма фира спрямо новия зонов аф, който разделя на 5 зони АФ точките. Разликата е огромна, а на пръв поглед няма логика.

Артур Морис пък препоръчва горещо автоматичния режим с 19 точки, като си избираш от коя точка да поведеш и после апарата сам се старае да следи тази област от точки, върху която си локнал фокуса, независимо от това как кадрираш в последствие.

Аз не съм имал възможност да го тествам обстойно досега, но ще си поиграя при първа възможност да го видя как сработва.



Публикацията е редактирана (30-01-11 11:34)

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: imitev   
Дата:   30-01-11 11:34


Канонския 50 1.4 си снима доста зле на светло на 1.8.

Освен това си снимам за кеф [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: sirkhann   
Дата:   30-01-11 11:53

Ае що всички говорите за серво на 7Д-то. И аз с моето 7Д нямах големи драми в серво режим, даже такива неща съм виждал от него, че майка плаче.

Ама това да изкарам сполучлив кадър в режим на единична точка/единичен кадър - 1 на 20. Гледаш отблизо сичко точно, мръднеш метър и половина назад и бам - 10 см фронт фокус. Може да съм имал не добре настроено огледало... или кофти електроника... или просто да е било сглобявано в петък следобед, когато всички са били "във клубъ" [smilie18]

Аз не казвам, че фокуса му е лош на 7Д-то, казвам, че много апарати явно имат проблем с него. Това, че народа си ползва кадрите за фейсбук/фото-форум и неща като леко разминаване във фокса, което да ти намали максималния използваем размер при печат почти наполовина, не е особен проблем за повечето 7Д-ейци в Бг, щото са си взели апарата за чист кеф- пука ли им на тях?

Та темата беше за другаря imitev, понеже обича да коментира, без да има никаква представа за ситуацията, но вече е подготвил отговор на всички въпроси.

А лично с моя апарат съм се мъчил няколко месеца, изял съм всичките публикации и ръководства на Канон, отзивите на народа в dpreview... е доста неща съм опитал със сигурност и на моменти просто апарата се държеше супер неконсистетно и ми късаше нервите, че елементарни ситуации ги омазваше зверски.

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: boni   
Дата:   30-01-11 11:56

По принцип при някои по-стари модели обективи 50/1.4 забелязвам че фокусират по-лошо от аналогичните на 1.8 и дори и при еднакви бленди на снимане, примерно на 2, резултатите са по-лоши . Това е така, защото по принцип обективите фокусират винаги на макс отворена бленда, а на 1.4 някои по-стари модели имат доста по-нисък контраст от тези на 1.8, а няма как да го накараш да фокусира при 1.8 или 2.
Забелязал съм го със сигурност при Пентакс - 50/1.4 и стария 50/1.7 - 50/1.7 се справя по-добре. При Минолта - 50/1.7 се справя много по-добре от същия на 1.4 и аз не случайно ползвам 50/1.7. 135/1.8 има много точен АФ, новия 85/2.8 също е с много точен АФ, но и двата имат висок контраст при макс отворени бленди. При Никон също смятам, че стария 50/1.8 в някои ситуации фокусира по-точно от стария 50/1.4, но не е толкова явно изразено. При канон нямам голям опит, снимал съм с 5Д и 50/1.4 цяло събитие и то предимно на отворена бленда 1.4 - 2 и резултатите бяха добри, хем на тъмно. Скоро оборудвахме едно старо 10Д с 50/1.8 и се справя чудесно.

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: imitev   
Дата:   30-01-11 11:57

И що не го смени?

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: imitev   
Дата:   30-01-11 12:00


Бони - той няма проблеми на тъмно. Проблемите му са на светло - направо отвратителна картина. Може да е на фокус но е пълна с халота и аберации...

Снимката на жената беше в мрачен ден без слънце - тогава стават.

Не случайно всички се оглеждат за сигмата 50 1.4, но аз съм любител и мога да се примиря с канонската 50ка [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: jokevcv   
Дата:   30-01-11 12:01

верно на тая девойка фокуса е на майта си [smilie18]
я пускай само гарги, явно 7Д не се кефи на портрети [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: imitev   
Дата:   30-01-11 12:04


Всъщност - дреме ми за 7Д [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: sirkhann   
Дата:   30-01-11 12:18

boni - доста обективи съм пробвал, чисто нови, твърди: канони, сигми - всичките по един начин се държаха.

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: navy   
Дата:   30-01-11 13:29

Канон май все още не е овладял следящия фокус, а?

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: sirkhann   
Дата:   30-01-11 14:57

Овладял го е доста отдавна, останало е само неследящия да оправят [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: sauron69   
Дата:   30-01-11 15:03

Айде стига, че ще ви обвинят в светотатствени обиди срещу 7Д [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: karan4o   
Дата:   30-01-11 15:05

Абе кажете нещо лошо и за Никон бе:) Толкова ли са добри те... напоследък само при Канон чета за разни проблеми:) Че има проблеми има, но се съмнявам да са само при Канон, макар че и аз се сблъсквам честичко :)
Всяка марка си има плюсове и минуси...

П.с.
Това с проблемния фокус при 7д е много крива хава :(
Съчувствам на sirkhann[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: navy   
Дата:   30-01-11 15:42

Не знам, аз проблеми с моите никони не съм срещал... дори гумите ми не се отлепят [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: sauron69   
Дата:   30-01-11 18:49

На никоните са им малко "депутатите" [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: grisho69   
Дата:   30-01-11 19:58

Аз имам 7Д и съм доволен,обаче с тая нагъчкана матрица иска хубави обективи.Иначе откак го взех имам доста по-голям процент читави снимки ( поне аз си ги смятам за такива [smilie5] )

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: hemilio   
Дата:   30-01-11 21:43

имат си "депутати" Никон,само ,че те не се оплакват [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »