Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: scrap   
Дата:   29-11-10 00:26

Някой ползвал ли е услугите на Funbook ? Ако имате преки впечатления от качеството на печата, корици, изработка, моля споделете.


Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: джъмбо   
Дата:   29-11-10 08:08

аз съм си направил повече от 10


https://photo-forum.net/static/forum/2010-11/gvde2544.JPG


http://photo-cult.com/pics/forum_upload/0000014/10290000077.jpg



най-добре да отидеш в офиса да разгледаш мостри и да се убедиш сам...

поне аз така си мисля



Публикацията е редактирана (29-11-10 08:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: didesignbg   
Дата:   29-11-10 08:49

Comic Sans много ги отваря[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: pif   
Дата:   29-11-10 09:51

Ама те на ситопечат ли ги печатат или на фотохартия по фотографски метод ?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: Tenev   
Дата:   29-11-10 09:52

И аз съм правил. Качеството е отлично според мен. На първата ми се беше объркало подреждането по някаква причина и ми я смениха и доставиха без проблем за тяхна сметка, т.е. обадих се, казах, че има проблем по книгата, и след два дни имах нова книга [smilie24] Пробвах и двата вида разтвор на книгите - според мен само разтвор "елеганс" става за разглеждане [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: джъмбо   
Дата:   29-11-10 10:04

зависи какво гониш.... аз предпочитам елеганс да
но за един албум ЧБ например в който всяка снимка е с бяла рамка да речем... класика ще я докара като истински печатен албум...

иначе елеганса е много представителен особено като е с кожена подвързия... (най харесвам цвят капучино)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: pif   
Дата:   29-11-10 10:09

Демек поредната рекламна тама [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: джъмбо   
Дата:   29-11-10 10:11

имаше питане имаше отговори...
не виждам някой собственик да се е изтъпанчил и да каже я елате пиленца при батко.... като много такива не се свенят да го направят....

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: ittv   
Дата:   29-11-10 10:45

Ето ти много добър сайт:

http://www.blurb.com


Особено ако искаш повече страници е значително по-евтино [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: scrap   
Дата:   29-11-10 11:06

Благодаря ви за мненията. Ще намина през офиса им да погледна.

Лятото докато бях в Америка си направих книга с iPhoto и останах изключително доволен от качеството. Да не говорим колко лесна и интуитивна е работата със софтуера. За жалост доставка до Европа оскъпява много нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: asahi   
Дата:   29-11-10 11:23

Печатат се на HP Indigo. Изглеждат прилично. Като всички останали.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: pif   
Дата:   29-11-10 11:41

В такъв случай изобщо не може да става сравнение с качеството примерно на Любо Лалев, джуниърите, Стефан от горна и кой още правеше по фото метод. Това си е като книга с текст + малко снимки на що годе прилично качество а не фото албум с фотографско качество.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: джъмбо   
Дата:   29-11-10 11:47

ти печатал ли си фотокнига при фънбук???
или просто си запълваш времето

печатали по фото път
просто вместо принтер експонират сканирано или готово дигитално изображение на фотохартия...

да беше оптично копиране да подскачаш ама не е

съвременните принтери имат достатъчно добра разделителна способност
да не говорим че е и по-евтино

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: pif   
Дата:   29-11-10 11:55

Джъмбо: какво ще ме убедиш: че печата с течни мастила трансферирани чрез фоточувствителен барабан е по качествен метод от лазерна експонация върху фоточувствителен материал и след това проявено?? Така ли??
Та тогава защо все още се произвеждат машини по тази остаряла и безмислена технология - оптичната експонация ????
Май си говорим като да не заспим. Ако искаш да пуснем едно и също нещо на двата вида печат и да правим сравнения, макар и да знаеш, че няма място за сравнение. Едното е технология за текст докато другото е технология за фотографски изображения.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: джъмбо   
Дата:   29-11-10 12:03

ще ги произвеждат още някоя година и толкова...
и процеса ще е все по-скъп...

а като трябва да направя 10 книги например... и ги предложа на клиент как мислиш кои ще предпочете... тези за 100 лв или тези за 200...

не като да не съм сравнявал цени и да съм намерил оптималното за парите които инвестирам...

ама боли ме фара де всеки сам си преценява

затова съм казал фирми бол отиваш на място и проверяваш... щото аз съм обикалял независимо че преди години имах познанства с хората от фънбук...

като парите ми излизат от джоба търся максимума и ходя при който ми го даде

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: BirdOfPray   
Дата:   29-11-10 12:04

ПИФ е спец на празните приказки ПО ВСЯКА ТЕМА по която НЯМА ЛИЧНИ впечатления... ДОКАЗАН ФАКТ.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: pif   
Дата:   29-11-10 12:14

Нямам впечатление от това как изглеждат книгите, как се правят или точно подробно как работят машините които ги правят двата вида изображения и техните технически параметри ????
Ами ако имам и от двата вида фотокниги на бюрото си ??? Ако пък съм разглобявал и двата вида машини за печат до ниво настройка на оптиката на лазерите ???
Или и в този случай пак си нямам грам идея за кво иде реч - както винаги ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: snooper   
Дата:   29-11-10 12:24

Джъмбо бре! Бива ли в 21ви век Comic Sans на корица на фото-албум... [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: ecobo   
Дата:   29-11-10 12:35

Че к'во му е на Comic Sans [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: джъмбо   
Дата:   29-11-10 12:46

аз си го харесвам...[ezik]

не мисля че някой ще ми дава наклон на ** какви били модерните шрифтове в момента... че леко почва да ми писва вече [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: snooper   
Дата:   29-11-10 13:01

То не е до наклон и до мода, просто както и във Фотографията има даден вид кич, който е добре след като веднъж бъде масово преживян, да не бъде повтарян. Нещо като черно-белите снимки на мацки, в които само червените им гащи са цветни... Но щом си ги харесваш де, здраве да е [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: джъмбо   
Дата:   29-11-10 13:20

брей и как го реши че този шрифт е кич???

на мен пък ариала ми е кич щото всеки 2 ри се пъне да го ползва а изглежда като СДЕЛАН

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: boink   
Дата:   29-11-10 13:26

уф че глупости пишат разни хора тука.

аз искам да попитам за фънбук


мат или гланц е по добре?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: darksorrow   
Дата:   29-11-10 13:36

всеки има право на лош вкус, проблемът е, че хората нерядко си престъпват правата.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: seal   
Дата:   29-11-10 14:14

всеки има право на лош вкус[smilie24]

а споменатия блърб някой ползвал ли го е? Като качество как е?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: BirdOfPray   
Дата:   29-11-10 14:24

блърб са го ползвали много хора - като качество е ИДЕАЛНО

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: martinis   
Дата:   29-11-10 14:47

Блърб [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: seal   
Дата:   29-11-10 14:50

martinis/BirdOfPray - на живо виждали ли сте техен албум?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: asahi   
Дата:   29-11-10 15:15

CMYK vs. RGB [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: джъмбо   
Дата:   29-11-10 15:41

и кво... западняка печата на същата машина... ама нали е западняк значи е по-арно...

http://blurb.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/394


иначе от офиса на фънбук ме помолиха да ползват албума ми от Санторини за мостра... което доста ме поласка [cool] [cool] [cool]

за няколко месеца си направих различни модели албуми и ги дадох на родителите си да се фукат като имат гости [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: BirdOfPray   
Дата:   29-11-10 16:11

КЪДЕ видя някой да казва "по-арно..."
Аз поне не съм СРАВНЯВАЛ - казвам, че това което съм виждал е о.к.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: the_cat   
Дата:   29-11-10 16:45

Само да вметна:

Колеги, много моля, не сравнявайте фотокопирането на фотохартия с печатането на разни принтери /с изключение на някои фотопринтери, които печатат с 6 и повече цвята от RGB/.
Нищо общо! Ама нищо общо, особено да сравнявате HP Indigo която ще да е преса с фотокопие. Просто няма място за сравнение!
Индигото докарва подобие на RGB от СМУК, което е доста по ограничено пространство, така че няма как от цветно пространство с по-малко цветове да изкарате целия ргб спектър!


Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: ittv   
Дата:   29-11-10 16:53

"и кво... западняка печата на същата машина... ама нали е западняк значи е по-арно..."

Мда Джъмбо точно така! Ако искаш по-голяма книга като обем например 120 страници от блърб ти излиза 80лв, а от фънбук 160лв, ти кое ще си избереш...? [ezik] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: джъмбо   
Дата:   29-11-10 17:38

на формат 20/25 а не на 20/30 ... мдааа ефтинко и по-малко

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: thomas   
Дата:   29-11-10 18:38

@the_cat
Ти отрече цялото книгоиздаване на фотографски книги (а и списанията минаха под ножа). Защото във всяка офсетова печатница също се работи в CMYK. Да, естествено, че има разлика и че истинският фотопечат си е друго нещо. Но той е и прекалено скъп, когато става дума за цяла книга, книговезкият процес също е мъчителен и бавен, затова тази технология се ползва за наистина най-ценните неща, които човек би искал да си отпечата. За всичко останало офсетоподобният и офсетовият печат ще продължават да владеят пазара още много време.

@джъмбо
И аз не знам как да го обясня, но винаги на една книга й личи кога не е правена в България, а на място с повече традиции и технологична дисциплина. И не става дума толкова за печата, колкото за книговезкото изпълнение, особено когато говорим за твърда подвързия. Не е нужно да е blurb - гледал съм и разни немски и швейцарски производители на фотокниги какво правят - някои от тях в България ще ги бием по качество на дигиталния печат, но тук не съм попадал на някой, който може да ги бие в изработката на твърдата подвързия.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: the_cat   
Дата:   29-11-10 20:02

@thomas

Томас, аз нямам нищо против офсетовия печат, списанията и всичко, което се произвежда по тази технология. Аз самия се занимавам с дизайн и реклама от 12 години и мога да кажа, че основно работя офсет.
Това, което написах, беше за да сравня качеството на възпроизвеждане на снимките! Нищо повече. Разбира се, че офсета си е офсет, но по мои наблюдения за целта, а именно произвеждането на ФОТО книга, не е най-подходящата технология, особено възпроизвеждането на цветове, което е от особена важност, когато показваме снимки. Фотокнигата е особен продукт, който изисква по-специално отношение. И мога да ти покажа фотокнига правена на Индиго и копирана оптично във вече споменато студио в Плевен - разликата е ОГРОМНА, усещането е различно и то в полза на фотокопира. Даже бих казал - НИЩО ОБЩО!

Мисля, че темата не е за заяждане и е по-скоро свързана с фотография, нали?
А и форумите за офсетов печат са други [smile]

Така че [beer] thomas! Нищо лично към никой, особено към теб /и ако си същия от други форуми, свързани с офсета - РЕСПЕКТ!/ и към никоя технология.

И още нещо да споделя за колегите - не мисля че производството на няколко фотокниги направена на фотокопир /ще ме извините, ако не използвам точната дума/ е много по-висока от тази, направена на дигитален офсет. Цената си струва и то определено. Правя фотокниги за абитуриенти и цената, която постигам с колегите, с които работим е просто чудесна, сравнена с тази, дадена от дигитални офсети, познати на мен и на теб. Да не говорим за разликата в качеството, за което стана въпрос по-горе.

Все пак фотокнигите са нещо, което се пази дълго, показва се от клиентите ни и най-важното им се радват. Лично за мен фотокнигата е бутиков продукт и си струва всяка стотинка.


Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: ittv   
Дата:   29-11-10 20:10

на формат 20/25 а не на 20/30 ... мдааа ефтинко и по-малко

да формата е мааалко по-малък, но цена на книга от 120 страници излиза 80лв с доставката, докато тук над 160лв, докато разликите във формата са пренебрежими, то разликата в цената е двойна...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: asahi   
Дата:   29-11-10 20:44

Някой ден ще напиша статия за фотокнигите. Засега ще ви открехна на следното:
Фотокнига, отпечатана на Indigo, Igen4 или Xerox DCxxxx носи по-голяма печалба от такава, отпечатана на Фронтиер, Дурст, Хромира и другите фото-химични машини.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: kote   
Дата:   29-11-10 20:58

kajete kude e pe`atano spisanieto 'digital foto video'koeto sprq
mai e s nai-visokoto kachestvo za ofset?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: asahi   
Дата:   29-11-10 22:07

В Дедракс, на подходяща хартия и със стохастичен растер. И на други места могат да го отпечатат така - въпрос на цена и срокове.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: thomas   
Дата:   29-11-10 22:41

@the_cat
Сигурно съм същия. Ако това ти помага да ме идентифицираш по-точно, имам и Chromira, така че съм достатъчно наясно и с фотографската технология ;-) И не само съм виждал, но съм и правил истински фотокниги и чудесно знам разликата. Но този продукт, колкото и да е прекрасен, не е конкурентен на отпечатаните на дигитален офсет книги. Ако случайно ти успяваш да го продаваш на сходна цена с онази, на която други продават книгите, напечатани по по-евтината технология, значи просто не си начисляваш достатъчно печалба. Нещо, което ти намекна по-горе и asahi.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: martinis   
Дата:   30-11-10 00:21

Някой по-горе попита за Блърб - дали сме виждали или само си говорим...
Аз за себе си съм избрал Блърб и досега съм направил 10тина книги и съм супер доволен.
Виждам, че това не е първата, няма да е и последната тема за фотокнигите... [smilie5]
Но не се учудвам, нищо ново под небето!
Та за качеството на книгите... Ами все пак това са книги, да може да има фотоси и нито една думичка, но като краен продукт това са си просто книги... Аз лично искам книга, ако искам луксозен голям албум с фотографии, с кожена подвързия и луксозна кутия... това е друга бира... но за книгите при печата Блърб не отстъпват почти на никой, докато като подвързия е почти без конкуренция.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: Tenev   
Дата:   30-11-10 09:55

Някой ще ми каже ли дали блърб имат такъв разтвор на книгите, щото и аз бях тръгнал да печатам там, но не намерих такъв разтвор:


https://photo-forum.net/static/forum/2010-11/aznn0562.JPG


http://www.funbook.eu/img/home_edit4/01_home_edit.png




Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: the_cat   
Дата:   30-11-10 10:08

@thomas

Тъй като не искам да създавам впечатление, че лобирам за определена технология или хора, които правят такива изделия, както и да се заяждам с теб, ще се радвам да се видим някой път като имам път към София и да обсъдим този въпрос на по бира [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: джъмбо   
Дата:   30-11-10 10:08

до колкото знам нямат [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: thomas   
Дата:   30-11-10 10:32

@Tenev
Нямат. Но това не е технология за КНИГИ, а за ФОТОкниги. Докато Funbook имат, но всъщност май става дума за менте фотокнига, защото нямам информация да притежават възможности за истински фотографски печат, така че просто прилепват индиго отпечатъци по технологията, която е измислена и трябва да се използва за фотографски отпечатъци. Ако бъркам, поправете ме.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: Tenev   
Дата:   30-11-10 10:46

джъмбо, thomas, благодаря. Нещо не те разбирам обаче - блърб нямат такъв разтвор, защото правят истински фотографски печат, така ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: asahi   
Дата:   30-11-10 10:48

Разграничете печатния от книговезкия процес.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: джъмбо   
Дата:   30-11-10 11:12

както казахме технологията за печат на двете одумвани фирми е една и съща

и както казах мостри има който иска ходи и гледа и преценява с очите си

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: asahi   
Дата:   30-11-10 12:11

Факт е, че правилно обработен и съобразен с печатната машина файл ще изглежда добре отпечатан на всякаква машина от високия клас.

Подходът "вижте и преценете" е за лаици, които не вникват в същността на процеса, а се плъзгат по повърхността на собствените и чужди впечатления. Те лесно могат да бъдат заблудени с подбрани и добре обработени имиджи.

Всички предлагат приемливо качество, като при фотомашините то е видимо по-добро.
Всеки клиент гледа и съобразява по цената и там дигиталните CMYK машини са ненадминати.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: compur   
Дата:   30-11-10 12:25

asahi [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: ilia_dm   
Дата:   30-11-10 15:20

thomas-писах ти [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: thomas   
Дата:   30-11-10 16:38

@Tenev
Blurb не правят такъв разтвор, защото не предлагат друго, освен дигитален офсет (макар и прекрасен). А при тази технология всичко повече от твърда подвързия с шити коли е на свинче - звънче. Просто хората не искат да правят ментета.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: джъмбо   
Дата:   30-11-10 16:44

това с ментетата е доста титанично изказване...

явно е настъпен нечий мазол за да се изплющява такова твърдение...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: thomas   
Дата:   30-11-10 16:48

Ни най-малко. Единственият ми настъпен мазол е, че по този начин се лъже неразбиращият достатъчно клиент и продукция от ниския клас като полиграфически качества му се представя като такава от горния чрез книговезки процес, който е адекватен само за истинското изделие. Ти на това как му казваш? Аз смятам, че именно това е определението за менте.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: джъмбо   
Дата:   30-11-10 16:55

и че не си се сетил ти да го направиш....

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: Tenev   
Дата:   30-11-10 17:26

thomas, къде печатат книги на фотокопир с такъв разтвор (мен другият не ми харесва въобще), че да пробвам [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: asahi   
Дата:   30-11-10 19:40

Вертикал 7, Фото Браво, Фото Кадър.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: thomas   
Дата:   30-11-10 21:08

Джъмбо, сетил съм се за всичко доста преди някой тук да се научи да произнася думата "фотокнига". Но не смятам, че бъдещето е в половинчатите решения. А това да съчетаеш книговезкия процес на чисто фотографската технология с обикновен дигитален печат си е точно от раздела "на свинче - звънче". Евтината дигитално отпечатана фотокнига има голямо бъдеще, защото дигиталните технологии стават все по-близки до фотографските, а фотокнигата - все по-популярно и широко използвано за различни цели изделие. Скъпата фотокнига още дълго ще бъде незаменима за най-важните моменти от живота на хората. Но при хибрида не виждам никаква идея - да дадеш пари почти колкото за истинска фотокнига, за да ти бъде сглобена книгата по "фотографския" начин, а да нямаш представа на какво изобщо ще приличат снимките вътре след 10 години... това си е един доста неоправдан компромис.



Публикацията е редактирана (01-12-10 04:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: ilchoni   
Дата:   01-12-10 11:18

Някой друг, освен джъмбо, да си е поръчвал фото книга от Funbook и да може да покаже /в София/? Тяхното работно време съвпада с моето и няма как да ги хвана през деня да им видя мострите....



Публикацията е редактирана (01-12-10 11:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: boink   
Дата:   01-12-10 11:18

тази тема е поредното доказателство за пълния отврат в които се превръщат 90% от темите в този сайт.

Хора, разберете, истината се е раждала в спора преди 2000 години. вече не е така!

спорейки и доказвайки си някакви неща по такъв начин единственото което правите е да си чешете егото и всезнанието.

пълен булшит майна.

и все пак [smilie18] [smilie18] [smilie18]

МАТ или ГЛАНЦ стои по добре?????

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: scrap   
Дата:   01-12-10 11:50

Според това, което видях като мостри, гланцът стоеше по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: Tenev   
Дата:   01-12-10 11:59

Освен джъмбо май само аз съм си поръчвал - 4 книги, всички гланц, една от които със стандартния разтвор, който не става за разглеждане [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: boink   
Дата:   01-12-10 12:45

супер, мерси

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: ilia_dm   
Дата:   01-12-10 12:57

Аз сигурно ще бъда следващия,но при Томас [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: exile   
Дата:   01-12-10 15:10

"Автор: джъмбо
Дата: 29-11-10 13:20

брей и как го реши че този шрифт е кич??? "

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Много яка тема [smilie24] И рядко информативна, бтв. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: джъмбо   
Дата:   01-12-10 15:16

ясно ми стана въпросния томас защо пищи толкова... и си позволява да раздава квалификации...

доста жалко е ама явно е склонен да се унижава по този начин

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: thomas   
Дата:   02-12-10 09:47

Джъмбо, а ти да не работиш във "funbook", та си позволяваш такова смекчаване на истината? ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: джъмбо   
Дата:   02-12-10 11:13

мне не работя... за разлика от питащия горе който явно си призна какво му е мазолчето... и почна да раздава квалификации

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: ilchoni   
Дата:   02-12-10 11:14

Ей, осрахте още една тема с личностни нападки [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: thomas   
Дата:   02-12-10 11:42

Квалификациите ги раздавам като потребител на услугата, видял и хубаво, и лошо по целия свят в тази област. Не мога да се преструвам, че ментето е върха на сладоледа. А ако ти имаш проблем като клиент, който предпочита да си мисли, че си плаща за най-доброто, вместо да си признае, че прави компромис за доста пари... не е моя вината.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: джъмбо   
Дата:   02-12-10 11:45

хаха потребител... като собственик на услугата... затова казвам че е жалко... ама то ти явно си се прежалил да си такъв

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: asahi   
Дата:   02-12-10 11:48

Че е собственик на една от услугите е факт, но това не му пречи да е ползвател на много други подобни услуги. Аргументът е несъстоятелен.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: джъмбо   
Дата:   02-12-10 11:50

мерудийски... аргумента е съвсем основателен....

ама не ти изнася... както и на него...

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: asahi   
Дата:   02-12-10 12:00

На мен лично ми е trans penis за фото букчетата и албумчетата. Темата е доста конкретна и се обсъждат технически параметри на предлаганите услуги.

В индустрията за дигитален печат има къде-къде по-доходоносни занимания, отколкото печатането на фотокнижки. Нещо повече - във фотокнигите акцентът не е в печата, а в дизайна и довършителните работи. Опитай се да погледнеш от тази посока и ще забележиш колко си встрани от тематиката.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой правил ли си е фото книга чрез Funbook ?
Автор: didesignbg   
Дата:   02-12-10 12:43

джъмбо, като орлица защитава старите приятели/работодатели от Атиа.
Аз с удоволствие ще пробвам фънбук, имам добри впечатления от Атиа, следя проекта от доста време(пробоксува нещо, или изчакаха да поотмине кризата).
Ползвал съм услугите на print.bg, доволен съм.
Фотопечат, мотопечат, някой няма ли да поиска на ротогравюра да му изкарат творбите?[smilie18]


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »