Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: sirkhann   
Дата:   29-01-11 18:51

Поредната тема за автофокуса на 7D в dpreview.

Моля супер-дупер експертът imitev да даде своето квалитетно мнение за некадърността на снимащия. Има много примери ;)

http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1019&thread=37584518


Ако колегата imitev отгатне прекалено бързо мистерията, ще му дам още десетина теми от dpreview с проблеми със супер-дупер автофокусната система на 7D [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: Alex-dan   
Дата:   29-01-11 19:20

Нека аз да вметна, че тук май е използван някакъв моуд с околни точки също, за съжаление не знам какви са му настройките и възможностите като цяло...

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: didesignbg   
Дата:   29-01-11 19:29

Като гледам кадрирането ми стават ясни възможностите на фотографа [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: sirkhann   
Дата:   29-01-11 19:50

Само на едно място в началото има тест с Expand AF. Надолу тестовете са на единична точка...

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-01-11 19:59

Вместо да гледате малоумни тестове питайте някой от много от форума който снимат уайлдлайф.

Аз снимам със 7д - 400 5.6
Иво Зафиров 7д - 300 2.8/800 5.6
Ники Стайков 7д - 500/4,400/2.8

Какво още ви трябва като опит с техника?
Да не говорим ,че всички сме уайлдлайфъри и снимаме предимно на следящ фокус.

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: джъмбо   
Дата:   29-01-11 20:00


Вместо да гледате малоумни тестове питайте някой от много от форума който снимат уайлдлайф.


тоест останалите фотографи не стават за нищо.... и не могат да дадат нещо повече от малоумен тест [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: sirkhann   
Дата:   29-01-11 20:10

Wildlife всеки знае, че 7Д-то го може, ако не ти е дефектен апарата. И много други неща може.

Въпросът е защо толкова често има теми за проблеми с цялата АФ система на 7Д-то и защо има толкова много заменени тела по този параграф [smilie25] И защо все още от Канон не се чува нищо? И защо 60Д няма настройка на фокуса и никой не се оплаква? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-01-11 20:11

Не идеята е че има хора който могат да влязат и да обяснят ,които ползват това тяло от доста време...и с качествени обективи в екстрмни ситуации.
А тука некви али бали....

Па ти джъмбо се си опонент ма се не нацелваш момента.

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: sirkhann   
Дата:   29-01-11 20:39

Лично с моето тяло изръшках бая магазини и всички чисто нови обективи от витрината се държаха по идентичен начин в определени ситуации [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: imitev   
Дата:   29-01-11 22:12


Аз гледам че няма нужда нищо да казвам [smilie24]

Мълча си.

Това че твоето тяло е било дефектно, заедно с още 1000 по света изобщо не е меродавно.

Повечето оплакващи се от фокуса просто не съобразяват някои неща при снимане и затова фокуса им "бяга"

Включително и аз, ама взех да му свиквам напоследък.

Особено като снимах тестовите таблици и установих че проблемът си е в ЗАУ. И се опивам да го ремонтирам.

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: imitev   
Дата:   29-01-11 22:17


Сега като се замисля - ами то е нормално да има теми от сорта на "Автофокуса на 7Д не е добър", "Нам си кое на никоните не е добро".

На тези при които нещата са в ред изобщо не им идва на ум да пишат и да се радват по форумите [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-01-11 22:25

imitev като снимаш тестови таблици снимай на лайф вю.Освен ако не са за корекцияна фронт/бек фокус.

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: imitev   
Дата:   29-01-11 22:28


На 40Дто ми ако ще и на DeathView да снимам - все тая [smilie18]

Немам още 7Д... Скоро нема и да имам [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-01-11 23:11

За ко ти е...спортно тяло се купува с цел ,а не с самоцел [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: imitev   
Дата:   29-01-11 23:16


Ако ми трябваше - да съм си купил.

Но като не мога да оправдая харча на пари пред съвестта си - нямаааа [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-01-11 23:29

Аз не бих :) Ако не снимах птици и никон д80 ми стига [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: imitev   
Дата:   29-01-11 23:31

Да бе да - инсинуация[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-01-11 23:35

Цъ разум :) Щех да имам най-добрите стъкла портретни и вариота :) Нека да ми е зле с д80.
Ма тука разума е дефицит.

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: layman   
Дата:   30-01-11 00:02

pd,

имаш наистина добри кадри, чисто технически и най-вече като настроение.
Това че имаш емоции в повече, не означава че разумът ти е малко [smilie5] !

А техниката и има и няма значение, важното е да я разбираш ... спомням си как твърдеше че Д80 имал добра динамика, щото бързо стартирал ... [smile]
... оттогава досега обаче страшно напредна - евала !


Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: sirkhann   
Дата:   30-01-11 00:27

imitev - това го пуснах, щото обичаш да говориш наизуст и веднага да обвиняваш ЗАУ-тата. Според теб каква е правилната техника за фокусиране - правиш двойно задно салто, през това време прехвърляш фокусирането върху AF-ON бутона, минаваш в серво режим, изчисляваш кадрирането на кадъра и на база светлите и тъмни зони, заключваш меренето, прекадрираш, настройваш MFA за съответната дистанция на снимане, избираш най-контрастната точка във фокусната равнина, натискаш AF-ON, пускаш AF-ON, заключваш огледалото и с приземяването поставяш статива стабилно на земята и снимаш... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: vgramatikov   
Дата:   30-01-11 00:43

Еми тогава съм разбрал под "динамика" това ,че е има хубав респонс :) Нищо странно не виждам за начинаещ.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: imitev   
Дата:   30-01-11 03:19

Добрата техника включва познания за това колко са големи автофокусните точки във визьора и каква зона покрива съответният сензор от изображението.

Обикновено зоната е доста по-голяма от означената с квадратчето във визьора.

Иначе казано трябва да следиш какво има в областта на избраната автофокусна точка. Например ако снимаш портрет в профил и в зоната на аф точка попада окото и веждата фокуса ще ти дойде по-напред, защото апаратът ще фокусира върху най-близката част от обекта.

Ако снимам от ръка на много отворена бленда обикновено натискам спусъка до край - апаратът фокусира и снима веднага, защото може да се мръдне обекта или аз и снимката отива в мъглата. Или снимам на следящ фокус.

Техниката на снимане с прекадриране със светли обективи не върши добра работа.

И за да остане темата фотографска муш снимка на моята кокона в цял размер с екзиф:

http://img269.imageshack.us/img269/5427/img0035kw.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: imitev   
Дата:   30-01-11 03:36

Ето я и половинката на Ф1.8. Обикновено избягвам да снимам портрети на толкова отворени бленди, защото брака е по-голям:


http://img692.imageshack.us/img692/1707/img0094qm.jpg




Публикацията е редактирана (30-01-11 03:37)

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: vgramatikov   
Дата:   30-01-11 08:04

400 5.6-5.6


http://img266.imageshack.us/img266/4756/mg16699.jpg



85 1.8-1.8


http://img29.imageshack.us/img29/1162/mg0252.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: джъмбо   
Дата:   30-01-11 09:26

малий....

вземи майни тази с девойката, че хем не е на фокус хем за 200 исо изглежда "шумна" по форумните стандарти [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: cicomanco   
Дата:   30-01-11 10:06

Аз си мисля че снимките с които се "рекламира" Оли били зле....тези като ги гледааамм....не ми се гледа!

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: vgramatikov   
Дата:   30-01-11 10:33

джъмбо че шумна си е бая даже и бандинг има ако забелязваш. [smilie3]
cicomanco аз не рекламирам нищо.



Публикацията е редактирана (30-01-11 10:34)

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   30-01-11 11:04

специално за 7д е много важно как си настроил поведението на фокуса и кой тип АФ използваш за различните сцени и типове снимания.

в зависимост от тия настройки, съм забелязал че нерпавилните настройки по аф-то и неподходящия режим могат да увеличат при следящ фокус особено фирата от 1/10 на 1/3 от заснетите кадри.

7д е първото тяло на канон, в което има доста настройки на Афто от 1Д серията, така че четете, тествайте и си правете изводите преди да хвърлите вината върху техниката.



Публикацията е редактирана (30-01-11 11:05)

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: petar_kotel   
Дата:   30-01-11 11:12

Мисля, че е добре темата да се обърне от негативизъм към позитивни и полезни неща. pd и ShotlandetsaWildlife са споделили интересни неща.
За мен като новак с този апарат (пък може да се каже и изобщо) ще бъде интересно да прочета личен опит с АФ на 7д - при различните варианти на АФ, различни сцени и тип заснемане...

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: imitev   
Дата:   30-01-11 11:15


И какво излезе сега - при 7Д имаш възможност сам да си прецакаш количеството кадри на фокус [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: Alex-dan   
Дата:   30-01-11 11:25

С куци настройки нищо не става, вярно е. От опит знам примерно, че на Д300 настройката a4 Focus Tracking with lock-on прави AF-C режима мигновен, или забавен с почти секунда на опция Long /ако има големи обекти, минаващи пред целта, която следим/. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: boni   
Дата:   30-01-11 11:26

Въх, като видях някои снимки, съм спокоен и щастлив.
А това "избягвам да снимам на 1.8, защото брака е по-голям" вече съвсем ме довърши:)

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: charly   
Дата:   30-01-11 11:30

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Pd-титаниЙ както винаги [smilie24]
Преди като начинаещ еговорил глупости-сега вече като профи...пак [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   30-01-11 11:32

с усложняването на техниката и функциите идва и по-голямата отговорност на фотографа за боравенето с нея, няма как.

при 7д най-голямия проблем свързан с фокуса е че има голяма плътност на матрицата и зад едно квдратче на АФто може да има голяма разлика къде точно е фокусирал обектива, въпреки че ти е потвърдил че фокуса е в даденото квадратче. от тук идва и необходимоста да се фокусира по-внимателно и прецизно.

Иначе пресен пример от снимането на пеликани - едноточков следящ фокус и/или едноточков с 4 асист точки дава много по голяма фира спрямо новия зонов аф, който разделя на 5 зони АФ точките. Разликата е огромна, а на пръв поглед няма логика.

Артур Морис пък препоръчва горещо автоматичния режим с 19 точки, като си избираш от коя точка да поведеш и после апарата сам се старае да следи тази област от точки, върху която си локнал фокуса, независимо от това как кадрираш в последствие.

Аз не съм имал възможност да го тествам обстойно досега, но ще си поиграя при първа възможност да го видя как сработва.



Публикацията е редактирана (30-01-11 11:34)

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: imitev   
Дата:   30-01-11 11:34


Канонския 50 1.4 си снима доста зле на светло на 1.8.

Освен това си снимам за кеф [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: sirkhann   
Дата:   30-01-11 11:53

Ае що всички говорите за серво на 7Д-то. И аз с моето 7Д нямах големи драми в серво режим, даже такива неща съм виждал от него, че майка плаче.

Ама това да изкарам сполучлив кадър в режим на единична точка/единичен кадър - 1 на 20. Гледаш отблизо сичко точно, мръднеш метър и половина назад и бам - 10 см фронт фокус. Може да съм имал не добре настроено огледало... или кофти електроника... или просто да е било сглобявано в петък следобед, когато всички са били "във клубъ" [smilie18]

Аз не казвам, че фокуса му е лош на 7Д-то, казвам, че много апарати явно имат проблем с него. Това, че народа си ползва кадрите за фейсбук/фото-форум и неща като леко разминаване във фокса, което да ти намали максималния използваем размер при печат почти наполовина, не е особен проблем за повечето 7Д-ейци в Бг, щото са си взели апарата за чист кеф- пука ли им на тях?

Та темата беше за другаря imitev, понеже обича да коментира, без да има никаква представа за ситуацията, но вече е подготвил отговор на всички въпроси.

А лично с моя апарат съм се мъчил няколко месеца, изял съм всичките публикации и ръководства на Канон, отзивите на народа в dpreview... е доста неща съм опитал със сигурност и на моменти просто апарата се държеше супер неконсистетно и ми късаше нервите, че елементарни ситуации ги омазваше зверски.

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: boni   
Дата:   30-01-11 11:56

По принцип при някои по-стари модели обективи 50/1.4 забелязвам че фокусират по-лошо от аналогичните на 1.8 и дори и при еднакви бленди на снимане, примерно на 2, резултатите са по-лоши . Това е така, защото по принцип обективите фокусират винаги на макс отворена бленда, а на 1.4 някои по-стари модели имат доста по-нисък контраст от тези на 1.8, а няма как да го накараш да фокусира при 1.8 или 2.
Забелязал съм го със сигурност при Пентакс - 50/1.4 и стария 50/1.7 - 50/1.7 се справя по-добре. При Минолта - 50/1.7 се справя много по-добре от същия на 1.4 и аз не случайно ползвам 50/1.7. 135/1.8 има много точен АФ, новия 85/2.8 също е с много точен АФ, но и двата имат висок контраст при макс отворени бленди. При Никон също смятам, че стария 50/1.8 в някои ситуации фокусира по-точно от стария 50/1.4, но не е толкова явно изразено. При канон нямам голям опит, снимал съм с 5Д и 50/1.4 цяло събитие и то предимно на отворена бленда 1.4 - 2 и резултатите бяха добри, хем на тъмно. Скоро оборудвахме едно старо 10Д с 50/1.8 и се справя чудесно.

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: imitev   
Дата:   30-01-11 11:57

И що не го смени?

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: imitev   
Дата:   30-01-11 12:00


Бони - той няма проблеми на тъмно. Проблемите му са на светло - направо отвратителна картина. Може да е на фокус но е пълна с халота и аберации...

Снимката на жената беше в мрачен ден без слънце - тогава стават.

Не случайно всички се оглеждат за сигмата 50 1.4, но аз съм любител и мога да се примиря с канонската 50ка [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: jokevcv   
Дата:   30-01-11 12:01

верно на тая девойка фокуса е на майта си [smilie18]
я пускай само гарги, явно 7Д не се кефи на портрети [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: imitev   
Дата:   30-01-11 12:04


Всъщност - дреме ми за 7Д [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: sirkhann   
Дата:   30-01-11 12:18

boni - доста обективи съм пробвал, чисто нови, твърди: канони, сигми - всичките по един начин се държаха.

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: navy   
Дата:   30-01-11 13:29

Канон май все още не е овладял следящия фокус, а?

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: sirkhann   
Дата:   30-01-11 14:57

Овладял го е доста отдавна, останало е само неследящия да оправят [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: sauron69   
Дата:   30-01-11 15:03

Айде стига, че ще ви обвинят в светотатствени обиди срещу 7Д [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: karan4o   
Дата:   30-01-11 15:05

Абе кажете нещо лошо и за Никон бе:) Толкова ли са добри те... напоследък само при Канон чета за разни проблеми:) Че има проблеми има, но се съмнявам да са само при Канон, макар че и аз се сблъсквам честичко :)
Всяка марка си има плюсове и минуси...

П.с.
Това с проблемния фокус при 7д е много крива хава :(
Съчувствам на sirkhann[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: navy   
Дата:   30-01-11 15:42

Не знам, аз проблеми с моите никони не съм срещал... дори гумите ми не се отлепят [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: sauron69   
Дата:   30-01-11 18:49

На никоните са им малко "депутатите" [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: grisho69   
Дата:   30-01-11 19:58

Аз имам 7Д и съм доволен,обаче с тая нагъчкана матрица иска хубави обективи.Иначе откак го взех имам доста по-голям процент читави снимки ( поне аз си ги смятам за такива [smilie5] )

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: hemilio   
Дата:   30-01-11 21:43

имат си "депутати" Никон,само ,че те не се оплакват [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: imitev   
Дата:   30-01-11 22:01

50 [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: hemilio   
Дата:   30-01-11 22:02

50к [smilie7] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: shsphoto   
Дата:   31-01-11 00:23

Хе, че за какъв зор му е на този от линка в началото на темата да слага фокуса на 1+4 допълнителни точки - този режим е за следящ фокъс врежим серво! Като включиш сервото трябва обаче да настроиш и времето за реакция в другото меню.Въобще 7Д-то има толкова варианти на фокусиране и настройки, че ако не си ги пробвал преди това и не си наясно- по добре не ги пускай когато ти трябва сигурна снимка.Аз съм направил към 15000кадъра и още не съм му научил всичките възможности и гледам да ползваям това което съм разбрал а не това което не знам.При Никон не знам колко са комбинациите, но при 1Д М4 и 7Д са много.
Тези които се оплакват от фокуса първо да изпробват и да помислят защо се получава или не се получава,така както искат и тогава да обвиняват техниката.Примерно аз имах проблем с фокуса със стария обектив 28-135 когато ползвах точки различни от централната, сега със 17-55 ф2.8 няма такъв проблем-т.е. може да се дължи на размазването на обектива по краищата това неточно фокусиране.


Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: Navy   
Дата:   31-01-11 08:44

Техниката има проблем ... С хората.

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: CyberGene   
Дата:   31-01-11 09:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: vgramatikov   
Дата:   31-01-11 09:59

Важното е да си вярвате [smilie24]


http://img816.imageshack.us/img816/4755/mg07266.jpg





http://img87.imageshack.us/img87/4339/mg07244.jpg




Наистина следящия фокус на Никон ми се струва по стабилен но това не означава ,че канонския е боклук [smilie3]
И аз имам проблеми понякога ,но в приемливи граници.



Публикацията е редактирана (31-01-11 10:07)

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: Батко   
Дата:   31-01-11 10:02

CyberGene, те тези, дето все чакат да излезе еди си какво и тогава да почнат да правят изкуство, пари и т.н., нито биват удовлетворени напълно някога, нито успяват да създадат изкуство и/или да направят пари. Свързани са нещата!

Иначе аз съм супер-доволен от моето 7Д и не смятам да го сменям преди затвора да е направил 1 000 000 цикъла... [shtrak]

[smilie24]pd


Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: sirkhann   
Дата:   31-01-11 10:30

Аз пък много обичам такива, дето уж правят пари, пък като си покажат "творбите" и вътре като видиш два тона оставени ръце, да ти призлее. [smilie5] То не са мазни снимки, то не е криво нашопени, па отрязани крайници... Абе професионалист да си.

Хубаво, че аз не изкарвам пари с техниката си, щото с всичките проблеми, дето имах с обективите и телата на Канон, щеше да има сериозно изнасилени [smilie5]

Някак си още ме е яд, че си продадох 50Д-то. Може да не снимаше кой знае как, ама поне беше бетон и ядове с него нямах никакви- ни фокус, ни мерене... само тонове цветен шум [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: navy   
Дата:   31-01-11 10:39

Сега и ако примери покажеш, цена няма да имаш [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: sirkhann   
Дата:   31-01-11 10:51

Примерите съм ги показал на когото трябва и лично моят случай е приключен... Та както обичам да казвам - вече ще се замисля сериозно, преди да си купя нещо, произведено от Канон... [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: navy   
Дата:   31-01-11 10:56

Реално твоя случай не е приключен, щом го споделяш тук с нас [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: sirkhann   
Дата:   31-01-11 11:16

Мда... емоционалната щета ще остане вечно... [smilie23] Реално темата не е за моя случай, а е за г-н imitev, на който все ЗАУ-то му е виновно, дори когато обективните факти показват друго.

Реално моето тяло може да е било само то дефектно, но отидох в магазина, пробвах чисто ново 7Д+чисто нов 100L и даде консистентен фронт фокус. В тоя момент реших да се пусна от хорото...

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: navy   
Дата:   31-01-11 11:19

Ем преди по следяха закачествения контрол...
Сега куцо и сакато се е юрнало да си купува ДСЛР-та, че и по два... и онея не смогват с производството, канон, никон... всичко се прави на високи обороти.
И явно са изчислили, че по добре да внедрят корекция на фокуса като екстра, отколкото да правят перфектни тела и обективи [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: imitev   
Дата:   31-01-11 11:27


Ширкан - налитай на никоня!

Ей го на - Нейви да ти каже кой модел да си вземеш. Даже може да го пипне в магазина за да е сигурно че ще фокусира, мери и снима като "избрана" бройка [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: navy   
Дата:   31-01-11 11:42

Абе да Ви кажа... твърде капризни станахме [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: imitev   
Дата:   31-01-11 12:01


Едно време с каквото е имало - с това са снимали.

Сега - таблици, фронт- бекфокус, мерене, шум, простотии...

И накрая снимките - все по-зле... Ето и моите за пример - все си е боза, само че на фокус и експонирана като хората.

Като при карането на кола - едната има недозавиване, другата свръхзавиване - като караш и се съобразяваш.

Ширкан - не е нужно да се заяждаш с мен. При повечето хора неточния фокус се дължи на неправилна работа с апарата. Това че ти си имал дефектен апарат е друга работа.

Но да говориш че всички 7дта са дефектни - не мислиш ли че е леко несериозно???

И в темата за 300Д се заяждаш - сега какво аз да тръгна да търся 300Д и да пробвам с моя обектив, за да се окаже че и с включена стабилизация фокусира правилно? За какво ми е да го правя??

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: sirkhann   
Дата:   31-01-11 12:26

Не се заяждам с теб, а контрирам твоята позиция да даваш квалитетно становище, без да си запознат с цялостната ситуация.

Не казвам, че и всички 7Д-та са дефектни, казвам, че доста тела имат проблеми с автофокуса- доста повече, спрямо всички останали модели на Канон. Имаше доста интересна информация от доста хора, че е имало цели партиди с дефектни АФ сензори, но Канон не казаха нищо, остана си скрито-покрито.

В dpreview много хора описват и преживяването си в тази връзка. Изпращат си апаратите до сервизния център и им ги връщат с бележка- настройка на електрониката.

Е, аз нямах този късмет моят апарат да бъде пренастроен, колкото и да ми се искаше.

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: clipse   
Дата:   31-01-11 12:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: tonyboy79   
Дата:   31-01-11 13:07

Много рано почнахте тази седмица. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   31-01-11 13:44

clipse
това, което казваш е много странно.
Имах 18-55 IS и макар че снимах с него рядко, а също така и рядко снимах с 300D, все пак ми се е случвало и не съм имал никакви драми с фокуса. Когато изпратих 40D за смяна на затвора например се мотах точно с 300D + EF-S 18-55 IS без да имам някакъв проблем - на това обективче изобщо не съм му изключвал стабилизацията в същото време. Държеше се на 300D така, както се държеше и на 40D, доколкото си спомням. Когато реших да разпродавам канонската техника и правих снимки на нещата всички снимки с 40D в кадъра ги снимах с 300D + стабилизирания китак.
Все пак ми стана интересно сега и се замислих дали не се заблуждавам. Виж същата комбинация в един друг сайт, където мога да филтрирам:

EOS 300D + EF-S 18-55 IS

Пък и все някой щеше да го е забелязал това досега и да има писано тук-там по форуми ...
Не зная какъв е твоя случай, но може би трябва да пробваш тялото с друг стабилизиран китак и/или китакът с друго тяло 300D.
Иначе и от 300D и от 18-55 IS имам много хубави спомени [smile] [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: imitev   
Дата:   31-01-11 14:23


Ето - виждате ли - без да се снима таблица от статив и да се пробва с друг обектив не трябва да се правят кардинални заключения.

Защото така човек спира да бъде обективен.

Но всеки си решава сам какво да прави.

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: clipse   
Дата:   31-01-11 15:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   31-01-11 15:16

Снимките в Култа ти ги посочих не да гледаш нещо по тях, а ако искаш да се свържеш с някой от авторите за да обмените мнения и информация.
Дали ще го направиш си е лично твоя работа - просто опитах да помогна, а "насила хубост не става" [smile]
Към момента там има пет автора, които по едно или друго време са пускали снимки с тази комбинация, като са посочвали това изрично.
Относно това - доколко са съмнителни, не се впускай в глупави разсъждения, защото имаш още да поработиш доста докато стигнеш нивото на поне няколко от въпросните пет автора [smile]

Разбира се - това е само предложение [smile]
Всъщност голямото предимство на стабилизираиня китак пред трите стари I/II/USM са по-скоро много по-добрите оптически качества, а на широко стабилизацията не е чак толкова важна както на дълго, пък и винаги можеш да го използваш с 40D [smile] Така че и твоето решение да го използваш на 300D с изключена стабилизация също си е доста читаво [smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: clipse   
Дата:   31-01-11 15:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: clipse   
Дата:   31-01-11 15:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   31-01-11 15:34

clipse
най-малкото - това е една съвсем друга тема.
Видях тук за проблема ти с 300D/18-55 IS и опитах да дам някакво предложение - съвсем практически насочено и непретенциозно при това [smile] Ако в резултат на това пак ще се стига до спор на общофилософски теми и някой ще се прави на недооценен - по-добре да не се бях опитвал да помогна [smile]

Успех ти пожелавам съвсем искрено [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: clipse   
Дата:   31-01-11 15:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: imitev   
Дата:   31-01-11 15:47

Clipse - не мисля, че някой се опитва да те обиди по някакъв начин.

Съжалявам за спама в темата ти.

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: clipse   
Дата:   31-01-11 15:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: IvoZafirov   
Дата:   31-01-11 16:20

Да добавя и аз, че снимането с 7Д иска познаване на тялото. Николай е прав, че техниката доста се усложни и вече изисква познания за боравене. Не е виновна автофокусната система на тялото, а ЗАУ-то, че не познава добре всички настройки и коя за каква ситуация е направена.

Аз минах през този път, чудейки се защо има кристални кадри и такива на които фокуса отива някъде другате.

Четене му е майката и цъкане.
[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: vgramatikov   
Дата:   31-01-11 16:20

Автор: tonyboy79
Дата: 31-01-11 13:07

Много рано почнахте тази седмица. [smilie5]

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: imitev   
Дата:   31-01-11 16:22


Хаде сега ми махнете и ника от темата и си коментирайте 7Д фокусите там...

Аз не ползвам 7Д.

Моля [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: sirkhann   
Дата:   31-01-11 16:30

Автор: IvoZafirov
Дата: 31-01-11 16:20

И ти в момента говориш, без да четеш... ама кво да се прави [smilie25] Важното е човек да си каже какво му е на сърцето [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: sirkhann   
Дата:   31-01-11 16:45

Малко форуми в dpreview
Само на "7D Focus" излизат 14 страници в dpreview, почти половината теми са за проблеми. Със "7D AF" излизат още 12 страници.

Какво излиза - че ЗАУ-тата много зле в световен мащаб [smilie18]

Подобно на моя проблем

Но важното ЗАУ да е виновен. Когато някой друг е некадърен, някак си ти пораства оназ работа [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: imitev   
Дата:   31-01-11 16:50


Я виж - и никонските камери са дефектни:
цък гугъл

Не си спомням да съм те наричал некадърен...

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: navy   
Дата:   31-01-11 18:40

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

http://corner.dir.bg/news.php?id=7899386


бърз фокус и после бегаш [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: vladimir666   
Дата:   31-01-11 23:22

Днес цял ден ръчкам 7Д и нещо не му открих някви драматични проблеми с фокуса. Избичих му всичките 19 точки по отделно с 70 - 200/4 и 85/1.8 и няколко с 17-55/2.8

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: vgramatikov   
Дата:   31-01-11 23:25

sirkhann ти колко си снимал със 7д че приказвш тука алибали ?

А наличието на фронт/бек фокус не е проблем ,а въпрос на 20 минути за корекция.

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: irusev   
Дата:   01-02-11 01:05

Под вола теле търсите. [smilie5] Засега нямам кадър на който фокуса му да не е там където съм искал. Супер си седмичката... ако можеше и да готви.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: ASTRO   
Дата:   01-02-11 02:01

http://www.usa.canon.com/dlc/controller?act=GetArticleAct&articleID=3167


За Всички притежатели на 7Д полезни видео уроци. Лесно и практично обяснено. Включително и за фокусната система. После помислете дали проблема не е бил въпрос на познаване и боравене с техниката.
[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: sirkhann   
Дата:   01-02-11 09:39

ASTRO- първо - тези филмчета съм ги гледал доста отдавна, казах, че и всичките документи на канон съм чел - ръководства, брошури, указания за работа, подробни разяснения на AF система и т.н.

pd- за теб знам, че имаш затруднения при писането, но сега виждам, че имаш и при четенето. Многократно обясних, че нямам проблем с отклонение на фокуса, а с неконсистентност. Фокусната система беше точна на близки разстояния. MFA не променя нещата. Имаше леко подобрение в точността при използването на Spot AF в някои случаи, но не и на консистентността на фокусиране. Освен това явно ти не си снимал достатъчно със 7Д, иначе щеше да знаеш, че MFA е валидно само за дистанцията, на която го конфигурираш. На по-близки и по-далечни дистанции дава отклонения.

Освен това всички казвате, че много зависи как си конфигурираш апарата да снима (а аз си мисля, че си го бях настроил доста добре), ама никой не каза как е възможно в LiveView Contrast Detect-а да дава отклонения?

И това, че някой не е имал проблеми или не ги е забелязвал просто, прави ли му нещата меродавни? Те и Тойота викнаха обратно в сервизите няколкостотин хиляди автомобила за поправка само заради един-единствен случай, ама ако всеки, който не е имал Тойота и не е имал проблеми, започне да казва - "тва са пълни глупости, тия не знаят как се кара кола"... Малко тъпо звучи.

Ама не ме изненадва нищо, в чуждите форуми властва абсолютно същия манталитет- някой да е виновен [smilie24]



Публикацията е редактирана (01-02-11 09:41)

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: imitev   
Дата:   01-02-11 09:45


Хайде докато стигна до офиса я докарайте до 99 че да я закова - нали съм доайен [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: IvoZafirov   
Дата:   01-02-11 14:25

Странно ми е, че пускаш тема за коментари, а като ти се коментира и се даде някакво мнение от практиката не ти уйдисва [smilie8]

Друг коментар от предишният ми не мога да ти дам по темата за 7д и фокуса

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-02-11 14:28

sirkhann напъно съм запознат.Всеки обектив дава отклонения според дистанцията на ,която фокусира.И същия е най-добър първо за дистанциите за които е проектиран ,и след това за дистанциите на които правиш МА.
При варио обективите зависи и от фокусното разстояние.

Но тва са параметри зависещи изключително и само от обектива ,а не от тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: sirkhann   
Дата:   01-02-11 14:48

И кво... обективите работят само на дистанцията, за която са проектирани. Освен крачния зууум, скоро явно ще бъде на мода и крачният фокус [smilie18]

И ся излиза, че с един 135L мога снимам или само патки, или само пилци. Но никога двете. [smilie18]

Мм... Канон [smilie24]


Автор: IvoZafirov
Дата: 01-02-11 14:25

Странно ми е, че пускаш тема за коментари, а като ти се коментира и се даде някакво мнение от практиката не ти уйдисва


Ми... при положение, че си прочел само заглавието на темата... [smilie8] В случая ти ми говориш как се работи с тялото. Аз знам и съм чел достатъчно. Но при положение, че явно е имало проблем с моя фотоапарат, що пак настояваш, че си прав - не мога да разберя...



Публикацията е редактирана (01-02-11 14:52)

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: deyan_dimov   
Дата:   01-02-11 17:56

Много не ви слуша главата!!! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: shsphoto   
Дата:   01-02-11 23:18

Които има проблем с фокуса на 7Д да прочетестатията тук , да изпробва и после да се похвали,че вече прави по-добри снимки.7Д е апарат за снимане на екшън и неговите фокусни точки са правени да могат да фокусират движещи се обекти.Това от своя страна води до малко разминаване на фокуса при статични обекти в зависимост от това къде сте фокусирали преди това. Ако искате да имате фокус на обекта и зад него тогава трябва преди това да фокусирате зад обекта и после върху него, ако искате да имате на фокус обекта и пред него - тогава трябва първо да фокусирате пред него. Това се получава при ползване на "point" фокусна точка, Ако искате да имате по точен фокус - тогава по-добре се получава при използване на "spot" фокусна точка. Правих си специален експеримент със 70-200L F/2.8 IS USM II и се уверих в това. При 2 обекта разположени на различно разстояние от мен с 5 см като снимах на "point" фокуса беше някъде в средата между тях, когато е на "spot" тогава фокуса е на единия от двата - върху който е малката точка.


Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: victory13   
Дата:   01-02-11 23:41

[smilie10]
викаш, ако снимам пейзаж, и той по някаква случайност не тича, аз да припкам със статива освен [smilie8]

аз както виждам нещата, фокусната система на 7д-то е изпреварила интелекта на ползвателите... в международен аспект [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: karan4o   
Дата:   01-02-11 23:45

Добре де, защо не приемете, че човекът е имал проблем с фокуса и просто не е попаднал на читава бройка. Нормално е при това производство на Канон, както и на Никон, да се дънят понякога с определени бройки или партиди...
Аз съм сигурен, че има проблемни камери, макар и да не съм се докосвал до 7д... просто Канон произвежда мнооого


П.с.
Дано поне да подменят брака, макар и да ме съмнява [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: sauron69   
Дата:   01-02-11 23:49

99 [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: imitev   
Дата:   02-02-11 00:32

100

О йеее [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: vgramatikov   
Дата:   02-02-11 01:25

sirkhann изпадаш в крайности с цел да излезеш прав или компетентен ,което далеч не е така.
С това поведение само ще губиш девиденти за напред.
За да изкажеш мнение по този въпрос е важно да си попрочел книжки и информация ,после да имаш малко опит и неволи.

Зех видях оставих...и пиша тема.
Такива под път и над път.

Зел единия правил тест с обектив с фронт фокус изписал тема 10 листа ,че е мек и прочие.
Другия ми говори за това ,че нямал повторяемост с една конретна бройка обектив.

После пише 50 реда пост ,че тялото било виновно и го защитава в последвалите 100 поства в който фотографи с 10г стаж настоящи ползватели на 7д го убеждават в обратното.

Какво мога да кажа оше?

Али бали не ми се говорят повече.

А ,че 7д не е перфектен е ясно но никой път няма да кажа ,че има "проблем" във автофокуса.

Още по малко разгледай профила на Марчин Манровски.
Снима със 7д и 500/4 после пак си помисли.

После си замисли как човек снимал със всички възможни 1д серии в лицето на Шотландеца снима със 7д и не чувства проблеми.

И чак после си мисли за мен [smilie3]

Аз съм отделил време и пари за да съм компетентен по някой технически въпроси.
А ти какво си отделил? Сърфиране и из темичките във нета... [smilie23]

Аман от лаладжии....

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: marto   
Дата:   02-02-11 08:23

Колко много правописни грешки...

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: sirkhann   
Дата:   02-02-11 09:30

pd - в случая е малко "присмял се хърбел на щърбел".

Пак да попитам - според теб дали е нормално: избираш си единична точка. Снимаш портрет от близо с твърд обектив за 1000-2000 лв, получаваш хубава снимка с перфектен или почти перфектен фокус.

Правиш няколко крачки назад, снимаш пак по същия начин, AF точка е на окото, кадрите консистентно са без фокус, в повечето случаи - с фронт. Ама толко фронт, че фокуса отива някъде на ръцете или в най-добрия случай - на дрехата или на носа.

Освен това - що нищо не каза за фокуса през LiveView? Твоето 7D точно ли фокусира? Щото моето беше доста често неточно и в LiveView, където механизмът на фокусиране е коренно различен. Но ти трябва ти да си прав винаги.

И само за твоя информация - 7Д-то на теб ти е първо тяло, а аз съм снимал с почти всички модели от 20Д насам. (без 1-ва серия).

Какво пише в линка на shsphoto:

Manual AF point selection remains very effective for forcing the camera to focus upon a fairly small and precise part of a subject or scene. Unlike with Automatic AF point selection, there’s never any worry that the camera might focus on something other than where you’re aiming it at. With the EOS 7D, a single AF point, visible in black (or illuminated red) indicates clearly where the camera is looking to focus.

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: sirkhann   
Дата:   02-02-11 09:53

pd - още нещо интересно, дето знам от Шоти: уж 7Д-то има супер-дупер производството, дето било като на тяло единичка, пък всъщност много се влияе от външни условия - температура, примерно [smilie18] И кво.

- Трябва да снимам само на M, щото AV меренето в серия поне при мен беше неконсистентно.
- Трябва да снимам само при точно определена дистанция, щото обективите на канон били проектирани за точно определени дистанции. И най-добре да фокусирам крачно, щото иначе става много сложно.
- Трябва да снимам при точно определена температура.
- И трябва да снимам в точно определен час, щото динамиката иначе издиша и излизат тоновете гадости от сенките.

Ами ... извинявам се, ама моето DP1, дето ти не го обичаш, се справя малко по-добре в случая.

Аз не искам да бъда разбран погрешно, че плюя по 7Д-то. За мен това също е най-добрата кропка и друг апарат не ми е харесвал толкова и така не ми е допадал. И от 7Д-то също съм получавал страхотни кадри, но със същия обектив, с който съм снимал нечовешки точно макро, не мога да направя един портрет в общ план като хората. Също и това, че LiveView-то толкова често фокусираше с леко отместване, направо ме побъркваше, защото го ползвам доста често. И ако не бяха всички тия ядове, които имах от неконсистентния фокус, които правеха повечето снимки използваеми само за фейсбук, въобще ама никога нямаше да си помислям нито за друга система, нито пък щях да се оплаквам от гаден шум, липса на детайл, мерене и т.н. Ако мислиш, че на мен ми е много гот и си плюя по Канон за спорта, не ми е особен кеф. Само дето откакто направих грешката да мина на тази система, щото имах приятели с Канони, и само ядове. А не снимам с Никон, примерно, щото просто не ми харесва, иначе отдавна да съм преминал на "другия" бряг. Та сега си седя безсистемен от "хубаво".

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: irusev   
Дата:   02-02-11 09:54

Ако някога забележа тоя проблем на моята 7-ца, ще я подаря лично на sirkhann, да доказва, че е прав. За сега таквоз чудо нема. Може наистина да се е случвало на някой друга бройка, но не е проблем на модела.
pd[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: karan4o   
Дата:   02-02-11 09:54

sirkhann,
да те питам, проблемът на всички бленди ли беше или само на отворена (1,8-2-2,8)
Ако затвориш да кажем на бленда 8-10 пак ли не хваща фокус или пък е с голям фронт

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: sirkhann   
Дата:   02-02-11 10:15

На 8-10 съм снимал само пейзажи, обаче не ми харесваха. Не знам от обектива ли (Sigma 10-20/ Canon EF-S 18-55), но бяха отврат.

За портрети - със 7Д-то не съм снимал толкова на затворено, предимно на по-отворени (главно заради условията). На средно затворени 4-5.6-8, може би половината от брака намалява заради по-големия DoF. Но това поведение си го правеше при много обективи - два 50/1.4, 50/2.5, два 85/1.8, 100/2, 100L, няколко твърди Сигми... И определено не става дума за рязкост или motion blur, защото между кадрите имаше тук-таме 1 на 10 с цепещ фокус (само наблизо), а същото го правеше и на 100L с включена стабилизация + 1/800 експонация.

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: sirkhann   
Дата:   03-02-11 13:42

Не ми се вдига много темата, обасе се появи поредната патаклама в dpreview. За 20 часа, 150 мнения...

http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1019&thread=37622994


Явно има доста кофти бройки 7Д-та, защото никога не съм виждал подобно плюене по друг фотоапарат.

Ама в темата по-горе направо изядоха горкия човечец :D Все едно темата е пусната във ФФ :D



Публикацията е редактирана (03-02-11 13:50)

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: vasilmitev   
Дата:   03-02-11 18:08

sirkhann

По думите на въпросното 'профи' във dpreview, 7Д-то не става и за чеп за зеле [smile] От скоро се сдобих с такова и тепърва го тествам - до момента се справя далече по-добре от 40Д. Такова нещо може да се напише от всеки за всеки апарат и това раазбира се не значи нищо - просто едно мнение![beer]


Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: deniac   
Дата:   03-02-11 19:12

Въпросното "профи" от последната цитирана dpreview тема е мнооого зле. Даже ми стана смешно докато му четях глупостите. Гледам, че и надолу в тая тема са го направили на г*з.

Това, което все повече се убеждавам е, че 7D е по-професионално тяло, отколкото повечето му купувачи си мислят. Ясно е, че не point-and-shot камера за всякаквите мераклии, които си го купиха.

Аз го имам това тяло от няколко месеца и до сега не съм забелязал никакви проблеми, напротив. Е, и аз съм фотограф само през почивните дни и не разбирам особено, но ми е достатъчно да се кефя максимално като го ползвам.

А това, че има проблемни бройки не изглежда странно. Колкото по-сложни технологии ни заливат все по-прибързано, толкова повече производствени проблеми ще има с тях. Спомних си историята с 1D MkIII като излезе.

А като се сетя за разлепващите се гуми и на най-новите Никон тела и обективи и ми става още по-забавно [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: sirkhann   
Дата:   03-02-11 19:35

Точно така [smilie24] Обаче сполучливите кадри със 7Д и мен много ме кефеха (със малките забележки към шум/динамика). Невероятно удобен апарат, невероятно бърз и пъргав, а сервото е бижу, даже и на макро. Просто няма друг такъв апарат (с изключине на 1DIV, сигурно), който да снима макро толкова брутално - включваш на серво и снимаш през визьора от ръка. [smilie24] Това да изпусне кадър беше рядкост. За съжаление човек не дава толкова пари апарат, за да снима само макро с него.

И сега ме е толкова яд, че просто няма друго такова тяло, с което да го заменя, че не мога да си намеря място все още.

Тая тема вече се изчерпа.

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: shsphoto   
Дата:   03-02-11 21:14

sirkhann ами що не идеш в магазина и не пробваш пак 7Д - този път може да попаднеш на читава бройка. Ще ти стискам палци за това и после да се кефиш и да се похвалиш.

П.П. Вземи за проба обективите 17-55 Ф/2.8 и 70-200 ф/2.8 ИС УСМ II, ако с такива обективи снима добре значи тялото е добре, а обективите които имаш може да не стават много добре за 7Д - заради голямата плътност на матрицата и заради голямата чувствителност на фокусния сензор.Въобше новите тела искат нови обективи - така света се движи напред - и не е вярно, че обектива е по-важен от тялото.


Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: vasilmitev   
Дата:   03-02-11 21:57

Този апарат е направен за спорт, не за макро! Скоростта му е убийствена и с най-бързите карти прави повече кадри в бърст отколкото е дадено по спецификация!


Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: karan4o   
Дата:   03-02-11 22:25

Апаратът определено е най-добрата кропка излизала на пазара (без 1дм4:)...

... но това не пречи sirkhann да е попаднал на кофти бройка...
със сигурност има такива и не знам защо всички му говорят, че не е прав, и че проблемът е в него [smilie11]

Има дефектни бройки при всички камери и най-много при Канон, и Никон, това е истината [cool]

П.с.
Аз също мисля, че темата се изчерпа [cool]



Публикацията е редактирана (03-02-11 22:28)

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: sirkhann   
Дата:   03-02-11 22:35

Автор: vasilmitev
Дата: 03-02-11 21:57

Този апарат е направен за спорт, не за макро! Скоростта му е убийствена и с най-бързите карти прави повече кадри в бърст отколкото е дадено по спецификация!



Много обичам неподготвени хора да спорят и да твърдят колко са прави.

Уважаеми г-н vasilmitev. Като собственик на 7D би следвало да знаете, че когато на Вашия фотоапарат Canon EOS 7D закачите макро обектив Canon с USM мотор, при мащаб по-близък от 1:3, апаратът превключва на високочестотно опресняване на фокуса в AI Servo режим, като също се старае да избягва фокусирането към безкрайност и обратно (т.н. "хънтване"), благодарение на което се постига невиждана точност на фокусиране, дори в лоши условия... през визьора.

Накратко - с този апарат съм фокусирал бабалюга, кацнала на трънка, в ураганен вятър и сервото винаги е седяло на горния клепач на гадината, без да изпусне фокуса дори тогава, когато вятърът издухва за момент целия бурен от кадър.

Но някак по-капацитативно звучи да се изкажете, че апаратът е направен за спорт. Ако ще Ви удовлетвори - снимал съм спортно макро, надбягване на торни бръмбари по нанагорнище [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: irusev   
Дата:   04-02-11 00:10

Колкото повече чета, толкова повече се убеждавам, че измежду потрбителите на фото-форум също има "кофти" бройки.[smilie3] Няма друг такъв форум в който всеки да е срещу всеки (а уж една страст и любов ни е събрала тук... по нищо не си личи обаче)
Странно защо никой от собствениците на 7Д (влкючително и аз) не забелязват никакъв проблем с него, и как хората които го нямат разискват качествата и недостатъците му. На база какъв опит? А и ако има нещо пропуснато, то най-вероятно ще бъде оправено със следващия фърмуер.
Хайде радвайте се на хубавото тяло и не търсете под вола теле.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: karan4o   
Дата:   04-02-11 00:20

7Д, 8Д или 100000д... брак ще има винаги и колкото повече се произвежда, толкова повече ще се бракува...

Аз 7Д нямам, но в горното написано от мен съм сигурен
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: victory13   
Дата:   04-02-11 00:37

обаче друго... наш ширкан попаднал на кофти бройка, и за тва не стават нещата... а горкия човечец, дето 4 дена се мъчи да го вкара в пътя, не е заради кофти бройка, а щото е некадърник [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: sauron69   
Дата:   04-02-11 09:56

Добре де , аман от това боготворене на 7Д, не може ли някой да допусне че човекът е попаднал на лоша бройка, или че камерата си ма някои недостатъци? Или винаги е по лесно да се обвини някой че не може да снима? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: vasilmitev   
Дата:   04-02-11 11:57

Много обичам неподготвени хора да спорят и да твърдят колко са прави.
Уважаеми г-н vasilmitev. Като собственик на 7D би следвало да знаете, че когато на Вашия фотоапарат Canon EOS 7D закачите макро обектив Canon с USM мотор, при мащаб по-близък от 1:3, апаратът превключва на високочестотно опресняване на фокуса в AI Servo режим, като също се старае да избягва фокусирането към безкрайност и обратно (т.н. "хънтване"), благодарение на което се постига невиждана точност на фокусиране, дори в лоши условия... през визьора.
Накратко - с този апарат съм фокусирал бабалюга, кацнала на трънка, в ураганен вятър и сервото винаги е седяло на горния клепач на гадината, без да изпусне фокуса дори тогава, когато вятърът издухва за момент целия бурен от кадър.
Но някак по-капацитативно звучи да се изкажете, че апаратът е направен за спорт. Ако ще Ви удовлетвори - снимал съм спортно макро, надбягване на торни бръмбари по нанагорнище


Уважаеми господине,
изказването ми че 7Д е направен за спортно снимане е на база маркетинга на канон конкретно за този модел и не само - не случайно е кропка, с новия процесор и е 8 кадъра в секунда - това че може да снима и макро може и да е така(не снимам макро, не съм компетентен), но съм почти убеден че въпросния апарат е по-силен в спортните снимки отколкото в макрото сравнен с други модели. Не сте ли съгласен че поради малкия сензор, голямата гъстота на пикселите и оттам голямото DLA над бленда 6.8, 5D Mark II(и не само той) би бил по-добър вариант за макро в случая? Не твърдя че съм по-компетентен от вас, единственото което твърдя е че този апарат е насочен основно към спортните снимки.


Отговори на това съобщение
 Re: imitev - коментирай! (7D автофокус)
Автор: vgramatikov   
Дата:   04-02-11 12:12

sirkhann хърбел на щърбел [smilie18]
Искам да си вярваш...

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »