Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: yavorberov   
Дата:   27-01-11 18:57

@мара
А аз почти не трия снимки, всеки кадър стига да се вижда нещо на него си има свой живот - аз ги оставям да отлежат и след години ми изглеждат много по-различни от момента, в който съм ги правил. Наистина на хартия вадя съвсем малко, което е жалко понеже доста неугледни кадри на хартия добиват плътност и някак се преобразяват е не от грозното пате в лебед, но поне започват да приличат на някакви животни.
Поради този мой уклон към носталгичност като се пренасях от стария си апартамент изнесох 2 кашона със снимки на хартия един с дискове със снимки и стотина негатива.
А във ФФ публикувам тези, които не мога да ги определя.



Публикацията е редактирана (27-01-11 18:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: matataupa   
Дата:   27-01-11 18:59

Не сте у ред[smilie24]

от нищо и никаква тема сътворихте караница.

Почти като Мозарт, но не съвсем.

Ай ходете да снимате, не се занимавайте с глупости [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: yavorberov   
Дата:   27-01-11 19:01

"Автор: matataupa
Дата: 27-01-11 18:59

Не сте у ред

от нищо и никаква тема сътворихте караница.
Ай ходете да снимате, не се занимавайте с глупости "

[smilie24]

И аз им го казвам ама не слушат :)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: gbrain   
Дата:   27-01-11 19:04

"Автор: matataupa
Дата: 27-01-11 18:59

Не сте у ред

от нищо и никаква тема сътворихте караница.

Почти като Мозарт, но не съвсем.

Ай ходете да снимате, не се занимавайте с глупости



Отговори на това съобщение
Сигнализирай за СПАМ
Блокирай потребителя
Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: yavorberov
Дата: 27-01-11 19:01

"Автор: matataupa
Дата: 27-01-11 18:59

Не сте у ред

от нищо и никаква тема сътворихте караница.
Ай ходете да снимате, не се занимавайте с глупости "



И аз им го казвам ама не слушат :)


"


Ай чезнете пък вий [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: geokar   
Дата:   27-01-11 19:09

Фотографията е не това, което си имал намерение да снимаш, а онова, което е излязло на снимката. Само художниците подреждат и изпълняват точно и при тях няма случайност. В самата природа на фотографията е да се даде шанс на "случайността" да се намеси, както многоцитирания Картие-Бресон внимателно е изчаквал и дебнел нещата да се подредят според изискванията му на художник и тогава е намирал своя решаващ миг. Разбира се, за да може да се оцени в една частица от секундата този миг и да се реагира адекватно, е необходима дългогодишна дресировка на окото и смътни представи като какво точно искаш. И все пак понякога нещо влиза в последния миг в кадъра, нещо се подрежда по своему и се оказва, че точно то ти прави снимката. Ами това й е и интересното на фотографията, ако питате мене, аз лично заради него се занимавам с нея. Пък иначе, че мисъл е нужна - две мнения няма - когато Рей предлага на Атже да замени тежкия си сандък, който мъкне навсякъде с леката и удобна "Ролайфлекс", Атже му отказва с претекст, че тази камера снима по-бързо, отколкото той е в състояние да мисли...
(Поставил съм думата случайност в кавички, тъй като аз лично не вярвам твърде много в съществуването на такова животно.)



Публикацията е редактирана (27-01-11 19:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: Mec   
Дата:   27-01-11 19:58

Абе я обичащите да мислят преди да снимат, да обяснят чрез какво мислене ще постигнат този резултат.


http://img684.imageshack.us/img684/1888/hap0.jpg



Цаката е видео 3000х2000 пиксела на 60 кадъра в секунда и мислиш после вкъщи пред компютъра, кой кадър става за снимка.
----------------------------------------

Па ако не сте се сетили още, щракането може просто да служи за приятно разлечение и прекарване на времето, навън на чист въздух.

При всички положения който е посегнал към фотоапарат, се е отказал доброволно от пълната свобода на изразяване.
Ограниченията на техниката са огромни.
Ограничението да показваш само изображения на съществуващи предмети е направо смазващо.
(пример: няма как да снимаш извънземен)

Та след като любителят фотограф се е примирил с всичките изброени ограничения, защо му е да мисли вместо да си щрака за кеф ?

И да, pefoto01 го е казал точно:

Какво ще ме посъветваш да искам да науча от фотография,която ме отблъсква?

Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: danvan16   
Дата:   27-01-11 20:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: gbrain   
Дата:   27-01-11 20:08

"Ооо, колко си проЗ ..." ?? Бъзикам се ве манияк, нямам предвид че си прост [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: тьма   
Дата:   27-01-11 20:43

ставам вече виртуозен зрител - какво става с мен, но никаква снимка не може да ме впечатли, май трябва да направя пауза в гледането по фотографски форуми, защото имам чувството, че всички снимат едно и също, никаква креативност[smilie2]
аз пък изобщо спрях да снимам[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: pefoto01   
Дата:   27-01-11 21:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: pefoto01   
Дата:   27-01-11 21:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: тьма   
Дата:   27-01-11 21:23

отскоро си регистриран, може би затова[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: pefoto01   
Дата:   27-01-11 21:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: мара   
Дата:   27-01-11 21:29

ей тоя, например, кат не е могъл да си го снима тва(ама кой знае [smilie5] ), зел та си го нарисувал. хирург е човекът. само не знам кое му е хобито - рисуване или хирургия. вероятно и двете[smilie18]

http://www.dinovalls.com/galeria/pic_089.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: steeens   
Дата:   27-01-11 21:43

pefoto01, нямаше ирония. Очаквам да видя качествения скок от новата, по-бързофокусна система. А за мен не се притеснявай, още съм начинаещ с фотографията, затова резултатите ми са незадоволителни.[smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: steeens   
Дата:   27-01-11 21:47

мара , той и Леонардо е имал влечение към касапските изкуства. Много е добър хирурга.[smilie5] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: pefoto01   
Дата:   27-01-11 22:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: geokar   
Дата:   27-01-11 23:09

Mec, това, че не си в отбора на любителите на мисленето отдавна е ясно на мнозина тук. По принцип мисленето не вреди, особено ако става въпрос за дискусия в някой форум - това е доказано експериментално.
P.S. Онова, което наричаш "резултат" и според мен няма начин как да бъде постигнато с мислене.



Публикацията е редактирана (27-01-11 23:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: geokar   
Дата:   27-01-11 23:14

тьма, ми кат не влизаш в моя профил вече, кво чакаш да те впечатли... Ха-ха-ха-ха!!![smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: geokar   
Дата:   27-01-11 23:39

pefoto01:
Какво ще ме посъветваш да искам да науча от фотография,която ме отблъсква?

Много може да се научи. Ако става въпрос за лоша фотография - как не трябва да се снима. Ако става въпрос за добра, призната другаде и хвалена от другите фотография: какво ми пречи да се отворя за разбирането на този тип изкуство, толкова ли съм гениален и подготвен естетически, че да мога изцяло да я отрека като явление, без да се замисля, че може би има нещо в нея, щом толкова много хора я харесват.
Това всичко са фази на израстване в естетическо отношение, през които някои минават, преди да започнат да съдят и да изказват меродавни мнения. И пак е свързано с мисленето и замислянето. Всеки, който се занимава или интересува от някакъв вид изкуство, задължително е длъжен да мине през този процес, ако иска да е компетентен. За да разбереш един текст на френски, трябва преди това да научиш този език, особеностите му, традициите му. Иначе рискуваш да се окажеш в глупаво положение.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: vikitovikito   
Дата:   27-01-11 23:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: Mec   
Дата:   28-01-11 00:07

geokar
черно-бялото мислене ми причинява депресия, придружена със страхова невроза и натрапчиви пориви за самоубийство.[ezik]

Иначе когато става въпрос за изкарване на пари, много обичам да мисля - дълго съсредоточено, всеотдайно и творчески вдъхновено.
А за цветна фотография би била могла да ме предразположи към мислене една хубава, млада, руса, светлокожа рускиня желаеща да се гушкаме с години наред. Под въздействието на феромонното опиянение, ще ми идват гениални творчески идей за търсене на правилно дозираната светлина за всеки кадър.

---------

п.п.
леле, имам един съсед на 62г. човека си намерил някаква китайка и сега се мъчи да учи китайски, да й угажда на оная щото нещо френския хич не й върви. Сигурен съм че фотография ще почне да учи ако оная го накара.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: darksorrow   
Дата:   28-01-11 00:17

черно-бялото мислене ми причинява депресия, придружена със страхова невроза и натрапчиви пориви за самоубийство.

по-скоро твоите постове имат този ефект да ти кажа.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: pefoto01   
Дата:   28-01-11 00:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-01-11 00:21

леле тая има арматура през мозака...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »