Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: MauMyHa   
Дата:   05-01-11 21:20

Ефтините триножници са анези фотографи които са изпаднали в затруднено положение(няма да изброявам ситуации) АЙДЕ със здраве

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: GenaDP   
Дата:   05-01-11 21:28

Автор: pd

Имам в предвид поне 250-300 лв :) Не 1000.
Тия за по 50-70лв нищо не стават.


Стават, стават. Аз имам два-три такива, и досега не съм забелязал да не стават. Естествено, само с ядене не стаа - требе и акъл.. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: arakinixon-cie   
Дата:   05-01-11 21:32

stavat za mju 2 [smilie19]

razbirachev

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: MarinY   
Дата:   05-01-11 21:37

За малкият апарат всичко става. И торбичка с боб и покрив на кола и каквото ти дойде под ръка. При всички случай е по-добре от държане в ръце.
Аман от максималисти със супер изисквания и артисти, на които светът им пречи да се изявяват.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: GenaDP   
Дата:   05-01-11 21:38

Автор: arakinixon-cie
Дата: 05-01-11 21:32

stavat za mju 2 razbirachev


Някои хора, представи си, имат точно mju 2, или нещо подобно. Не всеки снима 8х10, даже и да не ти се вярва. [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: prakticar   
Дата:   05-01-11 21:46

Има смисъл.
Има смисъл да имаш един истински добър и здрав статив за сериозна работа (и съответно да се отнасяш отговорно към него), а също да имаш и един евтин статив, който да не ти пука, като го строшиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: realnoncho   
Дата:   05-01-11 21:46

Аз си взех едно Benro TX-600 за 50-тина лева в началото на лятото и ми отговаря на потребностите.
Иначе да, сигурно тия от триста са по-хубави, и обективите от по 2 бона и филтрите от по 200 лв...

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: BirdOfPray   
Дата:   05-01-11 21:47

КОФТИТО на това като "не ти пука, като го строшиш" ако в тоя момент на него има апарат - за който ти пука [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: van4o94   
Дата:   05-01-11 21:51

Аз сега чакам да пристигне едно ей такова http://magazin.photosynthesis.bg/offer/230101010001.html от вън, ама то е за макро, ако изобщо ми издържи апарата като го сложа [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: prakticar   
Дата:   05-01-11 22:01

Ааа, аз за статива говоря, не за апарата.
А иначе си прав, тръпката е кофти.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: GenaDP   
Дата:   05-01-11 22:07

Ако си достатъчно малоумен, нищо не ти пречи и статив от 10кг. да събориш в дерето, барабар с техника за 10К в/у него.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: asahi   
Дата:   05-01-11 22:09

Имам евтин статив. Съобразявам се с недостатъците му и не ми пречат. Засега не се е счупил, а е на доста години. Ако има нужда от скъп ще си купя.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: seuret   
Дата:   05-01-11 22:13

Nikel- Сигурен съм, че скоро, човека няма да ползва този апарат...А статива, ако си го купи сега, ще се окаже ненужен. ИМенно, затова казах, че статив трябва да се взима веднъж, да се използва докато се скапе. Мисленето в перспектива, поевтинява живота!

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: seuret   
Дата:   05-01-11 22:17

"Автор: GenaDP
Дата: 05-01-11 21:13

Мале, кви разбирачи пак се изредили в темата... Като ги слуша човек - ще рече, че всичките със стативи за поне 1000лв. снимат

Всъщност, всеки изправен статив върши работа. Всичко зависи от това за какво и как ще се ползва."

Ооф, пък ти си един разбирач...В смисъл, някоя задруга ли те е провъзгласила за "разбирач"...Всеки си изказва мнението. Всеки изправен статив вършел работа...После пък, изключващото го "Всичко зависи от това за какво и как ще се използва"...Ами, то и стативче от 8 лева е изправно:)))Пък, да те питам, как ще панорамираш с него, как ще снимаш продуктова фотография, как би снимал макро и т.н.? Пък ти, да не би да имаш статив от поне 1000 лева?

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: serjy   
Дата:   05-01-11 22:18

отиваш в магазина и казваш: "моля, дайте ми един перспективен статив" [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: van4o94   
Дата:   05-01-11 22:22

serji - отиваш в магазина и казваш: "моля, дайте ми един перспективен статив"
[smilie18] [smilie18]
С този фотоапарат мисля да снимам поне още 2 години, все пак го взех преди месец и нещо. А и след това сигорно ще го оставя като втори.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: seuret   
Дата:   05-01-11 22:28

и сетне какво, ще взимаш и на новия апарат ли статив? Споделям опита си, минал съм през това. В един момент се оказва, че имаш статив който не можеш да използваш пълноценно(не можеш да направиш кадри или те страдат поради нещо липсващо в статива), имаш чанта, която не събира нищо повече от стария ти апарат и т.н.

Автор: serjy
Дата: 05-01-11 22:18

отиваш в магазина и казваш: "моля, дайте ми един перспективен статив"

Ти, изглежда пазаруваш в някой квартален битак или магазин за левче...:))

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: GenaDP   
Дата:   05-01-11 22:28

Автор: seuret

Пък, да те питам, как ще панорамираш с него, как ще снимаш продуктова фотография, как би снимал макро и т.н.? Пък ти, да не би да имаш статив от поне 1000 лева?


Както вече казах, то акъл се иска... [smilie18]
И да, имам за над 1000 лв. стативи. Но имам и за 10-на.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: van4o94   
Дата:   05-01-11 22:29

Какви спорове само [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: seuret   
Дата:   05-01-11 22:31

Абе, трябва секс да се прави...С Гената, няма смисъл да се говори...Като от стена отскача...3PO е по-надежден...

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: van4o94   
Дата:   05-01-11 22:32

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/230103010002.html Това не е ли що годе добре ?

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: van4o94   
Дата:   05-01-11 22:32

Мога и от ebay da купувам [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: serjy   
Дата:   05-01-11 22:34

на лек фотоапарат, всеки прилично изработен статив ще свърши работа. не се набутвай излишно [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: seuret   
Дата:   05-01-11 22:38

Представи си този статив, на максимална височина, с поне 400-500гр(сега, в бъдеще пожелавам и повече) най-отгоре, при маса на целия статив 1.8кг...Една дълга експонация, на открито, при вятър...С подобен, висок център на тежеста...Ако ще ходиш по планини и т.н. т.е. да е лек и малък, и този става. Обаче, ако търсиш статив, с който да снимаш(не да се разхождаш), то ти трябва по-масивен статив. Това, естествено е моето мнение! Вследствие на моя опит и наблюдения.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: aeobs   
Дата:   05-01-11 22:41

Вманиачвате се, както каза Гената и за 50лв. може да се намери предоволен.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »