Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 какъв лентов апарат да си купя
Автор: kemito   
Дата:   31-12-10 16:07

Здравейте на всички!
Аз съм начинаещ във фотографията.в момент си набавям оборудване.някой може ли да ми препоръча аналогов апарат.но искам да е полупрофесионален или професионален.без разни там аматьорски трошляци.предварително благодря

Отговори на това съобщение
 Re: какъв апарат да си купя
Автор: nositel   
Дата:   31-12-10 16:13

По-добре добави в заглавието "лентов" [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: какъв апарат да си купя
Автор: kemito   
Дата:   31-12-10 16:13

също така да е автофокус[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: mugen   
Дата:   31-12-10 16:23

кажи за какви пари и ще ти препоръчат [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: clipse   
Дата:   31-12-10 16:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: kemito   
Дата:   31-12-10 16:39

blagodarq
iskam aparat koito da pravi ka4estveni snimki
za tova sk4am napravo nagore
a cenata.mislq 4e moga da si pozvolq do okolo 250-300lv

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: autosvet   
Дата:   31-12-10 16:43

Ще ти излезе по-евтино да си вземеш цифров СЛР на старо и той ще прави по-качествени изображения. Хубавите снимки ги прави фотографа.

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: pif   
Дата:   31-12-10 16:45

Качественната снимка се прави от качественна оптика а не от качествен апарат. Апарата има други качества но от тях зависи само индиректно качеството.
За по 20-30-50 лв имаше в базара разни стари канон ЕОС тела. От там си харесваш обектив и почваш да снимаш. Предимството е, че като ти дойде време за цифрово ще си имаш обективи.
ЕОС-650 е един много хубав стар фотоапарат. Препоръчвам ти го. Не си взимай ЕОС-300, 350 и другите от по новото поколение.

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: kemito   
Дата:   31-12-10 16:45

искам лентов.цифровата фотография не ме интересува.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: kemito   
Дата:   31-12-10 16:46

благодаря за инфото[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: kemito   
Дата:   31-12-10 16:49

някой може да направи оферта също така[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: autosvet   
Дата:   31-12-10 17:01

Фотографията не се дели на филмова и цифрова!

Никон Ф80 и 50/1,8 щом държиш да е филмово тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: kemito   
Дата:   31-12-10 17:03

просто искам да направя затворен цикъл.снимам и проявявам сам.затова искам лентов[smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: GOSPODIN   
Дата:   31-12-10 17:04

kemito, от предложенията до тук НЯМА нито едно даже полупрофесионално тяло с автофокус.
Полупрофесионалните Канони са ЕОС-3 и ЕОС-5, а професионалните са ЕОС-1, ЕОС-1V, EOS-1N. Тях само телата не знам дали ще можеш да си купиш с тези пари, а за оптика, която е EF (тоест и за всички съвременни дигитални)и е доста скъпа ще трябва да помислиш, защото е по-важна от тялото.
Нека никонджиите и минолтенци да предложат полу и профи техни модели, но цените почти не се различават.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: kemito   
Дата:   31-12-10 17:08

искам да мога да правя качествени снимки с него.затова искам добър апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: nodoubt   
Дата:   31-12-10 17:11

EOS 3
Nikon F100

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: kemito   
Дата:   31-12-10 17:11

а какви са възможните варианти да не е нещо особено тялото но с добра оптика.

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: digitalgab   
Дата:   31-12-10 17:11

Canon EOS 1000FN, Pentax P30T - вършат работа.

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: GOSPODIN   
Дата:   31-12-10 17:19

Пак ще се повторя, че обектива , ако е калпав няма значение какъв е апарата.
Имам едно еос-че ЕОС-300 с китак 28-90 и няма а ти казвам , каква мазня е обектива (продаваше се в базара за 50лв.), но когато му закачих 70-200/4Л станаха чудесни кадри.
Това за проявяването добре си го намислил, но после, какво ще правиш? Ще копираш или ще сканираш?

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: susu07   
Дата:   31-12-10 17:27

Върти-сучи за 300 лева си за никъде Отделно гледам мераци за лаборотория имаш Кажи поне какъв тип фотография те влече за да помогнем с избора на обектив че там е важното

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: alsash   
Дата:   31-12-10 17:29

Никон Ф2...ФМ2

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: kemito   
Дата:   31-12-10 17:35

ми за начало искам нещо добро но не най-доброто.нямам нещо конкретно предвид.снимки в близък план най-вероятно ще бъде за начало.децата,семейството.такива работи

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: autosvet   
Дата:   31-12-10 17:41

А всъщност какво можеш да правиш с фотоапарат? Явно си се насочил към черно-бяла портретна фотография. Автофокусен или ръчно фокусен?

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: kemito   
Дата:   31-12-10 17:42

автофокусен

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: harvester_vn   
Дата:   31-12-10 17:43

При лентата тялото няма голямо отношение към качеството на снимките. Достатъчно е да мери правилно. Снимката се получава от обектива и лентата, без значение какво тяло е щракнало затвора. Така че, харесай си обективи и след това им закачи каквото и да е тяло от съответната система.

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: kemito   
Дата:   31-12-10 17:46

blagodarq na vsi4ki za savetite

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: pefoto01   
Дата:   31-12-10 17:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: canonio   
Дата:   31-12-10 17:48

Я не се набутвай на първо време със скъпи неща, че да не страдаш като продаваш....
Мога да ти дам един перфектен еос300 за 80 кинта. Обектив някой друг да ти предложи, щото нямам евтини...



http://photo-zona.net/images/user29242/album6779/large/1229302672_ihnk8879_eos300-1.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: tantris   
Дата:   31-12-10 18:20

Крадни си.Никой няма да забележи липсата му[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: kemito   
Дата:   31-12-10 18:25

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: atin   
Дата:   31-12-10 18:59

Minolta Dinax девятка


Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: k7   
Дата:   31-12-10 19:23

Nikon F90 / x

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: papi   
Дата:   31-12-10 19:30

никон ф801
ф90х
ф80
канон еос 5
еос 7
и др

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: pif   
Дата:   31-12-10 19:31

Канонино- това е подло от твоя страна. Тоя боклук не струва и 20 лева. При положение, че в базара има ЕОС650 за 30 лева и ЕОС-30 за 80 лева ти да искаш на тоя боклук 80. Аз моя еос300 го подарих щото е такова дърво.
Ти натискаш копчето за снимане той снима след половин час. Още половин пренавива за следващия кадър. А маунта на обектива му е пластмасов и ...

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: bozo   
Дата:   31-12-10 19:39

Nikon F6. Останалото е компромис.

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: chipsy   
Дата:   31-12-10 19:40

Аз имам EOS А2 и съм много доволен от него , пък и много евтино го взех - $15 . В комбинация със 50/1.8 или 50/1.4 е супер !

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: sirkhann   
Дата:   31-12-10 21:50

Има една Sigma SD9 в базара. Заради трислойната матрица, цветовете и усещането са като все едно снимаш на филм, апарата е бавен и труден, пак все едно снимаш на филм, няма директен JPG и правиш всичко сам в RAW конвертора с много ръчкане - пак като на филм. Резултата, обаче, е малко по-готин. Ще си начешеш крастата подобаващо. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: Chipsy   
Дата:   01-01-11 01:43

Човека иска лентов апарат , не такъв с визия на лентов . Стига с тия Сигми ... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: sirkhann   
Дата:   01-01-11 01:50

Ми усещането е подобно, само дето е по-готино.

Какво им е на сигмите? Аз съм много доволен от моята...

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: Will   
Дата:   01-01-11 10:57

harvester_vn написа:

> При лентата ===

ЧНГ!

Само да припомним, че терминът лента-лентов и т. н. се използна предимно и най-вече в художествената гимнастика [smile]

Използването му във фотографията придава леко ироничен смисъл на понятието.... по-правилно е филм - филмов

Също така не е лошо да се знае, че професионалните филмови тела са по-скъпи от дигитолните такива...

[beer] Кефа цена няма както е известно...



Публикацията е редактирана (01-01-11 10:58)

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: digitalgab   
Дата:   01-01-11 11:01

Кои са тия професионални филмови тела, дето са по скъпи от професионалните дигитални? Титан на Новата Година!

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: harvester_vn   
Дата:   01-01-11 11:08

Pif, от нещата които си писал за ЕОС300, само това за пластмасовия маунт е вярно. Друг е въпроса ако твоя апарат е бил потрошен. Моя си снима и пренавива мигновенно. Имам и ЕОС30, мога да кажа, че нямат разлика в това отношение.

Честита нова година! [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: harvester_vn   
Дата:   01-01-11 11:11

Will, филма е покритието на лентата.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: pefoto01   
Дата:   01-01-11 11:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: pif   
Дата:   01-01-11 12:40

Е па лента си е де. Филм е туй дето го дават на киното или по тивилизура. Много разбирати вий. Я да въ видъ кък шъ турити тоя филм ут тивилизура у апърата, ъ?
А пък кът земиш ина лентъ аку щеш зъ снимъни аку щеш зъ удожиственнъ гимнастикъ - все някък си шъ гъ нървреш у апаратъ. Тъй чи многу молим дръвинити филсофи да одят у гурътъ дъ сичът дървъ за зимътъ ами да ни ни казоот тука на нази куе кък съ казоулу.

По темата за ЕОС-300 - ужавно е бавен. Снима с 1 кадър/секунда и прави снимката 0.2 секунди след натискане на бутона. За сравнение ЕОС650 който е първие автофокусен канон от 1989 година снима с 3.5 кадъра и реагира за 0.08 секунди. Та еос-300 е едно недоразумение като цяло. Изобщо не може да се нарече тяло, пък да говорим и хубаво. Зрителното му поле е ужасно малко. Няма нищо общо с по високия клас огледални СЛР-и дето се продават по 50 кинта в базара. Не разбирам защо трябва да заблуждаваме някой само и само един човек да си пробута боклука и да изкара някой лев.

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: kemito   
Дата:   01-01-11 12:55

благодаря на всички и честита нова година!!!

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: pvas   
Дата:   01-01-11 13:31

Честота Нова година!
Аз лично си чеша крастата на филм с Минолта - огледай базара, имаше 2-3 чудни филмови тела с обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: antonio.caro   
Дата:   01-01-11 13:32

В киното казват, че снимат на лента...
А фотографчиите се гнусят от думата "лента"?

Кеми,
не разбирам защо ти е аФтофокусен фотоапарат?

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: digitalgab   
Дата:   01-01-11 13:39

Ако си добре със зрението, автофокус не ти трябва наистина. Важното е апарата да е удобен и бързо да се пипа с него, и да дава добри негативи накрая. Аз когато се сдобих с Pentax P30T с 28-80 3.5-4.5 имах известни съмнения, като мислех за разни намахани автофокуси по това време. Оказа се, че е много удобен и точен апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: pefoto01   
Дата:   01-01-11 13:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: digitalgab   
Дата:   01-01-11 13:52

Динамичните кадри предпочитам да ги снимам на цифра, а не да хабя лента. [beer] Въпреки че имам автофокусни лентови, дал Бог.[shtrak]



Публикацията е редактирана (01-01-11 13:55)

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: antonio.caro   
Дата:   01-01-11 14:00

Не мога да се изказвам дали му трябва наистина автофокус - лично аз снимах една доста шавлива малка палавница на 2 години с фотоапарат без автофокус - нямаше проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: canonio   
Дата:   01-01-11 16:20

пиф, не бъди агресивен. Представа нямам колко е еос300 в базара, нито пък съм търговец на фототехника, да ме обвиняваш, че си "пробутвам боклуците". [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: alexcubata   
Дата:   01-01-11 16:38

F80!!! Определено! Надеждно тяло, имах го близо 2 години и не ми "засече" нито веднъж! Освен това, ще имаш достъп до доста обективи, при това, на достъпни цени. 50/1.8 е само един пример.

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: headcharge   
Дата:   01-01-11 16:48

Моята логика е че ако искаш лентов AF SLR фотоапарат - значи вероятно ти трябва Минолта. Без да навлизам във високопарни неопределени изявления от типа "защото всичко друго е компромис", аргументът ми е просто защото те са измислили това понятие/уред и съответно дръпват на останалите с няколко годинки в прогреса по темата. Вероятно са знаели какво правят [smilie8]
Избирайки Минолта, получаваш и голям бонус откъм обективи, защото AF мотора е в тялото, но най-добре ще е на базата на всички предложения в темата, сам да проучиш нещата в детайли и да си решиш коя е твоята система, според личните критерии и техническите параметри. Някои хора например си купуват апарати които въобще не им вършат работа или не са им по джоба, само защото на тях пише определена марка (или другата определена марка) и наричат това робуване "лояност към марката". И те така [shtrak] [smilie18]
Успех!
Пък и щом сам ще си проявяваш вкъщи, вероятно става дума за ч/б фотография, така че наистина няма какво толкова да го мислиш [smilie24]

ЧНГ [beer]



Публикацията е редактирана (01-01-11 16:58)

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: exo99   
Дата:   01-01-11 17:10

Честита нова година! [beer]


По темата - щом искате съвети от колегите какъв лентов автофокусен апарат да си купите, явно не сте много напреднал любител.
Съвет от мен - за начало купете приличен апарат и обектив, но на по-ниска цена.

Колегите по-горе ви предлагат наистина много добри апарати, но те струват по няколко стотин лева , за обективите ще дадете и повече. И тепърва да се учите на тях....

Купете си от базара автофокусен апарат и обектив за него на сума до 80 - 100 лева.

Снимайте известно време с тях, овладейте добре снимането с лентов апарат, икарайте поне 20 - 30 ленти и тогава решете какво точно да купите.

И за да не са голословни писанията ми, прпедлагам ви автофокусен апарат
MINOLTA MAXXUM 5000i
и обектив:
SIGMA ZOOM MASTER 1:3.5-4.5 f = 35-70 mm,
Multi-coated, Lens made in Japan.

Обща цена 80 лева.
В София съм. 0885 357719.

С този апарат се правят доста добри снимки, ще може да го ползувате пълноценно и когато решите да преминете на по-висок клас апарат, ще можете да си вземете парите, като го продадете в базара.

На горе-долу тази цена 80 - 100 лева, може да си намеритте в базара и други апарати с обективи от колеги.

Поздрави!



Публикацията е редактирана (01-01-11 17:13)

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: alsash   
Дата:   01-01-11 17:12

абсолютно никакъв АУТОФОКУС.....забранено е!

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: alexcubata   
Дата:   01-01-11 17:36

Не че опонирам, в никакъв случай, ама англичаните са измислили футбола...Пък, като гледам...само с това ще си останат...

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: ivan.draganov   
Дата:   01-01-11 21:56

Зенит С и Зенит 3М са точно за Вас ! Първият ще ви научи да зареждате ,а вторият да спускате /снимате [beer] . ЧНГ и много хубави снимки направени със желание и ентусиазъм [smilie24]




п.п. Предложенията ми приемете като шегичка [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: j_mironski   
Дата:   01-01-11 22:16

ето едно предложение от мен -
цък


Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: digitalgab   
Дата:   01-01-11 23:00

Това е отличен избор:
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=46&i=102844&t=102844&phorum_uriauth=

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: nirval   
Дата:   03-01-11 23:49

продавам автофокусен SLR фотоапарат "CANON EOS 3000" с китов обектив EF 38-76/4.5-5.6;вградена светкавица с вод. число 12 и извод за външна светкавица, в идеално състоянтие ,с оригиналната му кутия,с оригин. упътване и на български;с капачки на обектива и апарата 0888/321 462 ; SKYPE :wolf6685 [smilie24] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: esc   
Дата:   04-01-11 01:50

Глупости... Вземаш Контакс Г2 с 4-5 обектива и не те интересува друго - автофокус, бла бла бла и фул шукария![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: arakinixon-cie   
Дата:   04-01-11 02:19

f100+ 50mm

eos 5 + 35mm

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: pif   
Дата:   04-01-11 03:35

Нирвал: човека пита какъв фотоапарат да си вземе а не те пита кво ти продаваш. И аз продавам редосеялка ама не съм тръгнал да спамя темите, нали ?
Тоя боклук еос3000 не струва и 20 лева а и обектива дето предлагаш маже толкова, че скина ск102 - онея китайските еднодневки правят по хубави снимки. Сега има толкова хубави и евтини филмови тела от висок клас за без пари, че си губи смисъла да се дават пари за пластмаса дето не става и за печката.
ЕОС-5 (имам такъв) и Ф100 са страхотни тела и което и от двете да вземе няма да сбърка.

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: Shmidt   
Дата:   04-01-11 08:58

kemito

Предлагам ти един малко по различен съвет - ако искаш се вслушай , ако не - остани със здраве.

Остави за след няколко месеца покупката на лентово филмово тяло и почни от тъмната стая.
Оборудвай, чети , промивай и копирай - заиграй се с процесите и химията. Ако желението ти за занимание расте - тогава пазарувай.

Не те познавам - но ако имаш наистина желание да се занимаваш с това - то с удоволствие ще подаря моя фотоувеличител + други интересни неща за начинанието ти.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »