Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: kalata_n   
Дата:   27-12-10 16:00

Здравейте,
Интересува ме дали някой има лични впечатления от тази светкавица.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: wihimad   
Дата:   27-12-10 18:27

Преди около два месеца си купих две от И-бея.
Много им се зарадвах, докато не ми се наложи да ги ползвам. Работиха точно два дена и половина и двете престанаха да се палят. Предварително едната почна произволно да се пали, но това си казах не е чак такъв проблем.
Да ама не! И понеже беше минал тридесет дневния срок за рекламации сега така си и стоят, чакам един колега да се поосвободи и да ги погледне има ли някаква надежда. Питам се моят късмет ли е такъв, ама и двете едновременно да престанат да работят...Та това е за YongNuo Speedlite YN-460II .


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: klez   
Дата:   27-12-10 19:32

Като цяло всеобщото мнение е добро за светкавичките на YongNuo
wihimad твоите само оптичното им палене ли спря да работи или и като ги сложиш на тялото? или с remote flash trigger ?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: vaskoni   
Дата:   27-12-10 19:52

И аз имам една, от преди 9-10 месеца е. През лятото я ползвах доста, като втора светкавица, заедно с канонската...чудесна е! Ползвам я главно навън, паля я с тригер. Нямам никакви оплаквания за сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: wihimad   
Дата:   27-12-10 19:56

По никакъв начин не се палят. Иначе се включват, изключват и всичко им свети.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: klez   
Дата:   27-12-10 20:10

а светва ли лампата че е заредила

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: wihimad   
Дата:   27-12-10 20:17

Да

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: stoyanas   
Дата:   27-12-10 21:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: the_shooter   
Дата:   27-12-10 21:21

За цената си са идеални!

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   28-12-10 00:31

Много добра тема, браво на автора и на хората, който писаха в нея.
Така определено помагате в избора на много хора, решили да си купят нова светкавица, и не са избрали марка. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: klez   
Дата:   28-12-10 11:04

аз имам и аз една YN 468 и съм си много доволен от нея иначе :)

Stoyanas ако проблема е в кондензатора наистина (в което не бих се учудил като знам китайците как праят кондензатори) ... той лесно може да се смени :)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: diddoo   
Дата:   28-12-10 11:55

Някой от новозакупилите след октомври да сподели има ли го този проблем [smilie8] Понеже мислех да вземам 560-ката и сега и тука се вкарах в размисъл [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: hotsnail   
Дата:   28-12-10 11:57

Това дето е въпроса - тия от Ноември, Декември и те ли са така? [beer]

или има само една серия забавни мигалки и ако дръпнеш къса клечка честито

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: valen_tin   
Дата:   28-12-10 11:57

аз взех миналата седмица 560 от стробисто.
вече изщраках 300-400 кадъра и съм доволен, никакви оплаквания, светкавицата е чудесна

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: martinio   
Дата:   28-12-10 13:06

Моята сега гледах в пейпал съм я платил на 20 Октомври и дойде след една седмица май и значи би трябвало да е дефектна, но не е и си е ОК, само дето малко бързо като че ли хаби батериите, иначе си е много добра.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: h0nda   
Дата:   28-12-10 13:12

Моята 460 (по старата първа версия) и се бъгна нещо контрола на мощноста, святка само на пълна мощност

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: la_rus   
Дата:   29-12-10 10:38

текст



Публикацията е редактирана (29-12-10 13:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: klez   
Дата:   29-12-10 11:18

la rus при цена 140лв в ибей и 260лв в българия... :) за YN-468 Примерно и при условие че не ти начисляват нито мито нито ДДС а 140лв ти е крайната цена - мисля че си струва да ти кажа :) Доста неща съм купувал от ибей (имам около 200 пукупки до тук) и да ти кажа много рядко се е случвало нещо да се преебе :) първата ми покупка беше един USB Hub Преди 3 години и кусур, и до ден днешен активно си го ползвам :) а преди това си бях купил от българия един, той изкара 8 дена :) и изгоря

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: ksuhorukov   
Дата:   29-12-10 11:31

Ла Рус... я да ми обясниш как точно се осъществява гаранцията в българските магазини на светквици YongNuo. И гледай отговорът да е поне малко правдоподобен. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: emzo   
Дата:   29-12-10 11:34

la_rus и аз си взех YN-465, която ми излезе 93 лева тотал, а тука я гледах май 195. Втора батерия, която ми излезе 9,40 тотал при 80 оригинална и висчко си работи перфе. Еми...да се е.а у тъпия българин! [smilie5] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: borovinka   
Дата:   29-12-10 11:41

Гаранцията за светкавици YongNuo, които са закупени в България, се "осъщетвява" като тази на фритюрниците Tefal, които са закупени в България. При проблем изделието се ремонтира или се заменя с ново.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: la_rus   
Дата:   29-12-10 11:43

напишете тук URL на снимката



Публикацията е редактирана (29-12-10 13:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: ksuhorukov   
Дата:   29-12-10 11:46

Чудесно. Ремонта се извършва от неупълномощено от производителя лице (по напълно обясними причини), а при подмяна на продукта това се прави изцяло за сметка на продавача. Е... питам аз, защо е нужно риска за продавача да го поемам аз, плащайки двойна цена? Такава гаранция - мерси.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: la_rus   
Дата:   29-12-10 11:50

напишете тук URL на снимката



Публикацията е редактирана (29-12-10 13:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: ksuhorukov   
Дата:   29-12-10 11:52

Да не би случайно да не съм прав? [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: la_rus   
Дата:   29-12-10 11:54

напишете тук URL на снимката



Публикацията е редактирана (29-12-10 13:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: valen_tin   
Дата:   29-12-10 11:57

ами като платиш "двойната" цена риска е за продавача и толкоз ... за теб риска е след като изтече гаранцията + за момент в периода на гаранция може да останеш без тази светкавица ...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: burningice   
Дата:   29-12-10 12:43

Купувм съм често от "гадния" Ибей - никакви проблеми не съм имал. Страхотна светкавица за 140лв!

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: martinio   
Дата:   29-12-10 12:55

"Купувм съм често от "гадния" Ибей - никакви проблеми не съм имал. Страхотна светкавица за 140лв!
"
Само че в гадния Ибей е 36 паунда.

http://media.snimka.bg/7822/021899731.jpg


36 (Британски лири / Български лев) = 82,57

нищо че няма гаранция!



Публикацията е редактирана (29-12-10 12:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: burningice   
Дата:   29-12-10 13:01

Edit: грешката е моя, имах предвид 40$ dealextreme

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: valen_tin   
Дата:   29-12-10 13:19

82.57 + ддс, което отива в нашата държава = 100 лв ... в бг се продава за 129 лв ... за 30 лв да се лишиш от гаранция само и само за да прецакаш някой в бг? ...

ама се чудите що клиентите искат да дадат само 200 кинта за фотосесия, нали ...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: martinio   
Дата:   29-12-10 13:35

Не съм плащал ддс и не съм искал да "прецаквам" никой в бг, по-скоро ми се струва, че някой в бг се опитва мен да прецака :).



Публикацията е редактирана (29-12-10 13:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: alex_stand   
Дата:   29-12-10 13:39

ksuhorukov -НЕ не си прав ,защото има оторизиран сервиз за България и точно Ти си искал консултация за покупка от този сервиз.
Колкото до това каква е цената и защо Гадните търговци я правят такава - пак малко преигравате.

martinio е дал цена 82,57 ама без ДДС и мито - да ама търговците го плащат и поемат гаранцията за да може клиента да спи спокойно.

Ибей -82,57 + 20 лв(приблизително) 102,57 без гаранция!
А Тук е 129.90лв , и каде цената е двойна?

Всеки има право да избере от каде да си купи каквото си пожелае и от където му е по изгодно разбира се , но го прави на собствен риск


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: valen_tin   
Дата:   29-12-10 13:56

ами именно ... не си платил ДДС, а е трябвало ... прецакал си държавата и всичките си съграждани ... само и само за да си някой лев "на далавера"

прав си, адски много те прецакват като за 30 лв ти осигуряват гаранция и удобство ...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: imitev   
Дата:   29-12-10 14:06


Голямо реване за 30 лв.

От където искам от там ще си ги купувам.

Всичко ми е от щатите ново с гаранции там. Излиза с около 30% по-евтино отколкото ако го купя тук.

Монополисти.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: ss_sgp   
Дата:   29-12-10 14:10

от Англия покупката вклюва ДДСто, не се заплаща още веднъж

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: alex_stand   
Дата:   29-12-10 14:26

imitev -прав си за това ,че всеки има право да си купи откадето иска(за това е пазарната икономика)[smilie24] Всеки сам решава какво е допустим риск и удобство...


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: ksuhorukov   
Дата:   29-12-10 14:33

Казвам си го направо - не искам да влизам в пререкания с никого, още повече с приятели. Но на черното - бяло не мога да кажа. Оторизиран сервиз е нещо доста конкретно и се доказва само с документи от оторизиращия. Нагледал съм се на оторизирани сервизи и знам много добре масовата практика на БГ търговците в това отношение. Съгласен съм, може магазините да осигуряват някакво сервизно обслужване, но то е абсолютно еквивалентно на това, да си разглобя продукта сам и да си го оправя, ако разбирам, естествено. Да, искал съм консултация и съм благодарил за което. От страната на клиент, какъвто в случая бих могъл да съм е мое право да преценя от къде точно ще си купя стоката и устройват ли ми условията, които тук търговците предлагат.

По повод поста на Вален_тин: Когато трябва човек да си плати ДДС и мито го викат в Митницата или в съответната пощенска служба и плаща като поп. Когато не го викат - НЕ ТРЯБВА да плаща. Така че това с прецакването на държавата и съгражданите е доста несъстоятелно твърдение.
С две ръце съм ЗА гаранция и удобство, но на цената на продукта, а не на двойна такава.
Правя този коментар с най-добри чуства, просто нека спрем да се заблуждаваме и да си казваме истината в очите. От това също се печелят клиенти, повярвайте... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: GenaDP   
Дата:   29-12-10 14:40

може магазините да осигуряват някакво сервизно обслужване, но то е абсолютно еквивалентно на това, да си разглобя продукта сам и да си го оправя, ако разбирам, естествено.
А "оторизираните" сервизи какво правят според теб, за да оправят продукта - магии? [smilie8]

Когато трябва човек да си плати ДДС и мито го викат в Митницата или в съответната пощенска служба и плаща като поп. Когато не го викат - НЕ ТРЯБВА да плаща.
Верно ли? Даже когато този човек получава стока за $200, с декларирана стойност $10? [smilie18]



Публикацията е редактирана (29-12-10 14:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: hotsnail   
Дата:   29-12-10 14:43

абе какъв е тоя вариант за Сони

я как се заинтригувах....[smilie18] [smilie18]

Бях виждал само за никон, канон, олимпус и универсални.

За Сони ако има е голям напредък.


ПП Дано някой китайски хакер направи исо преходник за НЕКС.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: hotsnail   
Дата:   29-12-10 14:46

оооо имало и сонски мигалки китайски

ураааа
http://www.lightingrumours.com/yongnuo-yn460-with-sony-iiso-mount-announced-754


Наскоро гледах и много яки тригерчета със сонски крачета.

Браво браво!!! Това с ИСО обувките е такова недоразумение и вече толкоз години....механично е сбъркана исо системата за закачане. иИСО е много по лесно за ползване и много по стабилно

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: martinio   
Дата:   29-12-10 15:09

Абе Вие , които ги защитавате, толкова пламенно българските търговци се радвайте че има Ибей, че иначе не "Голямо реване за 30 лв." щеше да има, ами не знам за колко, сигурно щеше да струва не с 60% (обяснил съм по-долу ) ами с 200% повече тук. Да видим обаче, колко са тези пършиви според Вас 30лв. (30/82)*100 = 36%. 36% ако Ви ги сложат на 1000лв пак ли ще казвате , че 360лв не са пари, ами ако се сметне и ддс -то, което не съм плащал, стават 50лв или 61%, така погледнато оправдавате ли ме :) ?
Hotsnail, работи си перфектно на Сони А330.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: GenaDP   
Дата:   29-12-10 15:10

Охлюв, я ме светни ква ти е далаверата, че отдолу крачето на тази светкавица е сонешко? Единственото "полза" от това - няма да можеш да я закачиш на ни един стандартен държач за светкавици...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   29-12-10 15:24

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: ksuhorukov   
Дата:   29-12-10 15:25

Гена... нали се разбрахме да бъдем откровени. Продължаваш да се правиш, че не разбираш какво значи оторизиран сервиз или наистина не си на ясно?
Колкото за ДДС-то - казах го така, както е. Стоките се внасят по официален път, минават през всички небходими проврки. Плащал съм ДДС и мито за една риза, дето струва 30 долара и е обявена за подарък. Така че нека не се заблуждаваме какво и кога се плаща. Има си ред и закони за тая работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: valen_tin   
Дата:   29-12-10 15:26

така е ... всеки има право да пазарува откъдето иска и да се набутва сам както иска. Следеното на ддс-то също не ми е работа, има си данъчни за тая работа.

ама утре като влезе някой в тая тема от търсачка е по-добре да има двете гледни точки и да си прецени откъде да купи, нали ... за това се заяждам [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: GenaDP   
Дата:   29-12-10 15:29

автор: ksuhorukov

Гена... нали се разбрахме да бъдем откровени. Продължаваш да се правиш, че не разбираш какво значи оторизиран сервиз или наистина не си на ясно?


Ми прост съм и не ми е ясно. Айде да ме светнеш...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: ksuhorukov   
Дата:   29-12-10 15:29

Абсолютно съм ЗА човек да има възможността да направи информиран избор. Нищо повече!

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: djeckov   
Дата:   29-12-10 15:32

Доста интересен спор се е заформил тук. Аз лично ползвам 4 броя светкавици YongNuo и съм доста доволен. Купувал съм ги от тук и нямам грижи, защото съм се нагледал на няколко неща:
1. Виждал съм поне двама клиенти, които са ходили в магазина със светкавица с повреда, защото китайците искат да им я пратиш при тях за ремонт и за твоя сметка, което се обезсмисля при тези цени за транспорт.
2. Имам познати, които са имали повреда на светкавицата (закупена тук от БГ) и директно им я подмениха, просто защото човека си имаше гаранция.
Като дам 100 лв примерно за свткавица от и-бей, не коментирам мито и разни такива, то предпочитам да дам и 30лв отгоре, ама да си имам гаранция и ако нещо се пре*** да си я занеса при продавача и той да си поема нататък нещата, отколкото сам да се занимавам.

Това си е мое мнение :) Весели Празници на всички


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: hotsnail   
Дата:   29-12-10 16:02

Гена ами моя "стандартен" дъжач на апарата някак е със iISO обувка. [smilie18] [smilie18]

Чудя се честно кое е далавера щото имам 58-цата на Сони - прекрасна светкавица.

Може би за играчка е добре да си взема 460-тки със исо и съответно да си намеря тригери подходящи.

Аз е тия гледах ама нещо не доставят до бг мамицата им китайска
http://cgi.ebay.ie/200493626330


Та такава комбинация тригер за Сони и малко исо е интересна. Пък и за студио става май...

Ама сега видях едно друго дето май е по готино
http://cgi.ebay.ie/270683837394


Май един приемник ми стига за повечето случаи. Пък другите светкавици ще са на оптичен тригер (това май не баца ако е много светло нали?).



Публикацията е редактирана (29-12-10 16:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: GenaDP   
Дата:   29-12-10 16:10

моя "стандартен" дъжач на апарата някак е със iISO обувка

Да навреш в/у камерата светкавица, която не поддържа ТТЛ ми се види доста малоумна идея. Ама може аз просто да не разбирам...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: hotsnail   
Дата:   29-12-10 16:27

Прав си Гена

А това второто у-во е много хитро май може хем да се ползва да пали светкавици, хем може и като дистанционно за апарата да се ползва.

Вярно малко дебелко е към 100 кинта



Публикацията е редактирана (29-12-10 16:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: klez   
Дата:   29-12-10 18:09

Абе хора не ви знам кви 30лв разлика ви гонят и кви 100лв в ибей за YN-460

ЛИНК

Тая светкавица е ибей струва 37.90$ с FREE SHIPPING до българия, което по днешният курс е около 56лв СЪС ВСИЧКО !
а между 56лв и 129лв разликата НЕ е 30лв както и да го гледате а по скоро 73лв
В тоя ред на мисли ми много ясно че ще избера да си купя от ибей поради простата причина, че ако тая не работи ше си купя още една и пак ще ми излезе по-евтино! :) и не тръгвайте да ми обяснявате ся 'ами ако и втората не работи' :) купувал съм YongNuo от ибей и никви ядове нямам...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: klez   
Дата:   29-12-10 18:13

П.С. то ставало дума за Mark 2
ЛИНК
45.5$ ~ 67 лв :) и пак не е 30лв разликата със 129.

П.С. Мито за светкавици не се плаща ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: джъмбо   
Дата:   29-12-10 18:15

Item location: China, China [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: klez   
Дата:   29-12-10 18:18

джъмбо какъв е проблема с китайците ?
За всичките ми покупки от ибей до момента един случай нямам да съм измамен от китаец... дори ако нещо стане с пратката по време на транспорта винаги са били готови да помогнат с каквото могат.

От българия (от човек) един фотоапарат си купих (EOS 20D) и ме преебаха ...
Та аз предпочитам да ти кажа от китай да си го купя

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: джъмбо   
Дата:   29-12-10 18:25

това значи че за тази цена подлежиш на преминаване през митница и всички салтанати след това....

цитираната от теб цена е нека да кажем контрабанден внос... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: klez   
Дата:   29-12-10 18:29

джъмбо пакета така или иначе минава през митницата щот е по тежък, там се отваря проверява се и отиваш от митницата да си го вземеш... БЕЗ начислено мито :)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: jeremiah   
Дата:   29-12-10 18:33

Имам две такива светкавици. Не са ме ядосвали до сега, работят си идеално. Едната е купувана от и-бей, другата - от един колега от форума.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: klez   
Дата:   29-12-10 18:35

Извадка:

Пратки от юридически до физически лица и от физически лица до юридически лица
150 EUR
Мито – в случаите, когато стойността на пратката е равна или по-малка от необлагаемия минимум, пратката не се облага с мито. Това правило не важи за пратки, съдържащи алкохолни напитки, тютюн и парфюми.


иначе ако стойността е над 150 евро (ако е от юридическо до физическо лице) или над 45 евро (ако е от физическо до физическо лице) митото за подобен род техника е 8.3%

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: джъмбо   
Дата:   29-12-10 18:37

значи отиваш и ако пратката е над 30$ плащаш ддс върху сумата...

ако си показал по-ниска фактура значи правиш данъчна измама...

просто е....

иначе освен ддс то имаш писан ена декларации (там отиват между 10-20 лв) и още куп простотии

та пак ще се доближи до крайната цена... + 4-5 часа висене в столична [smilie18]

това го казвам само щото скучая в момента

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: klez   
Дата:   29-12-10 19:02

Забелязвам...
Всеки който е поръчвал светкавица от китай знае че реално нито мито, нито ДДС ти начисляват ... :) И това не щото си написал 5$ на пакета щот те така или иначе го преглеждат... на мойта светкавица на кутията нито пишеше GIFT нито 5$ :) и никви ядове... И това НЕ е данъчна измама :) щот пакета ми е минал през митницата и от там не са решили че е необходимо обмитяване
получавал съм радиоапаратура за RC самолетчета дето е един пакет 30х30х15см и тежи 2кг :) ходих си я взех от митницата и въпреки това не са ми го обмитявали... по принцип имаше нещо че пакети до 2кг си ги получаваш директно в пощенската станция макар че понякога се налага разходка до митницата но като цяло някви такива малки пакети не ги обмитяват :) и то не щот си написал 5$ отгоре им :)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: klez   
Дата:   29-12-10 19:03

а това как ти си мислиш че протича една такава покупка от китай и как реално протича са 2 съвсем различни неща :)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: джъмбо   
Дата:   29-12-10 19:08

не не мисля как протича.... бях преди 2 седмици на столична...

а и не ми е за пръв път да ходя, я за фирмени пратки я за частни...

от скоро ти искат начина на плащане... пейпал например и по него оценяват дали да те одрусат или не.... (явно някой ги е светнал щото не искаха такива неща... и даже ако се усъмнят да не е подправен те карат да го отвориш онлайн пред тях)

понякога може да имаш късмет с митничаря... да се съгласи с обясненията щото не му се занимава...

ама в повечето пъти не са на кеф и се почва ходене по мъките [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: burningice   
Дата:   29-12-10 19:12

Това с онлайн отварянето на пейпал на чужд комп. е много готино, само им трябва една програма за запис на клавиатурата :)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: klez   
Дата:   29-12-10 19:13

те и преди се е случвало да искат разписка от пейпол ама рядко :-) и за такива дреболии като светкавици изобщо не се занимават а директно ти ги носят в пощата до вас, освен ако не поръчаш 2+

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: джъмбо   
Дата:   29-12-10 19:15

аз си дискутирам, че си е на късмет...

всеки си решава сам както бе казано по-рано...

иначе за да не искаш да ти отварят на чужд си носиш лаптоп или смарт фон и си джаза...

въобще мразя да ходя на митница

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: hotsnail   
Дата:   29-12-10 21:14

Джъмбо има вече iPad и Галакси за тия подвизи. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: GenaDP   
Дата:   29-12-10 21:18

като цяло някви такива малки пакети не ги обмитяват :) и то не щот си написал 5$ отгоре им :)

Верно? Айде накарай китаеца да напише на следващия пакет $500, па после ще разказваш как си го взел от пощата без мито и ДДС.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: the_shooter   
Дата:   29-12-10 21:35

Klez [smilie24] ! Които си е поръчвал от ибей, дийлекстрийм и прочие сайтове знае,че повече от пратките не се обмитяват и по - важното няма ДДС.
Няма никаква причина да платиш двойна и тройна цена на същите стоки за някаква съмнителна гаранция!

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: martinio   
Дата:   30-12-10 09:22

the_shooter [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: Alex_stand   
Дата:   30-12-10 15:59

hotsnail -- то като гледам всеки тук си е купил или iPad или Галакси [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   30-12-10 16:18

Кефи ме как го обърнахте на спор за вноса и мита/ддс
от ичаста продукт-консулт тема! :)
Засили съм се да си взема една обикновенна 460-ка...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   30-12-10 16:27

И на края какъв е извода?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: shadowhand   
Дата:   30-12-10 16:29

Ползвайте само канонски светкавици :)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   30-12-10 17:27

Извода?
You get what u pay for! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: the_shooter   
Дата:   30-12-10 17:45

Купуваш си един такъв евтинджос и като (ако) му достигнеш лимита на възможностите минаваш на по -горно ниво! Разбирай - х5 (може и повече)!



Публикацията е редактирана (31-12-10 06:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за YongNuo Speedlite YN-460II ???
Автор: wihimad   
Дата:   02-01-11 17:02

Работят! Смених кондензаторите и светкавиците пак се палят!
Специални благодарности на stoyanas за инфото и на klez за отзивчивостта.
За информация на всички, които изказваха разни мнения, двете светкавици ми излязоха 136,75 лв. по тогавашния курс на долара. Плюс 0.70 лв. за двата кондензатора сумата става 137.45. Всеки е свободен сам да си преценява от къде да купува.
Иначе се присъединявам към мненията,че вършат чудесна работа за много ситуации.


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »