Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: emax   
Дата:   16-01-11 01:21





Публикацията е редактирана (16-01-11 01:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: emax   
Дата:   16-01-11 01:32

Вярвам, как да не вярвам! И понеже имам и вяра и надежда пиша, че съм почти отчаяна, не напълно отчаяна[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: elrisha   
Дата:   16-01-11 01:32

Тия проекти са една много замотана работа..щото,сега си мисла точно, ако трябва да си съвсем честна,трябва да разделиш кухните по "касти". В нито една държава няма само бедни и само богати. При нас винаги е имало една обширна "средна класа". Нали се сещаш,че кухните ще са доста различни спрямо соц.положение. Не вярвай и на статистиките,мнооого лъжат тия! :)

Чакай да ти дам идея - снимай КИЧовите кухни. Така можеш да обхванеш всякакви класи,щото вкусът и възможностите не винаги вървят ръка за ръка. ;) А и чисто фотографски такива кухни ще са интересни ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: emax   
Дата:   16-01-11 01:50

идеята ми е точно такава, да снимам всички възможни касти[smilie5]

Колкото до статистиките...вярвам на това което видяха очите ми. за много неща не искам дори да се сещам. не отричам, че има хора с пари и вкус, хора с пари без вкус, хора без пари но с вкус. Въпреки това смея да твърдя, че преобладават хората без пари и без вкус. Не, не такива с кичозен вкус, ами такива без абсолютно никакъв вкус. беше сравнително тъжно пътуване, което започна с много ентусиазъм. Сега ще отново започвам да се обнадеждавам[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: Anete   
Дата:   16-01-11 01:53

Автор: emax
Дата: 15-01-11 13:23

Търси се … кухня с чар и усещане за идентичност.


Още докато четях началото, в ума ми изникнаха кухните на Ел и на Roussinoff . Ако търсиш чар и идентичност, точно там ги има.
Колкото до кадрите, колкото си снимала ти - аз лично не се сещам за хора, в чиито домове кухните да изглеждат така. И не открих чара, който търсиш.
Иначе успех с проекта.


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: мара   
Дата:   16-01-11 10:24

брееей! верно на русинови, как не се сетих! ще препратя темата на русиновица по скайпа ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: dessisslawa   
Дата:   16-01-11 12:07

Емакс, аз съм от бабешкия модел.
15 години готвих на печка Раховец (от която бях много доволна) и отгледах син-канара. Новата ми печка, например, не може да пече крем-карамел (явно е прекалено модерна).

Освен това преди шест години започнахме ремонт на кухнята, който още не сме завършили. Няма и изгледи скоро да завършим. Но моята ситуация не е средностатистическа, сигурна съм.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: emax   
Дата:   16-01-11 13:37

Anete, благодаря за информацията.

Преди да беше продължила нататък с

"Колкото до кадрите, колкото си снимала ти - аз лично не се сещам за хора, в чиито домове кухните да изглеждат така. И не открих чара, който търсиш." обаче,

щеше да е хубаво да прочетеш какво съм изписала по горе, иначе започва да става досадно както за мен така и за публиката.

1. Кухнята с чар и идентичност е друга част от проекта. Подобни кухни има подозрително малко на Балканския полуостров (според мен) Въпреки това обаче ги има и смятам, че трябва да бъдат част от проекта!

2. Това, че ти не се сещаш за подобни кухни, може да има много и най различни причини, като като едната от тях е, че принадлежиш към друга "каста" и по презумция не се смесваш с по низшестоящите, освен по работа и съответно не посещаваш кухните ми.

3.Разбирам всеобщата обида, но категорично отричам да съм търсила тенденциозно тези кухни! Една голяма част от населението на Балканите за съжаление живее точно по този начин и нямам никакво намерение да игнорирам този факт, болезнен и обиден или не.

4.Кухните на които най често попадам са не са много мизерни, за сметка на това са покъртително безлични, досадни и скучни. Те обаче не ми вършат работа, защото няма хора, нито по света, нито у нас, които имат желание да гледат покъртително безлични, досадни и скучни снимки.

5. Намерението ми, не е да правя рекламна брошура за Балканите! Предизвикалите толкова много критика снимки, са подредени долу горе процентуално. Сред тях има снимки правени и в по заможни домакинства

http://emaxphotography.com/index.php/gallery/photo/852/



http://emaxphotography.com/index.php/gallery/photo/766



http://emaxphotography.com/index.php/gallery/photo/768



http://emaxphotography.com/index.php/gallery/photo/757/


Предлахгам вместо да си правите труда да ми обяснявате колко неправилен е подхода ми и как последните 4 месеца от живота ми всъщност са били фикция, да помогнете за обогатяване на репертоара в позитивен аспект.


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: pefoto01   
Дата:   16-01-11 14:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: jino   
Дата:   16-01-11 14:07

Интересен проект!
Още по-готино би било ако в кадрите присъстват и хората !

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: dessisslawa   
Дата:   16-01-11 14:29

Снимка №768 много ми харесва. Ако това изобщо има някакво значение за автора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: next_time   
Дата:   16-01-11 17:52

Аз лично подобен мизерляк като този които си снимала съм виждал само по селата.Явно с всичките ми познати не живеем на балканите а само си мислим така.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: emax   
Дата:   16-01-11 18:32

next май и ти по стар обичай се включваш в дискусията чел, недочел, чул недочул! Върни се два поста нагоре, моля те!



Публикацията е редактирана (16-01-11 19:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: XiZoR   
Дата:   16-01-11 18:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: emax   
Дата:   16-01-11 18:49

Вова, което е вярно, вярно е! хахаха! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: XiZoR   
Дата:   16-01-11 18:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: emax   
Дата:   16-01-11 19:00

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: uri64   
Дата:   16-01-11 19:24

ми истината, е че на Балканите не всичко е цветя и рози...последните години попътувах из региона и съм на мнение, че emax отразява вярно нещата...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: loveforever   
Дата:   16-01-11 19:55

Интересна тема, зачетох се и се зачудих защо наистина има толкова малко снимки. Ако всеки от писалите беше щракнал своята кухня ... ехееее колко по-представителна щеше да е извадката.

Моята кухня примерно вече е на повече от 10 години, оформена е като част от дневната - помещение за всичко друго освен спането и не отразява нищо традиционно или българско. Тя е някаква особена смесица от разни стилове и вещи, на което аз се кефя максимално защото това е моята визия - всичко сама съм си проектирала, избирала и декорирала така, че да ми е удобно и да ме радва когато я ползвам. Ето едно кадро дето и преди съм го показвала.


http://media.snimka.bg/7925/022105715.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: pefoto01   
Дата:   16-01-11 23:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: Stoychev   
Дата:   17-01-11 00:12

emax, поздравления за идеята и успешна работа! [smilie24] Много добри неща има досега! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: itilien   
Дата:   17-01-11 00:37

Аз предполагам, че има и много хора, за които няма никакво значение как изглежда кухнята им, защото по предназначение кухнята не служи за гледане, а за готвене :) Също така и няма зависимост между резултата от готвенето и вида на кухнята.

Аз примерно мисля, че имам някакви естетични критерии, ама каквато и кухня да имам под ръка, след мен тя ще стане много по-разхвърляна. И най-красивата кухня да си направя, няма сила в тая вселена, която да ме накара да я поддържам в ред и красота. При мен владее хаосът. Също така мога да свикна да живея във всякаква дупка, без да се притеснявам особено за красотата и уюта и.

Та искам да кажа, че има и хора с вкус, на които не им дреме как им изглежда кухнята, стига да става за готвене :)



Публикацията е редактирана (17-01-11 00:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: pefoto01   
Дата:   17-01-11 01:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: tnt   
Дата:   17-01-11 07:51

Може би itilien е прав.. Хора всякакви. За мен лично кухнята е най-важното помещение от дома. Не защото съм голяма готвачка [smilie5], а защото там изкарвам по-голяма част от времето си. Там ми е музиката, компютъра, напитките [smilie3] и ми е адски важно кухнята да е уютна. цветове, дребни детайли, растения... уредите и модерното не са толкоз важни [smile]

Нямам под ръка снимки от сорта на "наш дом", но за илюстрация какво имам предвид :


http://photo-zona.net/images/user21708/album21064/preview/1260099539_zkzl4269_DSC_0005_copy.jpg




http://photo-zona.net/images/user21708/album21064/preview/1260099504_nypl8184_DSC_0049_copy.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за фотографски проект
Автор: tnt   
Дата:   17-01-11 07:54

пс. намирам, че проектът е много интересен. Мерси за споделеното.[smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »