Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Fujifilm HS10 за Сватби и Балове?
Автор: cicomanco   
Дата:   21-01-11 21:20

Кадаре , не се смей! Не смей да се смееш ...
Сега е момента да предложиш тилт -шифта!!!![smilie18] [smilie18] [smilie18]
По сИриозну аку убичъти....[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Fujifilm HS10 за Сватби и Балове?
Автор: alphatier   
Дата:   21-01-11 22:06

nasionko написа:


> Но все пак ... аз сащо ги разбирам нещата не нужно да ми се
> обяснява това и онова

от ей такива разбирачи ме е най-страх,в България всеки разбира от всичко и може всичко...По-добре спри да пишеш,че видяхме колко разбираш [smilie5]
 Re: Fujifilm HS10 за Сватби и Балове?
Автор: ceco100   
Дата:   21-01-11 22:11

nasionko ,купувай апарата и пуцай смело.[shtrak] Още от първата сватба ще си избиеш парите.Аз го имам същия и само свадби и кръщенета снимам.А понеже и аз,като теб имам CANON EOS 1Ds mark-3 и го ползвам,като второ тяло,ако нещо се прецака сапунерката.И като даваш снимките на младоженците гледай да са на по 5/6 ракиииии.[beer] Пожелавам ти от клиенти да не се оттървеш.[smilie24]
 Re: Fujifilm HS10 за Сватби и Балове?
Автор: BirdOfPray   
Дата:   21-01-11 22:17

Имаме нова и МНООООГО Серизона кандидатура за ТИТАН НА МЕСЕЦА!!!! [thankyou] [thankyou] [thankyou]

Давай смело насинко.... имаш големи шансове да грабнеш титлата за януари!!!

 Re: Fujifilm HS10 за Сватби и Балове?
Автор: vgramatikov   
Дата:   21-01-11 22:23

Купи си обективи за 350д-то ;)
 Re: Fujifilm HS10 за Сватби и Балове?
Автор: autosvet   
Дата:   21-01-11 22:24

Момчета, не бързайте с изводите, все още е петък.
 Re: Fujifilm HS10 за Сватби и Балове?
Автор: BirdOfPray   
Дата:   21-01-11 22:40

Ееее.... не бързаме - КАНДИДАТА ПРОСТО ИМА СТИЛ и ПОТЕНЦИАЛ - освен НАПЪЛНО ОБОРУДВАНИЯ 350Д разбора се [smilie24]
 Re: Fujifilm HS10 за Сватби и Балове?
Автор: kadar   
Дата:   21-01-11 22:57

Моето скромно мнение е ,че КАНДИДАТА , буквално изби всякакъв вид риба и всякакъв вид конкуренция.....и вече е сам на ВЪРХА .....

Браво ТИТАНЕ....поклон ....[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Такива теми ме карат да се чувствам жив ...и ме обогатяват....
 Re: Fujifilm HS10 за Сватби и Балове?
Автор: BirdOfPray   
Дата:   21-01-11 23:24

Е - не... ЗА ДА ОСТАНЕ сам на върха има още да се потруди !!

ОСВЕН ТОВА във всеки един момент МЕКия Mec може с 2-3 поста да размаже всякаква КОНКУРЕНЦИЯ... а да не забравяме, че и ПД във всеки един момент може да избухне с нова сила... така че.. не се знае все още... има време!
 Re: Fujifilm HS10 за Сватби и Балове?
Автор: digitalgab   
Дата:   22-01-11 10:33

Титан или не, ама човека си движи в своя сфера, в която вярвам върви. Напр. спомням си, иде циганската свадба, най отпред снимача с камера на рамо, на врата окачена бяла сапунерка се дангулка, за който иска снимчици, та тая клиентела ще е доволна, а HS10 с една светкавица отгоре направо ще я шашне. България е многолика, не е само Софето и жълтите павета.



Публикацията е редактирана (22-01-11 10:38)
 Re: Fujifilm HS10 за Сватби и Балове?
Автор: asahi   
Дата:   22-01-11 10:39

nasionko, рискуваш гостите на сватбата да направят по-дори снимки с телефоните си.
 Re: Fujifilm HS10 за Сватби и Балове?
Автор: nikita   
Дата:   22-01-11 10:48

Да кажа и аз...гледах снимки от HS 10 ,ами на пръв поглед добре но ако сравниш например с Д90 се виждат покъртителни разлики.Например в лица на слънце,много дразни преекспонирания участък. За мене е апарат за екскурзии по света снимки за спомен[smile]
 Re: Fujifilm HS10 за Сватби и Балове?
Автор: cicomanco   
Дата:   22-01-11 11:15

Циганските сватби в по-голямата си част се снимат именно така!
На врата виси сапун и принтерче на батерии! По 5лв. на снимка ги дават изкарват маса кинти (от600лв.нагоре - чисти) , но не си дават труда да вдигнат качеството!
Това съм го и виждал и са ми го казвали такива които се занимават с подобен род услуги!
 Re: Fujifilm HS10 за Сватби и Балове?
Автор: didesignbg   
Дата:   22-01-11 11:32

Сеща се за снимките от сватби, които е виждал.[smilie8]



За съжаление доста сватбени фотографи ползват огледално рефлексния апарат само и единствено за престиж, а снимките които дават биха могли да бъдат направени и с апарата от питането ти. В крайна сметка решаваща е намесата на този който държи фотоапарата, а не на апарата. Друг е въпроса, че който знае какво прави, не би го правил със сапунерка.
 Re: Fujifilm HS10 за Сватби и Балове?
Автор: alphatier   
Дата:   22-01-11 12:06

на мен ми е интересно напълно оборудвания 350D с какви 2 обектива е,силно ме съмнява да са 24-70 2,8 и 70-200 2,8,ама като се замислиш,ти на 350D каквото и да му сложиш,даже и китаците е уникален и супер остър [smilie18]
 Re: Fujifilm HS10 за Сватби и Балове?
Автор: matataupa   
Дата:   22-01-11 12:19

Зверска неграмотност[smilie8]
 Re: Fujifilm HS10 за Сватби и Балове?
Автор: BirdOfPray   
Дата:   24-01-11 03:05

alphatier написа:

> на мен ми е интересно напълно оборудвания 350D с какви 2 обектива е,силно ме съмнява да са 24-70 2,8 и 70-200 2,8,ама като се замислиш,ти на 350D каквото и да му сложиш,даже и китаците е уникален и супер остър [smilie18]

E - ти пък как може да се усъмниш, че не иде реч за 18-55 и 55-200
 Re: Fujifilm HS10 за Сватби и Балове?
Автор: dpurple   
Дата:   24-01-11 04:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Fujifilm HS10 за Сватби и Балове?
Автор: chukov   
Дата:   24-01-11 09:35

Ама едни професори се събрали да дават акъл в тая тема


Как се снима сватба с апарат, който не е ДСЛР?

Как сапуня фокусира и щраква моментално за по-малко от секунда?


Високото исо не е ли от значение?

А рисунъка, който дава ДСЛР-а със светлите обективи и той ли няма значение?

Как изобщо си помислихте да обяснявате че младоженците не правели билбордове?
Разковничето не е в размера на файловете

С едно 300Д и 2 обектива ще смачкам всеки надут пуяк с това фуджи, който е решил, че мож да снима сватба с него. 300Д-то е 6 мегапикселен апарат за тези, които са били малки, когат оизлезе този модел
 Re: Fujifilm HS10 за Сватби и Балове?
Автор: didesignbg   
Дата:   24-01-11 09:39

Чуков, къде го тоз рисунък, къде ги тез светли обективи.
Максимума с който се снима сватба е 24-105, масово се ползват китаци. Събудете се, огледайте снимките от сватби на познати. Снима се за 200-300 лева с абсолютния мрак, на джпег.[smilie18]
 Re: Fujifilm HS10 за Сватби и Балове?
Автор: cicomanco   
Дата:   24-01-11 09:52

Ми че те и сватбите масово са едно бясно препускане , нервене , потене и препиване...[smilie5]
 Re: Fujifilm HS10 за Сватби и Балове?
Автор: d_ave   
Дата:   24-01-11 09:55

didesignbg - ми такива са си ги избрали би, такива са им ги препоръчали:) аз миналата година пуснах тема да видя какво ще ми предложат, въпреки, че вече се бях спрял на един съфорумник (който си свърши работата супер добре между другото) и направо се уплаших какви предложения получих на ЛС - 20Д+28-135 за 600 лв, 350д+18-55 за 500лв - направо си помислих, че всъщност нещо не са ме разбрали хората и си мислят, че търся нещо да купувам:) ама лошото е, че нали се сещате колко разбират женещите се от техника - ще им препоръчат познати/приятели/сватбени агенции разни хорица тип автора на темата и после да се чудят какво да ги правят тия снимки от сватбата.
в крайна сметка колкото и да важи правилото, че не техниката прави човека фотограф и че добрия фотограф и със смена може да направи хубава снимка, тук не говорим за разни арт извращения, а за тип фотография, при която има сравнително високи изисквания към техниката.
 Re: Fujifilm HS10 за Сватби и Балове?
Автор: chukov   
Дата:   24-01-11 10:05

didesign написа:

> Чуков, къде го тоз рисунък, къде ги тез светли обективи.
> Максимума с който се снима сватба е 24-105, масово се ползват
> китаци. Събудете се, огледайте снимките от сватби на познати.


Как къде
При мен
 Re: Fujifilm HS10 за Сватби и Балове?
Автор: tonyboy79   
Дата:   24-01-11 10:44

Хехехе изплашихте човека бе. [smilie5]

Отделен и въпроса за това какво знаят и какво не знаят хората, които поръчват и плащат.
Аз останах изумен какви пари се къртят по баловете от разни псевдо фотографи. Една приятелка ми разказва колко пари са дали. Един випуск от 5 класа са над 100 човека. По 50лв. на човек за снимки и по 60лв. за видео. Ааа как е? Найс ааа? [smilie5]
Ааа и отделно ако иска по-голям размер снимка по 5-10лв. на парче.
Тук ми намирисва на една далаверка между директор-учители-фото/видео оператори.
Това с случва в Стара Загора.



Публикацията е редактирана (24-01-11 10:51)
 Re: Fujifilm HS10 за Сватби и Балове?
Автор: sprintgb   
Дата:   24-01-11 16:44

За да си силен в точно тези два жанра-Сватбения и Абитуриентския ти трябва яка техника!С две ръце подкрепям Чуков!
Качеството на снимките е от най-голямо значение-нужни са много ама много яки обективи и още по-яки тела!![shtrak]
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.