Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  56  57  58 ..  60 ..  66  67     всички  напред  последна
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: steeens   
Дата:   23-02-12 18:39

1400[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: Славов   
Дата:   23-02-12 18:49

Утре го чакам.....


http://www.imaging-resource.com/NPICS1/PENTAX_100MM_F28_WR_MACRO_L.JPG




[beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: iordanov   
Дата:   23-02-12 18:53

О, то със стабилизация това.
Честито!

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: Славов   
Дата:   23-02-12 18:56

Не е, заблудих се и аз отначало, май водо и прахо защитен бил ...

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: Славов   
Дата:   23-02-12 18:57

Благодаря, остава и да се науча да снимам ... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   27-02-12 10:20

Славов
айде честито[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: Славов   
Дата:   27-02-12 11:10

Благодаря, утре ще изляза за първи стъпки ... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: BorislavKostov   
Дата:   27-02-12 13:01

Действай, и аз мисля скоро да се поразходя в търсене на нещо за снимане.

A тук добавих статиите за макро пръстените и меховете.

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: zelenchuk   
Дата:   13-03-12 11:18


https://photo-forum.net/static/site_pics/108/l_1330946102_bg_7286.jpg

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   13-03-12 12:34

Мравките на руският фотограф Павлов Източник Бтв

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   18-03-12 11:52

zelenchuk

Много снимки има с подобни настроения на богомолки но са рядкост онези в които има добро композиране тонална съвместимост между фон и обект. При твоята фотография имам седните забележки използвал си вградената светкавица която е "изпържила" обекта и има много бликове отразени на светлочуствителният материал(в случая, матрицата) крилата очите[smilie5]
Другото което ми дърпа внимание е синият обект на заден план който не е съвместим с цветната композиция на целият кадър.
и тъмното петно над обекта. Има много коструктивни грешки в този кадъра за да бъде естетичен[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: zelenchuk   
Дата:   21-03-12 17:50

МаиМуНа, благодаря за изчерпателния и абсолютно точен коментар. Моля,за малко инфо за обръщането на обективи,преходници,пръстени и др.Имам някакакви обективи, но не и макро такива. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: teoget   
Дата:   22-03-12 17:44

Мога ли да попитам за мнението ви за снимки правени със СВЕТОДИОДНО РИНГОВО ОСВЕТЛЕНИЕ.Дали реално е използваема и може ли някои да ми покаже ако има снимка правена с такова осветление!

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   23-03-12 07:31

превю на макро обектив sony 30/3.5F
линк

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: yoyof1   
Дата:   23-03-12 09:51

Мнение за Tokina AF 100mm F/2.8 Macro AT-X 100AF PRO D за кроп?

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   27-03-12 18:30

Не е, макро но това да видиш два съперничщи се вида на върха на хранителната верига някъде там в пустоща, да се съревновават за разпадаща се мръвка на самият бряг на някакъв водоем, е невероятно събитие. Поне за мен. Това си е истинско предизвикателство за всеки фотограф. Сцената е запаметаваща се.
Има нещо красиво, нещо надхвърлящо моите очаквания и възгледи за дивият свят в саваната, там където се развива действието. Това е, една неизследвана територия като фотограф и може би ще си остане такава за цял живот(за мен)
Нямам думи [smitten]



Публикацията е редактирана (27-03-12 18:51)

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   31-03-12 19:38

Направих сефтето за тази година [smilie5] Пчелички

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   04-04-12 09:48

yoyof1
прочетете постовете на зад, там има отговори и препратки към блогове на колеги[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   04-04-12 09:54

zelenchuk
Има писано и по този въпрос. И все пак ако нямате възможност за макро обектив е добре да си вземете объщащ пръстен с байонет за системата която притежавате и подходящите адаптори[smile]
Проблемът с обърнатите обективи е, че диафрагмата не подлежи на контрол от тялото, а се контрулира ръчно. Има и допълнители артикули и окабеляване за тях които позволявт контрол на блендата от тялото(но се натоварва бюджета) Фокуса при обърнатите обективи е ръчен+местене на тялото на пред на зад[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   04-04-12 10:03

ето една снимка с обърнат обектив 18-55 никор с обръщащ байонет и изнесен дифузер на вградената светкавица и сполучлив резултат в $ [smilie5] Бленда f/32 [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: jey6   
Дата:   05-04-12 17:05


https://photo-forum.net/static/site_pics/196/e_1333634599__DSC4081small.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: chones   
Дата:   12-04-12 00:05

Къде изчезна МамунЪт? Темата замря [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: eewf   
Дата:   12-04-12 20:02

На мен вчера ми пристигнаха екстендерите. Чакам малко да се освободя и да ги пробвам. Някакви съвети :D ?

Ще се ползват на Nikon D50. Разполагам с китак (18-55 G II ED) Хелиос 44-2 и един Soligor 85-135/4 .

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   15-04-12 11:00

Здравейте, Обикалям с BOXtv родината и снимам разни хорица[smilie5] [cool] Събирам впечетления от човешки емоций и случки за да ги разпознавам в малките гадинки когато ги снимам[beer] . Може да гледате снимки на сраницата на фейсбука BOXtv[cool]

Днес видях един разчекнат паяк в категорията и много ме впечетли[smile]
ПАЯК

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   15-04-12 11:12

jey6
Добро. Тъмното под листата е в повече и преобладава в кадъра и отнема вниманието на зрителя. Опитай да кропнеш до толкова кадъра че да акцентираш само гадинката и тогава ще разбереш, колко е трябвало да се приближиш с апарата в реални условия.
Има още нещо за да пресъздадеш настроение трябва още нещо Слънце, добре кадриран с акцент примерно инсект върху огрян лист от слънцето здравец. за целта щи трябва нисък ракурс тоест, повече от 2/3 стеблата на растението и 1/3 до края на горната част от кадъра листата и фон и някъде там в профил гадинката. Има много детайли да изчистиш докато получиш кадър приятен за гледане.
Проблемът е, че всички се опитваме да обхванем всичко и смятаме че кадъра е супер но, НЕ. Има си композициоони похвати, които ние хората възприемаме за естетични. Трябва да имаме предвид че зрението на човек е пригодено за панорамно виждане[smilie3] И да следваме логичният път за построяването на нашите композициЙ



Публикацията е редактирана (15-04-12 11:13)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  56  57  58 ..  60 ..  66  67     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »