Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   31-01-11 15:34

clipse
най-малкото - това е една съвсем друга тема.
Видях тук за проблема ти с 300D/18-55 IS и опитах да дам някакво предложение - съвсем практически насочено и непретенциозно при това [smile] Ако в резултат на това пак ще се стига до спор на общофилософски теми и някой ще се прави на недооценен - по-добре да не се бях опитвал да помогна [smile]

Успех ти пожелавам съвсем искрено [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: clipse   
Дата:   31-01-11 15:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: imitev   
Дата:   31-01-11 15:47

Clipse - не мисля, че някой се опитва да те обиди по някакъв начин.

Съжалявам за спама в темата ти.

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: clipse   
Дата:   31-01-11 15:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: IvoZafirov   
Дата:   31-01-11 16:20

Да добавя и аз, че снимането с 7Д иска познаване на тялото. Николай е прав, че техниката доста се усложни и вече изисква познания за боравене. Не е виновна автофокусната система на тялото, а ЗАУ-то, че не познава добре всички настройки и коя за каква ситуация е направена.

Аз минах през този път, чудейки се защо има кристални кадри и такива на които фокуса отива някъде другате.

Четене му е майката и цъкане.
[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: vgramatikov   
Дата:   31-01-11 16:20

Автор: tonyboy79
Дата: 31-01-11 13:07

Много рано почнахте тази седмица. [smilie5]

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: imitev   
Дата:   31-01-11 16:22


Хаде сега ми махнете и ника от темата и си коментирайте 7Д фокусите там...

Аз не ползвам 7Д.

Моля [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: sirkhann   
Дата:   31-01-11 16:30

Автор: IvoZafirov
Дата: 31-01-11 16:20

И ти в момента говориш, без да четеш... ама кво да се прави [smilie25] Важното е човек да си каже какво му е на сърцето [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: sirkhann   
Дата:   31-01-11 16:45

Малко форуми в dpreview
Само на "7D Focus" излизат 14 страници в dpreview, почти половината теми са за проблеми. Със "7D AF" излизат още 12 страници.

Какво излиза - че ЗАУ-тата много зле в световен мащаб [smilie18]

Подобно на моя проблем

Но важното ЗАУ да е виновен. Когато някой друг е некадърен, някак си ти пораства оназ работа [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: imitev   
Дата:   31-01-11 16:50


Я виж - и никонските камери са дефектни:
цък гугъл

Не си спомням да съм те наричал некадърен...

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: navy   
Дата:   31-01-11 18:40

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

http://corner.dir.bg/news.php?id=7899386


бърз фокус и после бегаш [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: vladimir666   
Дата:   31-01-11 23:22

Днес цял ден ръчкам 7Д и нещо не му открих някви драматични проблеми с фокуса. Избичих му всичките 19 точки по отделно с 70 - 200/4 и 85/1.8 и няколко с 17-55/2.8

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: vgramatikov   
Дата:   31-01-11 23:25

sirkhann ти колко си снимал със 7д че приказвш тука алибали ?

А наличието на фронт/бек фокус не е проблем ,а въпрос на 20 минути за корекция.

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: irusev   
Дата:   01-02-11 01:05

Под вола теле търсите. [smilie5] Засега нямам кадър на който фокуса му да не е там където съм искал. Супер си седмичката... ако можеше и да готви.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: ASTRO   
Дата:   01-02-11 02:01

http://www.usa.canon.com/dlc/controller?act=GetArticleAct&articleID=3167


За Всички притежатели на 7Д полезни видео уроци. Лесно и практично обяснено. Включително и за фокусната система. После помислете дали проблема не е бил въпрос на познаване и боравене с техниката.
[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: sirkhann   
Дата:   01-02-11 09:39

ASTRO- първо - тези филмчета съм ги гледал доста отдавна, казах, че и всичките документи на канон съм чел - ръководства, брошури, указания за работа, подробни разяснения на AF система и т.н.

pd- за теб знам, че имаш затруднения при писането, но сега виждам, че имаш и при четенето. Многократно обясних, че нямам проблем с отклонение на фокуса, а с неконсистентност. Фокусната система беше точна на близки разстояния. MFA не променя нещата. Имаше леко подобрение в точността при използването на Spot AF в някои случаи, но не и на консистентността на фокусиране. Освен това явно ти не си снимал достатъчно със 7Д, иначе щеше да знаеш, че MFA е валидно само за дистанцията, на която го конфигурираш. На по-близки и по-далечни дистанции дава отклонения.

Освен това всички казвате, че много зависи как си конфигурираш апарата да снима (а аз си мисля, че си го бях настроил доста добре), ама никой не каза как е възможно в LiveView Contrast Detect-а да дава отклонения?

И това, че някой не е имал проблеми или не ги е забелязвал просто, прави ли му нещата меродавни? Те и Тойота викнаха обратно в сервизите няколкостотин хиляди автомобила за поправка само заради един-единствен случай, ама ако всеки, който не е имал Тойота и не е имал проблеми, започне да казва - "тва са пълни глупости, тия не знаят как се кара кола"... Малко тъпо звучи.

Ама не ме изненадва нищо, в чуждите форуми властва абсолютно същия манталитет- някой да е виновен [smilie24]



Публикацията е редактирана (01-02-11 09:41)

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: imitev   
Дата:   01-02-11 09:45


Хайде докато стигна до офиса я докарайте до 99 че да я закова - нали съм доайен [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: IvoZafirov   
Дата:   01-02-11 14:25

Странно ми е, че пускаш тема за коментари, а като ти се коментира и се даде някакво мнение от практиката не ти уйдисва [smilie8]

Друг коментар от предишният ми не мога да ти дам по темата за 7д и фокуса

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-02-11 14:28

sirkhann напъно съм запознат.Всеки обектив дава отклонения според дистанцията на ,която фокусира.И същия е най-добър първо за дистанциите за които е проектиран ,и след това за дистанциите на които правиш МА.
При варио обективите зависи и от фокусното разстояние.

Но тва са параметри зависещи изключително и само от обектива ,а не от тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: sirkhann   
Дата:   01-02-11 14:48

И кво... обективите работят само на дистанцията, за която са проектирани. Освен крачния зууум, скоро явно ще бъде на мода и крачният фокус [smilie18]

И ся излиза, че с един 135L мога снимам или само патки, или само пилци. Но никога двете. [smilie18]

Мм... Канон [smilie24]


Автор: IvoZafirov
Дата: 01-02-11 14:25

Странно ми е, че пускаш тема за коментари, а като ти се коментира и се даде някакво мнение от практиката не ти уйдисва


Ми... при положение, че си прочел само заглавието на темата... [smilie8] В случая ти ми говориш как се работи с тялото. Аз знам и съм чел достатъчно. Но при положение, че явно е имало проблем с моя фотоапарат, що пак настояваш, че си прав - не мога да разберя...



Публикацията е редактирана (01-02-11 14:52)

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: deyan_dimov   
Дата:   01-02-11 17:56

Много не ви слуша главата!!! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: shsphoto   
Дата:   01-02-11 23:18

Които има проблем с фокуса на 7Д да прочетестатията тук , да изпробва и после да се похвали,че вече прави по-добри снимки.7Д е апарат за снимане на екшън и неговите фокусни точки са правени да могат да фокусират движещи се обекти.Това от своя страна води до малко разминаване на фокуса при статични обекти в зависимост от това къде сте фокусирали преди това. Ако искате да имате фокус на обекта и зад него тогава трябва преди това да фокусирате зад обекта и после върху него, ако искате да имате на фокус обекта и пред него - тогава трябва първо да фокусирате пред него. Това се получава при ползване на "point" фокусна точка, Ако искате да имате по точен фокус - тогава по-добре се получава при използване на "spot" фокусна точка. Правих си специален експеримент със 70-200L F/2.8 IS USM II и се уверих в това. При 2 обекта разположени на различно разстояние от мен с 5 см като снимах на "point" фокуса беше някъде в средата между тях, когато е на "spot" тогава фокуса е на единия от двата - върху който е малката точка.


Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: victory13   
Дата:   01-02-11 23:41

[smilie10]
викаш, ако снимам пейзаж, и той по някаква случайност не тича, аз да припкам със статива освен [smilie8]

аз както виждам нещата, фокусната система на 7д-то е изпреварила интелекта на ползвателите... в международен аспект [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: karan4o   
Дата:   01-02-11 23:45

Добре де, защо не приемете, че човекът е имал проблем с фокуса и просто не е попаднал на читава бройка. Нормално е при това производство на Канон, както и на Никон, да се дънят понякога с определени бройки или партиди...
Аз съм сигурен, че има проблемни камери, макар и да не съм се докосвал до 7д... просто Канон произвежда мнооого


П.с.
Дано поне да подменят брака, макар и да ме съмнява [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: sauron69   
Дата:   01-02-11 23:49

99 [ezik]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »