Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40  41  42 ..  50 ..  60 ..  66  67     всички  напред  последна
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: PeterPAN   
Дата:   05-09-11 19:13

1000[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: PeterPAN   
Дата:   05-09-11 19:14


https://photo-forum.net/static/site_pics/184/t_1315239114_DSC00536.JPG



Едно сапунерско макро ...



Публикацията е редактирана (05-09-11 19:15)

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   06-09-11 18:44

PeterPAN
Всичките ти водни кончета са, заснети с студена светлина. Другото нещо което си забелязал сам е неудобната форма на водното конче за кадриране. Липса на детайл, а би трябвало да имат много добър детайл щом ни ги показваш от толкова близък план[smilie5]
въпреки добре балансираният фон от към цветове контраста си остава доста висок и много неподходящ.
По някога за да показваме нещо толкова близко е, небходимо да има някаква причина, която да заинтригува зрителя[smilie7]
При теб важи същото правило, както и за двете снимки с умрелият рак[smilie6]
А, и сам виждаш какъв е резултата от гласуването в галерията[smilie5]
Пеперудата е центрирана. Повече се впечетлявам от фона отколкото от обекта в близък план. Няма лошо да снимаш със сапунерка но, резултатите би трябвало да са ти ясно предварително. Имам предвид че, ограничените технически възможности на подобен апарат свеждат до по-тясна граница творческите възможностти на фотографа. За съжаление при теб и творчество липсва. Ти разчиташ повече на някакъв тип ХАЗАРТ[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: PeterPAN   
Дата:   06-09-11 20:01

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: Plamen11   
Дата:   07-09-11 23:12


http://img560.imageshack.us/img560/9581/dsc1075v.jpg



http://img696.imageshack.us/img696/1513/dsc1598e.jpg




http://img143.imageshack.us/img143/3963/dsc1372u.jpg





Публикацията е редактирана (07-09-11 23:13)

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: Sky_Knight   
Дата:   08-09-11 09:05

@MauMyHa Привет отново! Видях, че имаше наплив на тематиката водни кончета. Явно сега им е сезона, защото и аз се натъкнах на няколко. Даже и на любимите ти богомолки. Само че кафява беше тази дето мернах. Заредил съм няколко снимки готови за разстрел, но смея да твърдя, че са по-добре от предните ми опити. Май. Може би не. Но няма значение. Важното е, че сапуна рулира (за сегашните ми обучителни мераци), НО същевременно определено ми се струва, че на моменти искам да го счупя - особено като не може да фокусира.

Както и да е. Благодаря предварително за отзивите :) Само че забравих да махна водния знак на снимките, така че малко дразни, но шанс...

https://picasaweb.google.com/oreshkov/msyhNK?authuser=0&feat=directlink

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: iordanov   
Дата:   08-09-11 11:36

Очаквайте скоро събраните съчинения на Маймун в тази тема - систематизирани и изчистени от ненужната информация [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   08-09-11 11:57

iordanov
[smilie5] [cool]

Господа имам нужда от спонсорство за нова професионална техника[smilie5]
Пратете СМС на телефон още неизвестен или банкова сметка BG46STSA ----------------[smilie18]
Благодаря предварително, а за тези които намят техническа възможност или нямат време да влизат в банкови институции и пощи.
Другата възможност е да пускат монети на уличните музиканти и просещи хорица[smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: iordanov   
Дата:   08-09-11 15:39

Ти си професионалист и не ти трябва професионална техника. Ние шмайзерите имаме нужда, че да компенсираме некомпетентността си.

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   08-09-11 16:22

iordanov
прав си в разсъжденията си, не ми трябва професионална. Трябва ми качествена такава, примерно Leica S2 и 120/2.5 Micro Едно широко варио и едно теле за същият модел апарат[smilie5]
Вчера се мъчих да снимам една изложба на 200 ИСО с 18-55мм на широко позволяваше на скорост 1/60 ама от 35мм до 55 скоростта падаше и трябваше да се правя на триножник[smilie21]
Мъка и това при положение че залата е осветена с прожектори и е прилично осветена за невъоръжено око[smilie5] . А представяш ли си ако вляза някъде да снимам в черква или ритуална зала. Въобще където ти трябва повече светлина без да използваш светкавица за да не губиш дълбочината във фона[smilie2]
Трябва си качествена техника е, може да не е споменатата по горе[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   08-09-11 16:57

Sky_Knight
паяка се забелязва добре и на трите кадъра. Сам си забелязъл разликата в ДОФ-а.
Единственото спасение е, зад паяка фона да е по-отдалечен[smilie7] както при водното конче. Това с лилаво цъвтящата трева е макро[cool]
Жълтото водно конче: да наистина имаш прегоряло насекомо и това според мен е от апарата който се е опитал да експонира фона който е в сянка[smilie3] . Втората сцена с кончето много ми харесва. Особенно онази част от фона пред водното конче. Би било добре да е на всякъде така. Щото тази разпозноваема клонка на борчето найстина дърпа внимание. Иначе кадърът е добре експониран и прилично кадриран обект[smilie7]
Сцената с коларсият път е страхотна но махни главата на кучето и въобще светлият фон не би трябвало да има толкова рязка граница от светло сиво директно на черно[smilie3]
Там направи нещо на фотошоп и замажи тъмните контрастни петна с по плавни тонове. Отново добре разположен обект.
Следващата ти снимка само на коларсият път е скучна снимка[smilie7]
Това с червеното конче не е сполучливо.
Що се отнася за богомолката много ми се искаше да не напрагам зрението си за да обозначавам контурите на богомолката в пръстта, която почти се слива[smilie3]
Иначе вмъкнатата касетка дава мащабност. Но не е подходящ инвентар за предаване на селскостопанска сцена[smilie5]
Следващата снимка с богомолката има същите забележки и е по зле от първата[smilie7]
отказвам да давам съвети за това как би изглеждало по добре и какъв инвентар да включиш в кадъра и как да бъде разположен и на какъв фон да сложиш богомолката за да я отличиш[smile]
Виж с Водното конче се справяш по-добре. Вземи пример от него, ако не ти е достатачно като информация. Продължавай да се упражняваш[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: Sky_Knight   
Дата:   08-09-11 17:45

Благодаря за коментарите! Пиша бележки и ги слагам в касетката... ъъ.. така де - в главата :) Иначе за богомолката много ми се искаше да можех да легна достатъчно, че да я снимам на фона на синьото небе с малко пръстчица отдолу за да има на какво да стъпи, но май нямах достатъчно смелост да я пипна и преместя на мястото с току-що извадените картофи [smilie5] Идеално беше за целта...

Та отново благодаря, ще се постарая да се включа пак след някоя и друга седмица! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: gpi72   
Дата:   08-09-11 21:27

Един кръстоносец. За по-широко поле на фокуса я събрах от 2 кадъра.

https://photo-forum.net/static/site_pics/159/5_1315342080.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: PeterPAN   
Дата:   08-09-11 22:38

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   09-09-11 09:27

gpi72
добре правиш че искаш да покажеш повече дълбочина и най-вече детайл. Но наред всичко с това е, необходимо да има повече светлина. И повече пространство около обекта. И по адекватно кадриране за по добра динамика на статичният паяк[smile]
Били споделил как събираш два кадъра в един. Ще бъде полезно не само за мен но и всички присъстващи и техниката по заснемането. Самият процес[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: gpi72   
Дата:   09-09-11 14:46

Събирането най-лесно става със софтуер като HeliconFocus например но може и на ръка с фотошоп.
Пространство имаше но исках да покажа детайл и размер та за това го кропнах малко. А светлината на два монитора я проверявах /единия беше калибриран преди няколко месеца/ и ми се стори добре. И за да не съм голословен ето го и на клип където се вижда по-добре:
http://www.youtube.com/watch?v=ZKxlALTFAXc




Публикацията е редактирана (09-09-11 14:50)

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   09-09-11 15:10

gpi72
С "краката" миличка с "краката" както мъж се хваща с голи крачета[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   10-09-11 10:03

Колко от вас са от София и бихте ли искали да си направим макро пленерче [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: addi999   
Дата:   10-09-11 10:39

Aзазаз[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: тьма   
Дата:   10-09-11 10:57

[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: PeterPAN   
Дата:   10-09-11 13:28

и Аз.... [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   10-09-11 13:33

Има ли още желаещи да направим разходка през есента в гората[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: solarwind   
Дата:   10-09-11 13:44

Стига да е в подходящо време [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   10-09-11 13:46

Да предположим след две седмици примерно през почивните дни[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: V-plod   
Дата:   10-09-11 14:03


https://photo-forum.net/static/site_pics/148/-_1315519403_gysenica.jpg




Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40  41  42 ..  50 ..  60 ..  66  67     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »