Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: sprintgb   
Дата:   21-01-11 08:49

Кви фокусни точки бе хора,кви 5лева!
Вие го избихте пак на странични простотии,човека говори за Тяло което удря другите марки от НИСЪК клас и което тяло върши чудесна работа на любителя фотограф!!!
НОВО от магазина на 0 кадри!
Колко от вас са разопаковали чисто ново тяло А!
И тези старите 40-ки кво ги прехвалихте толкова--как ще си купиш за 700-850лв тяло което никой незнае кога и как ще му замине я затвор я нещо друго.
Само приказки ....[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: digitalgab   
Дата:   21-01-11 08:53

Кое от трите най прилича на сапунерка?


http://photo-zona.net/images/user14531/album22671/preview/1270827281_cfub0079_sidebyside.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: sprintgb   
Дата:   21-01-11 08:56

то вида е най-важен![smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: digitalgab   
Дата:   21-01-11 08:58

Пипането, хватката и вида са важна част от вдъхновението да снимаш.
Някои апарати са като неинтересната жена, да се чудиш къде да я пипнеш.



Публикацията е редактирана (21-01-11 08:59)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: Suggs   
Дата:   21-01-11 09:05

sprintgb написа:

> то вида е най-важен![smilie23]

Е как, важен е [smilie3] .
Я виж това:


http://www.livefortheoutdoors.com/upload/534307/images/Fuji%20S100%20FS%20a.jpg



Човекът си го гледа, гали си го , и си мисли, че снима с DSLR [smilie18] .


Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: digitalgab   
Дата:   21-01-11 09:13

Съгс, аз имам ДСЛР, но ми е приятно да снимам и с горното, и на практика, като дойде работата до принтове, разлика не се усеща, уверявам те. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: d_ave   
Дата:   21-01-11 10:09

хм, странно е, чета чета и се ужасявам направо. какво му е толкова хубавото на това да разопаковаш нещо ново? на 0 кадъра? голям кеф е, няма що, предвид това, че на един познат му се скапа затвора на чисто новото 40д от магазина след 12,000 кадъра... никога не знаеш кога ще те сполети лошата участ да се скапе нещо. може дори да го купиш в запечатана кутия и като го извадиш да не запали въобще - разгледайте форума да видите колко теми има от хора, оплакващи се от прекрасните ни магазини, от които са си купували нови неща, които хич даже и не работят.
аз нямам нищо ново, освен раницата, с която си пренасям техниката. няма смисъл - ако знаеш какво да гледаш, можеш да попаднеш на много хубава техника. ако трябва да съпоставим парите, които съм дал за техниката която имам, с парите, които трябваше да дам за аналогичните чисто нови тела, то нямаше да имам кола в момента и със сигурност нямаше да имам някои от обективите, които имам:)
новата техника в момента на покупката се обезценява - е, тогава какъв е смисъла? къде му е кефа да дадеш един куп пари за нещо куцо, като за същите пари можем да вземеш нещо с по-добри показател?
в тоя ред на мисли - искам да видя как някои от защитниците на "новото" си купува канонски стабилизиран китак за 400 лева:) ама много ми е мерак, честно! и в крайна сметка как виждам аз нещта за купилия си 1000Д с 18-55 без стабилизация:
даваш 700 лева за куцо тяло и куц обектив. снимаш, ама нещо снимките... решаваш да попрочетеш - ми то стабилизирания китак бил по-добър от нестабилизирания - айде нестабилизирания в базара - нов бил, на 100 кадъра, ама цената - 1/5 от тая в магазина. ок, продаваш го, купуваш китак (ако още не си се усетил гориш с 400 лева от магазина). до тука си 100 назад. снимаш, ама нещо не те кефи тялото - айде към базара. ама се оказва, че като си направиш сметката, тялото с обектива си ги продал с поне 200 лева надолу. пак харчиш пари за ново, което след време отново трябва да смениш - и се вътриш жестоко с всяка покупка, само заради единия кеф да "разпечаташ нещо ново".
и като за последно - 40д купих за 1000 лева на 10,000 кадъра по времето, по което нов от магазина само тяло беше около 400 лева. още от началото съм спестил 400 лева. сега мога да го продам за 750 - 250 лева по-надолу спрямо това, което съм дал, и въпреки това 250 по-надолу е бая по-добре от 650 по-надолу, нали така?
айде направете си малко сметки и ще видите, че съм прав:)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: Славов   
Дата:   21-01-11 10:47

d_ave [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: Alex-dan   
Дата:   21-01-11 10:57

,човека говори за Тяло което удря другите марки от НИСЪК клас


[thankyou]


Как да се прежали човек да даде още 150 лева за Д3100 примерно [smilie11] Или в друг клас отиваме вече като едно изказване скоро [smilie25]

Не че е лошо апаратчето, просто изглежда, че всички останали са по-хубави [smilie5]



Публикацията е редактирана (21-01-11 10:58)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: Mec   
Дата:   21-01-11 11:40

На старо не купувай, не за друго ами за да се пукнат от яд тарикатите дето търсят жертви да им пробутат почти издъхнала техника.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: darksorrow   
Дата:   21-01-11 11:41

пфахахаххаха.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   21-01-11 12:46

@digilab

а200?
[thankyou] [thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: yakumo   
Дата:   21-01-11 13:00

Ако някой не се е "вътрил" да разпечата нещо ново, как се купува същото на старо? [smilie8]

А иначе - видях, за съжаление, 40д, което си прецака затвора още преди да е ударило 300 кадъра - после се оказа, че било чест проблем при тези тела [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: nmnikolov   
Дата:   21-01-11 14:51

d_ave, ти правиш ли разлика между валидна гаранция от поне 24 месеца и тоталната липса на такава или в повечето случаи почти изтекла гаранция?

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: speedking   
Дата:   21-01-11 15:06

бе тоя д_аве какво само се фука с 40дто си [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: digitalgab   
Дата:   21-01-11 15:52

А200 нервен, ма не вижда много употреба, почти нов, а Сигмата 70 - 300 даже не е разпечатана.
S100FS повече ползвам.
[beer] [shtrak]



Публикацията е редактирана (21-01-11 15:53)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: d_ave   
Дата:   21-01-11 16:07

speedking, не се фукам, просто сравнявам два модела, над които имам лични наблюдения. в крайна сметка с 40д съм снимал най-дълго и му знам + и -, а и както обясних, парите за 1000д ново са съпоставими с тези за 40д на старо.

nmnikolov, гаранцията включва ли смяна на затвора или не? просто не съм чел гаранционните условия:) в крайна сметка всички се хвърлят на гаранцията, аз също предпочитам да взимам неща с поне малко остатъчна такава, но не е чак такъв проблем - нещото, което най-много се разваля при тези апарати е затвора, който я се развали, я не. е, ако се развали си вътре, ок, ще платиш 200 лв на зентекс и си готов. и пак ще излезе по-на сметка отколкото ако си взел същия апарат нов само заради гаранцията или си взел по-нисък клас само заради едната вероятност да се развали нещо. в крайна сметка човек сам си решава, да си поеме ли риска, или да си плати за гаранцията, което реално си е вид застраховка, нали така?

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: Myth   
Дата:   21-01-11 16:08

Автор: Suggs
Ами просто е - решавам да снимам някаква сграда. Само че апаратът решава да фокусира върху клоните на дървото пред нея...


Хубаво е да влезеш в час и да се научиш да боравиш с техниката.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: Suggs   
Дата:   21-01-11 16:11

Защо?!?

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: stardriver   
Дата:   21-01-11 16:23

Най-накрая собствениците на 4 и 3 цифрени Канони намериха тема, в която могат да се включат. /и излеят комплексите си/

Направо завиждам на търпението на d_ave, който супер стегнато ви е обяснил нещата, обаче вие пак си пеете вашата песен... [smilie10]

Пожелавам ви един ден да имате база за сравнение и да се включвате по-адекватно. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: radi_nrj   
Дата:   21-01-11 16:38

Факт е, че флагманските турбосапунерки на Canon и Lumix струват повече от 1000D с китак, а той прави в пъти по-добри снимки от тях. Та ако не ти е толкова зор да снимаш клипчета 1000Д e много по-добър вариант от FZ100 или SX1 IS.

Тук може да излезе въпроса пък какво им е лошото на турбосапунерките и защо изобщо ги правят при положение, че струват повече от ентри левел дизелар.

Факт е, че всеки си преценява според възможностите и потребностите.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: d_ave   
Дата:   21-01-11 16:42

... и е факт, че да можеш да снимаш с DSLR ти трябват поне малко познания, щото на зеленото квадратче рядко се случват както трябва нещата:)
ей за това ги има турбосапунерките - за хора, на които им дай много зуум, че да си щракат на всичко на авто. да, има и хора, които разбират, ама те бързо се преориентират от турбосапунерките към DSLR.

stardriver, прави ми впечатление, че хората най-много защитаващи темата за "новото" са все притежатели на по-ниския клас тела. в тоя случай излиза, че спорите наистина без да знаете, с човек, минал през 2 тела нисък клас и сега снимащ със среден, така че по-скоро се вслушайте в това, което казвам.



Публикацията е редактирана (21-01-11 16:44)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: Tekumze   
Дата:   21-01-11 16:52

Абе, като мине време и сменят няколко тела, ще разберат за какво иде реч....

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: TheOne   
Дата:   21-01-11 16:58

лошо няма в 1000Д, но някак си ако снимам с него няма да ми е кеф,защото фотографията е преди всичко удоволствие...а резултатите идват след това [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 1000D - какво му е лошото?
Автор: Myth   
Дата:   21-01-11 16:59

Автор: Suggs
Дата: 21-01-11 16:11

Защо?!?


Ами що, щото ръсиш бисери, заблуждаваш народа и най-малкото не използваш възможностите на техниката която ползваш.

Това дето си го написал, че било просто, не само, че не е просто ами и невъзможно щеше да е ако си познаваш техниката.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »