Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Фотографско студио!
Автор: exile   
Дата:   24-01-11 13:48

Извинявай, нещо съм пропуснал прехода от питането за оборудване за студио под наем към питане за оборудване за снимки на локация.










Oh wait, няма такъв. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: tonyboy79   
Дата:   24-01-11 14:02

Ох извинявам се. То и увода и заключението пропуснах. Тук литературен форум ли е? [beer]

Гена същото нещо може и за 150лв да се намери. И да мисля, че е удачно едно добро фотостудио да има и такива неща особено с нашите ЕРП-та. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: GenaDP   
Дата:   24-01-11 14:08

Де го това за 150лв. да го видим? Иначе - ако намериш магаре, дето да ти го мъкне по баирите, а шумът и миризмата не те бъркат - става. Само трябва да си вземеш достатъчно мощен, за да ти захрани нужния брой светкавици.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: Alex-dan   
Дата:   24-01-11 17:57

...А от къде тръгна всичко :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: nenov   
Дата:   25-01-11 11:50

http://www.studiolight-bg.com/



Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: burningice   
Дата:   25-01-11 12:30

129лв имаше 900ВА генератор в магазин Kpeз .



Публикацията е редактирана (25-01-11 12:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: tonyboy79   
Дата:   25-01-11 12:50

Аз чакам да ми отговорят от къде и ще пиша.

Иначе както казах идеята е да изкараш вече съществуващите си моноблокове, които не са пригодени да бачкат с батериен генератор навън. Ако нещо се наложи може да се включат различни аксесоари - сешоар, маша, скара. [smilie5]
Другото, е че ако имаш да снимаш за някаква реклама и си си организирал логистиката с гримьори, фризьори, стилисти, манекени и т.н. ... и тока спре.
1. Ще отпратиш хората псувайки енергото?
2. Ще търсиш друго студио на приятел?
3. Ще изкараш малките светкавици и ще снимаш
4. Ще запалиш генератора и ще продължиш работа псувайки енергото?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: Alex-dan   
Дата:   25-01-11 12:53

Това с генераторите е интересен въпрос и заслужава отделна тема по принцип. Гледам има и бюджетни варианти за преносимо осветление като ето този примерно


http://tinyurl.com/4kz75wq

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: hotsnail   
Дата:   25-01-11 13:02

Aleks не съм голям разбирач ама тая мигалка дето си я дал е горе долу по-ограничена от малка мигалка висок клас - тя и цената е така де. Хубава мигалка малка е към 1000 кинта.

Та аз ли порпускам нещо или ?? водещо число 58 има канноски и сони мигалки, сонската е до 1/32, канонската сигурно и до 1/128-ма може да се намали, 300 мигвания на макс ....мм ок ще трябват резервни батериики ама

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: Alex-dan   
Дата:   25-01-11 13:13

SB-900 e 34 при ИСО 100, така че общо взето си е близо два пъти по-силна, а все пак 900 си е мощна малка светкавица. В крайна сметка тази е нисък клас, така че едва ли може да се очаква много повече...



Публикацията е редактирана (25-01-11 13:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: GenaDP   
Дата:   25-01-11 13:17

Aleks не съм голям разбирач ама тая мигалка дето си я дал е горе долу по-ограничена от малка мигалка висок клас - тя и цената е така де. Хубава мигалка малка е към 1000 кинта.

Олюве, не ставай смешен. Но ако основният критерий е цената - всеки търговец с удоволствие ще ти продаде коя да е студийна светкавица на двойна или тройна цена, че да си доволен... [smilie18]

Та аз ли порпускам нещо или ?? водещо число 58 има канноски и сони мигалки, сонската е до 1/32, канонската сигурно и до 1/128-ма може да се намали, 300 мигвания на макс ....мм ок ще трябват резервни батериики ама

Пропускаш, пропускаш... При какъв ъгъл на светене го дава сонешката туй число 58, и колко време зарежда на пълна мощност? А, да - и колко време ще издържи на пълна мощност, преди да се стопи? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: n1x0n   
Дата:   25-01-11 13:18

От тези агрегати, дето ги спрягате - по 200-300 лева, няма нито един, в който бих си включил оборудването.

Първите читави започват от 800-900 лева и им трябва поне комби, за да се пренасят.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: Alex-dan   
Дата:   25-01-11 13:23

GenaDP правилно спомена и останалите принципни неща, студийната светкавица си има много предимства и големия недостатък с мобилността...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: asahi   
Дата:   25-01-11 13:26

Кастинг за титани сте си спретнали, гледам?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: darksorrow   
Дата:   25-01-11 13:33

Никс даже оптимистично каза цените на агрегатите [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: tonyboy79   
Дата:   25-01-11 14:21

Аз казах само, че има и евтини агрегати, не че ги препоръчвам.
Цените на хубавите агрегати са напълно съпоставими с цените на хубавите пауър пакове.
Ето агрегати и светкавици:
1, 2, 3.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: Alex-dan   
Дата:   25-01-11 14:26

За снимане в пустинята изглежда яко [smilie5] Но ако се замъкна в близкия парк с такова, ще помислят, че го изсичам с моторна резачка [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: volenE   
Дата:   25-01-11 18:40

Преди време някой пишеше във форума, че търси помещение, пък има оборудване. Ако потърсиш може да излезе нещо.
Това е от мен. Успех в начинанието!
П.П. Пусни инфо после какво е станало.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: shama   
Дата:   25-01-11 19:13

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=47&i=98114&t=98114
- 'Hensel Studiotechnik' EXPERT Pro PLUS

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: eva_eva   
Дата:   25-01-11 19:27

Ебаси кво стана с темата бе ? Пффф ей "НИНУРМАЛНИЦИ" я се позапрете бе!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: yavorberov   
Дата:   25-01-11 20:36

Аз от много време се каня да си завзема някакво малко преносимо осветление изцяло за лични нужди. Бюджета ми е хилав до около 1000-1200лв таван.
Дилемата ми е дали да не го направя първоначално с малки светкавици с автономно захранване и радио синхронизатори или където е възможно да си им ползвам фотоклетките. Или да скоча в "дълбокото" със нещо като Това.

Интересите ми са от предметна фотография до портрети от кръста нагоре много рядко имам възможност да снимам хора в цял ръст в закрити помещения. А и ми е необходима мобилност.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: darksorrow   
Дата:   25-01-11 20:41

това последното не е захранвано автономно от нищо, "мобилно" в случая имплицира по-скоро факта, че светкавиците са малки като физически размер. за този бюджет - много трудно с големи.



Публикацията е редактирана (25-01-11 20:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: yavorberov   
Дата:   25-01-11 20:55

А аз големи не искам. Даже тези ми големеят. Точно това ме притеснява, че ако седна да снимам на чужд терен, което ще е неминуемо и особено както се очертава да има и деца в повечето случаи, никакви кабели и жици ми не трябват. за това ме влекат малки светкавици с оптично палене или ако са по-евтини да им взема синхронизатори.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: to6e   
Дата:   25-01-11 22:02

Работи с агрегати осветлението, но има доста подробности - първо и агрегат или инвертор на изхода да дават правилна синусоида /PURE SINE WAVE/. Отделно трябва да са съобразени и мощностите. Доколкото съм следил по чужди форуми - 300W инвертор захранва без проблеми 2х 400WS /при изключено пилотно осветление/.
Цените на инверторни генератори 1kW са над 1500лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографско студио!
Автор: asahi   
Дата:   25-01-11 22:11

Моноблоковете не са придричиви към формата на синосуидата. Мощността трябва да се разглежда в аспекта на произвежданата енергия, защото консумацията не е постоянна. Последното се отрязява на темпа на снимане или "колко щрака" в минута ще направим.

На практика един зареден UPS върши страхотна работа, стига да знаем какво да очакваме от него.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »