Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Моля за съвет "Никон д3100"
Автор: yakumo   
Дата:   27-01-11 00:10

@чикън-а
70-300 (че и 70-200 на Д40 [smilie18] ) - няма проблем, само сменяш ръцете - в моя случай с лявата държах обектива, с дясната - дистанционното и бирата [smilie18]

Отвреме-навреме оставях бирата и завъртах тялото вертикално [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет "Никон д3100"
Автор: pefoto01   
Дата:   27-01-11 01:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет "Никон д3100"
Автор: chicken   
Дата:   27-01-11 08:56

Абе те дискутирани, ама защо във форума, а не на бира. И дълго. [smilie5] Или аз съм пропуснал нещо? [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет "Никон д3100"
Автор: pefoto01   
Дата:   27-01-11 14:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет "Никон д3100"
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   27-01-11 14:33

georgivelev

Няма и да видиш, защото не съм си го поставял за цел. Някакво съпоставяне и дълбок анализ, примерно. Трите ключови неща, които не ми харесаха в D90, за друг вероятно са ОК.

- 95% визьор - призма или мирър, все тая. Не забелязах някаква съществена разлика.

- ISO - може би най-същественото за мен. Да определено по-добра динамика от "стария" ентри левъл, но на практика не е това, в което бих инвестирал. Това на базата на сценични снимки при налично осветление с 80-200.

- DoF превю - тук вината е моя, просто си го представях по друг начин. Същоият ефект го постигам и с един стар цайс.

Останалото, и то в по-добър вариант го има в D300/D300s/D7000 и нагоре. Отделно стария ентри левъл си беше спартанщина, което донякъде е плюс за един начинаещ. Спокойно можеш да се концентрираш върху основното, без да се стресираш от многото бутони и екстри. Но всичко е прекалено индивидуално и зависи как се гледа на техниката от конкретния любител.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет "Никон д3100"
Автор: georgivelev   
Дата:   27-01-11 15:22

Ми хубаво, тогава що ме караш да ти гледам старите постове?

Спокойно можеш да се концентрираш върху основното, без да се стресираш от многото бутони и екстри.

Е това вече не го разбрах. В смисъл, че многото бутони разсейват потребителя ли? Или че автофокусният мотор е източник на стрес???

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет "Никон д3100"
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   27-01-11 16:37

Че многото бутони объркват новаците, дори могат да ги отвратят от dSLR телата. Два случая на хора послушали надъхани фенове и взели висок клас кроп. А за постовете, това беше по повод "най-най-най-тялото" за D90 - пример, че не всички му правят евала, дори да са никонци.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет "Никон д3100"
Автор: pefoto01   
Дата:   27-01-11 16:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет "Никон д3100"
Автор: tziko   
Дата:   27-01-11 17:02

Гледам в синтезиса 3100 +18-55 - 1050лв, а 3100 +18-55 +чанта - 950лв[smilie10] [smilie11]
Аз ако бях на мястото на автора на темата щях да тичам към магазина[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет "Никон д3100"
Автор: yakumo   
Дата:   27-01-11 17:13

Явно има някаква разлика между
Nikon AF-S DX Zoom-NIKKOR 18-55 mm 1:3,5-5,6G ED II и
Nikon AF-S DX VR Zoom-NIKKOR 18-55 mm 1:3,5-5,6G
[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: tziko   
Дата:   27-01-11 17:21

Явно има някаква разлика между
Nikon AF-S DX Zoom-NIKKOR 18-55 mm 1:3,5-5,6G ED II и
Nikon AF-S DX VR Zoom-NIKKOR 18-55 mm 1:3,5-5,6G

Тва не го видях, значи да не тича към магазина, ами да си върви нормално[smilie18]

Защо още ги продават тези старите 18-55ЕД2?



Публикацията е редактирана (27-01-11 17:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет "Никон д3100"
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   27-01-11 17:24

Uve_Smotanson

Относно "малкия" визьор и лошото представяне на високо ISO спрямо кое точно друго тяло сравняваш D90?
Относно DOF Preview бутона не те разбрах общо взето [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет "Никон д3100"
Автор: killadar   
Дата:   02-02-11 00:00

Благодаря на ВСИЧКИ,

Някой хора ми помогнаха ,а други само Спамиха във форума.Поръчах си д3100 ,получих го и до момента съм доволен.Абсолютен аматьор съм и нямам право да кометирам апарата.Но все пак човека е уникален, защото е индивидуален.Заради това и аз ще изкажа мнение по д3100 :) Върши ми работа /за тези пари е повече от добро и никой няма право да коментира, защото толкова добро тяло /НОВО/ с обектив за 1000-1300 ЛЕВА / ,,,, нооооо някой хора бяха прави ,че д90 е по добре заради това ,че не трябва да се влиза постоянно в менюто ако искаш нещо по добро от техните /NIKON Auto Setings/.

Не съжелявам ,че избрах Nikon AF-S DX NIKKOR 18-105mm 1:3,5-5,6G ED VR

Скоро ще Ви пусна мои Amateur снимки.

Дано Модераторите да се сетят да направят раздел за снимки на Новобранци и профитата най-редовните в този форум самите те да бъдат модератори на раздела / А не дървените философи ,да дават съвети на "Зелените тревички -като мен /

Много светлина за вас Спамерите

Благодаря на всички добри хора.

Бай Ганьоффффците ,тези които отричат ,че не са такива и презират всичките си вродени качества "И ВЪТРЕШНО КРЕЩЯТ -АЗ НЕ СЪМ ТАКЪВ" ще ги почеря с един КОЛАЖ



http://prikachi.com/images/820/2739820J.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет "Никон д3100"
Автор: ogi100   
Дата:   02-02-11 09:38

честито за техниката, сигурен съм, че много ще те радва [smilie3]
а колажа е много як [smilie24] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет "Никон д3100"
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   02-02-11 09:52

killadar [beer]
Честито, много приятни мигове и много хубави кадри ти пожелавам! На фокус! [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »