Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 апаратът ми не отразява добре
Автор: something   
Дата:   04-01-11 00:15

Както е известно, фотографията е отражение на обктивната действителност. Между апарата и огледалото няма разлика. Само където огледалото обръща образа ляво - дясно, а фотоапаратът с главата надолу, защото е камера обскура.
Обаче моят фотоапарат не отразява обективно действителността. Отначало мислех че е дефект на всички апарати или някакво недоглеждане на законите на оптиката.
После като се разрових тук там, видях че има снимки, които много точно и обективно отразяват.
Понеже нямам опит, се обръщам със зов за помощ, да ми кажете без заобикалки, кой апарат най-обективно отразява заобикалящата ни действителност.

Отговори на това съобщение
 Re: апаратът ми не отразява добре
Автор: emo1   
Дата:   04-01-11 00:19

Най вероятно по-скъпият!



Публикацията е редактирана (04-01-11 00:20)

Отговори на това съобщение
 Re: апаратът ми не отразява добре
Автор: swan_   
Дата:   04-01-11 00:19

Кога стана Петък?[smilie5]
Страшни неща те вълнуват в 00:15 [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: апаратът ми не отразява добре
Автор: swan_   
Дата:   04-01-11 00:20

Иначе по въпроса - ФФ Никон. Ама ако питаш Нейви и кропка става :)

Отговори на това съобщение
 Re: апаратът ми не отразява добре
Автор: seuret   
Дата:   04-01-11 00:20

Ми...който не бере, няма да яде...и това е нещо...

Отговори на това съобщение
 Re: апаратът ми не отразява добре
Автор: Alex-dan   
Дата:   04-01-11 00:21

Пусни някоя НеОтразима снимка да видим какъв е проблема.

Отговори на това съобщение
 Re: апаратът ми не отразява добре
Автор: ixus   
Дата:   04-01-11 00:43

Хммм,няма да ти мине номера да се правиш на Титан.По снимките ти си личи ,че не си толкова загубен.

Отговори на това съобщение
 Re: апаратът ми не отразява добре
Автор: Батко   
Дата:   04-01-11 00:48

something, евала за темата! Ще я следя с интерес. И на мен ми се въртят такива въпроси в главата и аз смятам, че реалността е нереална или различна.

Според мен лентовите сапунерки отпреди 10-ина години най-добре отразяваха реалността от 5 годишния ми студентско-битово-алкохолен етап от живота. Действителност ли беше или магия, която никой не иска да забрави [beer]

Според водещи световни физици, колкото по-научно / обективно подхождаш към дадена тема, толкова по - трудно и невъзможно става определянето и. Философията прокарва пътя към новите знания.

Пия още едно и си лягам!


Отговори на това съобщение
 Re: апаратът ми не отразява добре
Автор: pefoto01   
Дата:   04-01-11 00:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: апаратът ми не отразява добре
Автор: seuret   
Дата:   04-01-11 01:04

Петък, ден на майстора(спиртовар, дегустатор, специалист по ректификация)...

Отговори на това съобщение
 Re: апаратът ми не отразява добре
Автор: alex_markov   
Дата:   04-01-11 08:46

TИ Отразяваш деиствителността, пречупена през Твоят Светоглед! Апарата е Само Инструмент скойто си помагаш, НО ТИ го правиш. И ако не ти харесва това което виждаш като резултат, значи трябва повече да се стараеш/Учиш или като мен да се откажеш;) и да си снимаш за кеф и за спомен!
Успех

Отговори на това съобщение
 Re: апаратът ми не отразява добре
Автор: valen_tin   
Дата:   04-01-11 08:52

ами че купи си огледалце ... по-евтино е [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: апаратът ми не отразява добре
Автор: asahi   
Дата:   04-01-11 09:04

Фотографията не е отражение на обективната действителност. Това е дълбоко погрешно съждение.

Отговори на това съобщение
 Re: апаратът ми не отразява добре
Автор: gecata   
Дата:   04-01-11 10:05

Фотографията не е отражение на обективната действителност. Това е дълбоко погрешно съждение.
.....И не само!! то си пише: отражение на истината, но....обективно, т.е. според обектива! Сега ако оставим мислите ни да потекат в таз посока, несъмнено ще стигнем до умозключението, че когато истината е "изкривена" - обязателно се налага използването на асферикална оптика! Ако пък трябва да заснемем "малката истина" прибягваме до макро обектив! Ако все пак искаме "абсолютната истина" питаме Бойко Борисов - шамарите ще стигнат и няма да трбва никаква оптика ни апарат![smilie18]



Публикацията е редактирана (04-01-11 10:06)

Отговори на това съобщение
 Re: апаратът ми не отразява добре
Автор: pif   
Дата:   04-01-11 11:09

Първите 1-2-3 години фотографа се учи да вижда през обектива. След това му остава цял живот да се научи да вижда красивото около себе си за да може да го запечата на лентата.
Никой фотоапарат не отразява обективната действителност. Той отразява неговата позиция от текущата гледна точка. Ако приемем, че холограмата може да даде някаква по-действителна картина то тя е нещото което се приближава до твоята мечта за обективната действитлност.
Фотоапарата е инструмент с който фотографа показва на осаналите какво вижда. Фотоапарата не е огледало в което да се огледаш.
А на темата кой фотоапарат - фотоапарата на добрия фотограф. Той може да пречупи така действителността, че да я покаже малсимално "обективно". Това става със знания а не с апарат. Въпроса е равносилен да попиташ с каква четка можеш да нарисуваш най обективна и реалистична картина.

Отговори на това съобщение
 Re: апаратът ми не отразява добре
Автор: Lalinda   
Дата:   04-01-11 11:46

Точно оттам идва грешката, пифчо (или пък пифке), а именно от старанието или обсесията да се научиш да виждаш "красивото".

Няма кой да те научи кое е красиво и кое - не.
Ако се учиш като кучето на месаря, знам ли, качеството на виждането от теб непрекъснато ще пада...

Фотоапаратът не показва какво вижда фотографът (а не фотографА), а какво иска да види, ха-ха, публиката му...

Или, ако искаш, меценатът или клиентът му.

[shtrak]

Тук често четем оправданията на някои автори, че клиентите им били доволни...
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Снощи слушах някакво предаване за група "Атлас", в което един от атласаджиите каза, че му липсвало това, че у нас вече нямало никаква критика, вкл. музикална.

Всеки можел да пусне всичко и му било достатъчно приятелите му лицемерно да му поръкопляскат...

Не зная - или по-скоро зная - защо веднага се сетих за адски сложното битие на критиката и в родната сайтова фотография...

Та, музикантът каза, че на всяка критика вече критикуваният автор отговарял, че така бил "изразявал себе си".

Също като тук.
[smilie5]

Е?


Отговори на това съобщение
 Re: апаратът ми не отразява добре
Автор: pif   
Дата:   04-01-11 11:54

Лалинда: изместваш темата. Нормално е когато една технология става по достъпна качеството да пада. В тази тема не говорим за това колко са кадърни нашите фотографи и колно е ниска ценностната им система. Въпросът на автора на темата е много прост. Защо фотоапарата не дава обективна картина на това което е пред обектива както дава огледалото. Към този въпрос може да се подходи и технически може и философски.
С твоите терзания за качеството на фотографите и музикантите и как никой не се стреми към нищо а само изкарва някаква боза и казва това съм АЗ - просто няма да го коментирам и да отклонявам темата. И според мен много от добрите световни фотографи си свалиха художественната стойност на творбите с навлизането на цифровата фотография но това е друга тема.
Слушай си Атлас, снимай си прането и изразявай себе си. Това не отговаря на въпроса защо фотоапарата не е оебктивен.

Отговори на това съобщение
 Re: апаратът ми не отразява добре
Автор: valen_tin   
Дата:   04-01-11 12:01

[smile]



Публикацията е редактирана (04-01-11 12:21)

Отговори на това съобщение
 Re: апаратът ми не отразява добре
Автор: alsash   
Дата:   04-01-11 12:06

.....камера обскура е най-точна, ама и тя обръща образа...мамка и....

Отговори на това съобщение
 Re: апаратът ми не отразява добре
Автор: serjy   
Дата:   04-01-11 12:12

че кой е тоя, дето с очите си вижда обективната действителност [smilie10] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: апаратът ми не отразява добре
Автор: asahi   
Дата:   04-01-11 12:26

Темата е философска и точно тук импето може да се прояви.

Отговори на това съобщение
 Re: апаратът ми не отразява добре
Автор: Matataupa   
Дата:   04-01-11 12:33

[smilie8]

Ти пък[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: апаратът ми не отразява добре
Автор: asahi   
Дата:   04-01-11 13:21

Да бе - абсолютната истина, обективното и субективното отражение - все философски дъвки.

Отговори на това съобщение
 Re: апаратът ми не отразява добре
Автор: Ang3l   
Дата:   04-01-11 13:58

Какво разбираш под "моят фотоапарат не отразява обективно действителността"? Покажи примери да видим и ние .. може и нашите фотоапарати да не отразяват "обективно действителността". [smilie11] Изкривяване на образа ли имаш предвид?
P.S. Аз съм шокиран все по-често петъчните теми започнаха да се появяват в началото на седмицата. [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: апаратът ми не отразява добре
Автор: snoopoff   
Дата:   04-01-11 14:38

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »