Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: exile   
Дата:   06-01-11 13:43

"Автор: Alex-dan
Дата: 06-01-11 10:01

Ако пуснем една анкета, ще се окаже че почти всеки е минал по своя път през статив до 50 лв. Тези стативи имат своето важно място в изграждането ни като фотографи, както и като търпеливи, уравновесени личности [smilie7] [beer] [shtrak]"

Абсолютно трябва да се съглася, особено с последната част [smilie5]

На моя му загубих плочката някъде и стана чудесна закачалка за дрехи + държачка за рефлектор или компактна светкавица.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   06-01-11 14:25

Зависи от целта и изискванията за статив :)
За полева светлавица и сапунерка/турбо сапунерка имам един Hama, който струва около 50-60 лв върши перфектна работа (106см)

За DSLR ползвам един Unomat.... адски тежък, адски пластмасов... платих му 35-40 лв... не помня вече - за 3 години още не се е разлуфтил дори...

Важното е на място да се предцени дали отговаря на изисквания/нужди!

И другия важен момент - има читави евтини стативи! Просто трябва да се отсеят от боклуците

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: exile   
Дата:   06-01-11 14:41

Аз ако имах 70-80-100 лева и се чудех дали да ги дам за статив - бих си взел с тях монопод [smilie21]
Между двете много общо няма, но моноподът ти върши работа колкото евтин статив в голяма част от случаите, а за останалите евтиния статив така или иначе много не става. И ще имаш приличен монопод И след като събереш 250 лева за нещо, на което бих сложил апарат без да го държа да не падне, а не непотребна пръчка с три крака. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: loveforever   
Дата:   06-01-11 14:58

Директно на въпроса - има ли смисъл от ефтин статив моят кратък отговор е Да!

А некраткия отговор е, че както и с всяко друго нещо има определен път който трябва да се извърви, необходим е определен опит, който да се натрупа за да може да се отсее брашното от плявата и човек да разбере какво точно му трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: volenE   
Дата:   06-01-11 19:36

За малък и лек апарат - до 3 или 2-цифрените тела на Канон (само за пример) - ДА.
Първият ми статив беше SLIK U5500 за около 65лв - още го ползвам да ми държи постоянното осветление. Сега си имам Манфрото за около 140лв.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: stanislav.sterev   
Дата:   06-01-11 20:48

Подариха ми за един от рождените дни преди години чешки статив "Фомей" за около 35 лева от Метро. Алуминиев е, с 2 нивелира, кука отдолу и т.н. Вършеше ми идеална работа за турбосапунерката, а сега и за ДСЛР-а.
Достатъчно стабилен е (не става наистина за "ирландски бой с маси", но и тези от 300 лева не стават...).
http://www.fomei.com/fomeinew/EN/katalog.php?graph=prislusenstvi&class=12&ss=1007

355 и 353... :)

Аман от "локумаджии" !

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: arakinixon-cie   
Дата:   06-01-11 20:58


http://d90pro.com/wp-content/uploads/2010/06/055XPROB.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: seuret   
Дата:   06-01-11 21:49

Автор: GenaDP
Дата: 06-01-11 09:47

Хах... Gitzo G1505 бил "ненужно" скъп. А кой според теб е "нужно" скъп тогава?

Давам ти два варианта за размисъл...

http://dynaphos.com/product.php?c=14&sc=28&id=507


http://dynaphos.com/product.php?c=14&sc=28&id=499


Внимавай, какво ще кажеш :)))).

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: canonio   
Дата:   06-01-11 23:02

точно това са два ненужно скъпи статива.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: seuret   
Дата:   06-01-11 23:09

Просто съответстват на въпросното Gitzo...

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: bgpower   
Дата:   06-01-11 23:09

Имате доста грешно разбиране...

Нормалните и поносими стативи започват от 250-300 лв. Всичко под тях е в повечето случай неизползваеемо за снимане.

Хубавите почват от, да кажем, 600-700 :)

Тези за цял живот от 1000 лв. И междудругото - то си зависи просто за какво ви трябва. Ако искате дь прьвите снимки по 30 секунди, качете се първо да някои по-висок блок с хубава гледка, усетете как духа вятър, и се цамислете тогава какъв статив ви трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: canonio   
Дата:   06-01-11 23:12

качете се първо да някои по-висок блок с хубава гледка, усетете как духа вятър, и се цамислете тогава какъв статив ви трябва.

трябва ми гедерейски дървен чукан, с една торба камъни и съм ОК. А статива не е само крака. Има и глава. Тя също струва пари и също е фактор.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: bgpower   
Дата:   06-01-11 23:18

Именно това казвам Канонио. Съгласен съм с теб.

При статива, който с главата е най-важната и подценявана част от съпорта, винаги човек прави компромис - или с теглото, или с качеството, или с цената. Или търси баланс вежду всичките.

Но просто имайте предвид, че това, което тези ца 40 лв. вършат добре, можете да го свършите често и с парапет, или с торба с камичета, ориз, боб, стереопор, и може да спестите тези пари. Виж, при силен вятър и клатене, трябва хубав статив.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: GenaDP   
Дата:   07-01-11 00:03

Автор: seuret

Просто съответстват на въпросното Gitzo...


Тези горе двата са минали дооооста далеч от въпросното Гитцо. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: seuret   
Дата:   07-01-11 00:17

Хехе, гледам, теглото, размерите...

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: GenaDP   
Дата:   07-01-11 00:23

"гледам теглото, размерите"

Както вече обясних неколкократно - то и акъл се иска, само с гледане не става...

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: seuret   
Дата:   07-01-11 00:33

Отивам да играя тенис със стената, ще ми е по-интересно, а имам повече шансове за успех. Жив и здрав да си, много поздрави на Гьола:)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: flancer   
Дата:   07-01-11 01:03


Офф: Уф, колко мъка има по този свят.

Онн :):
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Колега, по темата на въпроса ти, аз си снимам с ХАМА, 1,5м. мисля, за 30лв. от някаква промоция, компактен и удобен, доста лек, и с Панасоник ФЗ-8, като тегло и габарити долу горе идентичен с твоя. Няма никакви проблеми при нормалното любителско снимане, купувай си и си прави любителските снимки с кеф, при вятър е стабилен, има си регулиране на височината, ако те е страх ще си го държиш по-нисък :). От две години го имам, снимал съм при -20 градуса и виелица и не е падал. Вярно, залепва по пръстите в тези условия, но това е защото е алуминиев :). Успех с покупката ако не си си избрал подходящият за подарък за Нова Година вече.

п.с.: И за удари по главата става, като е сгънат е като една малка ръбеста палка, що да не е подходящ за ирландски кръчмарски бой???

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: fit_ness   
Дата:   07-01-11 13:01

Темата е дълга, а отговорът е кратък. Какво го умувате толкоз. От евтин статив ...СМИСЪЛ ИМА!!![smilie24]



Публикацията е редактирана (07-01-11 13:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: karan4o   
Дата:   07-01-11 13:23

Аз съм снимал с Е-500 и статив, който ми го подари жена ми, и струваше 20лв [smilie5]

Вършеше ми работа, носил съм го навсякъде... Камерата не ми е падала от него... да малък, неудобен, нестабилен, но помага...

По-късно си купих статив за над 300лв. С него записах едно падане на камерата. Добре че беше една стена и един пола филтър, пък и Олимпус са здрави [smilie7]

Та относно евтин статив - винаги ще ти свърши повече работа, отколкото без никакъв [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: alexcubata   
Дата:   07-01-11 15:02

Е, и аз имам един лекичък и евтин и ми върши работа за някои неща, но...не за всичко. За снимане на предмети е супер неудобен.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: Lito   
Дата:   07-01-11 16:25

зависи колко е здрав и надежден статива, а не колко струва :) има стативи на по 10 - 20 години, които се продават за 30 - 40лв и са много здрави ( макар и тежки) няма значение дали е за осветление или фото апарат ... ако е от тези китайските алуминиеви пръдни дето като сложиш 3кг товар на него и почва да се гъне като гума, няма смисъл да се рискува за техниката. статива и да падне нищо няма да му стане, но това което е на него, в повече от 50% от случаите се чупи. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: PolarBear   
Дата:   07-01-11 17:19

Евтините стативи (нови) са обикновено доста беполезни, в сравнение с истинските.

Същите тези евтини стативи са безкрайно по-добри от никакъв статив. В повечето случаи, не винаги.

Отговорът на въпроса ти е очевиден - да. Има смисъл, особено докато снимаш с компактен апарат или нисък клас ДСЛР. Сам ще стигнеш до момента, в който този статив ще е ти "умалее" и ще поискаш нещо по-прилично, но дотогава ще си заснел много нещо и така много нещо ще си разбрал и научил. А това струва много повече от цената на евтиния статив.

Да изчакаш година за да не похарчиш залудо 30 лева не е добра идея. Пари могат да се печелят неограничено, но годините няма нищо по-ценно от времето.

Все пак става дума за много малко пари...

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: borovinka   
Дата:   07-01-11 17:51

Слушайте Полярния Мечк, право казва [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: van4o94   
Дата:   07-01-11 18:26

Съгласен съм с Полярния Мечок! Няма смисъл да чакам да минат 2 години, докато науча много нови неща и тогава да дам 200лв за статив. [smile] Пари се печелят, времето минава и не се връща назад...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »