Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: dampkring   
Дата:   27-01-11 15:34

На мен не ми се налага да бързам. Умея да спирам времето до 1 крачка per minute и така имам достатъчно време да си настроя блендата, скоростта, чувствителността и да кадрирам. Ама не съм ли "виртуозен гений", а? А? [thankyou] [smilie25] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: pefoto01   
Дата:   27-01-11 15:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: christal   
Дата:   27-01-11 15:58

Канон и Никон са виновни.

Лудата некадърност беше почти невидима, преди те да забълват дигитална фототехника.

Пефото01, малко ми трябва да се обеся от скука, гледайки кадрите ти.

Ако си истински убиец, направи още няколко [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: Myth   
Дата:   27-01-11 16:02

pefoto01 струва ми се, прекаляваш малко, започваш да заприличваш на един форумен титан и гений Мец. Струва ми се много можеш да научиш и от darksorrow и от cristal, вместо да се репчиш, забелязвам го в няколко теми вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: pefoto01   
Дата:   27-01-11 16:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: pefoto01   
Дата:   27-01-11 16:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: christal   
Дата:   27-01-11 16:43

Много буквално приемаш написаното.
Не ми се търсят допирни точки с теб.

Оплачи се на когото искаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: yavorberov   
Дата:   27-01-11 16:46

Ако може да се заиграя с Айнщайн - всичко е относително и всеки съществува в своя континиуум. Приравнено с фотографията това ще рече, че всеки намира свое си нещо, което му харесва.

Погледнато в исторически план модернистичните течения в изобразителното изкуство се развиват бурно след втората половина на 19 век. Причината за това е появата фотографията. Вече няма нужда художниците да рисуват придавайки реалистична точност на предметите, субектите и момента, тъй като с това започва да се занимава фотографията. Има си и икономически причини - понеже един семеен портрет с масло както и днес струва в пъти повече от една снимка, а и не е практично - едно е да висиш като препариран в продължение поне на няколко дни, а съвсем друго е да си вцепенен за 5 минути.

Та целта на фотографията някога е била и е основно да запечатва момента обективно. Това подкрепя много силно хубавия цитат от първия пост. Но с течение на времето фотографията от мистично химико-физично творение се превръща в масов "спорт". И тук вече настъпват разликите между отделните снимачи. Репортери, художници, експериментатори, медитатори, пейзажисти, туристи, визуални терористи и преобладаващата група на любителите. Любителите участват с процентно болшинство в предходните групи. Много от хората се стремят към перфектния кадър, към кадъра на живота си. И аз се радвам на впечатляващата окото композиция на цветове и обекти, но за мен най-важен е процесът на снимане - снимам всичко и нищо конкретно. Мога да се причисля към групата на медитаторите, която е на 100% любителска. Почивам си снимайки, пренасям се в друга реалност, без да бягам от своята същност.

В заключение на тази словесна тирада мога само да кажа, че всички изключае фотошопистите и модистите, снимаме момента такъв какъвто е или какъвто можем да го предстваим, дали бързо или бавно, дали на лента или сензор със статив или от парапланер е все едно и също моменти, моменти, моменти...

Така че снимайте, а не се плюнчете кой е по-по-най.
А този Henri Cartier-Bresson е французин и понеже това е диагноза всичко му е простено.

Правете Снимки а не Война.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: pefoto01   
Дата:   27-01-11 16:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: deus_ex_machina   
Дата:   27-01-11 16:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: steeens   
Дата:   27-01-11 17:10

yavorberov, тирадата е свободно съчинение нямащо много общо с реалността.

pefoto01 , толкова тъп финал не може да има.
Много става весело като заговори егото , ама трябва все пак да разберете, че не всичко което хвърчи се яде. Очаквам да видя вълшебните ти снимки с новата ти техника, която няма да спъва творческия ти устрем.[smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: мара   
Дата:   27-01-11 17:31

аз си мисля, че толерантността е нещо, което трябва да се ползва с подробна инструкция, писана от човек, чиито КИ толкова пъти надвижава този на четящите я, че обезсмисля самата толерантност [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: deus_ex_machina   
Дата:   27-01-11 17:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: gbrain   
Дата:   27-01-11 17:53

Както и да е, наистина предоставих информацията по олигофренски начин, но поне четете между редовете ... ако искате де, все тая

Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: мара   
Дата:   27-01-11 18:11

бе то не е до искане тая работа [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: gbrain   
Дата:   27-01-11 18:15

Е как, всичко опира до желанието, колко е силно то

Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: deus_ex_machina   
Дата:   27-01-11 18:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: gbrain   
Дата:   27-01-11 18:28

Да, deus_ex , и това го има. Лично за себе си се надявам да съм на правилния път да открия и приложа, след 2 години щракане и чудене, защо едни снимки са добри , а други не.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: dpurple   
Дата:   27-01-11 18:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: deus_ex_machina   
Дата:   27-01-11 18:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: gbrain   
Дата:   27-01-11 18:37

Не се притеснявай за мен

Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: мара   
Дата:   27-01-11 18:44

аз например правя толкова много ужасни снимки...ама не ги гледам. трия ги. после трия и по-малко ужасните. накрая трия приличните, после - добрите. понякога остава нещо за личния албум. а понякога - даже за фф [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: gbrain   
Дата:   27-01-11 18:47

Мара, то се усеща кога е станала снимката, дори без да я гледаш на по-голям екран или на lcd дисплея на фотоапарата

Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: danvan16   
Дата:   27-01-11 18:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да станем виртуозни гении във фотографията
Автор: deus_ex_machina   
Дата:   27-01-11 18:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »