Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: new2mac   
Дата:   20-01-11 19:39

Здравейте, тия дни обикалях магазините в търсене на най-добрия "първи" DSLR, като прегледах доста мнения по въпроса във форума на сайта, както и се консултирах със самите търговци. Направи ми впечатление, че всички директно отхвърлят като опция Canon 1000D, който в момента е на много изгодна цена и естествено привлича вниманието на такива новаци, като мен [smile] . В същото време ревюто на този апарат в dpreview.com е много позитивно, като C1000D е поставен между Canon 450D и Canon 400D и крайна оценка за апарата е "highly recommended". Ще съм благодарен, ако някой ми обясни защо Canon 1000D се ползва с такава лоша репутация.


Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: harvester_vn   
Дата:   20-01-11 19:50

Защото е най-ефтиния канон и поради предразсъдъци почти никой не си го купува. Повечето от оплюващите го, никога не са го докосвали. Оплюват го въз основа на предположения породени от ниската цена.

Това лято имах възможност да си поиграя с един такъв и мога да кажа, че картинката не е много различна от на моя 30Д. Ако говорим за скорост, ергономия, фокус, материали и изработка, въпроса е друг, но като качество на изображението, апаратчето си е много читаво.



Публикацията е редактирана (20-01-11 19:52)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: Suggs   
Дата:   20-01-11 20:03

harvester_vn - [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Просто хората са свикнали, че колкото по-малко цифри има един Canon, толкова е по-добър ... А 1000D e единственият 4-цифрен модел.
Снимах с такъв около година, и съм с много добри впечатления - най-вече от качеството на картината. Наистина, няма метално прахо- и влагоустойчиво тяло, меренето и автофокусът му не са на нивото на дву- и едницифрените модели, все пак е нисък клас. Но превъзхожда конкурентите си (D60, E420, A200, K-m), и има всичко необходимо, за да може любител-фотограф да прави хубави снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: Mec   
Дата:   20-01-11 22:45

new2mac
купи си го и си свиркай бе.
Ако имаш желание да дадеш повече пари, тогава един 550Д ще е по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: lumix   
Дата:   20-01-11 22:53

Аз снимам с такъв, много добро съотношение цена/качество. [smilie24]

Снимките от 2010г, в профила ми са с него и китовия обектив!


Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: pachok   
Дата:   20-01-11 23:14

И аз съм с 1000D + една турбосапунерка [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: Nyte   
Дата:   20-01-11 23:38

Подобни отзиви получих и за Nikon D5000 преди да го взема. Оказа се, че фотоапаратът (по мое мнение) е страхотен. Има същия сензор, който е в D90 и D300, които малко или много са емблематични Nikon'ски модели и се славят с качествената си картина ;) По-важното според мен е после какви обективи ще закачиш на това тяло ;) Успех при избора!

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: d_ave   
Дата:   20-01-11 23:56

1000D е много странно животно - на практика е 400Д с по-малко фокусни точки и наличието на live view. предвид това, цената му е необосновано висока. и в синтезиса и в павилиона в момента кит-а с нестабилизиран обектив е 800 лв. има ли нужда да казвам, че за 750+150 може да се вземе 40Д+18-55IS втора ръка в отлично състояние? е, тогава какъв въобще е смисъла от 1000д, като 40д го отнася по всички показатели.
мислете малко хора, това 1000д ще поискате да го смените след няколко месеца снимане. просто тялото е скопено от всякъде. ако беше 500 лв със стабилизиран китак, можеше да мине за добра оферта, но 800 с нестабилизиран е смехотворно...

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: lumix   
Дата:   21-01-11 00:25

"....това 1000д ще поискате да го смените след няколко месеца снимане. просто тялото е скопено от всякъде"

И какво му толкова скопеното, би ли изброил?


Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: pefoto01   
Дата:   21-01-11 00:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: d_ave   
Дата:   21-01-11 00:58

lumix, ти сериозно ли?!?

за протокола - минал съм през 350д, след това 400д, сега снимам с 40д. 1000д на практика е 400д, така че двете са съпоставими. иначе разлики колкото искаш

- ергономия - в 40д имаш копче за (почти) всичко, на практика за всичко, което ще ти се наложи да сменяш често. има втори dial, който е голямо улеснение. има и малък дисплей, което едновременно пести батерия и е по-удобен за ползване.
- фокус - 40д определено фокусира много по-добре то 400д. преди имаше неща, които с 400д просто нямаше как да успея да фокусирам, без намесата на ръчен фокус
- наличие на междинни iso настройки - при 40 д имаш повече стъпки при избирането на iso. докато при 1000д имаш 100-200-400-800-1600 при 40д имаш 100-125-160-200-250-320-400-500-640-800-1000-1250-1600-3200. повярвай ми, нужни са. скок от 400 на 800 и след това на 1600 е ужас
- бързина - 100д е по-бавен дори от 400д, което е... ужас:)
- фокусните точки няма да ги споменаваме, едни ги ползват, други не, но все пак... фкусните точки на 1000д са като на 350д, а диагонална си трябва понякога
- липса на спот мерене - колкото и да мразя меренето на канон, все пак спот меренето е второто най-използваемо според мен след evaluative.

това са само неща, за които се сещам на момента. определено е голяма, невероятна глупост да си купиш 1000д на цената на използвано 40д:)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: stardriver   
Дата:   21-01-11 01:05

lumix ...d_ave ти е обяснил.[smilie7]

До автора на темата: и ти се насочи към поста на d_ave, един ден ще му благодариш [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: hemilio   
Дата:   21-01-11 01:20

d_ave
[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: apollo   
Дата:   21-01-11 01:23

Определено факта, че ново 1000Д е близо до цената на втора употреба 40Д изчерпва темата [smilie24]

Канон да пуснат разпродажба на четирицифрения на 400-500лв. тялото и нещата ще си дойдат на мястото [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: konov   
Дата:   21-01-11 01:36

Преди две години си взех 450д и тогава от Андора беше 510 евро сега го гледам този 1000д za 200/250 евро втора ръка с китак. Ако знаеш какво искаш да снемеш и това което искаш НЕ иска бърз фокус или високо исо ( СТАТИВА ти е задължителееееен ) можеш да си спретнеш добри кадри.
Но ако парите не са ти проблем наистина 40 д е избора !!!
Вервай ми ако сега трябваше да избирам пак бих взел 40/ката въпреки разликата в парите. Не че моят апарат не ми върши работа. Но има моменти в които фокусът ме дразни .
Личен опит
Не гледай граматиката бирата не прощава

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: LKanev   
Дата:   21-01-11 02:18

.



Публикацията е редактирана (21-01-11 02:20)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: ghopper   
Дата:   21-01-11 03:32

1000D -> noisy [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: tvk75   
Дата:   21-01-11 07:02

най-евтиното тяло на Канон,какво да кажеш повече,,,,,,
И какво може да се очаква от най-евтиното тяло на която и да е марка [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: harvester_vn   
Дата:   21-01-11 07:35

Разбра ли ся?! [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: Suggs   
Дата:   21-01-11 07:37

@pefoto - аман от хейтъри! https://photo-forum.net/joro/emoticons/eck16.gif


@apollo - ново тяло 1000D е 699 лв. Дай един 40D за толкова пари, който да е запазен и на малко кадри, става ли?

@Mec - не бъди толкова сигурен [smilie3]

@Dave:
- ергономия - това е относително. Снимал съм малко с 30D и 50D - ами съжалявам, неудобни ми са. Особено с тези бутони с двойни функции - на 50D докато успея да сменя ISO-то ...[smilie25] С малко навик човек може да управлява 1000D достатъчно бързо и лесно. Батерията е достатъчно издържлива, за да понесе липсата на втори дисплей.
- фокус - тук съм съгласен. Също и за фокусните точки. Всъщност това е най-слабото място на апарата, заедно със меренето, което често е причина за леко преекспонирани снимки при силна светлина и контрастни условия. Но и двете могат да се компенсират от ЗАУ-то[smile] . На всички тела, които съм имал досега, съм предпочитал да снимам само на централна точка. Защото понякога апаратът избира друга, а не тази, която аз искам.
- междинни ISO настройки - защо ли за една година не съм чувствал липсата им?...
- бързина - нямам мнение. Но все пак не може да се очаква нисък клас да е на нивото на по-високите, нали?
- липса на спот мерене - по принцип съм съгласен.

Защо изобщо сравнявате 1000D с 40D ? И защо нов апарат с употребяван? [smilie11] По тази логика, моя го продадох за 400 лв на под 4000 кадъра, и то само защото се полъгах по рекламите на новия 550D . Кой модел на аналогична конкурентна марка дава толкова за парите си? D60 ли - с 3-точковия си AF, по-шумната CCD матрица, липсата на мотор и Live View , и оранжевите снимки на слаба светлина?!? Или виетнамското недоразумение Oly 420?
1000D не е висок клас, и няма претенции да бъде. То е това, което е - малко по-добър от конкурентите от други марки в класа, на достатъчно добра цена за човек, който не иска тяло, издухано от употреба от някой друг.



Публикацията е редактирана (21-01-11 08:04)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: harvester_vn   
Дата:   21-01-11 07:43

Ако направим аналогия с колите- човека пита какво лошо има да си купи новичко БМВ 1ва серия, а вие му казвате- "Мноо си прост ве! Купи си стара 5ица! Найш кви са яки, ноо по-бързи са и веднага ставаш гъзар."

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   21-01-11 08:03

Suggs написа:

> На всички тела, които съм имал досега, съм
> предпочитал да снимам само на централна точка. Защото понякога
> апаратът избира друга, а не тази, която аз искам.

Това е доста странно изказване [smilie10]
Много ми е интересно да разбера ако използвам не централна точка + прекомпозиране, а която и да е друга фокусна точка защо пък апарата ще избере друга,а не тази, която аз съм избрал?
Нещо някакво недоразбиране на фокусната система се получава според мен...

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: Suggs   
Дата:   21-01-11 08:07

Ами просто е - решавам да снимам някаква сграда. Само че апаратът решава да фокусира върху клоните на дървото пред нея. Ти какво би направил в такъв случай?

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: harvester_vn   
Дата:   21-01-11 08:18

Аз лично бих си избрал фокусна точка, която попада върху сградата, а не върху клоните....

То нали точките са за тва- да си ги избираме [smilie8]



Публикацията е редактирана (21-01-11 08:20)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   21-01-11 08:37

Suggs написа:

> Ами просто е - решавам да снимам някаква сграда. Само че
> апаратът решава да фокусира върху клоните на дървото пред нея.
> Ти какво би направил в такъв случай?

Ами просто никога не оставям апарата сам да избира това [smile]
Избирам фокусната точка, която ми трябва, след това фокусирам и снимам [smile]
Варианта с централна точка + прекадриране също е читав, но тогава когато работиш със сравнително дълбок ДОФ.Защото иначе при плитък фокус движението на камерата запраща фокусната равнина някъде другаде [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »