Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Живот на затвора при Nikon D90
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   24-01-11 10:10

Stoychev [smilie10]

Разкажи по-подробно моля те. Аз също не съм чувал за такова износване на сензора [smilie10] и дори се чудех дали не се шегуваш (ама май не, нали?)
За кой точно CCD сензор говориш - явно няма да е канонски, те от D30 май използват само CMOS?
В какво точно се изразява това износване - видях за драстичното увеличаване на шума, но ако може по-подробно?

Отговори на това съобщение
 Re: Живот на затвора при Nikon D90
Автор: tvk75   
Дата:   24-01-11 11:06

защо де,какво му има на Д90 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Живот на затвора при Nikon D90
Автор: clipse   
Дата:   24-01-11 11:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Живот на затвора при Nikon D90
Автор: hotsnail   
Дата:   24-01-11 11:57

абе то сензора как да е ама като ти се износи дисплея какъв е ужас [smilie18] [smilie18] [ezik]

и визьора след 80 хиляди часа май потъмнявал.

ПП А е само понеделник



Публикацията е редактирана (24-01-11 11:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Живот на затвора при Nikon D90
Автор: clipse   
Дата:   24-01-11 12:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Живот на затвора при Nikon D90
Автор: hotsnail   
Дата:   24-01-11 12:09

clipse имах minolta 5D за 3 години и сигурно 70-80 хил кадъра нищо и нямаше. Хем визьора и беше пластмасов т.е. сигурно жълтеят от слънцето.

Батерийте се чупят доста преди това, Копчетата дават фира, разлепват се грипове разни, стабилизацията престава да работи, апарата не тръгва от раз (някоя механика дала фира), вградената мигалка изгаря, затвора се прецаква, пиновете на байонета не дават контакт хубав и т.н. Това са разни неща дето се износват.

Това да ти избяга контраста и шумоподтискането е почти абсурдно.

Отговори на това съобщение
 Re: Живот на затвора при Nikon D90
Автор: yavorberov   
Дата:   24-01-11 12:25

По темата:

Ако парите на са ти проблем вземи си нов Д90, аз лично си взех втора ръка от приятел на много добра цена на около една година работа и на 37 000 кадъра с оставаща гаранция. За здравината няма какво да се притесняваш - ако не се мародерства с апарата ще живее дълго. Аз лично съм чувал от притежател на Д80 който го е продал на над 150 000 кадъра и купувача вече две години след това няма никакви проблеми.
Активен любител по мои наблюдения преви средно по 10-15 хил кадъра на година. Така че както се казва в първите една-две години апарата в ръцете на любител само се разработва.

Относно втората развихрила се тема, clipse го описа най-правилно - Термина който съм срещал и използвам е "Умора" на сензора. Изразява се в падане на чувствителността и поява на нежелани артефакти в кадъра. Като причина освен стареенето на материалите може да се приемат и неправилната експлоатация, липсата на поддръжка и неправилната такава. Чел съм, че повърхностния предпазен слой на сензора може да започне да помътнява - обикновено под въздействието на външни фактори - като примерно химически агенти. Истина та е че ако човек не подлага апарата на непрестанен тормоз, умората на сензора ще настъпи много след като се е пенсионирала машинката.

И като обобщение - шанса първо да се разлепят гумите на Никона е в пъти по-голям отколкото да се наложи да сменяш затвора или да "почине" сензора. Така че купувай смело и снимай, снимай, снимай ...

Отговори на това съобщение
 Re: Живот на затвора при Nikon D90
Автор: gpi72   
Дата:   24-01-11 13:11

10-15к кадъра е 5-6 години живот и според най-черногледите прогнози до тогава що нова техника ще е наизлязла и по-скоро смяната ще е заради моралното а не материално остаряване поне при любителите.

Отговори на това съобщение
 Re: Живот на затвора при Nikon D90
Автор: clipse   
Дата:   24-01-11 13:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Живот на затвора при Nikon D90
Автор: vgramatikov   
Дата:   24-01-11 13:57

harvester_vn
За колко години обаче [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Живот на затвора при Nikon D90
Автор: karan4o   
Дата:   24-01-11 14:04

Добре, аз имам питане -
Какво представляват хот пикселите. Това прецакани пиксели ли са (мъртви) или просто нещо се прецакват по време на експонацията.
Другото, ако ги има по начало в нова матрица, означава ли, че след време ще ги има в повече.

Ако не ви се пише тук и за да не спамим темата, може на лични някой, който разбира от матрици да ми пообясни малко, че ми е интересно, пък съм лаик.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Живот на затвора при Nikon D90
Автор: gbrain   
Дата:   24-01-11 14:09

аз съм направил към 10000 кадъра и ми е от 2 години без 3 месеца

Отговори на това съобщение
 Re: Живот на затвора при Nikon D90
Автор: tvk75   
Дата:   24-01-11 14:30

hot пикселите не са мъртви пиксели,или ги има или ги няма,най-често хем ги има хем ги няма [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Живот на затвора при Nikon D90
Автор: vgramatikov   
Дата:   24-01-11 14:38

Появяват се най-често при високи чувствителности и дълги експонации.Но софтуера на повечете тела и софтуера за постобработка лесно разпознава и премахва хот пикселите.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Живот на затвора при Nikon D90
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   24-01-11 14:38

Има фотографи, който снимат с тела на по-3000000 кадъра и не се оплакват.
А, вие за няколко стотин спорите. Ако беше толкова забележимо това, което описвате. Производителите на камери, нямаше да дават гаранция повече от половин година. Има хора, който за 6 месеца правят по-200000 снимки.
Особенно за апаратите от среден клас, няма смисъл да се плашим.
https://photo-forum.net/joro/emoticons/1088.gif

https://photo-forum.net/joro/emoticons/1088.gif
https://photo-forum.net/joro/emoticons/intheclub.gif




Публикацията е редактирана (24-01-11 14:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Живот на затвора при Nikon D90
Автор: clipse   
Дата:   24-01-11 14:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Живот на затвора при Nikon D90
Автор: Alex-dan   
Дата:   24-01-11 14:52

Повечето потребители като се зарибят и започват да мислят за ново тяло 5 месеца след като са си взели някое, вие за 5-6 г говорите. Аз ще го изчакам моето Д300 със сигурност и ще разказвам след още няколко години [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Живот на затвора при Nikon D90
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   24-01-11 14:59

Да, годините си казват думата.
Ще ви питам, като станете на по-80 години, и пенсиите ви са по-200 лева. Затова, още снимам с апарат от втората световна, за нов - пенсията не стига.

Отговори на това съобщение
 Re: Живот на затвора при Nikon D90
Автор: yavorberov   
Дата:   24-01-11 15:01

Стареенето е като при кола, която караш не караш след 10 години започва да показва дефекти. Независимо дали я ползваш често или не на определен период от време трябва да смениш гумите, антифриза, маслото, ремъците...

И това, което трябва да ни дава спокойствие особено при по-рядко снимащите, както каза gpi72, че ще сменим апарата много преди да му се появят болежките поради моралното остаряване на технологията.

Отговори на това съобщение
 Re: Живот на затвора при Nikon D90
Автор: harvester_vn   
Дата:   24-01-11 15:03

PD написа:

> harvester_vn За колко години обаче [smilie8]

За около 4. В началото нямах стабилизиран телеобектив и със 100-300 снимах на burst с надеждата все някой от кадрите да не е размазан [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Живот на затвора при Nikon D90
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   24-01-11 15:06

На 20-40К кадъра нищо му няма на тялото и затвора. Спокойно взимай D90 втора ръка, за нов няма смисъл, особено ако ти е и първо тяло. И аз както по-горе писаха не го намирам за нещо особено, така или иначе ще изкарам още година, година и нещо с D60-цата и тогава ще го мисля.

Отговори на това съобщение
 Re: Живот на затвора при Nikon D90
Автор: angin   
Дата:   24-01-11 15:14

Моето D300 преди няколко месеца беше на над 350 000 а до май тази година остава да навърши 2 годинки. Проблем до сега показа само нещо около затвора но сервиза корегира неизправността и продължава да работи безупречно. Това изгорели пиксели влошена картинка въобще не се и забелязва. Ако не снимаш много хич и не му се коси, взимаи и снимай смело само мерак да има.


Отговори на това съобщение
 Re: Живот на затвора при Nikon D90
Автор: firkov   
Дата:   25-01-11 16:45





Публикацията е редактирана (28-01-11 18:46)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »