Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Фотографско студио!
Автор: GenaDP   
Дата:   25-01-11 22:16

Автор: asahi

На практика един зареден UPS върши страхотна работа, стига да знаем какво да очакваме от него.


Пак се изказа неподготвен... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: ecobo   
Дата:   26-01-11 00:14

чПроучвал съм въпроса с бензиновите генератори - единственото, което аз бих взел е Хонда или Кипор. И двете не са евтини, но сравнено с купуването на достатъчно мощен и надежден батериен генератор, бих предпочел бензинарката.
Заглеждам се и в батерийния пакет на BOWENS, с който могат да се ползват ПРО серията на моноблоковете им. Цената му е горе-долу колкото на читав бензинов генератор.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: darksorrow   
Дата:   26-01-11 00:17

с който могат да се ползват ПРО серията на моноблоковете им

всяко джеменай, не само про можеш да боднеш в травълпаковете им, това е много сериозен плюс на системата (:

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: ecobo   
Дата:   26-01-11 00:29

Верно! Ми още по-добре.
Аз гледам ПРО серията, че имат уникален къс импулс [smilie3]



Публикацията е редактирана (26-01-11 00:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: asahi   
Дата:   26-01-11 00:32

Гена, едни такива неподготвени с УПС и ъглошлайф разпарчатосаха желязнорешетъчен стълб високо напрежение.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: GenaDP   
Дата:   26-01-11 01:27

Тук не говорим за ъглошлайфове, а за едни по-други машинки...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: MarinY   
Дата:   26-01-11 04:00

... Които харчат доста по-малко ток. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: burningice   
Дата:   26-01-11 08:04

Снимал съм с моноблокове 2х180W u UPS APC 650VA с изключено пилотно, има проблем, ествествено, пищенето на ЮПСа.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: tonyboy79   
Дата:   26-01-11 08:22

@eva_eva извинявам се за което, но г-н Боровинка предложи по-напред в темата: "Тъй като темите за студийно осветление във форума са малко, предлагам това да бъде една полезна тема за оборудване на фотографско студио. Моля, всички които се включат в дискусиата, да бъдат максимално конструктивни."
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: yavorberov   
Дата:   26-01-11 13:03

Подкрепям.

Давайте идеи за осветление, а не за агрегати. Иде реч за затворени помещения, а не за снимане в природата.

eva_eva пита за малко студио със среден бюджет /от моя гледна точка/.
Аз питам за идеи за мобилно осветление пак за затворени помещения. И въпросът е дали да са светкавици от рода на SB600 или нещо друго ще ми свърши по-добра работа.



Публикацията е редактирана (26-01-11 13:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: Shmidt   
Дата:   26-01-11 13:17

yavorberov

eva_eva си прави петъчни ташаци с форумците - гледа сеир и плющи пуканки

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: yavorberov   
Дата:   26-01-11 14:01

Това няма значение ако от цялата работа има някаква полза, но явно от писане в този форум полза рядко има, та се питам понякога защо ли се хабя и на какво се надявам от подобно отношение и то към материя която трябва ако не да ви е поне хоби. Не ми се иска да звучи като генерално обобщение на българския манталитет, но май е така.

Човек прави нещо на майтап или не и вместо да се постараят околните да го превърнат в нещо смислено и полезно винаги се намира някой да каже "тоя пък на къф съ праи".

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: tonyboy79   
Дата:   26-01-11 14:18

@yavorberov не обръщай внимание на такива неща. :)

Ако мислиш да снимаш и навън е добре да инвестираш в лесно преносими неща. И двата вида светкавици си имат предимства и недостатъци. Доста се е изписало по темета и не мисля пак да пиша.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: GenaDP   
Дата:   26-01-11 14:20

Аз питам за идеи за мобилно осветление пак за затворени помещения. И въпросът е дали да са светкавици от рода на SB600 или нещо друго ще ми свърши по-добра работа.

"мобилно" означава лесно преносимо, а не задължително с автономно захранване. А кое ще ти свърши по-добра работа зависи от конкретната работа.

Основното преимущество на репортажните светкавици е краткият им импулс при ниски мощности, TTL меренето (ако има такова), както и евентуално по-малкият размер и тегло. Казвам евентуално, тъй като при положение, че мъкнеш няколко фона, стативи, софтбоксове и т.н. дали светкавиците ти тежат общо 1кг. или 5 кг. надали е от особено значение...

Недостатък е ниската максимална мощност, липсата на модално осветление, по-бавното презареждане на пълна мощност.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: alexstudio   
Дата:   26-01-11 14:45

Ох, чета, чета и се смея...то не са професори, то не са доценти изказали се по темата[beer]

Колеги, съгласете се с ръка на сърцето, че нещата в 90% от случаите при които трябва да се заснеме нещо нямат нужда от докторски дисертации за къси импулси ледо-пардон-бензонови генератори, мобилни устройства, мощности, дистанционни-серво-забаламостващи управления...[shtrak]

Справка...примерно Бресон с неговата лайка-формат с нормален обектив...[beer] който дори не е и ползвал една десетохилядна от това...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: tonyboy79   
Дата:   26-01-11 14:57

@Алекс ще пия един чай "лайка-формат" за твое здраве. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: borovinka   
Дата:   26-01-11 15:05

"Ох, чета, чета и се смея...то не са професори, то не са доценти изказали се по темата..."

Уви, така е. Поради масовия достъп на всякакви (съвсем всякакви) индивиди до публичното пространство, темите за едни съвсем нормални и ясни неща стават все по-безсмислени и откровено глупави.
Вижте един форум за битова техника, например. Там "професорите" теоретизират на тема "С какъв тип вертикално излитане трябва да е фритюрникът?" и "И как да захраним Tefal ActiFry, докато е на околоземна орбита"...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: yavorberov   
Дата:   26-01-11 15:12

Мен ме притесняват кабелите, а не килограмите. Пример за това което ми се налага да правя от време на време:
Приятели ме поканиха на гости да им снимам хлапетата, но разчитам на една hot shoe светкавица. В къщи и в магазина се справям прекрасно, но на съответното място се оказа че няма една бяла стена дори и тавана беше кремав и осветлението беше слабо и то бледо оранжево. И докато наглася нещата така, че да не прегаря кадрите и да не ги недоекспонира децата се отегчиха да чакат, аз се изнервих и като резултат с много мъка и последваща обработка постигнах няколко прилични кадъра. С малко помощно осветление щях да се справя доста по-добре и по-бързо.
Нито ще снимам навън, нито пари ще вадя с това, просто искам да ми е кеф когато снима, а и след това да ми харесва крайния резултат. И като ходя при братовчедите ми, предпочитам вместо да им купувам глупости да им оставям по някоя снимка на децата за спомен. А деца и кабели = на лоша комбинация.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: tonyboy79   
Дата:   26-01-11 15:23

@borovinka мисля, че и доста полезни неща се изписаха. За генератора питах за да разбера някой тук ползва ли подобна схема, а то станаха едни локуми.
@yavorberov в твоят случай, който си описал много хубава работа би ти свършил един тригер, един статив и един чадър.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: GenaDP   
Дата:   26-01-11 15:55

А деца и кабели = на лоша комбинация.

Смяташ, че деца и стативи е добра комбинация? Т.е. ако ги оставиш да вилнеят наоколо - със сигурност ще съборят нещо, без значение дали има кабели, или няма. Като искаш да не са ти проблем дечицата - една репортажна светкавица с чадърче или друго дифузорче на гръб, евентуално - втора такава за контра, закрепена с щипка на недостъпно място, и толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: yavorberov   
Дата:   26-01-11 15:55

@tonyboy79 благодаря за идеята за тригера, видях, че има и сравнително евтини.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: cicomanco   
Дата:   26-01-11 16:00

Яворе , не всичко е моноблокове!
Трябва си и умение да работиш с тях!
Аз ползвам 3 тела по 250w/s , които в 90 % от случаите са предостатъчни! Ако сега си купувам , пак бих се спрял на тях! Имат си охлаждане и досега за 3г. не се е наложило да сменям нищо по тях!
Асесоарите с които се употребяват зависят от спецификата на всяка задача! Няма универсално нищо освен захващането!
Доста от нещата съм си правил и сам просто защото такива не се предлагат!
За размерите на помещението което колегата спомена че ще полза , такъв комплект е повече от достатъчен!
Общата цена не би се вързала на повече от 1700-2000лв. , като в нея влизат всички нужни аксесоари!
За философстванетоооо.....всеки си решава!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: tonyboy79   
Дата:   26-01-11 16:00

Моля. Само виж дали е съвместим със светкавицата ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: yavorberov   
Дата:   26-01-11 17:57

@tonyboy79
А пробата е задължителна, като си купувах светкавицата от павилиона изхабих един комплект алкални батерии в тестове. Смятам че с две пукотевици с 2 тригера + тази на апарата + два чадъра и две стойки може добра работа да си свърша.
@cicomanco
И аз смятам, че няма нищо универсално. Универсално е само желанието за самоусъвършенстване, което и целя. И понеже с течение на годините вместо да улягам се видиотявам и вманиачавам, със сигурност ще превърна някоя част на къщата, която строя в мини фото студио, както в момента правим проекта за акустиката на всекидневната... Та туй със светкавиците е с учебна цел за момента.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: a4oo   
Дата:   27-01-11 00:02

И аз да помоля за помощ, ако на някой му се занимава да го погледне този комплект дали е добър за тези пари и как е по-принцип? Благодаря предварително[beer] текст http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180578566651&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »