Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Защо така бе да го...
Автор: vladihg   
Дата:   19-01-11 10:21

Мислех си че съм карък - защото квото и да купя от БГ все имаше кви ли не проблеми в предните години, то ТВта, то клими, то лаптопи, то GSMи...

От 3 години вече пазаря електроника само от чужбина и се оказа че не съм карък - нямам никакви проблеми със закупеното[smilie18]

Само не мога да разбера как така един и същи модел техника у нас и в Европата имат абсолютно различно качество и на изработка и функционалност[smilie10] Може би самите производители имат по-висок качествен контрол за стоките пращани на огромния многомилионен EU пазар и им е през оная работа за стоките пласирани на мижавия БГ пазар...[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: cicomanco   
Дата:   19-01-11 10:28

"Може би самите производители имат по-висок качествен контрол за стоките пращани на огромния многомилионен EU пазар и им е през оная работа за стоките пласирани на мижавия БГ пазар..."
[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: Shmidt   
Дата:   19-01-11 10:30

cicomanco
Което ме навежда на един стар виц за качествения контрол на Мерцедес и Москвич [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: cicomanco   
Дата:   19-01-11 10:37

А...вицове да искаш....[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: philipz   
Дата:   19-01-11 12:21

@vladihg Има и една друга гледна точка: като отиде Бай Ганьо да купува първо пита за цена и фирмата веднага му предлага една стока дето е "малко" по-ниско качество. Всеки реномиран производител държащ на името си има много строг качествен контрол, които съответно хваща екземплярите с отклонение от нормите. След това ги отделя и приготвя за търговци от Китай, бившия соц. лагер и т.н. Съществува и другия вариант: договаряш се, че искаш да ти произведат n броя от дадена стока (в зависимост от цената n>1000 или повече) на цена която се договорите - как производителя ще си запази печалбата ако не сложи по-ниско качество компоненти?
Така че който има възможност да купува от вън, който няма да се примири с нашите търговци които за печалба от порядъка на 10-15% изобщо не се занимават(замислят) да взимат стока, според мен обикновенно калкулират печалбата при образуване на цена в х(умножение например по 1.5, по 2, по 3) а не в проценти!

Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: cicomanco   
Дата:   19-01-11 12:25

Филипееее....студено , студено.....[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: Lalinda   
Дата:   19-01-11 12:37

Сега по-конкретно за фотографската техника - от наш известен магазин съм купувал фотоапарат, който в последствие даде дефект - както и да е, от ПанСервиз ми оправиха проблема "само за един месец".




И при мен, преди време, се получи точно така. Купих последния Канон в магазина, даде дефект, оправиха ми го, поне още бе в гаранционния срок, в Пан Сервиз.

За щастие, малко след това ми го откраднаха, та не можах да се насладя на останалите му дефекти...

Получих подарък Никон от спътника си, който бе решил да мине на цифрови.

***

Иначе сме купували мебели последни бройки, но се оказа, че са хем последни, хем и първи... Не смеят да купят нищо, което може и да не се продаде... Нашето бе голяма библиотека от Комо, та се чудехме колко ли мутри и блондинестите им нискочели половинки са тряскали вратите на абсолютно всички шкафове?
[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Вие, като ходите по мебелни магазини, въздържате ли се да отваряте вратите и чекмеджетата на мострите? Най-вероятно не, дори да не сте мутри или нискочели блондинки...

Ееее, тогава не питайте защо купуват евтинджоси.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: seal   
Дата:   19-01-11 12:53

Трябва да си махозист да пазаруваш то български търговци. Като изключим храната и обемни покупки от типа на хладилник всичко си купувам от чужбина

Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: cicomanco   
Дата:   19-01-11 13:34

Само така!!![smilie23]
После ревете че е малък пазара и е скъпо![smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: darksorrow   
Дата:   19-01-11 13:42

чак да ревем...

ей го нета, ей ги сайтовете, ей я Европа. ма естествено, вината е в купувачите, търговската логика у нас. [smilie5]



Публикацията е редактирана (19-01-11 13:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: alphatier   
Дата:   19-01-11 13:47

То не стига,че цените надути,ми и заплатите мижави-е как да пазарувам от тука.Ако взимах парите,които бих получавал,ако работех като хирург в Англия(100 000-120 000 паунда на година),а не тука в България-(7-8 хиляди лева на година) бих спонсорирал пазара с удоволствие,всеки месец с ново стъкло щях да снимам и въобще нямаше да ме интересува дали ще дам 2 или 3 хиляди паунда за обектива,ама като си сиромах гледаш всичко.....[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: Nyte   
Дата:   19-01-11 13:54

Гледам, че немалко хора тук пазаруват от чужбина. Как стоят нещата с гаранцията тогава? Ако евентуално стоката се окаже дефектна? Отделно - с посредници ли пазарувате или? Може отговори и на ЛС ако някой се притеснява, че ще му счетат post'а за реклама :)

Поздрави,
Марто

Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: ararat   
Дата:   19-01-11 14:06

Значи глобално погледнато, като купувам от чужбина не правя добро нито на себе си, нито на другите купувачи, защото магазините в българия пропускат да направят печалба от моите пари, а без печалба няма как да предложат на клиентите си екстрите, които искам от тях и ми предлагат магазините в Европа или Америка. Това е зле за бизнеса (по-малко клиенти, по-малко оборот, по-малко печалба, по-малко възможност за инвестиции), зле е и за държавата - щото данъците на парите от моята покупка ще ги плати търговеца в Европа, т.е. аз подпомагам европейските икономики вместо нашата, дето има много повече нужда от помощ.

Обаче!

Моите парички са си мои и имам пълното право да ценя всяко левче и да купувам от там, от където ми е по изгодно, така че fuck-off на приказките за държавата, бизнеса и т.н. - поръчвам си откъдето е по-изгодно (не по-евтино, а по-изгодно).

Значи какво се получава - мизерници сме щото сме малки, а сме малки, щото сме мизерници.

Оправия няма...


Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: alphatier   
Дата:   19-01-11 14:19

А защо не могат тукашните магазини да осигурят европейски цени,вносителите ли са виновни,какво му е толкова трудното,не съм запознат с политики и продажби,но как може 70-300G в Англия да е 480-500 паунда и 850$ в BHPhoto,а тук 1800лв. и Сигма 100-300 тука да е 2700лв.,a там 640 паунда или 1000$ в BHPhoto...Откъде идва тази огромна двойна разлика в цената,как се поражда и защо,не може ли цената да е еднаква за всички,така наистина се получава порочен кръг,вместо на нас да е по-евтино,че сме по-бедни то обратното...



Публикацията е редактирана (19-01-11 14:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: neuromancer   
Дата:   19-01-11 14:34

"вместо на нас да е по-евтино,че сме по-бедни то обратното" - по-бедните винаги плащат повече. Винаги е било така. По-евтиното е илюзия и винаги излиза по-скъпо.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: ararat   
Дата:   19-01-11 14:49

по-бедните винаги плащат повече - вярно е, даму***мамата! Ама защо все на нас!

Цените зависят от обема. Практическо доказателство може да намерите на Илиенци. Принципите на търговията с 70-300G и Сигма 100-300 не са много по-различни, само дето действащите лица са облечени в по-скъпи дрехи и имат баджове с разни японски фирми изписани на тях.


Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: yakumo   
Дата:   19-01-11 15:21

Именно, цените зависят от обема... а такъв у нас просто няма. Онези от Б§Х не биха си мръднали шапчиците с милиметър за целия годишен оборот в България, камо ли с клиенти да се занимават [smilie5]

Съответно производители/едри дистрибутори нямат сметка дори да отделят време за да коментират евентуално цените, като става дума за смешния български пазар - ами че те докато се пазарят губят повече пари във време, отколкото ще изкарат от нас тук [smilie18]

И не на последно място - търговците тук трябва да си посрещнат разходите и да имат някаква печалба, продавайки за година бройките, дето "на запад" ги продават за седмица [smilie5]

И така - всеки си решава за себе си кое как може. Аз пазарувам от България, без да се чуствам минат, защото - искам парите ми да остават тук (за да се върне част от тях при мен) и искам да има търговци, при които да отида, да пипна, да пробвам, да попитам; такива ще има само, ако се купува от тях. [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: alphatier   
Дата:   19-01-11 15:33

Абе прав си така,само че в България нито може да пипнеш,защото скъпите обективи не са налични и трябва да се поръчват и да ги чакаш,а аз дали ще си го поръчам от чужбина и да го чакам или ще го поръчам през магазина и пак да го чакам е все тая за мен,и в двата случая нещо ако не ми хареса мога да върна поръчката,като даже през интернет ще ми е по-лесно,тъй като няма да се обяснявам с продавачите:ама ние сега какво да го правим,ти го поръча не може сега да не го вземеш и такива... Да попитам и тук ме съмняват нещата,не се една и две темите ,в които на хора са им обяснявали пълни глупости относно обективи и фотоапарати,повечето продавачи са виждали фотоапарат през витрината и като ги питаш нещо почват да ти цитират наизуст брошурката на апарата...Лично за мен това са наистина плюсове,ако нещата са като навънка-отивам в магазина,казвам какво искам,хората са любезни-сядате на една масичка,предлагат ти закуска,чай,кафе,след 5 минути ти доставят стоката,оставят те да си я разгледаш,обясняват ти всичко и да ти е кеф да си я купиш.Тука като влеза в магазин и ме гледат на кръв,един вид оффф ей сега заради тоя пак ще трябва да ставам,и като питаш нещо почават да ти обясняват как го нямат това,ама имат едно дето е същото и даже по-добро на 3 пъти по-ниска цена и аз как не съм разбирал [ezik] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: yakumo   
Дата:   19-01-11 15:35

А, това е друг проблем, макар и със същите корени [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: cicomanco   
Дата:   19-01-11 15:58

alphatier , в кой магазин тук по-точно си го получил това отношение?
Или си плямпотиш наизуст - ей така лаф да става?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: yakumo   
Дата:   19-01-11 16:04

Чичоманчо, недей така с рогата, защото е факт - случвало ми се е да попадна на тотално некомпетентен "косултант" във всеки магазин за техника, в който съм влизал някога (основно у нас, но и в чужбина).

Приемам го като изключение и обикновено се оказва точно това.


Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: alphatier   
Дата:   19-01-11 16:10

Ако ти кажа,в коИ магазини ми се е случвало какво ще промениш,ще уволниш персонала ли?Където се е случвало се е случвало,може би ми е въздействало по-шокиращото защото тъкмо се бях пребрал от Германия където бях 2 месеца и бях свикнал с отлично обслужване и пазаруване,и това просто ми послужи като "Добре дошъл обратно в гетото"...Който е живял в чужбина знае за какво става въпрос,не мисля,че има даже смисъл да сравнявам западна европа с България по каквито и да е показатели-било обслужване,цени и друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: geokar   
Дата:   19-01-11 16:35

От 25 години живея в Германия - всяко второ нещо, което купя е дефектно (последно върнах на Чибо една прахосмукачка, която два пъти ми "поправяха" и все повредена ми я връщаха, два месеца след като купих едно "Сони" - ДВД-Видео се развали и след гаранционния "ремонт" ми го върнаха с повече дефекти, отколкото преди и т. н. и т. н.). Наводнено е с дефектни стоки и тук, изобщо не си правете илюзии, просто можеш да го върнеш, ако не ти харесва - това от една страна е добре, от друга - купуваш си стока, която някой върнал, защото не му харесвала и й личи, че вече е ползвана, връщаш я и т. н. Повечето стоки се развалят, като програмирани, веднага, след като им изтече гаранцията. Ето и сега Канон 450 Д на две години и два месеца даде дефект в спусъка, нямам представа колко ще мш струва ремонта (то вярно, че съм му превъртял брояча три пъти, ама все пак...) Така че имайте късмет, там е всичко. И на запад е същото!

Отговори на това съобщение
 Re: Защо така бе да го...
Автор: geokar   
Дата:   19-01-11 16:41

А по въпроса за митата - вчера гледах един филм за швейцарско-немската граница (има, има такава - и е граница на Европа). Спират колите и ги пребъркват за евтина техника, която се внася в "Европейския съюз". Резултата - глоба и мито, та да ти излезе по-скъпа. Немци, англичани, французи. Няма майтап - за един айфон ставаш за кашмер. Също и за повече от определено количество пари...



Публикацията е редактирана (19-01-11 16:41)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »