Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Новини около Fuji X100
Автор: CyberGene   
Дата:   10-12-10 16:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: CyberGene   
Дата:   10-12-10 16:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: CyberGene   
Дата:   10-12-10 16:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: nodoubt   
Дата:   10-12-10 17:30

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   10-12-10 17:30

The X100 captures 12-bit RAW images using the RAF file type that can be converted using customised Silkypix software; a copy of which is provided with the camera. Please note Fujifilm is co-operating fully to ensure that X100 RAF file support is added to third party applications as soon as possible. This compatibility is expected to be offered via a firmware update within a few months of launch.

Това е първият апарат на фуджи от много време, който не ползва 14-битов роу. Нищо страшно, но ми намирисва на адц директно взет от Сони.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   10-12-10 17:33

че нали никонските матрица са сони... а са на 14 бита... ?!?!?!

всъщност.. някои матрици си останаха само никонски... д3/700

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: CyberGene   
Дата:   10-12-10 17:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: danilia   
Дата:   10-12-10 17:34

Много полезна информация.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   10-12-10 17:35

Всъщност 12мп матрицата на никон, си беше 12 битова, просто се четеше още веднъж за да се симулират 14 бита, това беше и причината д300 да е един от най-бавните 14 битови апарати, всъщност най-бавния дслр и от fuji s3 изоставаше.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   10-12-10 17:38

Почти съм сигурен, че това е същия (или поне много подобен) сензор, от лайка х1, разликата с другите които изброи е в микролещите.

В информацията няма нищо ново и конкретно де, почти всичко беше известно под една или друга форма. Може би това за бавните скорости е хубава информация, но и то беше в сферата на предположенията. Фуджи имат да вършат много работа по интерфейса, дано да я свършат добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: vgramatikov   
Дата:   10-12-10 17:52

Ето го моя компактен апарат :) Само да излезе.
и да видим на каква цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: CyberGene   
Дата:   10-12-10 19:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: krist   
Дата:   10-12-10 19:51

на мен пък са ми "тесни" тия 23 мм. [smile] аз обаче се надявах да си спазят първоначалното инфо, че динамиката ще е по-висока от на S5, а то с тоя сензор май няма начин, или греша?


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   10-12-10 20:25

Това с динамиката беше ясно още от самото начало. Нямаше откъде да се вземе, а сега вече е и потвърдено технически.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: sun   
Дата:   10-12-10 20:36

za Evropa - 1000 eur bez DDS, za Bg pak tolkova s DDS.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: taricate   
Дата:   10-12-10 20:54

Не е в стила на Fuji да се изхвърлят с цените и затова съм по-склонен да мисля за цена около NEX. [smilie7]
Добра машинка май ще сътворят [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: vgramatikov   
Дата:   10-12-10 22:24

Точно в този случай обектив около 25мм е най-универсалният.Въпреки ,че 35мм щеше да е по-добър портретчик.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   10-12-10 22:24

Говориш за тези Fujifilm които в 2005 почнаха да продават s3 pro за 2500$, а в същата година никон почнаха да продават д200 за 1700$, а канон 5д за 3300$?
Същите дето се опитваха да продават s5 pro за 1900$?
Наскоро се опитваха да продават и един s100fs за 800$, а оли продаваха по това време дслр-и с двоен кит на тази цена.
Та за тези Фуджи ли говорим?[smilie18]
Хубавото е, че при последните си модели показват някакво поне малко съобразяване с пазара...

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: ilcoin   
Дата:   10-12-10 22:38

Напълно съм съгласен. Мисля, че това ще е най-скъпия безогледален апарат на пазара. Нищо, че не му се сменя оптиката [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: vgramatikov   
Дата:   10-12-10 22:45

Мисля ,че няма да мине 1500лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   10-12-10 22:59

Оптимистично - април месец, фотопавилион 1899 лева.

Песимистично - юни, без ДДС [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: vgramatikov   
Дата:   10-12-10 23:09

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   11-12-10 08:00

или на тоз дето го държи ръцете са му малки, или е огромен... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: ilcoin   
Дата:   11-12-10 09:23

Като размер се доближава доста до Лайка М (поне така съдя от снимката), на фона на което извинението за ограничаването на размера на сензора не ми звучи много сериозно.

По-скоро икономически са причините. Или сензора е скъп и апаратат ще стане трудно продаваем, или искат да продадат на маниаците един апарат два пъти, веднъж с малък и после с голям сензор. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   11-12-10 09:59

Според мен при 24*36 сензор разлика щеше да има само в големината на обектива, всъщност по-скоро в светлосилата, не в големината щеше да е 35/2,8. Цената обаче щеше да е поне х3.
Не казват важни неща, за затвора, най-вероятно ще имат нужда от механичен, но колко е тих? Възможности за настройка на бутоните. На кого му трябва този роу бутон? Защо разкараха функционалното F-menu? Ще се случи ли немислимото за Фуджи и ще може да изтриваш снимка веднага след като я заснемеш? Как ще се увеличава снимка, надявам се не като при s5? И един куп още..
Все едни такива въпроси, които като закоравял фуджи потребител няма как да не си задавам [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   11-12-10 10:16


http://www.chiifcameras.com/site2/images/frontpage35f1.4mm.jpg



тоя обектив е за матрица тип 35мм... странно хем малък хем светлосилен [smilie8] [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   11-12-10 10:41

така е, но стои малко по-далеч от сензора, ако трябва да сложиш този обектив на некс примерно се получава нещо такова

http://img190.imageshack.us/img190/9769/4774406515eca660ba72zd.jpg


Не казвам че е фатално голямо, но определено почва да стърчи повечко.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   11-12-10 10:51

дам ама говорим за за фуджито дето е с размери на лайка а не на некс [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: mugen   
Дата:   11-12-10 10:55

Интересно защо не ползват последния 16mp сензор на Sony [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: ilcoin   
Дата:   11-12-10 11:09

Напълно съм съгласен с джъмбо, още повече че този обектив ще е проектиран и произведен заедно с камерата, тоест е възможно да е поне такъв или още по-малък.

Все повече си мисля, че единствената причина да е на кроп е, че трябва да се вземат два пъти парите на хората. Не виждам проблем да се направи още сега на ФФ. Няма да е по-голям от това. Едва ли ще е и много по-скъп.

Аз лично, дори и да ги имам парите, ще изчакам "втора серия".

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   11-12-10 12:12

Най-вероятно няма как да стане, обектива ще стои по-отдалечен от сензора, това не е широкоъгълен обектив, който може да се направи по-малък просто защото е по-близо до сензора.
Обектива ще стърчи по същия начин и на фуджито, както стърчи и на некса.
Нямам никакви оплаквания към светлосилата на обектива, особено ако тези МТФи се приближават до реалността.

http://www.finepix-x100.com/sites/all/modules/x100/content/images/x100/lens_2.jpg


А на въпроса, защо не 16 Мп, най-вероятно Сони са отказали да го дадат. Или по-вероятно, никой не му се е занимавало да оптимизира до такова ниво микролещите на 16 мп-вия, а на 12 Мп са били вече оптимизирани за лайка х1.[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: vivtorio   
Дата:   11-12-10 15:24

" джъмбо
Дата: 10-12-10 17:33

че нали никонските матрица са сони... а са на 14 бита... ?!?!?!

всъщност.. някои матрици си останаха само никонски... д3/700"

Е не е точна така! [smilie3]

http://www.imaging-resource.com/PRODS/D700/D700DAT.HTM


http://www.imaging-resource.com/PRODS/D3/D3DAT.HTM


И D3 и D700 са със сензори на Sony...[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: aeobs   
Дата:   11-12-10 15:42

Казва ти, че този сензор го няма в тяло на Сони или друга камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: CyberGene   
Дата:   11-12-10 16:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   11-12-10 16:39

CyberGene написа:

> Сензорите на Д3/Д700 са на Infineon, нямат нищо общо със Сони.


Това по Том Хоган, или свободни съчинения?

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: aeobs   
Дата:   11-12-10 16:57

Той, че не е от Сони се знае от самото начало, но така и не се разбра откъде идва този сензор.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: vivtorio   
Дата:   11-12-10 17:06

https://photo-forum.net/i/1408197



Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: vivtorio   
Дата:   11-12-10 17:15

D3/D700


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: aeobs   
Дата:   11-12-10 18:51

Е и? От сони си казаха, че не е техен сензора. А пък който каквото иска да си пише в уеб.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: CyberGene   
Дата:   12-12-10 02:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: rorus   
Дата:   12-12-10 14:22

Струва ми се, че камерите от системата м4/3 със стабилизация и сменяема оптика, биха били по-добър фотографски инструмент.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: serjy   
Дата:   12-12-10 16:45

те са СИ, по-добър фотографски инструмент [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   15-12-10 09:46

1099 CAD

Малко е рано за цени още, но Фуджи Канада са най-сериозното подразделение извън Япония, а Вистек и те са сериозен сайт, та не се знае, знае ли се [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: s_dyakov   
Дата:   15-12-10 09:57

Имайте в предвид че цените в Канада се обевяват преди данъка - така че пишете го още +20%.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: taricate   
Дата:   15-12-10 09:58

1,099.00 CAD ≈ 819.428 EUR

*но има и прогнозна дата:
Estimated Release Date:
3/31/2011

Това за стартова цена е долу-горе приемливо и очаквано и дори си мисля, че ще е по-ниска цената (особено на големите пазари)[smilie24]
Проблемът е тука колко ще решат да товарят като излезе на пазара ни [smilie21]



Публикацията е редактирана (15-12-10 10:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: rorus   
Дата:   15-12-10 18:32

Колко ли време ще им трябва на тези хора да разберат, че трябва да го направят със сменяема оптика, защото иначе ще си остане екзотика.

Ама аз к'во ли разбирам? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: CyberGene   
Дата:   15-12-10 18:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   15-12-10 19:17

rorus, както сам каза при наличието на "по-добри фотографски инструменти", защо да се врат в същия пазарен сегмент като тях? Гледам, че клиенти имат достатъчно, защо искате още един клонинг?


CyberGene, причината за несменяемия обектив е доста извън инжинерите. Лайка, Фойтландер, Цайс, че и още някоя друга фирма, която изтървам са доказали, че не е никакъв проблем да се направи качествен визьор с рамки. При Фуджи с тези електрони рамки и корекцията на паралакса щеше да е елементарна. Фуджи не искат за момента да го направят със сменяема оптика просто защото нямат обективи, които да продават. Очевидно нямат и потенциала да ги произведат бързо. Отделно, че да правиш такъв тип апарати със зумчета е супер тъпо.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-12-10 19:37

Апарате ще е чуден [smilie24] Но все още не бих дал толкова пари за апц матрица с некъвв обектив на нея колкото и да е качествен и малък апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: nodoubt   
Дата:   15-12-10 23:06

да го пускат [smilie10] връткаме на астия и [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: rorus   
Дата:   15-12-10 23:26

Тази ниша се оказа доста сложна и много по-малка отколкото си мислеха фирмите.

Ако тази камера остане екзотика - това си е чиста загуба от бизнес гледна точка. Така ще стане ако това остане една много готина 2-ра, 3-та камера на запалените фотографи.

За да достигне ниво на продажби с печалба - трябва да е система или много евтина. Не е второто и какво остава? Големи продажби се достигат ако това стане 1-ва камера на голяма част от потребителите.

Така мисля аз.

Не се съмнявам, че ще има малък брой хора, които ще я купят и ще я ползват с кеф.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: hotsnail   
Дата:   15-12-10 23:43

rorus [smilie24] Абсолютно съм съгласен!

Сигма вече пробваха тоя сегмент и крайната цена преди да спрат беше 450 лева май. Не виждам с какво Фуджи са по-добри от Сигма - може би скорост на фокуса ама...

Инак и за оли съм съгласен ако не се сещасш добра причина да избереш сони Некс - Оли е най-добрия вариант.



Публикацията е редактирана (15-12-10 23:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: danny_falin   
Дата:   16-12-10 00:20

много ми допада идеята на това фуджи, фуджи ми е любима фирма, и съм сигурен, че качеството ще е неповторимо
ако шума при исо 1600 е на добро ниво, и обектива е остър още от ф2.0 ще си купя едно такова фуджи със сигурност
стига цената да е под 2к лева [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   16-12-10 08:32

rorus написа:

> Ако тази камера остане екзотика - това си е чиста загуба от
> бизнес гледна точка. Така ще стане ако това остане една много
> готина 2-ра, 3-та камера на запалените фотографи.
> За да достигне ниво на продажби с печалба - трябва да е система
> или много евтина. Не е второто и какво остава? Големи продажби
> се достигат ако това стане 1-ва камера на голяма част от
> потребителите.
>
> Така мисля аз.
>

Съмнявам се в тези неща
А. Защото не е нужно да продаваш милиони бройки за да печелиш от нещо. Достатъчно е да планираш точно обема продажби и да заложиш печалбата, която искаш да получиш. Не осъзнаваш ли, че ако това беше поредния черен клонинг от армията, нямаше да има причина някой да го предпочете, пред останалите черни клонинги?

Б. Аз чакам от години за малък удобен втори апарат. Не виждам много фотографи склонни да сменят основния си апарат за безогледален, пък бил и той със сменяема оптика. Тук от сметката изключвам м8/9, за разлика от другите смешни предложения имат изградена система. Сони/Панасоник/Олимпус/Самсунг и сигурно още някои дето изпускам имат по !един! смислен компактен обектив, другото е, или обещания, или мераци на потребителите. Ако ще закачам 14-150 на безогледалка, не благодаря, огледално-рефлексните апарати си имат предостатъчно предимства. Та за момента този сегмент са осъдени да бъдат втори/трети апарати. В този ред на мисли бих предпочел камера с фиксиран обектив за да не ме вкарва в ненужни харчове за обективи различни от основната ми система.

> Не се съмнявам, че ще има малък брой хора, които ще я купят и
> ще я ползват с кеф.

Искрено се надявам да е така, това съкращава времето след което ще го имам.[smilie5]


За мен цената е висока, за пазара е по-скоро нормална.

Leica X1 + Leica X1 ViewFinder = 1999$ + 350$
Sigma dp2s + External View Finder VF-21 = 940$ + 200$ /по пазарни цени 600 + 200/
При паналайките, олитата, сонитата и монитата сметката е същата, че и по-стръмна.


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: exile   
Дата:   16-12-10 09:45

Сигмите са бавни като работа и бавни като обективи - 2.8 си е тъмница. А фовеона в тях си е на ниво прототип - колкото предимства, толкова и недостатъци. Фуджито поне на хартия няма нищо общо и е светлинни години напред. Това животно като започне да върви по 1к втора ръка бих си го взел [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   16-12-10 10:02

тук на няколко пъти се спомена малък...

съдейки по снимките в началото .... хич не е малък...

сигмата да малка е, но това е тукмак който е равен по размер с лайка...

както се казва има слр камери по-компактни от това фуджи

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   16-12-10 10:35

Лайка от кога не е от компактните?
Това е най-малката камера с голям сензор и визьор.

http://enticingthelight.com/wp-content/uploads/2010/09/Fuji-X100-size-comparison.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: nodoubt   
Дата:   16-12-10 10:47

оптимален размер на фуджи за подобна камера [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: rorus   
Дата:   16-12-10 11:00

Подозирам манипулация в тоз jpg?
Лайката ми се струва намалена?
Джъмбо, какво мислиш?

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   16-12-10 11:02

ами имах сигма, снимал съм не малко с пен... така че мисля че размерите са ОК

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: aeobs   
Дата:   16-12-10 11:17

Точно Х100 е най-компактна от всичките камери, които излязоха. Бодито има няколко мм в повече от другите, но като се погледне заедно с обективите, фуджито най-лесно ще го пъхнеш във всеки джоб. Да не говорим, че е с APSC матрица, има визьор и обектива е f2.


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: bgprinter   
Дата:   16-12-10 11:34

Фуджито е най-красивата от всичките горе на снимката. А това че не е със сменяема оптика е в някои случай предимство. Такива апарати имаше още от филмовата ера и продължават да струват скъпо, малко хора ги знаят и се сещат за тях, от фирмите Никон, Лайка, Рико, Контакс и т.н. има по няколко модела даже.

Освен това не съм на мнение, че един апарат трябва да е толкова малък, че да си го носиш като обеца за да снимаш. Той трябва да е преди всичко удобен с добри менюта и логичен. Тогава работата с него прави удоволствие. Не е нужно да може да прави кафе, така или иначе няма да го прави добре, по добре да си върши работата за която е предназначен и да я върши прекрасно.

А работите с фул, халф, куотър фрейм са глупости, никой не е вързан към някакъв стандарт на формата и може да си прави каквото си иска. Достатъчно е да може оптично да "задоволи" матрицата или там нещото си зад обектива...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   16-12-10 11:56

хаха на олито са сложили варио за да изглежда по-голям.... еФтин трик...

иначе лайка с 35/1.4 също влиза в джоб... въпроса е че е безумие да си носиш камерата в джоб и ще ме прощавате ама фуджито е далеч от джобен апарат

джобните камери са нещо като иксусите, сони Т серия или еС никончетата

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: exile   
Дата:   16-12-10 12:05

"Автор: джъмбо
Дата: 16-12-10 11:56

бла бла бла бла бла бла бла бла бла

бла лайка бла бла бла бла бла бла бла бла бла бла бла бла бла бла бла бла бла

бла бла бла бла бла бла бла бла бла
"

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   16-12-10 12:13

съчувствам ти че си толкова кух

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

или както казват още гроздето е кисело...

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: CyberGene   
Дата:   16-12-10 12:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: antonio.caro   
Дата:   16-12-10 12:32

колко да е тих един механичен затвор?
хруп-турууп, флъф-плъф или кво ще се чува?

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: serjy   
Дата:   16-12-10 12:39

а и на епл-1 палачинката е с дебелата капачка, а на панасоника без [smilie18]

...иначе тихички са безогледалните [smilie24]



Публикацията е редактирана (16-12-10 12:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   16-12-10 13:07

малко по-различен поглед към размерите [smile]


http://di-sign.org/size.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: danny_falin   
Дата:   16-12-10 13:09

нещо ми се вижда като джам за вградена светкавица, ще има ли такава фуджито ?

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: penman   
Дата:   16-12-10 13:11

serjy защо недоволстваш, че на епл-1 са сложили палачинката на Панасоник, а не фирмената (която е с 3 мм по-тънка), като сам знаеш каква разлика има в качеството между двете.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: serjy   
Дата:   16-12-10 13:15

нее, просто едининият е с капачка, а другият без [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: CyberGene   
Дата:   16-12-10 14:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   16-12-10 14:18

нещо фуджите не го мерят съвсем от задната му точка... послъгват [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   16-12-10 14:22

Не бе джъмбо не послъгвам, понеже камерите се различават с доста и постърчават на доста от тях части, взех за основа дисплея. Като искаш вземи друга точка.
Повечето от другите апарати със сложен визьор стават като да са на Франкенщайн.

Просто е, на когото му е голямо да не го купува. Колкото повече хора не го купуват, толкова по-добре.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   16-12-10 14:37

ок
мен обаче нещо ме озадачава израза 2 ро тяло

значи... за какъв чеп ми е като снимам с цифрова камера да мъкна още една за 2 ро тяло

да речем имам д700 с комплект оХтика
е.... какво повече ще ми даде това 2 ро тяло?

по-скоро концепцията е да го носиш вместо основната камера.... ОБАЧЕ ако си си свикнал с оптическите възможности на 1 вата камера... много е трудно да се разделиш с нея...

някои казват ми аз като пътувам някъде командировка...

алооо че нали точно кат пътуваш и се скъсваш да снимаш наоколо...

знам как на моменти се чувствах адски ограничен от това че съм само със сигмата без да имам избор от някакъв друг обектив...

за това съм си взел сапунгер за истински джобен апарат... седи си в джоба на якето и га ми потрябва нещо за спомен щрак...

ама искам ли да си имам качество... то е ясно че се опирам на другата камера

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: Brummaker   
Дата:   16-12-10 14:42

" по-скоро концепцията е да го носиш вместо основната камера.... ОБАЧЕ ако си си свикнал с оптическите възможности на 1 вата камера... много е трудно да се разделиш с нея..."

- ъкъ, за нас, професионалистите никак не е проблем това

/за справка, я виж в профила ми какви хубави снимки съм направил [smilie5]/

в днешно време за хубавата снимка последното нещо, което е предпоставка, е апарата [smile] [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   16-12-10 14:45

Нереално е да искаш един апарат да задоволи всички желания.
Много често като излизам някъде навън вместо към кютюка, посягам към фе-то с 50ката. Вярно понякога слагам и 105цата в джоба, но много рядко сменям. Иначе варианта е цялата чанта - тежи, ограничава те, дразни. А иначе носиш само една кутийка. Това имам предвид, не втора камера, просто апаратче за кеф.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: serjy   
Дата:   16-12-10 14:55

до преди две години абсолютно лисваха малки камери с големи сензори и сменяема оптика. сега съм безкрайно доволен, че ги има, а нека стават все повече и повече. поне аз, бих помъкнал дслр някъде само, ако ме задължат професионално. за едното боке... не мерси [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: CyberGene   
Дата:   16-12-10 15:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   21-12-10 08:38

Историята се разкрива. Част 1 - Fujinon lens .
Централен затвор. Разстояние от последната леща до сензора 5,6 мм и други интересни неща.


http://www.finepix-x100.com/sites/all/modules/x100/content/images/story/lens-1.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: danny_falin   
Дата:   21-12-10 09:19

при толкова специфично изработен обектив специално за този сензор, това фуджи ако има различна от перфектна картинка, ще е страшна излагация, и много ще ми паднат в очите

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: CyberGene   
Дата:   21-12-10 10:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: kapitancho   
Дата:   21-12-10 11:39

Ако сте чели внимателно, от Фуджи са се застраховали и са предупредили, че са избрали по-компактна оптика, защото трябва, но пък е бленда 2 за да може на 4 и 5.6 да бъде остра. Същото са написали и за макрото - има макро, обаче трябва да се затвори на 4, заради сферичните аберации. Казвам го с положително отношение, защото такива неща могат спокойно да ги премълчат. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: rorus   
Дата:   21-12-10 11:48

Хей, голямо чакане пада тук [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: J0R0   
Дата:   21-12-10 12:40

Автор: джъмбо
Дата: 16-12-10 14:37

знам как на моменти се чувствах адски ограничен от това че съм само със сигмата без да имам избор от някакъв друг обектив...


Ох, мамин....
Аз като ти го казах абсолютно същото преди време по повод същата сигма, ти ми разви теорията как на калпав фотограф твърдия обектив му пречел.
И как във ВИТИЗ ви учели с твърд да снимате, че това повишавало креативността.

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


--------------
Автор: J0R0
Дата: 30-10-08 13:23

за планината с твърд обектив... верно е че "най-доброто варио са твоите крака", обаче в определени ситуации 3х е равно на три часа катерене.



Автор: джъмбо
Дата: 30-10-08 13:38

фиксирания обектив ти налага дисциплина и размисъл как да композираш....

ако бе ходил във фотографско училище... можеше и да го знаеш....

на изпит винаги бяхме с твърда оптика
хем за да сме всички наравно хем за да може да изтискаме максимума от зададеното ограничение

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: exile   
Дата:   21-12-10 12:47

Е, тогава още не е имал лайка [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: nodoubt   
Дата:   21-12-10 16:53

[smilie25] [smilie25] [smilie25][smilie25]

https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonThinking.gif
не лeйка ами live style


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   21-12-10 17:27

мамин жорко

написал съм на моменти съм ограничен...

и да с 28 мм и сега се чувствам ограничен...

с 50 мм нямам никакви проблеми да снимам почти всичко

и не случайно си разкарвам апарата със закачен 50 на него а останалите вземам като река да пътувам само ....

exile - и преди ти казах и сега пак: грозденцето е киселко... така че дръж си киселата физиономийка за моментите дето се оглеждаш в огледалото

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: Rebellious   
Дата:   21-12-10 19:57

Титанично развитие на темата![smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: exile   
Дата:   21-12-10 20:14

Джъмбо малко се е пренапрегнал, понеже е разбрал как камера за 10к едва гони старото 5д [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   21-12-10 20:34

джъмбо го е обзела такава неебателност, че умира от кеф като гледа как някои само се облизват за грозденцето [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: sirkhann   
Дата:   21-12-10 21:14

Джъмбо не го мислете, не се е преебал. И ще си ляга щастлив много след като половината форум сме облекли бели ризки и са ни прибрали в една сграда с меки стени от толкова терзания по пустата техника... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: vnvas   
Дата:   22-12-10 11:29

Тук има още по темата
http://www.finepix-x100.com/x100/prime-fujinon-lens

Много лупи много нещо, а както знаем всяка лупа е един потенциален проблем[smilie3]




Публикацията е редактирана (22-12-10 11:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   22-12-10 11:39

Така си е, особено като го сравняваш с телефон, там всичко над две е вповече[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: vnvas   
Дата:   22-12-10 11:43

Този X100 се очертава като аналог на Sigma DP1/DP2 ама дали ще е по-добър е под въпрос. При Сигмите поне оптиката беше на най-високо ниво.



Публикацията е редактирана (22-12-10 11:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: sirkhann   
Дата:   22-12-10 11:58

Никакъв аналог не е, оснен твърдия обектив.

Сигмите са пълни пластмаси без никакви екстри, имат само едната матрица и обектив, което ги прави толкова готини. Това си е съвсем, съвсем различен клас апарат. М/у другото - готиното на сигмата е, че не бие на очи изобщо, а това бие доста [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: rorus   
Дата:   22-12-10 13:02

Да, сигурно ще бъде аналог на DP1/DP2 по брой продажби.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   22-12-10 13:09

поне за сега имат добра рекламна стратегия....
там нещо по заглъхне и налеят масло в огъня да надъхат кандидат купувачите [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: digitalgab   
Дата:   22-12-10 13:09

джъмбо: снимки нула. Поне няяколко даже и с воден знак?

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   22-12-10 13:11

Това че кренвиршите се продават повече от пастърмата, подобрява ли с нещо вкуса им?[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: digitalgab   
Дата:   22-12-10 13:21

В момента и въобще нищо против кренвиршите.
Но fujifood e друго нещо.

http://www.fujifood.com/chef/pics/photo13.jpg





Публикацията е редактирана (22-12-10 13:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: johnny_fx   
Дата:   22-12-10 13:23

Само не стана ясно, кой, кой е в обедното хранително-вкусово сравнение. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   22-12-10 13:28

че то има ли работещ модел за да има снимки???

мисля че за сега е само прототип и както казах надъхване на кандидат купувачи с цел истерични продажби поне в началото...

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: vnvas   
Дата:   22-12-10 13:34

@sirkhann - каква пластмаса DP1/DP2 са изцяло метални.Много хубаво апаратче ако не броим някои малки недостатъци.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: sirkhann   
Дата:   22-12-10 13:40

Метални? Това е ламарина, брат! При това - доста тънка.

Знаеш ли колко щях да съм доволен, ако бяха пластмасови? Моята я сложих на статив, бам една голяма светкавица отгоре с един Гари Фонг разсейвател, снимах така половин час и после ламарината отдолу беше поддала от тежестта, та плочката на статива се е отпечатала леко [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: sirkhann   
Дата:   22-12-10 15:19

М/у другото - DP серията и от тоалетна хартия да я бяха направили, пак щях да им се радвам.

Пожелавам им на Фуджи да го извадят по-бързо този апарат, щото ако сигма извадят някое зумче или направо безогледален феномен... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: CyberGene   
Дата:   24-12-10 09:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   05-01-11 08:51

Част 3 - Изповедта на дизайнерите фетишисти


Малка добавка за светкавиците. Ще са налични две светкавици
EF-42

http://www.fujifilm.com/products/digital_cameras/accessories/lens/img/index/pic_03.jpg



EF-20

http://www.fujifilm.com/products/digital_cameras/accessories/lens/img/index/pic_04.jpg



И двете са аналози на Сънпак PZ42X и RD2000, който се продават на цени ~150$ и ~65$.



Публикацията е редактирана (05-01-11 09:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: nodoubt   
Дата:   07-01-11 11:58

зарибяваа [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: aeobs   
Дата:   07-01-11 12:05

Март $1200

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: taricate   
Дата:   07-01-11 12:13

по-скоро EUR 1000 [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: digitalgab   
Дата:   07-01-11 12:18

Ще го купят тоя тип хора, които си купуват скъпи часовници по техни си съображения.
За тия пари може да се вземе Canon 550D с приличен обектив и предполагам по добро качество.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: CyberGene   
Дата:   07-01-11 12:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: nodoubt   
Дата:   07-01-11 19:07

ще го купят хора, които вече имат д300/700/3/s/x, а не такива които се кумят за 600D.


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: CyberGene   
Дата:   15-01-11 12:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   15-01-11 12:34

доста кръгла диафрагма

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: hotsnail   
Дата:   15-01-11 12:47

Лупичката и диафрагмата са точно като на Сони 16/2.8

Мисля че именно заради тоя малък размер на челната леща са проблемите на 16/2.8 с меките ъгли. Може на 24мм да ги няма де



Публикацията е редактирана (15-01-11 13:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: nodoubt   
Дата:   15-01-11 13:13

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   15-01-11 13:23

абе... баси... меки ъгли....

хора кво правите от една снимка бе....

гледам масово се пуска изкуствен винет....


се тая де

мен ме стресира друго.... защо не могат да направят обектива по-светлосилен.... едва ли е само заради АФ а.... [smilie8]

35/1.4 за М байонет е по-малък и по-светлосилен.... верно МФ ама....

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: nodoubt   
Дата:   15-01-11 14:08

могат, надълго и на широко за обяснили защо не са [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: sublime   
Дата:   15-01-11 14:50

... и сега остава да кажеш, че 35 f/1.4 е по-добър оптически от 35 f/2 ...

[smilie18] ще си останеш стресиран още дълго време.



Публикацията е редактирана (15-01-11 14:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   15-01-11 15:03

ами на 35мм матрица се дъжи много добре....


ем на по-голяма матрица ем по-светлосилен.... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: exile   
Дата:   15-01-11 15:04

Колко струва 35 1.4 бе пич? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   15-01-11 15:16

400 паунда....

но все пак това е цена за единична бройка... със сигурност на производителя струва по-малко...

но както казах покрива 35мм а фуджито е с по-малка матрица... значи ще им е по-евтино да го направят

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   16-01-11 17:39

кликай

ако следваме логиката.... 1200 еврона.... или около 2600 в бг [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: dau   
Дата:   16-01-11 17:43

Джъмбо, дано не са ти прави сметките, макар че много вероятно де...

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   16-01-11 17:44

1 999 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: hotsnail   
Дата:   16-01-11 17:46

Абе да не съм голям пророк ама Фуджи ще искат да пускат приставки за това обективче и затуй правят малка челна леща, ниска светлосила - за да може да направят х0.75, фиш, х2 приставки.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   16-01-11 17:46

след толкова наливане на масло в огъня едва ли на толкова ниска цена... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] ще гледат да яхнат първоначалната вълна

я се пребройте колко одма го купуват без да се замислят... стига да се появи

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: vgramatikov   
Дата:   16-01-11 17:56

Аз ако имах кинти го зимах подчти одма :)
Ма ненам [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   16-01-11 18:06

говорим за сериозните... дето влизат в магазина и го вземат а не да чакат 1000 ревюта и да се мятат по цели нощи в леглото [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: vgramatikov   
Дата:   16-01-11 18:07

Е бих изчакал малко кадри тва онова :) Иначе много несериозно хвърлени 2000лв [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: hotsnail   
Дата:   16-01-11 18:15

Джъмбо сори ама тоя парат никак не може да те запали да идеш и да дадеш пари като за щайга пълна с нексове [smilie18] [smilie18]

Обектива изглежда доста подозрително, метрицата ена фуджи (туй хем е хубаво, хем може ид а е много зле), същото е и останалата електроника - Фуджи последния им АПС-Ц опит беше преди 5 години и макар да имаше уникални предимства, уникалните му недостатъчци май бяха повече.

Та скъпия инак модел накрая го изчистиха на тънки пари подобно на Сигмма ДП-1.

Мен това не ме пали грам. Дори Самсуняка няак създаде повече тръпка в мене.

А за ревютата нямаш много избор - аз НЕКС-5 го бях харесал бая време преди да го пуснат Сони, ама трябваше да изчета бая ревюта докато го дотърят до магазините. Все пак това са Сони имаше го в магазина само месец и половина след премиерата. Това Фуджи може да се забави 7-8 месеца след като го обявят за продажба - подобно на самсуняците, никоните и т.н..

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: CyberGene   
Дата:   16-01-11 18:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   16-01-11 18:52

В България ме съмнява да е голяма борба, само дето не се сещам и кой ще внесе повече от 5 бройки първоначално. Всъщност дали някой освен павилиона ще се нагърби да внесе?

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   16-01-11 18:56

или технополис [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: vgramatikov   
Дата:   16-01-11 19:05

А безогледален Канон ще има ли [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   16-01-11 21:32

http://leicarumors.com/2011/01/16/fuji-x100-priced-at-1199-00-quickly-compared-with-leica-x1.aspx/



Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: hotsnail   
Дата:   16-01-11 21:39

Честно казано безогледален Канон бих взел без да гледам ревюта! [smilie24]

Е имам НЕКС и може да прочета параметрите преди това [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: nodoubt   
Дата:   16-01-11 22:08

скъпо го прайсват [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: rorus   
Дата:   17-01-11 13:37

Както и друг път съм казвал - състезанието не е между японските фирми - а Япония с/у света. И тъй като производителите на масови камери останаха май само Японски (като махнем Samsung и Leica) - то би трябвало да е лесно да се разберат и парцелират пазара.

Така от една страна Nikon/Canon няма нужда да пускат въобще безогледални камери.

Но пък от друга - докога може да продължава това? Не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: antonio.caro   
Дата:   17-01-11 13:57

То ест този фотоапарат няма конкурент?

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: rorus   
Дата:   17-01-11 14:31

caro - явно си му фен...

Абсолютно споделям мнението, че човек трябва снима с камера, която го кефи.

Като продажби обаче - Fuji няма никакви шансове с/у Olympus/Panasonic/Samsung.

Сигурно за някой, това че е екзотика е важно.
За бизнеса на Fuji обаче е зле.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: antonio.caro   
Дата:   17-01-11 14:46

рорус,
просто чета какво си написал по-горе.
Казваш, че се конкурира, ама не с японски, а с неяпонски производители, пък то не останали неяпонски производители, значи няма с кого да се конкурира?
Иначе не съм му фен на този фотоапарат.
Има един друг модел, който бих си купил, ама към момента се пада в графата "ама друг път".

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: tbby   
Дата:   18-01-11 08:58

Preorder на $1200... Тия хора са луди!
http://www.engadget.com/2011/01/17/fujifilm-finepix-x100-pre-orders-begin-retro-beauty-is-yours-fo/



Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   18-01-11 09:19

За 1200$ не можеш да си купиш дори дъртия panasonic gf1 със 20/1,7 и електронния визьор, какво да говорим за оптичен, или пък за gf2?
А те все пак са поредния м4/3 клонинг...

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   25-01-11 13:16

http://www.dpreview.com/previews/fujifilmx100/

Нищо ново, доста снимки, и много приказки. Само му дигат цената...

The X100 is every bit as pretty in the flesh as it looks in pictures, but what these can't convey is the sheer quality and solidity of the build. The magnesium alloy top and base plates and solid metal dials are more than a little reminiscent of the Leica M9, and (we think) a cut above the Leica X1. In your hand the camera has a solid, weighty feeling that immediately suggests a real purposefulness.

The hybrid viewfinder shows real promise too - the optical finder is bright and clear, while the electronic component is up with the best we've seen. The ability to project shooting data into the optical finder using the EVF is a real bonus and works well, too, while the ability to move the active focus point freely around the frame is pretty well unique for a camera with a direct-vision optical finder.

Overall the X100 has an unusually consistent design philosophy, and it's refreshing to see a camera that's so firmly dedicated to the process of simply capturing images, without unnecessary fripperies. The fixed-lens design has a attracted a degree of debate, but it's clear that this is fundamental to the overall approach. It enables the camera to remain relatively slim despite the fast lens, and through the use of an in-lens shutter, be almost silent in operation while offering flash sync at high shutter speeds without a loss of flash power.

The fixed lens is also crucial to the implementation of the optical component of the hybrid viewfinder. A version designed for interchangeable lenses would need to cover a wide range of focal lengths, which brings a whole new set of problems. It would have to either zoom optically or use ever-smaller frame lines for telephoto work; both of these solutions are notorious for parallax errors, especially at close subject distances. Optical zoom finders can't readily support ultra-wideangle or macro lenses either. So while we'd love to see an interchangeable-lens development of the X100 as much as anyone else, it's clear such a camera would necessarily be a rather different beast.

Of course there are still plenty of unknowns - as yet we can't say anything at all about the image quality, and the firmware of our prototype sample was too early to be absolutely sure about how well all of the controls and features will work. But, just at the moment, it's fair to say we're just as excited by the X100's potential as we were when it was announced; if anything probably a little more so. It's definitely shaping up well - and we can't wait to see a fully working model.


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: taricate   
Дата:   25-01-11 14:40

Има противоречия/неточности в някои данни на dpreview.com:

2.8" colour LCD
• 460,000 dots
100% frame coverage EVF

и пак там, из самото превю:
2.7" LCD display
460k pixel
approx. 90% frame coverage EVF

Иначе вярно другото го знаем вече, само дано с цената да ни изненадат (приятно,де) [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   25-01-11 15:12

Според фуджи дисплея е 2,8" и 460к точки
Електронния визьор е 1,440к точки, 0.47" с покритие 100%.

Хубавото е, че щом са пратили прототип толкова рано, вероятно ще пратят и работеща бройка за ревю преди официалния дебют.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: taricate   
Дата:   25-01-11 15:16

Явно бързат - гледай другите как бълват техника на "килограм" [smile]
И може би са усетили, че трябва час по-скоро да извадят читав продукт, за да не се окаже пак безкрайно изостанал докато види "бял свят"


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   25-01-11 16:58

Първо ревю със кадри
http://www.akam.no/artikler/fujifilm_x100/80789/2

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: realnoncho   
Дата:   25-01-11 17:04

Много добър JPEG в сравнение с Никон Д7000, само не пише с какъв обектив е бил никона.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: CyberGene   
Дата:   25-01-11 17:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   25-01-11 17:09

Превод до английски с гугъл Оригинала е на норвежки[smilie5]

Джпега на никон винаги е бил супер скапан, а фуджи знаят как да мажат, така че не се заблуждавай много.



Публикацията е редактирана (25-01-11 17:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   25-01-11 17:24

едва ли е било с аналогичен обектив...

най-вероятно с китовата мазачка

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   25-01-11 17:31

то има голямо значение като затвориш на 8 в центъра с какъв обектив си ...

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: aeobs   
Дата:   25-01-11 17:57

То пък щото не е ясно, че обективът ще е много добре оптически. Един несменяем обектив, правен за една конректна матрица...
Аз се учудих dpreview какво са написали за механиката. Явно всичко ще е изпипано в тази камера.
Ще ми се да бяха се спряли на някакъв съвременен, модерен дизайн, вместо да правят репродукция на старите файндери, които още тогава са си били неприятни.



Публикацията е редактирана (25-01-11 18:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: taricate   
Дата:   25-01-11 18:00

Дотук, FUJI имат "ДОБРЕ!" [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: muu   
Дата:   25-01-11 18:15

хахаха. бараки с "модерен" дизайн - бол. читавите фотоапарати са малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: aeobs   
Дата:   25-01-11 18:50

Да, все едно 8 от 10 фотографа няма да ти кажат, че едвам са ги гледали тия файндери докато снимат.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: carl_cox   
Дата:   25-01-11 20:36

Fujifilm FinePix X100 First Look Preview



Публикацията е редактирана (25-01-11 20:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: kalinari   
Дата:   25-01-11 20:40

хубава камерка изглежда, мене най ме привлича синхрона на високи скорости[smilie24]

бих направил същото тяло и с друг дизайн(не че е лош, но все пак), или най-малкото, а може би и достатъчно - изцяло черен вариант

визьора можем да го коментираме чак като погледнем през него, чудя се дали бих го заменил за вариант изцяло електронен, но със сменяеми обективи...

просто ми се иска още два обектива - широк и леко теле..


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   26-01-11 08:37

Това ще да са тея фотографи, дето за файндъри са чели в нета.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: kalinari   
Дата:   26-01-11 11:06

ами за електронен - да, не съм поглеждал през такъв, затова и казвам по-горе - коментар като се види

иначе за оптичния нямам съмнение, че ще е добър, но той пък си върви комплект с други недостатъци


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   26-01-11 11:16

kalinari, не беше към теб коментара. Иначе рамки във оптичния визьор докъм 90мм, +100% електронен и сменяеми обективи си е примамливо. Още повече, че както рамките ги прожектират ще могат да коригират и паралакса, но това е за някоя друга петилетка. Или пък друг производител, на друга цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: antonio.caro   
Дата:   26-01-11 12:14

Жестоко!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: pstoev   
Дата:   26-01-11 12:44

аз не съм доволен от остротата на F2..

http://images.gfx.no/786/786608/DSCF3373.JPG.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   26-01-11 14:18

After request from Fujifilm Norway, we have agreed to remove the sample pictures from the site.[smilie5]


Каква острота, като на тази снимка фокуса го няма никакъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   03-02-11 08:16

http://dc.watch.impress.co.jp/docs/review/pview/20110203_424474.html



http://dc.watch.impress.co.jp/img/dcw/docs/424/474/067.jpg



менюта, сравнения на размери с други сапунери, фетиш.


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: CyberGene   
Дата:   03-02-11 10:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: tnt   
Дата:   03-02-11 10:11

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   03-02-11 10:26

сещам се за 1 999 причини да не го купя [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: tnt   
Дата:   03-02-11 10:57

didesignbg, тоя линк дето си го дал, не мога да го чета нещо [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   03-02-11 11:15

Ех интелектуалци, все искат да четат. Прави като мен, гледай картинките само.
Гугълът се опитва и той да чете, донякъде се получава [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   03-02-11 13:49

Офффффффф...

Защо ги пускате тези теми, бе хора!? [smilie5]
Така като го гледам това бижу - ще се наложи да приема условно, че е кисело [smilie5]

Шегата на страна - изглежда прекрасна камерка и някак си ме привлича силно [smilie24] Дори не си направих труда да чета подробно темата и публикациите - и преди още да се запозная с фотографските му качества ме привлича [smilie24] [smile]

1999-те причини, които е изтъкнал didesignbg са доста важни, разбира се [smilie5]
Така че със сигурност ще пропусна Fuji X100 [smilie5] но това ни най-малко не ми пречи да завиждам благородно на бъдещите му собственици [smilie24] Прекрасна камерка според мен - просто state of art [smilie24] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: tnt   
Дата:   03-02-11 13:53

ох...слава богу, че не само жени залитаме по дизайна [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: Ivo55   
Дата:   03-02-11 15:36

Не знам защо не ви харесва дизайна , лично аз веднага бих заменил канончето си - G 9, за него! Класика е - и от това, което чета, с него се работи лесно!

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: antonio.caro   
Дата:   03-02-11 15:58

tnt,
аз колата си я купих само като я гледах на външен вид.
не сте само жените.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   08-02-11 08:36

Вече официален, официален анонс.
Продажбите стартират на 5 март 2011 г., разбира се в Япония.
Цени:
128 000 йени
1 200 $
999 паунда
999 евро
Браво за европейското ценообразуване.
Галерията със пълноразмерни снимки е онлайн - http://www.finepix-x100.com/en/gallery/images
Има пълни спецификации и други зарибявки.

Малко противни цени:

светкавица EF-20 - 109,- Euro
светкавица EF-42 - 199,- Euro
сенник LH-X100, с преходник AR-X100 - 79,90 Euro
преходник за филтри AR-X100 - 39,90 Euro
кожен калъф SC-X100 - UVP: 109,- Euro


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: nodoubt   
Дата:   08-02-11 12:56

http://www.finepix-x100.com/en/story/mechanical


сенника не го ли бяха писали в комплекта [smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   08-02-11 13:27

x100.pdf <> 1999-те причини [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: tnt   
Дата:   08-02-11 14:00

[thankyou] [thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: 1vo   
Дата:   09-02-11 23:20

екстра [smilie24]



Публикацията е редактирана (09-02-11 23:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   14-02-11 08:26

идва


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: nsirakov   
Дата:   14-02-11 09:37

божеее кога ли ще му падне цената... направо ми се иска да продам ДСЛР-а ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: tnt   
Дата:   14-02-11 10:02

[smilie5] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: exile   
Дата:   14-02-11 10:24

DO WANT

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: CyberGene   
Дата:   14-02-11 10:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: digitalgab   
Дата:   14-02-11 20:26

Fujifilm Finepix X100 fashion:

http://4.bp.blogspot.com/-vYZyXEhadcg/TVWF2zrPIUI/AAAAAAAAEzs/Q0i65Y68Yno/s640/katerina_fashion_5.jp


Fujifilm Finepix X100 Provia:

http://4.bp.blogspot.com/-gDi7gWsw83g/TVcS1gd870I/AAAAAAAAE0E/cRpfxbkZPr0/s640/X100+Provia+Union+Squ

Astia:

http://4.bp.blogspot.com/-NQf-HgVmvpI/TVcSw-vYUbI/AAAAAAAAE0A/MpKuJAvHPBk/s640/X100+Astia+Union+Squa




Публикацията е редактирана (14-02-11 20:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: N.D.D.   
Дата:   14-02-11 21:51

Продавам част от техниката и взимам това бижу...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: digitalgab   
Дата:   16-02-11 10:31


http://3.bp.blogspot.com/_1o1Jzi8Hlsc/TVF7kCO7m-I/AAAAAAAACcg/rph73l394p8/s1600/DSCF3983.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   16-02-11 10:32

Какво искаш да кажеш с тази снимка? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: digitalgab   
Дата:   16-02-11 10:35

Лицето добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: Jankoff   
Дата:   16-02-11 10:40

Апаратчето наистина е бижу на външен вид - и снимките тук са прекрасни! Нооооооо ..., както пише един в дадения по-горе линк,

You make an aps sensor camera that costs $1200.00 and has less functionality than a $600.00 slr and yet is just as big. How do they do it? It's a miracle in a box.

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Всяко чудо за три дни! И, както знаем, Fuji неведнъж са правили чудеса от този род, тридневен!

[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Като почнат да го дават за реалните 500-600 евро вместо исканите сега 1000, веднага ще си го взема!

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: dau   
Дата:   16-02-11 10:44

Този който е написал това отгоре, трябва да е много тъп и изобщо да ен разбира идеята на камерата...
Цената естествено ще падне, но не по-рано от 6 месеца, защото ще има висок преордър в началото със сигурност...

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   16-02-11 10:44

Е, че пусни я цялата, така или иначе фуджи са я дали в пълен размер.
Jankoff, много хора лежим на тази, ама бая са и тези с парите...

Та може и да не ни огрее скоро. Иначе това за размерите тоя дето го е писал е ял нещо развалено, не си спомням дслр с такава големина, още по-малко за обектив с такава големина и светлосила.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: rorus   
Дата:   16-02-11 10:50

Един съвет:

На хората, които мислят да си го купуват им препоръчвам да сложат на своя DSLR един 35мм обектив и да снимат 3 месеца само с него.

Но е добре и да попътуват насам-натам само с тази комбинация.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: CyberGene   
Дата:   16-02-11 11:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   16-02-11 11:26

Ясно е, че тея дето питат колко зум има, няма да си купят камерата. Това няма защо да го обсъждаме.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: Jankoff   
Дата:   16-02-11 11:39

Естествено, че има много лапнишарани - особено мирикански, австралийски и японски, германски доста по-малко, които ще кажат ХАМ [smilie18] и ще глътнат още отсега камерата чрез preorder, дори и без да са я помирисали.
Нали за това е цялата тупурдия. Те Fuji знаят какво правят. После цената ще си дойде на мястото. Тя винаги идва в нормалния западен свят. В Бг - хм, не съвсем.
Аз лично не съм лапнишаран, и няма да бъда. [smilie5]
Не става въпрос за пари. Бих дал, ако беше нещо наистина точно ....
Става въпрос за елементарна етика - трябва да я има и в търговията дори.


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: digitalgab   
Дата:   16-02-11 13:00

За това:


http://dc.watch.impress.co.jp/img/dcw/docs/424/474/067.jpg



трябва не $1,200 ами още някоя стотачка отгоре да сложат, щото такава друга камера НЯМА.
За който може да си позволи де. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: tnt   
Дата:   16-02-11 13:01

а колко бил зумът [smilie8] [smilie8] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: digitalgab   
Дата:   16-02-11 13:11

Ми за сватбари не става. Ще отиде там на тежката сватба, ще го питат колко Х е зума, и като каже "няма зум" ще му фалира реномето. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: Jankoff   
Дата:   16-02-11 13:54

Вярно, че за тая кутия трябва да сложат отгоре някоя стотачка. Тя струва 10-20 като боядисан картон. Обаче като прибавиш плата, труда, макар и китайски (със сигурност), става ... 100. [smilie5] Аре още 100 за марката, става 200. [smilie5] Само не знам кой ще плаща наема за престой на кутията с години в шкафа. [smilie9] Пространството в шкафа е ценнно, не е ли? ...
[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Майтааап! Това ми напомня за hi-end кабелите. Който разбира и от това, знае за какво става дума. Кабелът струва 50, чинчовете още толкоз. Има и красива кутия. За още 100. Щото красивата кутия струва доста, нъл тъй. Нищо че ще събира праха после. И няма да се плаща наем за престой в шкафа.
И после нещото от 200 се продава за ... 3000.
[smilie9] [smilie9] [smilie9] [beer]
Щото е с кутия, нъл тъй. И то красива кутия.
А как от 200 става 3000 ли? Ами много просто. Щото кабелът свири много хубуу. Хайендски - главозамайващо! И е марка. И за марката от 2000 става 3000.
Също така главозамайващо изглежда, главозамайващо прави снимки и е главозамайващо марково Фуджито!
И кутията е красива! Ами да!
Алъш-веришът е хубуу нещо, главозамайващо!
Така е, така е било, и така ще бъде. Ура!
[smilie5] [smilie5] [smilie5] [beer] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: mihajlov2   
Дата:   16-02-11 14:17

Сори за оффтопика, ама това с кутията и hi-end кабелите ми напомня за една действителна история. Някъде на Запад в един свръхизвестен магазин за hi-end аудио техника собствениците решили да си направят майтап и организирали за избрана аудиофилска публика прослушване на свръхкачествени записи с hi-end апаратура, като сменяли само кабелите - все от много известни и скъпи марки. Карали публиката да си дава оценките за качеството на звученето с различните кабели. И... накрая разкрили, че изобщо не са свързвали марковите кабели, а използвали най-обикновени от тези, дето ги продават и тук, прокарани под пода. Всички разлики, които уж са чули хората, се дължали на собственото им въображение и преклонението пред прочутите маркови продукти. Та да не стане и с това Фуджи така...



Публикацията е редактирана (16-02-11 14:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: CyberGene   
Дата:   16-02-11 14:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   16-02-11 14:34

Jankoff, така като гледам най-близкото като цена сравнимо нещо е два пъти по-скъпо, а отстъпва по всеки показател[smilie10]
Та цената далеч не е изсмукана от пръстите.
Не гледай, че пластмасовите сапунерки струват по 1000 лева. Просто става дума за различен продукт. А и за различен пазар.

http://robertcatto.tumblr.com/post/3323199711/a-brief-visit-with-the-fuji-x100



Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: digitalgab   
Дата:   16-02-11 14:51

Качественият продукт си държи цената. Изглежда на хората от Фуджи им е светнало че е време печелят не само от масови сапунерки, а и от продукти от по висшата лига, които добавят и престиж към марката. Това трябва да е само началото и ще има да видим още от Фуджи наесен.



Публикацията е редактирана (16-02-11 15:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: Jankoff   
Дата:   16-02-11 15:58

Само още едно съображение. Не бива да бъда разбиран погрешно! Аз обичам марковите неща, хубавите. Щото не всички маркови неща са хубави. Това Фуджи е от хубавите маркови неща, но цената му е нереална.
Спомням си как едно Фуджи (хибрид - SLR-like) преди 2-3 години събра очите на разбирачите:
http://www.dpreview.com/reviews/fujifilms100fs/page18.asp
Избиха се по света лапнишараните да правят pre-order. И накрая кво? Ами нищо. Не остави никаква диря, продажбите очевидно са били малко. Няколко месеца по-късно дори не можеше да се намери, цената му се запази висока.
От голяма реклама и големи първи възхищения вероятно можеш чат-пат да си поизбиеш разходите. Но търговски успех се постига със солидни, постепенно доказващи се продукти, които се продават масово. А се продават масово и затова, защото са с реална цена. И това е по-трудно да се постигне от внезапното замайване на главите с нещо относително ново и интересно.
Нищо де! Нека да има интересни нови продукти! И нека да има лапнишарани! Така светът е по-интересен!
[beer] [shtrak]



Публикацията е редактирана (16-02-11 16:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: CyberGene   
Дата:   16-02-11 16:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: digitalgab   
Дата:   16-02-11 16:05

Настоящият продукт няма да се продава масово, но ще се продава достатъчно добре, защото не е толкова нов и интересен, колкото качествен. И тези които купят не са лапнишарани, те купуват нещо което си струва парите.
Фуджи имат продукти за масовия пазар, дай боже да ги правят все по качествени.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: Jankoff   
Дата:   16-02-11 16:15

При Apple и PC нещата са по-различни. Там има страшно много параметри, които се вземат под внимание. Например пригодност на Apple към определен вид софтуер, който използват други общности, с които ти комуникираш, и т.н.
Но цената така или иначе се определя от пазара. Щом Apple се продава за 2000 евро, а PC със същите параметри струва 1500 евро, значи има нещо, което прави Apple ценен продукт.
За да "пробие" това Фуджи при цена 1000 евро, ще трябва да докаже на пазара, че дава резултати за 1000 евро. Много силно се съмнявам, че ще може.
И ако не може, ще духа супата - както елегантно се изразява Чичовото. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: otto   
Дата:   16-02-11 16:18

Jankoff [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: CyberGene   
Дата:   16-02-11 16:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: satyno   
Дата:   16-02-11 16:25

малко по-различен поглед върху цената на фуджито:
Колко евентуално би струвал един аутофокусен 24мм/ф2 обектив за Канон или Никон?
за Никон:
( 24/1.4(цена 1800$)+ 24/2.8(цена 350$))/2=
1075$
за Канон
( 24/1.4(цена 1600$)+ 24/2.8(цена 350$))/2=
975$

За малко повече пари получаваш 23/2 обектив плюс прекрасно тяло. Ако обективът на Фуджи на ф2 е съпоставим с канонския и никонския 24/1.4 затворени до ф2 то апаратът си има купувачите харесващи тази дължина. Ако имах пари аз не бих си го купил, но бих се замислил много ако обективът бе 28/2 или 28/1.4!


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   16-02-11 16:26

За да "пробие" това Фуджи при цена 1000 евро, ще трябва да докаже на пазара, че дава резултати за 1000 евро.

Нищо подобно. За да се продава един продукт трябва да има кой да го купи. Дали го купува за това че снима, или го кефи как изглежда, или пък иска да го възприемат като човек с апарат за 1к си е проблем на клиента. Веднъж в тази тема си обяснявахме за масовост, продажби и печалби.
За да е успешен един продукт далеч не е нужно да е масов, също така, това че един продукт е масов, не значи че задължително е успешен.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: otto   
Дата:   16-02-11 16:29

CyberGene и сега говорят, за 4 особено [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: sirkhann   
Дата:   16-02-11 16:30

Нещата струват толкова, колкото хората плащат за тях. Фуджи видяха, че има страхотен интерес към апарата и логично му вдигнаха цената. Аналогичните апарати на Leica са много по-скъпи.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: otto   
Дата:   16-02-11 16:35

Leica освен X1 друго аналогично с това нямат.
И мен ме кефи адски много, но бих си взел Оли (стига най-после да изкарат добри обективи).
Да "блокираш" на тези там, 35 ли са колко ли са... милиметра е ужас!

Но както каза CyberGen, с който също съм съгласен, че и "твърдите" милиметри ( в неговия случай с примера на д700 + 50мм) също е опция. Всичко е индивидуално, на кой какво му се снима.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: Jankoff   
Дата:   16-02-11 16:35

"Нещата струват толкова, колкото хората плащат за тях."
[smilie24]
Всичко друго са приказки - дори и когато са от "1001 нощ".


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: CyberGene   
Дата:   16-02-11 16:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: otto   
Дата:   16-02-11 17:12

CyberGene [smilie24] а така, след д700 пак на Д Стотин и нещо [smilie18] ще скачаме!

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: digitalgab   
Дата:   16-02-11 17:25

"Ще поживеем и ще видим. На мен също ми идват много 1000 Евро, но не защото са му много, а защото на мен са ми много, има тънка разлика"

Ха така, време е да си кажем че такъв апарат се купува от професионалисти. За да си изкара парите.
И Фуджи не са вдигнали цената щото са видяли че има интерес. Просто има и неща които са скъпи за изработка. Като някои часовници напр.

и защо някои са си втълпили че Фуджи са евтина фирма и трябва да им продават непременно евтино не го разбирам. [smilie11]
Една снимка нямат в профилите си но ще скачат на висока летва. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: nodoubt   
Дата:   16-02-11 17:36

Ха така, време е да си кажем че такъв апарат се купува от професионалисти. За да си изкара парите.





Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: dd5   
Дата:   16-02-11 17:50

[smile]

това не е апарат за професоналисти [smile]

в смисъл , че не е за професонална работа, кото не означава че не може да помогне на професионалиста в определена ситуация [smile]

това е апарат за хора които си правят кефа при снимането- не бързат, обмислят преди да натиснат спусъка , а при такова снимане зум не ти трябва и т.н други шукарии които са наблъскани в масовите дигиталки

не се съмнявам , че камерата ще е прекрасна, дано да имам някой скътан леф и да си я купя, че от около 20-на дни дъщеря ми приватизира ПЕНчо/ който си купих с палачинката въпреки доста по ефтиния зум комплект /[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: hotsnail   
Дата:   16-02-11 19:11

http://asia.cnet.com/reviews/digitalcameras/0,39001468,62203012-2,00.htm




Публикацията е редактирана (16-02-11 19:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: tnt   
Дата:   16-02-11 19:14

"това е апарат за хора които си правят кефа при снимането- не бързат, обмислят преди да натиснат спусъка , а при такова снимане зум не ти трябва и т.н други шукарии които са наблъскани в масовите дигиталки"


искам я...признавам се за шаран [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   16-02-11 19:30

https://photo-forum.net/forum/smileys/worshippy.gif


редови потребител, признаващ провала на фуджи и прекланящ се пред могъществото Пенонексовскосигменскоhttps://photo-forum.net/forum/smileys/worshippy.gif
https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonROFL2.gif


tnt, то ясно, ама от кой шарани си от тея с 2к, или от другите като мен[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: tnt   
Дата:   16-02-11 19:34

от другите [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: hotsnail   
Дата:   16-02-11 19:40

диде извинявайте ама тия семпли дето показвам са ужасни от фотографска гледна точка.

Гледха първия и той е отвратителен ама мислих че е проблем на парата, но като видиш другите колко зле са заснети просто....

Ок не май нямаше смисъл да ги пускам.

Тия на сайта на фуджи са еквивалентно безсмислени. С НЕКС 16мм обектив мога да направя точно толкоз остри примери на затворена бленда, силна твърда светлина откъм гърба ми и липса на каквито и да е детайли по крайщата на кадъра - тотално манипулиращи са.

Явно трябва да се почака. Извинявам се за тъпия пост.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: digitalgab   
Дата:   16-02-11 19:50

Не ги гледай тия калпави снимки, с един и същ апарат може да се снима отлично и лошо.
Започнал съм с Фуджи АХ и оттогава съм им фан, въпреки че тоя апарат не е за мене, предпочитам зума.
Но признавам, че хобиисти ще го купуват.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: hotsnail   
Дата:   16-02-11 19:52

Да бе да на мен чуденката ми е дали при излитане с тоя апарат мога да си снимам. Все пак е с визьор и има един такъв никак не цифров вид...

ама може би е по добре една Беса да си взема [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   16-02-11 21:10

И с А, и без А, да ти кажа все тая[smilie3]
Дали този апарат ще има 10 линии на мм по-малко и исо с 1/3 стоп по-лошо, не го интересува никой от хората, които ще си го купят. Виждам, че не го разбираш, най-вероятно не е и нужно.


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: hotsnail   
Дата:   16-02-11 22:43

Да да няма да пиша повече тука.

Освен да се прекланяме пред не съществуващ апарат явно друго не се прави.

Дерзайте

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: antonio.caro   
Дата:   16-02-11 23:43

не съм сигурен дали мога да се броя за евентуален потребител на този фотоапарат, щото аз съм се обалалайчил бая напоследък -
но вероятно потребителите биха се радвали и интересували от:
1. заключване на автофокуса /централна точка/
2. заключване на АЕ /централно мерене
3. хубав режим "ЧБ"
4. хубави цветове в режимите на диапозитив
4. остър обектив
5. приятен дефокус на отворена бленда /ма колко да е приятен дефокусът на обектив 23 мм?/

Дали ще ги интересува нещо друго, не мога да кажа.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   17-02-11 17:43

http://www.quesabesde.com/noticias/fuji-x100-muestras-analisis,1_7322



Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: Ivan_A   
Дата:   17-02-11 21:39

Красиво изображение. [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: tnt   
Дата:   18-02-11 07:15

снощи сънувах, че снимам с Х100...много хубаво апаратче [smilie5]. А какви шедьоври прави... мммммммммм [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: shmirgela   
Дата:   18-02-11 13:54

tnt : Сподели нещо повече.
Как е ергономията, добре ли седи в ръцете?
Покажи снимки [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: tnt   
Дата:   18-02-11 14:41

ох екстра е! ергономията де, направо ми лепна, ама не мога да източа снимките [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: nodoubt   
Дата:   18-02-11 14:44

ау [smile] приятно широк, хубави цветове [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: digitalgab   
Дата:   18-02-11 14:49

Името е ФуджиФИЛМ, та затова се познава по динамиката, тоновете и цветовете.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: satyno   
Дата:   18-02-11 14:53

Това апаратче според мен ще се харесва от нежната половина на човечеството. Снощи жена ми го вижда на снимка и пита: " Това апаратче старо ли е? Много е хубаво!" Самата тя не снима, само оправя белия баланс в конвертора.


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: N.D.D.   
Дата:   20-02-11 13:13

Явно апаратчето ще е качествено и ще бъде удоволствие да се използва в ежедневието.Надявам се скоро да Ви покажа снимки,които съм направил с него.Аз съм му фен и го чакам с нетърпение.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   20-02-11 14:51

ежедневие 1 вия месец... после ще отлежава...

постоянният обектив бързо омръзва... още повече че е нито пейзажен нито портретен...

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-02-11 14:56

Снима като Никон...защо ли [smilie18]
Не виждам нищо интересно в тва тяло освен визията му и малкия размер.

Обектива не е нищо особено...жалко ,че е вграден.Една обикновена 35-ца 1.8 никкор-ска съща ралта :) [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   20-02-11 15:07

малък размер силно казано... [smilie8]

май има по-малки пентакси с палачинки

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: CyberGene   
Дата:   20-02-11 15:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: jivkojj   
Дата:   20-02-11 15:12

Тая камера не я мислят да се снима с нея.
Това е повече lifestyle продукт.

Е, да. Сигурно и снимки ще могат да се правят с нея, ама тея дето я купят, няма да ги касае много тая работа [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: muu   
Дата:   20-02-11 15:37

тъй , тъй... обектива бил никъв... нямал зуум... лайфстайл бил... /е що пък трябва да е грозен кат смърта и неудобен един хапарат?!?/ [smilie5]

аз пък продължавам да съм на мнение че това е единственният дигитален апарат за който бих дал пари в момента. и обектива е точно този който не бих сменял. вообще - перфектният дигитален телеметричен фотоапарат [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   20-02-11 15:38

Защо не е със сменяеми обективи?
Нито производителя има полза от тази работа, нито клиента.
Фуджи щяха да се набият в силно конкурентен пазар с едно тяло без обективи. Примери в това отношение бол.
Какъв е плюса за клиента? Получаваш завършена система, която не изисква излишни разходи. Силно ме съмнява, някой да върши сериозна работа само с безогледална система (специално за слончи, с лейка може). Спестяват ти едни пари и доста терзания.
Професора дето сравнява обектива с 35/1,8, го знаем. В телеметричния форум обектива го сравнят с 35мм сумикрона, ама то е щото не разбират. Пък и надали са хващали такъв мудерен обектив, като 35/1,8[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   20-02-11 16:00

телеметричен в скоби нали?
по-скоро rangefinder like щото само единия страничен визьор не го прави телеметрик [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: muu   
Дата:   20-02-11 16:11

телеметричен като тип камера , джъмбо... макар че бих предпочел да има ефективен телеметър, вместо видео проекция във визьора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   20-02-11 16:22

безогледален по-скоро... то и пеновете и нексовете значи са телеметричен тип [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   20-02-11 16:27

те са телеметрични, тип Беса Т [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: muu   
Дата:   20-02-11 17:27

джъмбо, ако пеновете и нексовете имаха оптически визьор щяха още доста фенове да имат. щото това визиране по дисплей е дийп шитъ. ама оптическият визьор е сложно нещо , особенно ако искаш всякакви обективи да надяваш отпред. а да закупуваш отделно визьор на цена 25% от камерата е.... грижа за кефа и удобството на клиента.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: muu   
Дата:   20-02-11 17:29

и да, така е! единственният недостатък дето намирам на фуджито е липсата на ефективен телеметър за ръчно фокусиране. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: N.D.D.   
Дата:   20-02-11 18:26

Така и няма да се разбереме за предимствата и недостатъците.Някой на ясно ли е, кой ще внесе апарата на нашия пазар?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: nodoubt   
Дата:   20-02-11 19:54

като концепция е измислен та дрънка, но цената я вдигнаха малко в повечко.
ако реално в магазините е ~1500BGN ще заспи [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   21-02-11 08:21

Добре де стига с тая цена вече, омръзва. Пластмасови Никони и Канони без обектив струват по 2к лева и за тях никой не казва че са скъпи.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: Ivo55   
Дата:   21-02-11 08:33

Щом в Amazon е 1199.99$...."Народна" цена!

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   21-02-11 09:22

то това е пластмасарка
ама каноните и никоните за по 2 к вършат доста повече работа а това е за гъзария

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: exile   
Дата:   21-02-11 09:25

Твоят гъзария за колко беше, 9 бона? [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: muu   
Дата:   21-02-11 09:28

джъмбо, да не запееш после друга песен? да не вземе да се окаже че това е удобно , а сигмичката дето хвалеше толкоз е дръвце[smilie5] гъзария, гъзария.... колко да е гъзария? колкото лайката? [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   21-02-11 09:28

кисело а [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] много кисело... повече от 9 е ама ако река бая повече работа мога да свърша от горната гъзарийка

хапни нещо сладко че ще ти пресъхне устицата от толкова кисело и няма да има как да ти текат лигите после

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: exile   
Дата:   21-02-11 09:30

Pathetic. Съвсем си изпляскал, човече.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   21-02-11 09:34

брей... а кой само му текат лигите и гледа в канчето на другарчето а [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   21-02-11 09:39

пластмасова е лейка (х1, де, че слончи ще се притесни).

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   21-02-11 09:41

това е истината
всичко останало е бошлаф




Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: the_drug   
Дата:   21-02-11 09:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   21-02-11 10:21

различно е... едното е лента... (народа страшно се е измързеливил да снима на лента (тези дето могат де)) води след себе си доста разходи в последстви... е кефа няма цена
ама дигиталното е щрак... а не ме кефи дел
щрак... е пак не ме кефи... дел
щрал щрак щрак щрак... е това горе долу става на шопа шЪ го опраа

но понеже често съм се заричал за ежедневна камера....

доста ми минаха през ръцете... единствено тази дето е горе долу колкото ГСМ ми остана ежедневна... всяка по-голяма било то от типа на г12/Р7000 или ДП1 им се радвам месец 2-3 но след това някак започвам да ги вземам само ако ще се щматкам ей така.. а не всеки ден да е с мен [smilie8] [smilie8] [smilie8]
НО си е въпрос и на див ентусиазъм де
има хора които наистина не се разделят с апаратчетата си с размер като лайка или това фуджи... но аз познавам 1 или може би 2 ма

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: N.D.D.   
Дата:   21-02-11 21:56

Обещавам да не се разделям с фуджито-о-о-о....
Апаратчето ми харесва.Гъзарите да се гъзареят,аз ще му се радвам и ще си спинкам с него дори....

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: muu   
Дата:   21-02-11 22:40

джъмбо, мене лайка до сега не е успяла да ме развълнува. за дигитална да не говориме. но се радвам че тебе те радва. а за това колко и каква "работа" може да се свърши с дигиталната ти лайка... ми в сравнение с никона дето го продаде е смешна. но е гъзарийка.
а в сравнение с популярните сигми и олимпус ни некс или каквото е там - това фуджи е като ферари до мотокултиватор. верно на ферарито не можеш му сложи разни приставки и ремаркета,и си е направо лайфстайл, ама то не е и за това де...
продължавам да твърдя че фуджито ще е уникум за градски разходки и екскурзии, за хората които могат да снимат и имат нужната про техника, но не желаят да я разнасят, а искат юзер френдли камера с качественна картинка достатъчно здрава и добра за подобни ситуации.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: hotsnail   
Дата:   21-02-11 23:58

муу що не изчкаате едно ревю поне? Сигурно ще е хубава гузарийка.

За мен Некс и ПЕН са като Тойота Корола - здрави, японски машини - грозни и ръждиви след 20 години ама вървят.

Пък това е точно Ферари - ако имаш излишни пари купи си скъп Фиат. Супер стои в колекцията между лаборгини и мазерати. Кара се веднъж годиншно за около час, а ходи на сервиз всяко тримесечие.



Публикацията е редактирана (21-02-11 23:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: dpurple   
Дата:   22-02-11 00:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: XiZoR   
Дата:   22-02-11 00:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   22-02-11 07:08

фуджи и ферари...
муу... това бе мега смешно

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   22-02-11 08:40

http://www.youtube.com/watch?v=i3oyhQGcKYs
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: muu   
Дата:   22-02-11 09:58

кое е мега смешно? това че в сравнение с изброените недуразомения фуджито седи като ферари? ми посмей се,като ти мине - сравни някой пен с него. или любимата тои сигма...може и ревю да напишеш ;) или си нещо предубеден... или те е засърбяла лайката[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   22-02-11 10:13

значи щом един истински телеметрик не можа да те развълнува не виждам с какво псевдо телеметрик може да те развълнува особено с размер на камера с голям сензор

са обектив дето нито е широк нито е портретен... с оскататено приложение...

ти си портретаджия... колко портрети снимаш с аналогичен никор 35/2 сложен на д3 то ти??? или на лентовака

мен лично никъде не ме сърби забавно ми е как налитате на нероден петко емоционално без да искате да признаете как ще ви омръзне за нула време

и да бих предпочел пен или некс на които мога да навъртя по избор и качествена оптика макар да нямат оптичен визор вместо да се мъкна с камера с обектив с мм които почти никога не се ползват....

да бе с 24 мм (приравнени) за перфектна пейзажна или 50/1.8 за портртчик да има смисъл...

така че спести си определения за сърбежи и ала бала

един тук каза една истина ама я пропуснахте...
нека кандидат купувачите завинтят на кропката или на ФФ то си 35 приравнен или 35 за фф и да поснимат 2 месеца.... АМА само с него... да видим колко ще се убедят дали има смисъл

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: muu   
Дата:   22-02-11 10:35

джъмбо. имам те за разбирач. [smilie3] сопри се малко...

прочети хубаво какво съм писал, помисли, пък после коментирай така! казах че това е перфектната камера за разходки тип японски турист, ЗА ХОРАТА ДЕТО ИМАТ ГОЛЕМИЯТ ДСЛР КОМПЛЕКТ ЗА РАБОТА, НО НЕ ЖЕЛАЯТ ДА ГО РАЗНАСЯТ!
35/2 приравнен/ ми е идеален за градски снимки , стрийт и всякакви разходки. по никакъв начин не ми трябва пен, мен, фен на 3/4, 4,8 или 9/12 щот можело да му ползвам "качественната" сменяема оптика! аз качественна сменяема оптика си имам доста и камера за нея също. ЗА ДРУГО СТАВА ДУМААА...
и за пример да ти кажа, мотайки се 2-3дни преди време по парижките улици развявах /поради липса на друго по удобно/ Д3+ 35/2 + 85/1,8... имше тема със снимки от там преди година , не ми се търси сега. повече от 90% от снимките тогава съм направил с 35/2.... в много редки случаи ползвах 85/1,8 за детайли , не за портрети. портретите ги снимам другаде и по друг начин.

та повярвай ми, този апарат за ТАКИВА случаи би ми бил безценен... за работа и за "портрети" /щот съм портретист [smilie5]/ си имам друга техника ;)
та така... тази камера не етелеметрика дето ще смени цялата техника на прото.... не е и камерата панацея за любителя с кинти в джоба дето ще си я ваземе и ще плющи всичко с нея. това е камера допълнение към обурудването на хора дето имат средства и възможности да я ползват... [beer]


П.С.: апропо, директно да ти отговоря на репликата за портретите с 35мм обектив : да снимам! когато искам да постигна определени неща снимам портрети и с 35мм обектив. нали на мислиш че портрети се снимат само със обективи 75-105мм? [smilie5]
ето два примера :
http://farm3.static.flickr.com/2587/4021446915_50d3f952be_o.jpg



http://farm5.static.flickr.com/4074/5435200849_5337d2ab9e_b.jpg



[beer]



Публикацията е редактирана (22-02-11 10:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   22-02-11 10:43

хубу.. теб те кефи 35 мм като визия...
явно мен не може да ме хване и сигурно затова и се пудря толкова....

аз пък на последък се хващам, че ходя само с 50 мм качнати на апарата ми...

някъде горе бях писал за феномена на твърдата оптика...

в един момент те омръзва да сменяш... и търсиш максимално позиция и композиция с избрания обектив за много дълго време

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: muu   
Дата:   22-02-11 10:52

>>>в един момент те омръзва да сменяш... и търсиш максимално позиция и композиция с избрания обектив за много дълго време

....

е тогава разбираш защо ме радва камера с несменяем обектив вече, нали ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: CyberGene   
Дата:   22-02-11 10:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: rorus   
Дата:   22-02-11 10:58

Ще го кажа накратко:

28 + 40 > 35

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: johnny_fx   
Дата:   22-02-11 10:59

След време Fuji x150 с 50 мм еквивалент. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: antonio.caro   
Дата:   22-02-11 11:01

Бресон се върти в гроба като пумпал, КиберЖен...
Точно скучната перспектива дава възможност кадрите наистина да интересни - защото го няма "уау ефекта" на широката оптика, дето квото и да щрашнеш, все цъклиш очи.
Малко съкратих историята, ама тука има хора, дето ще ме коригират така или иначе...

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: muu   
Дата:   22-02-11 11:16

антонио каро, обръщам се и си вадя от библиотеката един албум :портретите на анри картие бресон...
отварям го и чудно -голяма част от въпросните портрети са баш с 35мм обектив... и никакъв уау ефект няма.
да не бъркаш 35мм с фишай?[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   22-02-11 11:20

дали не се държи на факта че 35 мм и 50 мм, са отдалечени горе долу по равно от нормалния за 35мм формат обектив?

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: rorus   
Дата:   22-02-11 11:32

muu - толкоз си се засилил, че не виждаш нищо по пътя. антонио е от твоя отбор.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: CyberGene   
Дата:   22-02-11 11:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: muu   
Дата:   22-02-11 11:52

rorus, не става дума за отбори, разберете го най сетне[smilie3] .
отделно -бресон общо с темата няма.... също така това че е напрвил някои от най известните си снимки с 50мм обектив не означава че е ползвал само такъв, нито е причина да се правят някакви генерални изводи.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: next_time   
Дата:   22-02-11 12:11

Понякога губя усещането че тук си общуват чичковци.Ебати тежкото вдетиняване.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: digitalgab   
Дата:   22-02-11 12:22

Да сложа тоя кадър с X100 отново заради Джъмбо, може да е пропуснал:

http://4.bp.blogspot.com/-vYZyXEhadcg/TVWF2zrPIUI/AAAAAAAAEzs/Q0i65Y68Yno/s640/katerina_fashion_5.jp

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: antonio.caro   
Дата:   22-02-11 12:29

Така и така ме коригираха, поне да се докоригирам.
В този форум има майстори по вадене на думи от контекст.
Обективи, различни от 50 мм означава...
12 мм, 15 мм, 18 мм, 21 мм, 24 мм, 25 мм, 28 мм, 35 мм, 40 мм, 45 мм, 58 мм, 65 мм, 75 мм, 85 мм, 90 мм, 135 мм и нагоре колкото искате.

Написах, че при снимането с широкоъгълни обективи има "ефект на широката оптика".
Е, имайки предвид, че говорим за телеметрия, коя оптика е "широка" оптика?
35 мм си е като "майчино мляко" за телеметричния фотоапарат. Имах предвид онези под 25 мм. Така или иначе на мен 35 мм са ми любими за снимане.
Естествено, че Брессон е снимал с различни обективи от 50 мм. Няма нужда да ги изброявам поименно. Няма нужда и да казвам, че голяма част на известните фотографии на най-известния Лайка фотограф, са правени с Цайс.
И естествено, че е "кропил".
...
Аз само не разбирам що си вадим думите от контекста?

Ансел Адамс, пък, от своя страна, естествено, че ще пее песента за "различната перспектива". [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: uri64   
Дата:   22-02-11 12:38

Тая тема до утре ще стигне 5000 поста, както е тръгнала [smile].

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: tnt   
Дата:   22-02-11 12:46

muu
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: krist   
Дата:   22-02-11 12:57

спорите за фотографи дето са снимали съвсем различни неща и съответно са имали различна нужда от оптика.. иначе, и аз бих предпочел фуджито да е с поне 28 мм приравнено или по-широко, щото над 90% от снимките ми са на такова фокусно разстояние, ама на.. дано пуснат и друга версия!


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: muu   
Дата:   22-02-11 13:18

антонио каро, при лайка формата се счита за нормална оптиката 40-55мм... тази под нея е широка. независимо дали говориме за телеметрична камера или за слр.
трудно е да хванеме по скоро думите в контекста им.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: XiZoR   
Дата:   22-02-11 13:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: Jankoff   
Дата:   22-02-11 13:47

Аууууууу! [smilie9] [smilie9] [smilie9] Ама това Фуджи няма стабилизация!?!? Image stabilization None
Ква'й тая работа? Фуджи не е да нямат стабилизация при други подобни модели!?!?
Познат търговски трик (споразумение с конкуренцията)? Аман! Аман! Аман! [smilie23] [smilie23] [smilie23]
Достатъчно основание за НЕпокупка!


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   22-02-11 14:19

аууу и кво видя в този портрет.... че за мен е кошмарен... все едно е със сапунерка

няма мекота или изразителност като на портретния обектив

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: hotsnail   
Дата:   22-02-11 14:35

Абе цветовете малко на стар PowerShot мязат ...дали не е с канонски сензор? или друга причина има.

А стабилизатор на 24мм обектив не е особено важен. Пък и са много малко фирмите (сещам се само за една) дето имат ефективна стабилизация за подобни обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: CyberGene   
Дата:   22-02-11 14:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: Jankoff   
Дата:   22-02-11 14:41

Фуджи имат стабилизация в телата на немалко суперзумове (по памет говоря, но съм повече от сигурен). Какво им пречеше да сложат и в това тяло? [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   22-02-11 14:53

баба ви все със стабилизация е снимала [cool]

да не говорим колко повече щеше да струва [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   22-02-11 15:04

джъмбо, най-отговорно мога да ти заявя, че баба ми никога не е снимала с нестабилизиран обектив [smile] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: digitalgab   
Дата:   22-02-11 15:07

Вярно, мекота и изразителност, както бяхме споменали в една друга тема, с Юпитер-9 се постигат. [smile] Но изразителност в тоя портрет пак има.



Публикацията е редактирана (22-02-11 15:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   22-02-11 15:13

яка баба имаш [smilie24] все така да продължава

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: hotsnail   
Дата:   22-02-11 15:18

Сайбер щото като напиша подобно нещо и се запенвате.

Не ща да ви троша хатъра.

Стабилизация на 24мм обектив не ти трябва в общия случай.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: antonio.caro   
Дата:   22-02-11 16:16

Признавам, че не бях и помислял дали ще има стабилизация.
Но вие знаете - който има стабилизация, няма детайл.
[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: N.D.D.   
Дата:   23-02-11 22:25

[smilie24] muu [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   25-02-11 17:21

http://www.dpreview.com/news/1102/11022510fujifilmx100betasamples.asp

Fujifilm FinePix X100 beta samples gallery


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: Pavel   
Дата:   25-02-11 18:26

Мнооого обещаващи семпли

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: antonio.caro   
Дата:   25-02-11 18:37

Обещаващи семпли от семпъл фотоапарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: slavoart   
Дата:   25-02-11 19:12

Хмммм, това "ретро" Фуджи, затапва доста ДСЛР с шумоподтискането си. Изтеглих доста семпли с оригинална резолюция и съм приятно изненадан. [smilie24] [smilie24] [smilie24]
Тези които бързат да го сравняват с едноцифрени тела, явно са объркали категорията на машинката. Поздравления на екипа на ФУДЖИ![shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: mugen   
Дата:   26-02-11 16:51

dpreview с техните семпли могат да закопаят всичко, много по-интересни примери можеха да пуснат [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   26-02-11 17:17

Не знам какво по-интересно искаш. Показани са всички аспекти на апарата. С него е снимал Анди Уестлейк, човекът, който прави ревюта на обективите. Много добре е показал какви са възможностите и проблемите на апарата/обектива. Рядко виждам толкова информативни семпли.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: mugen   
Дата:   26-02-11 17:27

Можеха да наблегнат малко и на светлосилата на обектива, много по интересни неща могат да се снимат с 23/2. Няма и едно подобие на портрет.
Иначе се вижда, че апарата е супер.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   05-03-11 11:00

Вече официално в продажба.
Ето и упътването - https://files.me.com/kylebarrow/dxsgl2

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: CyberGene   
Дата:   05-03-11 14:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: kalinari   
Дата:   05-03-11 20:51

Някой има ли опит с предни конвертори на АПС формат?Има ли прилично добри такива?

За камери от типа на Пан ФЗ 30 знам , че има с приемливо качество, но там сензорът е малък(от друга страна пък са натъпкани повече пиксели на ед.площ и изискванията към раздел.способност са високи)

Препоръки?[shtrak]

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: mihajlov2   
Дата:   05-03-11 21:36

А какво означава предни конвертори? Предполагам, че става дума за RAW конвертор, но все пак да попитам?



Публикацията е редактирана (05-03-11 21:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: kalinari   
Дата:   05-03-11 21:41

имах предвид тЕле и широкоъгълни конвертори, които се завиват отпред на обектива, примерно 2х и 0,7 или 0,5х


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: mihajlov2   
Дата:   05-03-11 21:43

Уви, не ползвам такива.... Но доколкото знам, Канон и Никон имат доста качествени такива.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: hotsnail   
Дата:   05-03-11 22:45

ами има широкоъгълен и фиш за Сони НЕКС Е 16мм обектива дето са доста прилични. [smilie18] [smilie18]

ПП Никон и Канон не мисля че имат такива. Никон и Канон имат обективи широки и теле [smilie18]


ППП Ама на това Фуджи да му лепнеш китайски телеконвертор просто ще е уникална гледка - апарат за 1200 Евра (с обектив дето самостоятелно ще е към 500-600 Евра) отгоре да му лепнеш поулпрозрачна мазна приставка с пластмасова оптика за 20 лева



Публикацията е редактирана (05-03-11 22:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   05-03-11 23:20

написа:

> Поразцъквам упътването и сега забелязвам нещо, което не е много
> готино:
>
> Скорост 1/4000 само за бленди от 8 нагоре
> Скорост 1/2000 само за бленди от 4 нагоре
> Максимална скорост 1/1000 за бленди под 4.
>
> На доста светло ще е бая зор с отворени бленди. Лошото е, че
> вграденият ND филтър не се включва автоматично, което иначе би
> улеснило това ограничение със скоростите.
>
> Можело е да включат опция за автоматичен ND филтър, така че ако
> скоростта не може да се вдигне повече, да се влючва автоматично
> филтърът.


1/1000 + НД си е равно на 1/8000. Което е абсолютно равностойно на най-добрите фокални затвори. Не забравяй че апаратите с централен затвор обикновено приключват на 1/250~1/500. Синхронизацията със светкавица на 1/2000 е перфектна. Относно автоматичното включване можеш да си го изнесеш на fn бутона.
Много ме изненада това, че има меню на български, не мога да го обясня по някакъв логичен начин.


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: hotsnail   
Дата:   05-03-11 23:32

didesignbg видели са каква тема сте олющили тукла 300+ поста и са решили хората че за 200-300 апарата си струва превода.

ПП Дано продадат 10 поне в БГ.


ППП По смисления въпрос на сайбер-а ...като гледам НЕКС-а как се ползва не ми е ясно за какво ти е автоматичен режим [cool] [cool]



Публикацията е редактирана (05-03-11 23:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: aeobs   
Дата:   08-03-11 10:57

Доста кадри пълен размер при различни настройки и условия:

http://www.flickr.com/photos/nokton/sets/72157625594890835/




Публикацията е редактирана (08-03-11 10:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: slavoart   
Дата:   08-03-11 19:15


http://www.flickr.com/photos/nokton/5507972349/sizes/l/in/set-72157625594890835/



Exif data

Camera Fujifilm FinePix X100
Exposure 0.017 sec (1/60)
Aperture f/2.0
Focal Length 23 mm
ISO Speed 1600

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: uri64   
Дата:   09-03-11 11:29

Това последното като пример за какво е?

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: ka7   
Дата:   09-03-11 11:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   09-03-11 11:59

признавам добре си изиграха картите с рекламната истерия [smilie24]

в момента има недостиг защото "не очаквали" толкова голям интерес...

не искам да съм на мястото на бг феновете щото знам как се брои дена до ново апаратче [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   09-03-11 12:42

Споко, те бг търговците са чували за апарата, ама чакат да отидеш с два бона и да ги помолиш да го доставят евентуално някога в бъдещето.
Дано Техномаркет се активизират [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: tnt   
Дата:   09-03-11 13:05

покажете горната картинка де! Не мога да отворя фликр от ралта.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: bobby__   
Дата:   09-03-11 13:12

Ей я на :)


http://farm6.static.flickr.com/5058/5507972349_c79482fdf6_o.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: slavoart   
Дата:   09-03-11 13:20

Пичове, това са първи семпли с този модел. Това което мен ме впечатлява и го написах в предишен пост е шумоподтискането. Примера качен от мен е точно с тази цел. Нали за това е този форум да показваме всяка новост и да дискутираме силните и слабите страни на новата и стара техника. А явно рекламата наистина е добра щом всеки очаква от машинката КАДЪРНОСТ[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   09-03-11 14:02

Не е само шумоподтискане. И аз мислех, че ползват наготово сензора от д90/300 и т.н., но очевидно случая не е такъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: exobexo   
Дата:   09-03-11 21:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   15-03-11 08:53

Видео ревю
снимки + исо тест

Фуджи съобщават, че фабриката в която се сглобява х100 е понесла щети от земетресението и цунамито и производството ще бъде забавено. За щастие човешки жертви няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   18-03-11 18:29

Първо по-сериозно ревю - http://www.photographyblog.com/reviews/fujifilm_finepix_x100_review/



цените в ибей [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   14-04-11 16:59

DxO marked



Сравнението с Лайка М9 е малко еретично, затова го погледнете сами.



Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: rorus   
Дата:   15-04-11 14:35

Fuji-то бие Никон D5000, който пък бие Лайката...

Туй то.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   15-04-11 15:42

бе той и голфа дига повече от ролса ама... [smilie7] [smilie7] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: nodoubt   
Дата:   15-04-11 15:50

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: my.point.of.view   
Дата:   16-04-11 09:16

Лайка са бита карта, стига сте ги чоплили във форумя... [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   16-04-11 09:28

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: tnt   
Дата:   16-04-11 12:52

kakво стана сега последно?

Гледам го в Амазон вече : 2 new from $1,898.00

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: hotsnail   
Дата:   16-04-11 13:02

тинте и аз ги зяпах ма много дебело бе 1900$ ....инак се бях наточил.

Ама почнаха да им идват други идеи. Един войтландер 40/1.4 на НЕКС мисля ще легне прекрасно.

има и 35/1.4 или 35/2.5 та трябва да се четат ревюта.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: mihajlov2   
Дата:   16-04-11 17:56

За разлика от България, в Русия вече от около половин месец първите 50-тина мераклии са си получили мечтаните Х-100 с предварителна заявка, и от тогава техните фотосайтове са пълни с отзиви, коментари и т.н. на реални собственици, които публикуват и обсъждат реални снимки, а не някакви си тестове. Пожелавам ви скоро и тук да се хвалят щастливи собственици на новите играчки...

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: hotsnail   
Дата:   16-04-11 18:46

с цена над 3 бона ....няма да има много коментатори.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: kiromn   
Дата:   16-04-11 21:50

Пълни шегаджии са от Фуджи :)
Апаратчето не е лошо на цена до 1000лв. Всичко друго си е в кръга на шегата.
Пипал съм го, въобще няма стабилното излъчване на апарат за 3 бона, по-скоро на адванс сапун.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   17-04-11 14:35

Киро, и преди го коментирахме, изглежда ти си единствения човек, който не харесва сглобката. А при положение, че цената на която можеш да го купииш е с 50% над обявената, как смяташ, дали е в кръга на шегата?

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: kiromn   
Дата:   17-04-11 15:03

Не ме разбирай погрешно, не съм някакъв хайтър, просто тука се говори за някакви цифри съизмерими със про-клас тела.
Нека го докарат на живо в България, пък да видим финалната версия как изглежда.
Тази на кината си беше ментак от всякъде [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: jivkojj   
Дата:   17-04-11 15:05

kiromn, ами адванс сапун си е. Шик кутийка и т.н. Lifestyle продукт му казват.

За сериозна фотография има други камери, от Никон например [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: stzz   
Дата:   17-04-11 16:16

workstyle x 3($) = Lifestyle
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: my.point.of.view   
Дата:   18-04-11 17:48

От кога фотографията е сериозна и несериозна?
Има един дядо, много сериозно снимал с една много несериозна камерка последните години от живота си.
Този фотоапарат е достатъчно сериозен, че като снимам, да не се смея [smilie10].
По-сериозен не ми трябва.


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: alffastar   
Дата:   04-05-11 23:02





Публикацията е редактирана (04-05-11 23:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: tnt   
Дата:   21-05-11 09:01

Новини около 15 май : Фуджито още не е пристигнало във Франция и нямат никаква информация за евентуалната дата. Вероятно го няма изобщо в Европата още [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   21-05-11 09:23

В Европа се продава от два месеца. Забавени бяха пратките за САЩ. Англия получи лъвския пай Х100ци. Проблемът е, че всичко е предплатено и няма как да го купиш. По нова година, като се успокои пазара...

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: tnt   
Дата:   21-05-11 09:24

Ми казвам ти, че във Франция го нямат. И нямат дата за доставки за свободно пазаруване. Не говоря за тези, които са поръчани предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: digitalgab   
Дата:   21-05-11 17:28

Fuji X100 ISO Comparison Images

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: uri64   
Дата:   21-05-11 23:53

Два линка от сайта на Стив Хъф - извинавам се за повторението, ако вече сте ги виждали...

The top 7 complaints of the Fuji X100 and how I get around them. By Steve Huff.

A Word or Two on the Fuji X100 from a repentant skeptic by Greg Shanta


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: alffastar   
Дата:   26-05-11 10:03

От вчера съм щастлив собственик на X100. По някакъв невероятен късмет, успях да го купя от амазон Щатите и ми го донесоха вчера.
Още не съм го разцъквал много гледам си го и му се радвам :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   26-05-11 10:17

честито [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: alffastar   
Дата:   26-05-11 10:24

Благодаря [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: tnt   
Дата:   26-05-11 12:50

ехааааааааа супир!

Честито! И да покажеш снимки [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: marto   
Дата:   26-05-11 17:39

В Англия го има наличен в момента.
До Бг излиза около 2300 лева [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: kiromn   
Дата:   31-05-11 22:10

http://www.adorama.com/alc/blogarticle/Hands-On-Fujifilm-FinePix-X100


Едно ревю в реални условия.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: vgramatikov   
Дата:   31-05-11 22:31

като изкарат безогледална ФФ камера с едно 40мм 1.4 за 3-бона пак ще коментирам в темите.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: siluet   
Дата:   31-05-11 22:49

KINGBORIS го има от 2 седмици ама не му остава време да пощрака и да пусне повече снимки, бива го апарата първите ми впечатления - голяма динамика и e доста остър и на f2. Тук в Торонто е $1356 КАД. Ето една негова снимка която единствено е качил.


https://photo-forum.net/static/forum/2011-05/sbeq1308.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/159/i_1306367253_6.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: hotsnail   
Дата:   31-05-11 22:55

PD

НЕКС-5 + Ноктон 40/1.4 = 1000 + 900 лева + 100 за хубав преходник = 2000 лева

Ама е малко арт май тоя обектив инак е зверски красив

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: vgramatikov   
Дата:   31-05-11 22:56

Ноктон.... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: nodoubt   
Дата:   31-05-11 23:27

мернах го на една витринка в джесопс за 999 паунда. май ми се разсъхна мерака, скъп ли щото, щото не му се сменят обективите ли [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: tnt   
Дата:   01-06-11 07:25

за Франция го обявяват 999 евро. Ама нямам инфо дали по всички магазини е такава цената.

В България го няма още, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: kvakioh   
Дата:   01-06-11 07:50

999евро е в Португалия и Испания.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: tnt   
Дата:   01-06-11 08:05

явно са унифицирали цените

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   01-06-11 08:19

1200$/999£/999€
Това са официалните. Тук ще почакаме, за нова година ще го има (само годината не е уточнена). Пък и Фуджи обещали нов фърмуеър гледам.

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: tnt   
Дата:   01-06-11 08:20

[smilie5] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: tnt   
Дата:   01-06-11 08:21

1200$/999£/999€/999лв [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   01-06-11 08:27

къде да ги нося левовете[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   16-08-11 09:25


European Advanced Compact Camera 2011-2012 - Fujifilm FinePix X100

В България очевидно няма да се внася, нашите търговци го смятат за неизгоден.


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: PeterPAN   
Дата:   16-08-11 09:50

Ниенямаме търговци а само спекуланти и търгаши[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: tnt   
Дата:   16-08-11 11:01

[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: джъмбо   
Дата:   16-08-11 12:18

еми почни внасяй и продавай и да удариш спекулантите у земи

хем държавата ще подпомогнеш със свежи приходи от данъци

Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: didesignbg   
Дата:   13-12-11 13:00

X100

0:06 - Like a Stray dog, I take pictures here and there

0:18 - If you call a photograph a record, I say It's more of a memory

0:27 - The story, Someday will be gone

0:31 - But the memory will remain forever

0:35 - The by-gone days will be felt close-by

0:44 - A Picture, those who take, and those taken through the work of the lens,

0:50 - furthermore, add the camera, That is a threesome right?

1:08 - I wonder If this world is just a graveyard

1:27 - I wonder if Im still alive.


Отговори на това съобщение
 Re: Новини около Fuji X100
Автор: PampersXXL   
Дата:   13-12-11 22:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »