Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: harvester_vn   
Дата:   21-01-11 17:22

За всеки влак си има пътници. Има хора които държат да си купуват нови неща, а всеки си знае какво може да си позволи. Също така, всеки знае какви са му потребностите. На някои им трябва фотоапарат с който просто да снимат понякога и качеството на снимките да е добро.
По вашата логика, защо пък някой да купува нови двуцифрено тяло, след като за същите пари може да си вземе употребяван 5Д примерно? А ако никой не купува нова техника, откъде ще дойде употребяваната? Щом според вас ниския клас апарати са безмислени, вземете се обадете в централите на Канон, Никон и т.н. и ги светнете че произвеждат неща от които никой няма нужда. Сигурно ще са ви признателни за вечни времена.

По-рано дадох пример с автомобили, и това е същото.

Примерен разговор:
- Преди два дни си взех шофьорската книжка, сега се оглеждам за кола. Харесах си едно БМВ 120д...
- Как 120 бе? Ти луд ли си?!
- Ми не, ама ми харесва. Малко, спретнато..
- Абе, тъпак! За тея пари шси вземеш 7 годишна петица!
- Не е ли по-добре нова кола? С гаранционен сервиз и всичко останало?
- За ко ти е нова? Найш кви оферти има за стари БМВ-та? А гаранция- Франция, пък сервизите са мошенници!
- Ама тя е голяма кола, аз съм сам, искам нещо малко
- Малките коли са за жени ве! Като те видят с петицата, на мадамите направо ще им паднат очите.
- Ами аз си имам гадже, а и тя също го хареса 120Д-то
- Оле майко! Че и дизел си харесал..С тая единичка като излезеш на магистралата всички ще те минават като спрял. Един познат за същите пари продава 545i, 330 коня. Вярно че гори 20, ама направо ще изкъртиш асфалта!
- Аз карам само в града, пък и съм млад шофьор, страх ме е да карам бързо
- Абе, шса научиш бе!

..........

и тъй нататък

И да... не си избивам комплексите както казва stardriver. Никога не съм притежавал 3 или 4 цифрен канон.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: TheOne   
Дата:   21-01-11 17:31

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: stardriver   
Дата:   21-01-11 18:34

Първият ми дигитален апарат беше 3 цифрен (чисто нов) - откраднаха ми го за съжаление.

Времето минаваше, аз си събирах пари и дойде деня за избора на новото тяло. И...да, последвах сегашната ми логика - не си купих ново 40/50D, взех си употребявано 5D в перфектно състояние, че и с грип. [beer]

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: burningice   
Дата:   21-01-11 18:55

За 1000Д или добро или нищо!

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: imitev   
Дата:   21-01-11 18:55


И аз мислех че от 400Д до 40д разликата е малка, но се оказа че не е толкова малка [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Особено в системата за фокусиране нещатата са мнооогоо по-добри... Уж еднакви камери в различни класове - ама нъцки [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: stardriver   
Дата:   21-01-11 18:59

Имаше една поговорка:

Аматьорите си говорят за техниката,
ПРОтата си говорят за пари,
а мастърите си говорят за светлина!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: burnmaster   
Дата:   21-01-11 19:05

Йесссс[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: apollo   
Дата:   21-01-11 19:22

А някои за рязкост и шарпене [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: new2mac   
Дата:   21-01-11 19:31

Благодаря на всички за изказаното мнение. В случая и "за" и "против" са еднакво ценни за мен, за да реша, към какво да се насоча. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: deyan_k   
Дата:   21-01-11 20:32

Колегата harvester_vn e прав и примера с bmw-тата е добър.
Аз си взех 1000D с китовия 18-55 преди близо месец и съм доволен. Преди имах Panasonic TZ2, но след 2 години и половина му се скапа матрицата (почна да прави черти на снимката). Мислех да си взема турбосапунер, но четох ревюта и гледах много снимки и все не ми харесваха. Прекалено много мегапиксели на малки матрици и съответно много шум.
Апарта го ползвам за снимки на семейството и за снимки на пътувания и екскурзии. Надали ще се науча да правя професионални снимки, пък ако все пак се науча чак тогава бих инвестирал в някой по-добър обектив.
И накрая една поговорка от мен: На старо се купува само вино и ракия!

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: TheOne   
Дата:   21-01-11 21:31

На старо се купува само вино и ракия! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: apollo   
Дата:   21-01-11 21:49

Точно на такова мислене разчитат производителите за да правят все по-пластмасови фотоапарати с безсмислени екстри [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: harvester_vn   
Дата:   21-01-11 22:08

imitev написа:
> И аз мислех че от 400Д до 40д разликата е малка, но се оказа че не е толкова малка [smilie18] [smilie18] [smilie18] Особено в системата за фокусиране нещатата са мнооогоо по-добри... Уж еднакви камери в различни класове - ама нъцки

Това последното кой идиот го е казал?

Аз не казвам че няма разлика в класовете. Разлики има, и то големи, но има и големи различия в приоритетите и предпочитанията на хората.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: vgramatikov   
Дата:   21-01-11 22:11

Аз ще кажа ,че 10мп цмос матричка на Канон е много,много добра дори и днес.
[beer]
При 1000д по-дефоулт е приложен много шарп и контраст но тва се оправя...

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: тьма   
Дата:   21-01-11 22:15

каквото и да вземеш, нямаш ли очи да виждаш - нищо не можеш да покажеш, което да зарадва[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: imitev   
Дата:   21-01-11 22:19

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: vgramatikov   
Дата:   21-01-11 22:19

Зависи какво снимаш.Има жанрове и обстоятелства който изискват техника с определени качества който са скъпи.
Но за всико останало подчти си права.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: odyssay   
Дата:   21-01-11 22:45

Тьма, разцепи мрака с това кратко, но смислено изказване!Снимай с усет и 1000D ще съкрати 4-цифреното low-level в двуцифрено![beer] За който не ме е разбрал...поздрави..а за Тьма...просто адмирации!

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: pachok   
Дата:   23-01-11 00:24

Понеже от скоро имам 1000D, реших да изкажа и аз моите впечатления:
Някой спомена, че апарата не е ергономичен. За да го оборя ще кажа само, че с два пръста стигам до всичките му настойки. Бързо му се свиква. По отношение на липсата на втори дисплей, който щял да пести от батерията - батерията ми държи 700-800 снимки с едно зареждане /или 450 снимки с използване на вградената светкавица, и то при +1 Flash Exposure Compensation/. Това си е повече от задоволително.
Шъмът е слабо забележим дори при ISO 800. В това отношение апарата си го бива. Може би трябваше обхвата му да е до ISO 3200, а не до 1600, въпреки, че аз лично не съм привърженик на стойности над 400.
При по-отворена бленда (F1.8 - 2.2) понякога имам проблеми с фокуса. Включвам на едноточков фокус, обекта е зад съоветната избрана от мен точка, добре осветен и неподвижен, апарата също е относително неподвижен, получава се потвърждение за фокуса и въпреки това на снимките се вижда ефект като от фронт фокус или бек фокус. Не е постянен и мисля че не е от обектива, все пак нямам микроаджъстмънт в настройките, за по-подробни тестове. Забелязах, че в такива случаи, по-добри резултати получавам в режим Live View, който поддържа Magnification. Първо пускам увеличение х5 или х10 и след това натискам специално предвидения за този режим бутон за фокусиране. Резултата се вижда веднага на дисплея, така че вероятноста за разфокусирване намалява. Същия този режим е много добър и при ръчен фокус. Дори го препоръчвам. При завъртане на ринга за фокусиране доста по-добре се вижда кое е на фокус на големия дисплей с увеличение, отколкото на визьора без увеличение. Разбира се с Live View се работи значително по-бавно.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: v_nikolov   
Дата:   23-01-11 01:41

Аз като го избирах ме спря едно ревю, най-вече заради факта, че имал някакъв Demosaic Errors. Знам ли, може да е било от бройката която са тествали ама все пак..

Та това е едната от грешките

http://www.imaging-resource.com/PRODS/XS/ZXSINBI0100-DEMERR.JPG


А това е ревюто


Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: dido2   
Дата:   23-01-11 02:18

Тоя тип грешки се чистят с ъпдейт на фърмуеъра на машинката, да не те притеснява.

Ако действително има такова нещо, цанон ще го отстранят.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: pefoto01   
Дата:   23-01-11 03:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: vgramatikov   
Дата:   23-01-11 07:57

[smilie18] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: burningice   
Дата:   23-01-11 08:05

1000D и най-ергономичния апарат, защото е единствения, в който фокусирането не се задейства с бутона за снимане, а с бутона за заключване на експонацията (в режим лайф-вю! По този начин може да се опрости скъпо-струващият двойно-действащ бутон за снимане и да се сложи обикновен такъв.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: Fixt00l   
Дата:   24-01-11 00:25

Лошото му е това, което и на всеки друг модел от неговото време, прекалено е дърт вече, а цената му си е височка.Първи дслр е най-добре от ръка за парите, които би дал за нов.Така ще имаш нещо далеч по-добро и проверено, а и ще ти служи за дълго, без да го сменяш.Та той дори няма raw+jpeg снимане...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »