Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: van4o94   
Дата:   05-01-11 20:18

Здравейте! Имам Lumix FZ28 и искам да си купя статив, нямам много пари, мога да дам към 30лв за статив.Знам че има такива за по 20-30лв и се чудя дали има смисъл от тях, или са някакви ментета дето ще се разпаднат като сложа апарата на тях. Моля за вашето мнение [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: Suggs   
Дата:   05-01-11 20:20

Моят се разпадна на първото снимане [smilie5] .
А беше от 50 лв ...

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: cicomanco   
Дата:   05-01-11 20:23

Не!

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: arakinixon-cie   
Дата:   05-01-11 20:23

ako ti e lek aparata moje i da ima

hubavite stativi sa ot 300 leva nagore

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: da_durty   
Дата:   05-01-11 20:24

Ми зависи за какво ти требе. На пентакса лятото бях му взел един малък 15 сантиметров за 7лв. и един 80см за 12 и ми вършеха работа. Аз ги взех да снимам нощни снимки и ставаха нещата, ма не питай да кача, щото идея си нямам къде може да са дисковете [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: van4o94   
Дата:   05-01-11 20:24

Lumix-a тежи около 420гр.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: smaquen   
Дата:   05-01-11 20:25

след много подобни покупки, вече прилагам максимата - Не съм толкова богат, за да си кувувам евтини продукти.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: ogi100   
Дата:   05-01-11 20:29

Ако го ползваш вътре в помещение може да имаш късмет и да ти върши работа. Иначе ще си много зависим и от лекия ветрец [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: ivanov.10   
Дата:   05-01-11 20:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: G.Shopov   
Дата:   05-01-11 20:33

Аз и колегата lkanelov си взехме заедно по едно стативче HAMA някъде около 20-30лв беше до ден днешен снимаме с тях и проблеми нямаме. Много зависи от експлоатацията. Ако искаш да биеш някой с него , няма как да оцелее [smilie18] Аз снимам с Sony HX1 според мен е около 300-400гр.



Публикацията е редактирана (05-01-11 20:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: ipolit   
Дата:   05-01-11 20:35

Идеални са. Аз имам един от 3 години и си е ОК. Кофти им се движат частите, ама не е фатално. Имам и един скъп, ама много тежи. Зимай някой от техномаркета, ама при вятър си имай едно наум.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: van4o94   
Дата:   05-01-11 20:39

Това лято си слагам старата сапунерка на един статив, горе на Карандила, беше рано сутринта(за изгрева ходих)и докато се обърна един вятър като духна, от 150см падна фотоапарата.Слава Богу си работеше и след това, та не искам и с lumix-a да става така че...лошо[smilie18]
Иначе ще го използвам навън. Най вече по планини и гори :)



Публикацията е редактирана (05-01-11 20:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: ninikolov   
Дата:   05-01-11 20:39

По-добре без статив, отколкото със статив от 20, 30 или 50 лв. Може да похарчиш още 100 лв. и много нерви и време, докато разбереш, че причината за омазаните снимки не е нито в теб, нито в апарата, нито в обектива, а в нещото от 20, 30 или 50 лв. Колкото Трабант е кола, толкова и това е статив.


Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: ivanov.10   
Дата:   05-01-11 20:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: van4o94   
Дата:   05-01-11 20:42

ivanov.10 - съгласен съм с теб [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: darksorrow   
Дата:   05-01-11 20:51

евтините стативи са по принцип едно от най-тъпите неща, които можеш да купиш, свързани със снимането.

стативът е дълготрайно вложение на парите, добър такъв ще надживее поне 2-3 тела със сигурност.

направи си услуга и си вземи поне среден клас такъв.



Публикацията е редактирана (05-01-11 20:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: staskl   
Дата:   05-01-11 20:58

дедо ми казваше - евтина пиячка и евтина жена - мъж затриват.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: seuret   
Дата:   05-01-11 20:59

Съгласен съм с ninikolov. АКо нямаш пари в момента, задръж, събери достатъчно и си купи свестен статив. Това нещо, се купува веднъж, поне на 10 години :)

http://dynaphos.com/product.php?c=14&sc=30&id=504


http://dynaphos.com/product.php?c=14&sc=30&id=501


http://magazin.photosynthesis.bg/offer/230103030007.html

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: crowie   
Дата:   05-01-11 20:59

Е аз пък съм с panasonic lumix FZ38 и имам статив от най-евтините,който даже не съм си купувала аз и си ми върши поне засега добра работа! Не ми се е разпаднал [ezik] апаратът не е толкова тежък,че да не го издържи... няма да се набирам като на лост на тоя статив,я [smilie18]
Е,вярно-при вятър трябва да се внимава!!!



Публикацията е редактирана (05-01-11 21:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: burningice   
Дата:   05-01-11 21:00

Евтиният статив е идеален за портативна светкавица.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: nikel   
Дата:   05-01-11 21:05

За всички сапунери повечето евтини стативи вършат добра работа. Проблема е при по-тежките камери и големите обективи. Тези 400-500 грама ще ги държи почти всеки статив. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: sir_sky   
Дата:   05-01-11 21:05

Ако си късметлия за почти без пари можеш да намериш много яки стативи! ;)[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-01-11 21:08

не

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: GenaDP   
Дата:   05-01-11 21:13

Мале, кви разбирачи пак се изредили в темата... Като ги слуша човек - ще рече, че всичките със стативи за поне 1000лв. снимат [smilie18]

Всъщност, всеки изправен статив върши работа. Всичко зависи от това за какво и как ще се ползва.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-01-11 21:15

Имам в предвид поне 250-300 лв :) Не 1000.
Тия за по 50-70лв нищо не стават.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: MauMyHa   
Дата:   05-01-11 21:20

Ефтините триножници са анези фотографи които са изпаднали в затруднено положение(няма да изброявам ситуации) АЙДЕ със здраве

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: GenaDP   
Дата:   05-01-11 21:28

Автор: pd

Имам в предвид поне 250-300 лв :) Не 1000.
Тия за по 50-70лв нищо не стават.


Стават, стават. Аз имам два-три такива, и досега не съм забелязал да не стават. Естествено, само с ядене не стаа - требе и акъл.. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: arakinixon-cie   
Дата:   05-01-11 21:32

stavat za mju 2 [smilie19]

razbirachev

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: MarinY   
Дата:   05-01-11 21:37

За малкият апарат всичко става. И торбичка с боб и покрив на кола и каквото ти дойде под ръка. При всички случай е по-добре от държане в ръце.
Аман от максималисти със супер изисквания и артисти, на които светът им пречи да се изявяват.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: GenaDP   
Дата:   05-01-11 21:38

Автор: arakinixon-cie
Дата: 05-01-11 21:32

stavat za mju 2 razbirachev


Някои хора, представи си, имат точно mju 2, или нещо подобно. Не всеки снима 8х10, даже и да не ти се вярва. [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: prakticar   
Дата:   05-01-11 21:46

Има смисъл.
Има смисъл да имаш един истински добър и здрав статив за сериозна работа (и съответно да се отнасяш отговорно към него), а също да имаш и един евтин статив, който да не ти пука, като го строшиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: realnoncho   
Дата:   05-01-11 21:46

Аз си взех едно Benro TX-600 за 50-тина лева в началото на лятото и ми отговаря на потребностите.
Иначе да, сигурно тия от триста са по-хубави, и обективите от по 2 бона и филтрите от по 200 лв...

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: BirdOfPray   
Дата:   05-01-11 21:47

КОФТИТО на това като "не ти пука, като го строшиш" ако в тоя момент на него има апарат - за който ти пука [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: van4o94   
Дата:   05-01-11 21:51

Аз сега чакам да пристигне едно ей такова http://magazin.photosynthesis.bg/offer/230101010001.html от вън, ама то е за макро, ако изобщо ми издържи апарата като го сложа [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: prakticar   
Дата:   05-01-11 22:01

Ааа, аз за статива говоря, не за апарата.
А иначе си прав, тръпката е кофти.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: GenaDP   
Дата:   05-01-11 22:07

Ако си достатъчно малоумен, нищо не ти пречи и статив от 10кг. да събориш в дерето, барабар с техника за 10К в/у него.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: asahi   
Дата:   05-01-11 22:09

Имам евтин статив. Съобразявам се с недостатъците му и не ми пречат. Засега не се е счупил, а е на доста години. Ако има нужда от скъп ще си купя.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: seuret   
Дата:   05-01-11 22:13

Nikel- Сигурен съм, че скоро, човека няма да ползва този апарат...А статива, ако си го купи сега, ще се окаже ненужен. ИМенно, затова казах, че статив трябва да се взима веднъж, да се използва докато се скапе. Мисленето в перспектива, поевтинява живота!

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: seuret   
Дата:   05-01-11 22:17

"Автор: GenaDP
Дата: 05-01-11 21:13

Мале, кви разбирачи пак се изредили в темата... Като ги слуша човек - ще рече, че всичките със стативи за поне 1000лв. снимат

Всъщност, всеки изправен статив върши работа. Всичко зависи от това за какво и как ще се ползва."

Ооф, пък ти си един разбирач...В смисъл, някоя задруга ли те е провъзгласила за "разбирач"...Всеки си изказва мнението. Всеки изправен статив вършел работа...После пък, изключващото го "Всичко зависи от това за какво и как ще се използва"...Ами, то и стативче от 8 лева е изправно:)))Пък, да те питам, как ще панорамираш с него, как ще снимаш продуктова фотография, как би снимал макро и т.н.? Пък ти, да не би да имаш статив от поне 1000 лева?

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: serjy   
Дата:   05-01-11 22:18

отиваш в магазина и казваш: "моля, дайте ми един перспективен статив" [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: van4o94   
Дата:   05-01-11 22:22

serji - отиваш в магазина и казваш: "моля, дайте ми един перспективен статив"
[smilie18] [smilie18]
С този фотоапарат мисля да снимам поне още 2 години, все пак го взех преди месец и нещо. А и след това сигорно ще го оставя като втори.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: seuret   
Дата:   05-01-11 22:28

и сетне какво, ще взимаш и на новия апарат ли статив? Споделям опита си, минал съм през това. В един момент се оказва, че имаш статив който не можеш да използваш пълноценно(не можеш да направиш кадри или те страдат поради нещо липсващо в статива), имаш чанта, която не събира нищо повече от стария ти апарат и т.н.

Автор: serjy
Дата: 05-01-11 22:18

отиваш в магазина и казваш: "моля, дайте ми един перспективен статив"

Ти, изглежда пазаруваш в някой квартален битак или магазин за левче...:))

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: GenaDP   
Дата:   05-01-11 22:28

Автор: seuret

Пък, да те питам, как ще панорамираш с него, как ще снимаш продуктова фотография, как би снимал макро и т.н.? Пък ти, да не би да имаш статив от поне 1000 лева?


Както вече казах, то акъл се иска... [smilie18]
И да, имам за над 1000 лв. стативи. Но имам и за 10-на.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: van4o94   
Дата:   05-01-11 22:29

Какви спорове само [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: seuret   
Дата:   05-01-11 22:31

Абе, трябва секс да се прави...С Гената, няма смисъл да се говори...Като от стена отскача...3PO е по-надежден...

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: van4o94   
Дата:   05-01-11 22:32

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/230103010002.html Това не е ли що годе добре ?

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: van4o94   
Дата:   05-01-11 22:32

Мога и от ebay da купувам [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: serjy   
Дата:   05-01-11 22:34

на лек фотоапарат, всеки прилично изработен статив ще свърши работа. не се набутвай излишно [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: seuret   
Дата:   05-01-11 22:38

Представи си този статив, на максимална височина, с поне 400-500гр(сега, в бъдеще пожелавам и повече) най-отгоре, при маса на целия статив 1.8кг...Една дълга експонация, на открито, при вятър...С подобен, висок център на тежеста...Ако ще ходиш по планини и т.н. т.е. да е лек и малък, и този става. Обаче, ако търсиш статив, с който да снимаш(не да се разхождаш), то ти трябва по-масивен статив. Това, естествено е моето мнение! Вследствие на моя опит и наблюдения.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: aeobs   
Дата:   05-01-11 22:41

Вманиачвате се, както каза Гената и за 50лв. може да се намери предоволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: dikimee   
Дата:   05-01-11 22:41

50 [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: seuret   
Дата:   05-01-11 22:41

ОК

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   05-01-11 22:43

Имам стар "Силк" за около 80-90лв. от преди 5 години. Спокойно издържа Канон 5Дм2 с 70-200/4 и за снимки и за видео. За продуктова и дълги експонации не ми е правил проблеми.
Разбира се за някои снимки профи стативите са задължителни и компромиса е неоправдан.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: seuret   
Дата:   05-01-11 22:44

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/230103030007.html
- Това е, което си взех и сега само се стои...

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: aeobs   
Дата:   05-01-11 23:12

Разликата между скапан статив и про статив е в пъти по-малка от разликата между скапан статив и липса на статив.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: arakinixon-cie   
Дата:   05-01-11 23:15

Някои хора, представи си, имат точно mju 2, или нещо подобно. Не всеки снима 8х10, даже и да не ти се вярва.

be po-nagore pisah za lekia aparat, ma ti si razbirachev

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: GenaDP   
Дата:   05-01-11 23:17

Автор: seuret

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/230103030007.html - Това е, което си взех и сега само си стои...


Както вече казах, и акъл се иска. Щом "това" не ти върши работа, и статив за 500лв. няма да ти върши...

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: tosho_ot_selo   
Дата:   05-01-11 23:17

Абе аз си бях купил един Samsonite за $7, куче марка излезе. Товарил съм го с най-различни камери но не бих му се доверил много, не се отдалечавам от него на повече от 2 метра.


Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: asahi   
Дата:   05-01-11 23:19

Все пак е полезно, че хората търсят стативи.

Ползването на статива, както и ползването на апарата, изисква някакви познания. Задачката с вятър, евтин статив и дълга експонация също си има решение. Може да не е луксозно и удобно, но е възможно.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: seuret   
Дата:   05-01-11 23:24

"Автор: GenaDP
Дата: 05-01-11 23:17

Автор: seuret

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/230103030007.html - Това е, което си взех и сега само си стои...

Както вече казах, и акъл се иска. Щом "това" не ти върши работа, и статив за 500лв. няма да ти върши... ""

Гена, освен нагъл(визирам изказването ти за това, колко специалисти се били събрали), изглежда не можеш и да четеш, или страдаш от къса памет...Никъде не съм казвал, че този статив не ми е вършил работа! Казвам, че сега не ми върши работа...Затова, споменах мисленето в перспектива и закупуването на "по-перспективен" статив. Много добре си го ползвах, и си ми вършеше работа, но все пак е само до 4кг.

Asahi, да, има такова, но както сам си казал - не е удобно, а и понякога можеш да не намериш нищо подръка.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: GenaDP   
Дата:   05-01-11 23:33

Затова, споменах мисленето в перспектива и закупуването на "по-перспективен" статив.

Правилно. Заедно с първата сапунерка всеки трябва да си купи поне Gitzo G1505, че след време може да си сдобие и с по-тежка камера... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: asahi   
Дата:   05-01-11 23:34

Аха, понякога и мерак за снимане нямаш.
Основната ми мисъл е: Не бива да се абсолютизира купуването/притежаването на скъп статив. Той е предпоставка, но не е необходимо и/или достатъчно условие за правене на качествена фотография.


Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: slays   
Дата:   05-01-11 23:40

Ползвам един статив за 140лв. и върши идеална работа и при тежки условия, вятър, бури, реки. Имам и статив от 2лв. най - малките ползвам го за сапунера и върши работа..

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   05-01-11 23:53

Има [smile] стативи от 36 лева в магазините на техноп., вършат същата работа, както и тези от 150 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: seuret   
Дата:   05-01-11 23:59

Някои хора, определено си живеят в собствен свят...Gitzo G1505...Четеш Евангелието като дявол...Първо, това е само основа. Второ, ненужно скъпа, статив, с подобни параметри, може да се намери за доста по-малко пари. Изглежда, солената вода ти влияе на разума...Иначе, не мога да си обясня как слагаш знак на равенство, между "перспективен" и "скъп"...Изглежда, това не е първата сапунерка на човека, и съм готов да се обзаложа, че още тази година, ще има ъпгрейд. 140 лева...ОК.
Обаче, ако просто, вместо да изпиеш за една вечер 50-60 лева, ги спестиш, ето ти 200...Затова става въпрос. Само Гената разглежда нащата от 50-70 лева до 1000 и нагоре...Пък, тези от по 200-300 лева, не ги отчита...

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: otvorenia   
Дата:   06-01-11 09:29

Желанието за притежанието на качествен статив у днешно време е размито от високото ИСО и стабилизацията в тялото или обектива което притежават съвременните фотоапрати.
Като гледам какви спорове във форума има относно стабилизацията колко е нужна, при условие че със добър статив резултата е в пъти по добър.
Проблема не е в цената на статива, проблема е в това до колко сте склонни да носите добър, съответно по-голям и по-тежък статив със вас. Като си отговорите на този въпрос, ще сте наясно и с цената която трябва да дадете за статива.
Аз съм наясно със себе си



Публикацията е редактирана (06-01-11 09:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: GenaDP   
Дата:   06-01-11 09:47

Хах... Gitzo G1505 бил "ненужно" скъп. А кой според теб е "нужно" скъп тогава? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: langel   
Дата:   06-01-11 09:49

Лекият статив много лесно става тежък, при това само когато е нужно.
Обратното е невъзможно.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: Славов   
Дата:   06-01-11 09:50

Интересна тема, има 2-3 титанични изказвания дори....

Незнаех че има стативи по 20-30 лв., но явно няма да стават, за тези пари надали може да се произведе нещо свестно...

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: Alex-dan   
Дата:   06-01-11 10:01

Ако пуснем една анкета, ще се окаже че почти всеки е минал по своя път през статив до 50 лв. Тези стативи имат своето важно място в изграждането ни като фотографи, както и като търпеливи, уравновесени личности [smilie7] [beer] [shtrak]



Публикацията е редактирана (06-01-11 10:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: valen_tin   
Дата:   06-01-11 10:22

не виждам никакъв смисъл да си купиш статив който струва 1/2 от цената на апарата и тежи 6-7 пъти повече от апарата ... взел си си сапунерка, за да имаш универсалност и мобилност ... ако си купиш статив за 300 лв, 3 кила, просто ще стои вкъщи, т.е. няма да имаш статив.
Купи си евтин и компактен статив и повече мисъл и внимание както каза Асахи, като си купиш 100 кила камери и обективи, ако имаш нужда ще си купиш и подходящия статив.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: grisho69   
Дата:   06-01-11 10:26

Незнам за по-леките апарати но моя Canon 7d c 70-200 lens тежи към 1.650 кг та след няколко ефтини си купих MANFROTTO 190XPROB TRIPOD MANFROTTO 496RC2 BALL HEAD. Супер стабилен е и съм много доволен.


Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: compur   
Дата:   06-01-11 13:04

гледал съм някъде (в момента не се сещам къде!?) за начин на стабилизиране на апарата с помоща на карабинер и въже. смятам, че това е най-евтиния и най-лекия начин на стабилизация, който напълно изключва носенето на каквото и да е друго оборудване, освен апарат! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: chaynik   
Дата:   06-01-11 13:21

Купих си статив на HAMA за около 60 лв. (не помня точно). Краката му са от здрав профил, има повдигаща се на зъбна рейка средна част, PAN/TILT глава с нивелир, кръгъл нивелир за основата, накланяща се част на главата за оправяне на хоризонта, бързо сваляща се вложка за захващане на апарата. Мисля че за тия пари е перфектен. Ползвам го с турбосапунерка, но племенникът го взема чат-пат за неговия D300 с допълнителни батерии.[smilie24]



Публикацията е редактирана (06-01-11 13:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: pefoto01   
Дата:   06-01-11 13:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: exile   
Дата:   06-01-11 13:43

"Автор: Alex-dan
Дата: 06-01-11 10:01

Ако пуснем една анкета, ще се окаже че почти всеки е минал по своя път през статив до 50 лв. Тези стативи имат своето важно място в изграждането ни като фотографи, както и като търпеливи, уравновесени личности [smilie7] [beer] [shtrak]"

Абсолютно трябва да се съглася, особено с последната част [smilie5]

На моя му загубих плочката някъде и стана чудесна закачалка за дрехи + държачка за рефлектор или компактна светкавица.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   06-01-11 14:25

Зависи от целта и изискванията за статив :)
За полева светлавица и сапунерка/турбо сапунерка имам един Hama, който струва около 50-60 лв върши перфектна работа (106см)

За DSLR ползвам един Unomat.... адски тежък, адски пластмасов... платих му 35-40 лв... не помня вече - за 3 години още не се е разлуфтил дори...

Важното е на място да се предцени дали отговаря на изисквания/нужди!

И другия важен момент - има читави евтини стативи! Просто трябва да се отсеят от боклуците

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: exile   
Дата:   06-01-11 14:41

Аз ако имах 70-80-100 лева и се чудех дали да ги дам за статив - бих си взел с тях монопод [smilie21]
Между двете много общо няма, но моноподът ти върши работа колкото евтин статив в голяма част от случаите, а за останалите евтиния статив така или иначе много не става. И ще имаш приличен монопод И след като събереш 250 лева за нещо, на което бих сложил апарат без да го държа да не падне, а не непотребна пръчка с три крака. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: loveforever   
Дата:   06-01-11 14:58

Директно на въпроса - има ли смисъл от ефтин статив моят кратък отговор е Да!

А некраткия отговор е, че както и с всяко друго нещо има определен път който трябва да се извърви, необходим е определен опит, който да се натрупа за да може да се отсее брашното от плявата и човек да разбере какво точно му трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: volenE   
Дата:   06-01-11 19:36

За малък и лек апарат - до 3 или 2-цифрените тела на Канон (само за пример) - ДА.
Първият ми статив беше SLIK U5500 за около 65лв - още го ползвам да ми държи постоянното осветление. Сега си имам Манфрото за около 140лв.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: stanislav.sterev   
Дата:   06-01-11 20:48

Подариха ми за един от рождените дни преди години чешки статив "Фомей" за около 35 лева от Метро. Алуминиев е, с 2 нивелира, кука отдолу и т.н. Вършеше ми идеална работа за турбосапунерката, а сега и за ДСЛР-а.
Достатъчно стабилен е (не става наистина за "ирландски бой с маси", но и тези от 300 лева не стават...).
http://www.fomei.com/fomeinew/EN/katalog.php?graph=prislusenstvi&class=12&ss=1007

355 и 353... :)

Аман от "локумаджии" !

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: arakinixon-cie   
Дата:   06-01-11 20:58


http://d90pro.com/wp-content/uploads/2010/06/055XPROB.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: seuret   
Дата:   06-01-11 21:49

Автор: GenaDP
Дата: 06-01-11 09:47

Хах... Gitzo G1505 бил "ненужно" скъп. А кой според теб е "нужно" скъп тогава?

Давам ти два варианта за размисъл...

http://dynaphos.com/product.php?c=14&sc=28&id=507


http://dynaphos.com/product.php?c=14&sc=28&id=499


Внимавай, какво ще кажеш :)))).

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: canonio   
Дата:   06-01-11 23:02

точно това са два ненужно скъпи статива.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: seuret   
Дата:   06-01-11 23:09

Просто съответстват на въпросното Gitzo...

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: bgpower   
Дата:   06-01-11 23:09

Имате доста грешно разбиране...

Нормалните и поносими стативи започват от 250-300 лв. Всичко под тях е в повечето случай неизползваеемо за снимане.

Хубавите почват от, да кажем, 600-700 :)

Тези за цял живот от 1000 лв. И междудругото - то си зависи просто за какво ви трябва. Ако искате дь прьвите снимки по 30 секунди, качете се първо да някои по-висок блок с хубава гледка, усетете как духа вятър, и се цамислете тогава какъв статив ви трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: canonio   
Дата:   06-01-11 23:12

качете се първо да някои по-висок блок с хубава гледка, усетете как духа вятър, и се цамислете тогава какъв статив ви трябва.

трябва ми гедерейски дървен чукан, с една торба камъни и съм ОК. А статива не е само крака. Има и глава. Тя също струва пари и също е фактор.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: bgpower   
Дата:   06-01-11 23:18

Именно това казвам Канонио. Съгласен съм с теб.

При статива, който с главата е най-важната и подценявана част от съпорта, винаги човек прави компромис - или с теглото, или с качеството, или с цената. Или търси баланс вежду всичките.

Но просто имайте предвид, че това, което тези ца 40 лв. вършат добре, можете да го свършите често и с парапет, или с торба с камичета, ориз, боб, стереопор, и може да спестите тези пари. Виж, при силен вятър и клатене, трябва хубав статив.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: GenaDP   
Дата:   07-01-11 00:03

Автор: seuret

Просто съответстват на въпросното Gitzo...


Тези горе двата са минали дооооста далеч от въпросното Гитцо. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: seuret   
Дата:   07-01-11 00:17

Хехе, гледам, теглото, размерите...

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: GenaDP   
Дата:   07-01-11 00:23

"гледам теглото, размерите"

Както вече обясних неколкократно - то и акъл се иска, само с гледане не става...

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: seuret   
Дата:   07-01-11 00:33

Отивам да играя тенис със стената, ще ми е по-интересно, а имам повече шансове за успех. Жив и здрав да си, много поздрави на Гьола:)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: flancer   
Дата:   07-01-11 01:03


Офф: Уф, колко мъка има по този свят.

Онн :):
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Колега, по темата на въпроса ти, аз си снимам с ХАМА, 1,5м. мисля, за 30лв. от някаква промоция, компактен и удобен, доста лек, и с Панасоник ФЗ-8, като тегло и габарити долу горе идентичен с твоя. Няма никакви проблеми при нормалното любителско снимане, купувай си и си прави любителските снимки с кеф, при вятър е стабилен, има си регулиране на височината, ако те е страх ще си го държиш по-нисък :). От две години го имам, снимал съм при -20 градуса и виелица и не е падал. Вярно, залепва по пръстите в тези условия, но това е защото е алуминиев :). Успех с покупката ако не си си избрал подходящият за подарък за Нова Година вече.

п.с.: И за удари по главата става, като е сгънат е като една малка ръбеста палка, що да не е подходящ за ирландски кръчмарски бой???

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: fit_ness   
Дата:   07-01-11 13:01

Темата е дълга, а отговорът е кратък. Какво го умувате толкоз. От евтин статив ...СМИСЪЛ ИМА!!![smilie24]



Публикацията е редактирана (07-01-11 13:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: karan4o   
Дата:   07-01-11 13:23

Аз съм снимал с Е-500 и статив, който ми го подари жена ми, и струваше 20лв [smilie5]

Вършеше ми работа, носил съм го навсякъде... Камерата не ми е падала от него... да малък, неудобен, нестабилен, но помага...

По-късно си купих статив за над 300лв. С него записах едно падане на камерата. Добре че беше една стена и един пола филтър, пък и Олимпус са здрави [smilie7]

Та относно евтин статив - винаги ще ти свърши повече работа, отколкото без никакъв [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: alexcubata   
Дата:   07-01-11 15:02

Е, и аз имам един лекичък и евтин и ми върши работа за някои неща, но...не за всичко. За снимане на предмети е супер неудобен.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: Lito   
Дата:   07-01-11 16:25

зависи колко е здрав и надежден статива, а не колко струва :) има стативи на по 10 - 20 години, които се продават за 30 - 40лв и са много здрави ( макар и тежки) няма значение дали е за осветление или фото апарат ... ако е от тези китайските алуминиеви пръдни дето като сложиш 3кг товар на него и почва да се гъне като гума, няма смисъл да се рискува за техниката. статива и да падне нищо няма да му стане, но това което е на него, в повече от 50% от случаите се чупи. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: PolarBear   
Дата:   07-01-11 17:19

Евтините стативи (нови) са обикновено доста беполезни, в сравнение с истинските.

Същите тези евтини стативи са безкрайно по-добри от никакъв статив. В повечето случаи, не винаги.

Отговорът на въпроса ти е очевиден - да. Има смисъл, особено докато снимаш с компактен апарат или нисък клас ДСЛР. Сам ще стигнеш до момента, в който този статив ще е ти "умалее" и ще поискаш нещо по-прилично, но дотогава ще си заснел много нещо и така много нещо ще си разбрал и научил. А това струва много повече от цената на евтиния статив.

Да изчакаш година за да не похарчиш залудо 30 лева не е добра идея. Пари могат да се печелят неограничено, но годините няма нищо по-ценно от времето.

Все пак става дума за много малко пари...

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: borovinka   
Дата:   07-01-11 17:51

Слушайте Полярния Мечк, право казва [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: van4o94   
Дата:   07-01-11 18:26

Съгласен съм с Полярния Мечок! Няма смисъл да чакам да минат 2 години, докато науча много нови неща и тогава да дам 200лв за статив. [smile] Пари се печелят, времето минава и не се връща назад...

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: __SpOO__   
Дата:   07-01-11 18:27

100 еФтини статива. След като върши работа няма значение колко струва един статив.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: jingov   
Дата:   07-01-11 20:11

Няма ![smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: corsuse   
Дата:   01-02-11 21:55

Какво мислите за този статив?
Ще издържа ли D80+70-300 VR? Ще го ползвам главно за пейзажи и снимки в затворени помещения. [smile]



Публикацията е редактирана (01-02-11 21:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   01-02-11 22:00

Два пъти тази вечер питате в различни теми за един и същ статив - MT-4001 [smile]
Ако така и така ще пазарувате от StudioLight-BG просто попитайте за конкретния модел във вашия конкретен случай GenaDP [smile] Той няма да ви подведе, по-скоро няма да иска да ви продаде неподходящия продукт [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: harvester_vn   
Дата:   01-02-11 22:05

Дали ще издържи едиквоси...

Там си пише- Максимален товар- 5кг.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: Alex-dan   
Дата:   01-02-11 22:26

Максималния товар е ориентировъчен, не си го представям наистина с 5 кг отгоре, завъртян в по-тегава позиция...

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: harvester_vn   
Дата:   01-02-11 22:54

Да бе, ама Д80+ 70-300 си мисля че е около две кила.....

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: MarinY   
Дата:   01-02-11 23:26

Някой го спомена по нагоре, но както винаги, важната информация потъна, без да и се обърне внимание.

ГЛАВАТА!

Тя е в повечето случай по-важният елемент и при евтините стативи е проблемът. Не краката.
А една глава струва поне колкото триножникът.

Още на първа или втора страница си казах мнението, че всеки статив си струва повече от без статив, номерът е да му знаеш "слабото място" А при евтините е, както казах главата. Без жило, дистанционно или на "самоснимачка" ефектът ще е почти нулев, заради мекото закачване (апарата трепти по-дълго време). Другият проблем е панинга или точното кадриране. Движението не е плавно и е на стъпки.

Въпрос на лично решение е, кой проблем можеш да пренебрегнеш, кой недостатък можеш да решиш и кадърът да стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: GenaDP   
Дата:   01-02-11 23:50

Главата такова, краката онакова... Не ви ли омръзна? Мога да ползвам "мекоглав" статив без дистанционно и самоснимачка, и резултатът да е перфектен. Мога да ползвам и статив за над 1000 лв., и въпреки това снимките да се засерат. Всичко зависи от конкретния случай.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: MarinY   
Дата:   02-02-11 01:25

ГенаДП, никой не се съмнява в твоите възможности. Представи си, има хора без твоят опит и тази информация може и да им е полезна. Не е лошо да се споделят някои съкровенни тайни от занаята.[smilie5] Незнаещите са все пак твои клиенти.
[beer]



Публикацията е редактирана (02-02-11 01:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: digitalgab   
Дата:   02-02-11 02:32

Това си го държа, руски статив от преди 20 и кусур години. Само метал, тежи достатъчно.


http://photo-zona.net/images/user14531/album22671/preview/1296606609_gqnm8206_1431451149_1.jpeg




Публикацията е редактирана (02-02-11 15:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: digitalgab   
Дата:   02-02-11 02:37


http://photo-zona.net/images/user14531/album22671/preview/1296606996_ruom2722_1431451149.jpeg


Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: GenaDP   
Дата:   02-02-11 02:47

@MarinY:
Дотук полезна информация не видях, само смехотворни твърдения, че "ставащите" стативи стрували от 300 лв. нагоре...

Зависи за какво и как ще се ползва въпросният статив. Горе някой пита за комбинацията D80+70-300 VR. Няма статив на тази земя, който да удържи тая комбинация напълно неподвижна при малко по-силен вятър. Даже и бетонно колче да ползваш вместо статив - все тая. Слабото място е връзката м/у камерата и сатива. А да не забравяме, че при разпънато варио ще има деформации и на самия обектив.



Публикацията е редактирана (02-02-11 02:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: digitalgab   
Дата:   02-02-11 03:12

Това е най оригиналния статив който съм виждал. Прави го Патерсон в Англия, вече двадесет години.

http://www.patersonphotographic.com/benbo-tripods.htm


Benbo Trekker Mk3



Публикацията е редактирана (02-02-11 03:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: kiromn   
Дата:   02-02-11 08:59

И аз имам статив, който си взех от Конрад. Беше 30лв. преди бая време и ми върши идеална работа всичките 5 пъти в годината, когато го ползвам :)
Иначе държи дслр със средно-дълъг обектив.
Ако снимах пейзажи по разни ветровити върхове, бих инвестирал в истински статив.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: rusinov   
Дата:   02-02-11 10:13

Колега, има евтини стативи, които просто трябва да пробваш. Стига да е стабилно стативчето и добре направено ще ти върши чудесна работа. Аз си взех преди години някакъв статив за 45 лв. с калъф и т.н. и ми върши чудесна работа за парите си вече повече от 4 години. Е сега веднага ще хукна да си купя карбонов статив за 500 лв, щот бил много качествен и издръжлив. Сигурно е така, но ако ще го ползваш всеки божи ден и ще слагаш отгоре Д3х с 14-24 си заслужава, в противен случай всичко са глупости и снобизъм. Да, ако имаш пари или качеството на статива ти е от огрооомно значение - инвестирай 300-400 лева за марков, но в противен случай... [ezik]



Публикацията е редактирана (02-02-11 10:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: Myth   
Дата:   02-02-11 14:26

Амииииии и аз да кажа, моето скромно мнение, имам Velbon Sherpa 200R общо взето бива, зависи за какво искате да го ползате, за пейзажи, ако няма вятър или не е силен вятъра бива, при малко по-силен вятър .... не са вече нещата както трябва, налага се да се мисли нещо допълнително. Ползвам го с Пентакс К10Д и 16-50/2.8 не е малък обектива. За падане не падал до сега, но винаги човек трябва да има едно наум и да мисли как си разпъва статива.

Интересно ми е как си решават другите подобни проблеми, като изключим разбира се закупуването на нов статив.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: digitalgab   
Дата:   02-02-11 15:01

Като има вятър, ще закачиш на централната колона една торба с камъни!

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: tziko   
Дата:   02-02-11 15:04

Евтините стативи нямат централна колона май[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: digitalgab   
Дата:   02-02-11 15:10

А имат, как иначе ще вдигаш на височина. И моят руският си има.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: exile   
Дата:   02-02-11 15:10

Да апаратът се държи върху трите крака от магнитното поле на земята. Понеже полюсите взеха да се местят трябва да се калибрират на година и половина - две.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: digitalgab   
Дата:   02-02-11 15:12

Вярно, твърдението беше титаничо [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: Myth   
Дата:   02-02-11 15:14

Всички имат централна колона, не на всички обаче има възможност да закачаш тежести разни на нея, е освен ако не си я приспособиш сам де.



Публикацията е редактирана (02-02-11 15:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: GenaDP   
Дата:   02-02-11 15:18

Има и стативи без централна колона. Но не са евтини, а скъпи. Колкото до прословутото провесване на торба с тежест - при вятър не се препоръчва. А сетете се защо...

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: Myth   
Дата:   02-02-11 15:23

Ясно е що, аз сериозно питам при вятър, как си решавате проблема?

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: atrifonov   
Дата:   02-02-11 15:25

човече така и така си решил да даваш много пари за статив, вземи си един карбонов Манфрото[smilie24] [smilie5]
Обаче се чудя как се използва 70-300 главно за интериор и пейзаж[smilie8] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: tziko   
Дата:   02-02-11 15:28

Мислех си, че като няма закачалка там не може да закачиш тежест[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: digitalgab   
Дата:   02-02-11 15:31

Това са скъпите които Гената има предвид:

GITZO, на единия не се вижда колона.


http://photo-zona.net/images/user14531/album22671/preview/1296653254_rxud2648_20100903-IMG_2774.jpg




Публикацията е редактирана (02-02-11 15:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: dedopop   
Дата:   02-02-11 15:35

Имам един евтин, и два по-скъпи, единият профи. Евтиния, от 50 лева, се клати като апарата снима, другите са си стабилни. Ползвам ги предимно с видеокамерата, евтиния там въобще не може да се класира.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: Батко   
Дата:   02-02-11 15:43

Имам статив Noname за 50-ина лева, купен преди 5 - 6 години за сапунерката. Има си и калъф. Направил съм една камара снимки с него и никога не ме е разочаровал. Сега го ползвам с 7D-то и тежки обективи, общо над 1.5кг - пак нямам никакви оплаквания. Единствено гледам единият от 3-те крака да е под обектива, за да не се обърне [smilie18], вдигам огледалото и шедьоврите се редят един след друг...


Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: Myth   
Дата:   02-02-11 15:49

Баткооооо, а като духа вятър кво правим?

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: digitalgab   
Дата:   02-02-11 15:52

С едната ръка придържаме статива, с другата снимаме, това е.



Публикацията е редактирана (02-02-11 15:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: GenaDP   
Дата:   02-02-11 16:00

а като духа вятър кво правим?

Зависи какво си сложил в/у статива. Ако си с голямоформатна камера - не снимаш, или ползваш чадър - да не я духа...

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: Myth   
Дата:   02-02-11 16:08

ДСЛР среден клас, хм това да направим завет е идея [smile] digitalgab да придържаме да придържаме, колко да придържаме, се мърдаме.



Публикацията е редактирана (02-02-11 16:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: GenaDP   
Дата:   02-02-11 16:13

ДСЛР среден клас

Смяташ ли, че има някакво значение какъв "клас" е камерата? Може би професионалните тела се клатят по-малко от любителските? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: Myth   
Дата:   02-02-11 16:15

Еееееех Генааааа, казах за да се добие представа за размера на камерата :-) това вече има значение [smile] А по-горе съм писал и лично аз с какъв обектив снимам и каква камера. Нали идеята е на това "зависи какво ще сложиш отгоре" е да има по-малко съпротивление за да се клати по-малко, та за това смятам че размера е от значение и теглото де.



Публикацията е редактирана (02-02-11 16:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: tziko   
Дата:   02-02-11 16:22

Каноните се клатят повече от никоните![smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: Батко   
Дата:   02-02-11 16:29

Myth
Баткооооо, а като духа вятър кво правим?


От ebay съм си купил спойлери и антикрило за 7D. [smilie3]
Честно казано навън не съм снимал с 7D-то. Като дойде момента на истината или ще следя прогнозата за времето или ... ще си купя нов статив [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: stanislav.sterev   
Дата:   02-02-11 19:24

Има ли кука отдолу ?
На моят евтин статив има и в случай, че изпитам неудобства, мога да закача нещо тежко отдолу и така...

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: bgpower   
Дата:   02-02-11 20:18

Gena, незнам защо си мислиш, че няма система, която да закрепи и 70-300 както трябва, но да, струва много пари. ного повече от тази, която би замразила 70-200, а ако някой от вас беше гледал, междувременно се продават и адаптори за 70-200, за да се закрепя към всяка глава на тоя свят. Всичко е въпрос на желание и възможност.
Всеки случай, за хора, които искат да правят хубави пейзажи, стативът е просто незаменим, най-малкото защото предлага възможност на фотографа да се конзентрира върху композицията.

И да, продължавам да твърдя, че вместо да си купиш статив за 50 лв. е по-добре да си направиш едно чувалче с пълнеж - ще ти върши по-добра работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: nepredvidim   
Дата:   02-02-11 22:40

аз ползвам такъв, бюджетен е 60-70 лв. но има кука отдолу за закачане на тежест при необходимост. Казват че товароносимостта му е до 5 кг.

http://photo-zona.net/images/user51354/album11634/large/1296678853_juqu8927_TR580A.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: stanislav.sterev   
Дата:   03-02-11 08:13

Моят на вид е същият, а цената му в "Метро" е към 35 лева (води се чешки - "Фомей" ) . Спокойно отгоре му съм качвал 2 кила техника. Наистина трепти при натискане на спусъка. Затова ползвам или дистанционото или самоснимачката.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтините стативи - има ли смисъл ?
Автор: GenaDP   
Дата:   03-02-11 11:20

Gena, незнам защо си мислиш, че няма система, която да закрепи и 70-300 както трябва

Написал съм, че няма СТАТИВ. Схващаш ли разликата? Само не ми е ясно защо всички смятат, че подобен дълъг обектив трябва задължително да се закрепя неподвижно... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »