Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Съвет за обектив Nikon
Автор: iwaiwanowa   
Дата:   09-01-11 13:44

Здравейте , имам нужда от малък съвет . С фотоапарат Nikon D3100 съм обектив AF-S NIKKOR 18-55 mm 1:3.5-5.6 G , бих желала да си закупя подходящ обектив за портретна фотография . Гледах AF Nikkor 85/1.8D , който очевидно е много подходящ за тази област , но за сега нямам толкова пари - 800 лева почти за да си го купя . Искам да ми препоръчате нещо не толкова скъпо , но да прави горе-долу добри снимки . Все още се уча , но много бих искала да се занимавам с портретна фотография . Четох някъде , че някой обективи не са подходящи за даден тих фотоапарати и не работи автофокуса .. затова трябва и да е подходящ за моят .. Ако някой има информация моля да напише отговор . Благодаря Ви много , предварително ! [smile]

Гледах тези обективи , но незнам дали са подходящи .. ;?
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=17&cat=65&product=236&show=additional

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=17&cat=65&product=995&show=additional#

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=17&cat=65&product=2039&show=additional

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет
Автор: GenaDP   
Дата:   09-01-11 13:48

Подходящи са тези, на които пише, че са за Никон. Върви в магазина - там ще ти обяснят.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет
Автор: victory13   
Дата:   09-01-11 13:51

това нали няма мотор... от там се тръгва... и 85-цата отпада...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет
Автор: iwaiwanowa   
Дата:   09-01-11 13:51

Знам , но мислих че може да има някои обективи , които да са по-подходящи за този тип фотография .
Благодаря все пак [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет
Автор: iwaiwanowa   
Дата:   09-01-11 13:52

аха благодаря за вторият коментар много [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет
Автор: alphatier   
Дата:   09-01-11 13:58

как си купувате апарати,без да имате и грам познания бе хора,че ти не знаеш какво си си купила(или са ти подарили).Аз като се ориентирам към нещо,прочитам всичко за него отвсякъде,предпочитам да напиша в google:portrait photography ,да си направя един чай и да си чета с часове съвети и препоръки,и след това да питам нещо конкретно,та ти даже не знаеш дали тялото ти има вграден мотор [smilie23] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет
Автор: harvester_vn   
Дата:   09-01-11 14:06

Ама никон наистина ли нямат 50ка, която да има автофокус с безмоторните им тела?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет
Автор: pefoto01   
Дата:   09-01-11 14:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет
Автор: iwaiwanowa   
Дата:   09-01-11 14:07

Ами знам какво си купих , но просто аз сама трябваше да си го избера вярно , че не го разбирам много , но си купих книги и сега ги чета . Опитвам се , баща ми не ми е помагал с избора , просто трябваше да се съобразя със средствата , и този фотоапарат ми допадна най-много ... Вярно е , че щом съм на 15 значи нищо не мога , вярно е че все още не съм кой знае колко добра в това , ама поне се опитвам .. и съм чела в различни форуми и сайтове за този тип фотография не пусках темата защото нямаше какво да правя ...
Извинявам се , че поисках съвет . Не исках да предизвикам такива коментари ;x [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет
Автор: iwaiwanowa   
Дата:   09-01-11 14:08

добре благодаря ще прегледам за втора ръка нещо :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет
Автор: alphatier   
Дата:   09-01-11 14:12

няма за какво да се извиняваш,но е смешно да изтърсиш една торба пари за апарат и да не знаеш дали има мотор в тялото. факт.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет
Автор: iwaiwanowa   
Дата:   09-01-11 14:16

Ами не знаех признавам , но сега ще се постарая да науча всичко не само за моя фотоапарат ами изобщо . Имам още 3-4 години да го уча пък вече после ако съм го изучила достатъчно ще мисля дали да се занимавам с това .. [smile] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет
Автор: pefoto01   
Дата:   09-01-11 14:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет
Автор: GenaDP   
Дата:   09-01-11 14:23

"портретник"... веселба. Портрет може да се направи с всеки обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет
Автор: iwaiwanowa   
Дата:   09-01-11 14:25

pefeto01 благодаря много ! [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет
Автор: iasen2   
Дата:   09-01-11 14:27

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=17&cat=65&product=4959&show=additional


Това няма ли да ти свърши работа . Има прилична всетлосила и китайска сглобка :)
При кроп 1.5 прави 50мм

Защо предлагате вариообективи за портрет не мога да разбера .
Нало точно това е целта на сменяемата оптика - да се подбере обектив за конкретна цел . Ако жената искаше варио щеше да си вземе турбо сапунер :)



Публикацията е редактирана (09-01-11 14:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет
Автор: iwaiwanowa   
Дата:   09-01-11 14:29

pefoto01 * извинявам се , че обърках никнейма ;/
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет
Автор: iwaiwanowa   
Дата:   09-01-11 14:30

iasen2 благодаря , да ще ми свърши работа , почти съм събрала пари за него : )

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет
Автор: harvester_vn   
Дата:   09-01-11 14:59

Не, няма да ти свърши работа. Дълго варио е по-добър варинт за портрети от твърд 35мм. Сложи си китака на 35 и се пробвай да напълниш кадъра без да се завираш на две педи от носа на снимания. За перспективните изкривявания няма да говоря. Ясене, про кропа търсим 50мм, ама не приравнени като ъгъл, ами истински. Демек ни трябва еквивалент на 85 и нагоре.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет
Автор: iwaiwanowa   
Дата:   09-01-11 15:06

Благодаря [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет
Автор: ksuhorukov   
Дата:   09-01-11 15:12

Не мога да разбера защо когато някой зададе съвсем конкретен въпрос, трябва да започнат обвиненията в некомпетентност и коментари по съветите от други участници. Момичето иска съвет, а не нещо друго...

По въпроса: Трябва ти обектив, който да има вграден мотор, тъй като твоето тяло няма такъв. Специално при Никон, това са АF-S обективите. Предполагам целта ти е да вземеш светлосилен обектив, защото ако ти е заради милиметрите, ти и сега имаш 50.

Ако можеш да си позволиш, купи си AF-S Nikkor 50/1.4G. Ако ти идва скъп, вземи AF-S Nikkor 35/1.8G. Добре е също така да прецениш какво за теб означава портрет, защото различните хора го разбират по различен начин.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет
Автор: totomoto77   
Дата:   09-01-11 15:58

Не е задължително обектива да е с мотор. В някои случаи автофокуса би могъл да е много досаден. Да не говорим, че фокусирането на ръка ще те научи на разни работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет
Автор: harvester_vn   
Дата:   09-01-11 16:08

Би ли споделил какви са тези разни работи? Аз не виждам на какво друго може да те научи, освен да фокусираш ръчно.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет
Автор: D.S   
Дата:   09-01-11 16:11

Стига с тез мотори бе хора .. Момичето иска портретен обектив за не много пари.Еми взими си 50 1.8. Незнам какво толко ви затруднява да фокусирате ръчно един човек.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет
Автор: iwaiwanowa   
Дата:   09-01-11 16:13

Благодаря на всички ! [smile] [smile] [smile] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »