Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: digitalgab   
Дата:   01-01-11 13:52

Динамичните кадри предпочитам да ги снимам на цифра, а не да хабя лента. [beer] Въпреки че имам автофокусни лентови, дал Бог.[shtrak]



Публикацията е редактирана (01-01-11 13:55)

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: antonio.caro   
Дата:   01-01-11 14:00

Не мога да се изказвам дали му трябва наистина автофокус - лично аз снимах една доста шавлива малка палавница на 2 години с фотоапарат без автофокус - нямаше проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: canonio   
Дата:   01-01-11 16:20

пиф, не бъди агресивен. Представа нямам колко е еос300 в базара, нито пък съм търговец на фототехника, да ме обвиняваш, че си "пробутвам боклуците". [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: alexcubata   
Дата:   01-01-11 16:38

F80!!! Определено! Надеждно тяло, имах го близо 2 години и не ми "засече" нито веднъж! Освен това, ще имаш достъп до доста обективи, при това, на достъпни цени. 50/1.8 е само един пример.

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: headcharge   
Дата:   01-01-11 16:48

Моята логика е че ако искаш лентов AF SLR фотоапарат - значи вероятно ти трябва Минолта. Без да навлизам във високопарни неопределени изявления от типа "защото всичко друго е компромис", аргументът ми е просто защото те са измислили това понятие/уред и съответно дръпват на останалите с няколко годинки в прогреса по темата. Вероятно са знаели какво правят [smilie8]
Избирайки Минолта, получаваш и голям бонус откъм обективи, защото AF мотора е в тялото, но най-добре ще е на базата на всички предложения в темата, сам да проучиш нещата в детайли и да си решиш коя е твоята система, според личните критерии и техническите параметри. Някои хора например си купуват апарати които въобще не им вършат работа или не са им по джоба, само защото на тях пише определена марка (или другата определена марка) и наричат това робуване "лояност към марката". И те така [shtrak] [smilie18]
Успех!
Пък и щом сам ще си проявяваш вкъщи, вероятно става дума за ч/б фотография, така че наистина няма какво толкова да го мислиш [smilie24]

ЧНГ [beer]



Публикацията е редактирана (01-01-11 16:58)

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: exo99   
Дата:   01-01-11 17:10

Честита нова година! [beer]


По темата - щом искате съвети от колегите какъв лентов автофокусен апарат да си купите, явно не сте много напреднал любител.
Съвет от мен - за начало купете приличен апарат и обектив, но на по-ниска цена.

Колегите по-горе ви предлагат наистина много добри апарати, но те струват по няколко стотин лева , за обективите ще дадете и повече. И тепърва да се учите на тях....

Купете си от базара автофокусен апарат и обектив за него на сума до 80 - 100 лева.

Снимайте известно време с тях, овладейте добре снимането с лентов апарат, икарайте поне 20 - 30 ленти и тогава решете какво точно да купите.

И за да не са голословни писанията ми, прпедлагам ви автофокусен апарат
MINOLTA MAXXUM 5000i
и обектив:
SIGMA ZOOM MASTER 1:3.5-4.5 f = 35-70 mm,
Multi-coated, Lens made in Japan.

Обща цена 80 лева.
В София съм. 0885 357719.

С този апарат се правят доста добри снимки, ще може да го ползувате пълноценно и когато решите да преминете на по-висок клас апарат, ще можете да си вземете парите, като го продадете в базара.

На горе-долу тази цена 80 - 100 лева, може да си намеритте в базара и други апарати с обективи от колеги.

Поздрави!



Публикацията е редактирана (01-01-11 17:13)

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: alsash   
Дата:   01-01-11 17:12

абсолютно никакъв АУТОФОКУС.....забранено е!

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: alexcubata   
Дата:   01-01-11 17:36

Не че опонирам, в никакъв случай, ама англичаните са измислили футбола...Пък, като гледам...само с това ще си останат...

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: ivan.draganov   
Дата:   01-01-11 21:56

Зенит С и Зенит 3М са точно за Вас ! Първият ще ви научи да зареждате ,а вторият да спускате /снимате [beer] . ЧНГ и много хубави снимки направени със желание и ентусиазъм [smilie24]




п.п. Предложенията ми приемете като шегичка [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: j_mironski   
Дата:   01-01-11 22:16

ето едно предложение от мен -
цък


Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: digitalgab   
Дата:   01-01-11 23:00

Това е отличен избор:
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=46&i=102844&t=102844&phorum_uriauth=

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: nirval   
Дата:   03-01-11 23:49

продавам автофокусен SLR фотоапарат "CANON EOS 3000" с китов обектив EF 38-76/4.5-5.6;вградена светкавица с вод. число 12 и извод за външна светкавица, в идеално състоянтие ,с оригиналната му кутия,с оригин. упътване и на български;с капачки на обектива и апарата 0888/321 462 ; SKYPE :wolf6685 [smilie24] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: esc   
Дата:   04-01-11 01:50

Глупости... Вземаш Контакс Г2 с 4-5 обектива и не те интересува друго - автофокус, бла бла бла и фул шукария![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: arakinixon-cie   
Дата:   04-01-11 02:19

f100+ 50mm

eos 5 + 35mm

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: pif   
Дата:   04-01-11 03:35

Нирвал: човека пита какъв фотоапарат да си вземе а не те пита кво ти продаваш. И аз продавам редосеялка ама не съм тръгнал да спамя темите, нали ?
Тоя боклук еос3000 не струва и 20 лева а и обектива дето предлагаш маже толкова, че скина ск102 - онея китайските еднодневки правят по хубави снимки. Сега има толкова хубави и евтини филмови тела от висок клас за без пари, че си губи смисъла да се дават пари за пластмаса дето не става и за печката.
ЕОС-5 (имам такъв) и Ф100 са страхотни тела и което и от двете да вземе няма да сбърка.

Отговори на това съобщение
 Re: какъв лентов апарат да си купя
Автор: Shmidt   
Дата:   04-01-11 08:58

kemito

Предлагам ти един малко по различен съвет - ако искаш се вслушай , ако не - остани със здраве.

Остави за след няколко месеца покупката на лентово филмово тяло и почни от тъмната стая.
Оборудвай, чети , промивай и копирай - заиграй се с процесите и химията. Ако желението ти за занимание расте - тогава пазарувай.

Не те познавам - но ако имаш наистина желание да се занимаваш с това - то с удоволствие ще подаря моя фотоувеличител + други интересни неща за начинанието ти.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »