Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: atrifonov   
Дата:   02-02-11 15:25

човече така и така си решил да даваш много пари за статив, вземи си един карбонов Манфрото[smilie24] [smilie5]
Обаче се чудя как се използва 70-300 главно за интериор и пейзаж[smilie8] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: tziko   
Дата:   02-02-11 15:28

Мислех си, че като няма закачалка там не може да закачиш тежест[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: digitalgab   
Дата:   02-02-11 15:31

Това са скъпите които Гената има предвид:

GITZO, на единия не се вижда колона.


http://photo-zona.net/images/user14531/album22671/preview/1296653254_rxud2648_20100903-IMG_2774.jpg




Публикацията е редактирана (02-02-11 15:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: dedopop   
Дата:   02-02-11 15:35

Имам един евтин, и два по-скъпи, единият профи. Евтиния, от 50 лева, се клати като апарата снима, другите са си стабилни. Ползвам ги предимно с видеокамерата, евтиния там въобще не може да се класира.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: Батко   
Дата:   02-02-11 15:43

Имам статив Noname за 50-ина лева, купен преди 5 - 6 години за сапунерката. Има си и калъф. Направил съм една камара снимки с него и никога не ме е разочаровал. Сега го ползвам с 7D-то и тежки обективи, общо над 1.5кг - пак нямам никакви оплаквания. Единствено гледам единият от 3-те крака да е под обектива, за да не се обърне [smilie18], вдигам огледалото и шедьоврите се редят един след друг...


Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: Myth   
Дата:   02-02-11 15:49

Баткооооо, а като духа вятър кво правим?

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: digitalgab   
Дата:   02-02-11 15:52

С едната ръка придържаме статива, с другата снимаме, това е.



Публикацията е редактирана (02-02-11 15:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: GenaDP   
Дата:   02-02-11 16:00

а като духа вятър кво правим?

Зависи какво си сложил в/у статива. Ако си с голямоформатна камера - не снимаш, или ползваш чадър - да не я духа...

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: Myth   
Дата:   02-02-11 16:08

ДСЛР среден клас, хм това да направим завет е идея [smile] digitalgab да придържаме да придържаме, колко да придържаме, се мърдаме.



Публикацията е редактирана (02-02-11 16:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: GenaDP   
Дата:   02-02-11 16:13

ДСЛР среден клас

Смяташ ли, че има някакво значение какъв "клас" е камерата? Може би професионалните тела се клатят по-малко от любителските? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: Myth   
Дата:   02-02-11 16:15

Еееееех Генааааа, казах за да се добие представа за размера на камерата :-) това вече има значение [smile] А по-горе съм писал и лично аз с какъв обектив снимам и каква камера. Нали идеята е на това "зависи какво ще сложиш отгоре" е да има по-малко съпротивление за да се клати по-малко, та за това смятам че размера е от значение и теглото де.



Публикацията е редактирана (02-02-11 16:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: tziko   
Дата:   02-02-11 16:22

Каноните се клатят повече от никоните![smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: Батко   
Дата:   02-02-11 16:29

Myth
Баткооооо, а като духа вятър кво правим?


От ebay съм си купил спойлери и антикрило за 7D. [smilie3]
Честно казано навън не съм снимал с 7D-то. Като дойде момента на истината или ще следя прогнозата за времето или ... ще си купя нов статив [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: stanislav.sterev   
Дата:   02-02-11 19:24

Има ли кука отдолу ?
На моят евтин статив има и в случай, че изпитам неудобства, мога да закача нещо тежко отдолу и така...

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: bgpower   
Дата:   02-02-11 20:18

Gena, незнам защо си мислиш, че няма система, която да закрепи и 70-300 както трябва, но да, струва много пари. ного повече от тази, която би замразила 70-200, а ако някой от вас беше гледал, междувременно се продават и адаптори за 70-200, за да се закрепя към всяка глава на тоя свят. Всичко е въпрос на желание и възможност.
Всеки случай, за хора, които искат да правят хубави пейзажи, стативът е просто незаменим, най-малкото защото предлага възможност на фотографа да се конзентрира върху композицията.

И да, продължавам да твърдя, че вместо да си купиш статив за 50 лв. е по-добре да си направиш едно чувалче с пълнеж - ще ти върши по-добра работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: nepredvidim   
Дата:   02-02-11 22:40

аз ползвам такъв, бюджетен е 60-70 лв. но има кука отдолу за закачане на тежест при необходимост. Казват че товароносимостта му е до 5 кг.

http://photo-zona.net/images/user51354/album11634/large/1296678853_juqu8927_TR580A.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: stanislav.sterev   
Дата:   03-02-11 08:13

Моят на вид е същият, а цената му в "Метро" е към 35 лева (води се чешки - "Фомей" ) . Спокойно отгоре му съм качвал 2 кила техника. Наистина трепти при натискане на спусъка. Затова ползвам или дистанционото или самоснимачката.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: GenaDP   
Дата:   03-02-11 11:20

Gena, незнам защо си мислиш, че няма система, която да закрепи и 70-300 както трябва

Написал съм, че няма СТАТИВ. Схващаш ли разликата? Само не ми е ясно защо всички смятат, че подобен дълъг обектив трябва задължително да се закрепя неподвижно... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »