Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Възможна експедиция в Индонезия
Автор: zhbuts   
Дата:   07-01-11 14:42

Има възможност за организиране на фотографско пътуване в Индонезия по-късно през тази година или през първата половина на следващата. Водачът, с който пътувах сега през септември,организира разнообразни групи с ндивидуален маршрут. Човекът сам снима и има отношение към темата, както и разбиране. За какво става въпрос:

Маршрут:
Съчетание от два острова (за повече трябва много време) - например Суматра/Сулавези, Сулавези/Борнео, Комодо/Ломбок, Комодо/Нова Гвинея и т.н. Местата са уникални.

Маршрутът зависи от желаните обекти за обикаляне и снимане. Акцентът може да е пейзажи и вулкани или диви животни. По островите на Индонезия се намират към 7000 вида паяци, огромно изобилие от змии, гущери, варани, дребни бозайници, пеперуди, птици, орангутани и други по-дребни примати. Пък за любителите на буби е направо рай - разнообразието от летящи и пълзящи гадинки е изумително.

Продължителност - според интереса. Има смисъл за 15-25 дни. За по-малко не си струва дългия път, а и там разстоянията са огромни.

Подобен тур около 22-23 дни с включени храна, транспорт, включително вътрешни полети, носачи, спане излиза ориентировъчно около 1500-1600 евро.
Полетът от София до Джакарта може да се намери около 700-900 евро.

Условия:
Условията на едно такова пътуване са базисни - спи се тук-там в хотели или лоджии, но нерядко в колиби или палатки. Возможно е да има по няколко дни в джунглата или по склоновете на вулканите без възможност за къпане.
Змиите, паяците и стоножките представляват някакъв риск, но при внимание не са проблем. Комари има в джунглата... много.
Има някои особености на личната хигиена, тъй като рискът от чревни инфекции е сравнително висок. По-нисък е от този в повечето части на Африка.
Разумно е предварително имунизация за хепатит В, евентуално А, както и антималарийна профилактика. Не съм сигурен за зискванията за жълта треска точно там. За района се перпоръчват и други ваксини, но на практика ползата от повечето от тях е малка.

Храната е индонезийска - Вкусно, но ако го искаш както трябва, люто до посиняване. мен ме изкефи.

Ако някой има интерес, да цъкне.

Сашо


Отговори на това съобщение
 Re: Възможна експедиция в Индонезия
Автор: atrifonov   
Дата:   07-01-11 14:47

....огромно изобилие от змии...

Е те тука ме отказа[smilie2] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Възможна експедиция в Индонезия
Автор: zhbuts   
Дата:   07-01-11 14:51

Хайде де, Трифонов, ще си направим един опреснителен курс по тропическа медицина.

Отговори на това съобщение
 Re: Възможна експедиция в Индонезия
Автор: atrifonov   
Дата:   07-01-11 15:04

[smilie18] [smilie18]
може, може

Отговори на това съобщение
 Re: Възможна експедиция в Индонезия
Автор: jokevcv   
Дата:   07-01-11 15:17

[smilie24]
Звучи страхотно, но нито парите нито времето имам за такова преживяване :)



Публикацията е редактирана (07-01-11 16:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Възможна експедиция в Индонезия
Автор: jino   
Дата:   07-01-11 15:26

Интересно .

Отговори на това съобщение
 Re: Възможна експедиция в Индонезия
Автор: iPonche   
Дата:   09-01-11 16:37

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Възможна експедиция в Индонезия
Автор: papi   
Дата:   09-01-11 16:45

ще събирам парички
дори с цената на живота си си заслувава такова приключение
но който го е страх от мечки да си седи вкъщи [smilie25] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Възможна експедиция в Индонезия
Автор: cicomanco   
Дата:   09-01-11 16:55

Че те идзедът накрая бе!!!
Спри се!
Само скомина ни прайшшшш....
А за мноо години![beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Възможна експедиция в Индонезия
Автор: papi   
Дата:   09-01-11 16:57

цицомацо змнг [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Възможна експедиция в Индонезия
Автор: bendy   
Дата:   09-01-11 17:48

Верно скомина [smile] Евала.

Отговори на това съобщение
 Re: Възможна експедиция в Индонезия
Автор: marrio31   
Дата:   09-01-11 20:13

интересно е да,а гмуркане не е ли включено в програмата,има доста рифове там,ценатА на билета е отделно от тия 1600 евро,така ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Възможна експедиция в Индонезия
Автор: zhbuts   
Дата:   09-01-11 20:24

Цицоманчо, за много години! Пък то скомината.... :)))))))))))))
Марио31. Това е ориентировъчна цена за пътуване с такава продължителност, която дава водачът. Билетът си го купува човек сам. Предполагам, че може да се ползва някоя тур агенция и за групов билет, ако тръгнат няколко души.
За гмуркане не сме приказвали, макар че и аз го правя. Предполагам, че ако маршрутът включи ден-два в населено крайбрежие, може да се намери водолазен център. Иначе - шнорхел и плавници.

Отговори на това съобщение
 Re: Възможна експедиция в Индонезия
Автор: realnoncho   
Дата:   09-01-11 21:19

Готина оферта звучи, ако имах финансова възможност не бих се замислил...

Отговори на това съобщение
 Re: Възможна експедиция в Индонезия
Автор: DeePPaSSioN   
Дата:   10-01-11 14:33

WoW, страхотно звучи![smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Възможна експедиция в Индонезия
Автор: dau   
Дата:   10-01-11 18:43

Частта с вулканите и пейзажите ми звучи много добре, това със змииите и птиците не :) [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Възможна експедиция в Индонезия
Автор: iPonche   
Дата:   10-01-11 18:45

СЪс змиите ще си правя много приятна компания, много ми се ходи [smilie5] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Възможна експедиция в Индонезия
Автор: tonitka   
Дата:   10-01-11 19:43

Мммм страшно примамливо ми звучи такова пътешествие въпреки всички опастности. Със змиите съм приятелка и не ме притесняват, но паяците и останалите буби....ама какво пък, сред природата мога да си пищя на воля!.........................................................................................

.......остава само да събера парите![smile] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Възможна експедиция в Индонезия
Автор: papi   
Дата:   10-01-11 19:47

да бе

нали сте еднакво отровни

срещнали се змия и жена
змията ухапала жената и умряла

Отговори на това съобщение
 Re: Възможна експедиция в Индонезия
Автор: matataupa   
Дата:   10-01-11 19:58

Супер оферта. Сега ви е паднало.

Аз пътувам сам, но ако не беше тази досадна дреболия не бих се замислил и за миг[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Възможна експедиция в Индонезия
Автор: alexstudio   
Дата:   11-01-11 06:49

15-25 дни ми се струва доста нереално като време. Толкова ще отнеме само придвижването между отделните точки [smile] За да може да се каже че е посетено едно място и 'отснето'подобаващо трябват поне няколко дена. Говоря от личен опит. По-добре да се концентрира, иначе идеята е 6.

Спокойно може да се сложи бюджет от $10 на ден за спане в хостел, храна и дребен превоз-бюджетен план. Поне така беше преди 10 години.

А с 'Lonely Planet'като гид няма нужда от организация от някой с цел бизнес. Горе-долу е цивилизовано, пълно е с хостели. Преди няколко месеца бях там отново, за съжаление доста се е комерсиализирало и 'оциганило' по нашему.

Купете си 'Gudang Garam' цигари...Неповторим аромат на карамфил и тютюн. Струва 8050Rp ( около $2USD) Дори и за непушач като мен е неустоимо изкушение...Заредих се с един картон за година напред и понякога си пускам Балийска музика и си паля една...Веднага се потапям в атмосферата...[shtrak]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »