Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Нелоялна медия!
Автор: ilchoni   
Дата:   28-11-10 19:56

Обръщам се към вас за мнение, обръщам се и към тези, които вече са си изпатили по подобен повод.

Потърсиха ме от един вестник, в който искаха да публикуват интервю с мен. Изпратиха ми въпросите на имейл, разменихме и няколко разговора по телефона с въпросния редактор, и така върнах отговорите обратно по имейла. За публикуване на снимки въобще и не ми бе известено. Статията излиза, какво да видя - думите ми преиначени, а към интервюто изтипосани няколко мои снимки. Нито аз съм информирана за това, нито моделите.

Как да процедирам?

Отговори на това съобщение
 Re: Нелоялна медия!
Автор: ecobo   
Дата:   28-11-10 19:58

1. Телефон
2. Нотариус
3. Съд

Отговори на това съобщение
 Re: Нелоялна медия!
Автор: Amigo   
Дата:   28-11-10 19:58

Ааа, не искам да те разочаровам, но така е с бг медиите. [smilie8] На мен ми се е случвало доста пъти. [smilie5] [smilie5] Без снимки и модели, но и без тях е достатъчно [smilie8] Затова - вече само на живо! [smilie6] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Нелоялна медия!
Автор: ilchoni   
Дата:   28-11-10 19:59

ecobo, може ли повече информация? Какво правя с телефона?

Отговори на това съобщение
 Re: Нелоялна медия!
Автор: itilien   
Дата:   28-11-10 20:00

Ами такава е практиката :) Аз колко интервюта съм дал и само в едно или две липсваха глупости. Като питат за снимки им казвам - ето ми сайта, харесайте си от там. И хората си харесват :)

Инак е трябвало да очакваш, че ще публикуват снимки и да се разберете по въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: Нелоялна медия!
Автор: virtus   
Дата:   28-11-10 20:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нелоялна медия!
Автор: J0R0   
Дата:   28-11-10 20:11

какво да видя - думите ми преиначени

Какво имаш предвид?
По принцип нормално е в едно издание да има редакционна намеса.
Ако повториш 5 пъти думата "голямо" в едно изречение, логично е да ти сменят 4 от думите със синоними - "огромно", "мащабно" и т.н.

Обаче ако кажеш "аз снимам само с Никон", а пък напишат "аз съм фен на Канон" - това вече е недопустимо.

Та, не може да се прецени единствено от твоето недоволство, дали това преиначаване е в рамките на нормалната редакция или е изопачаване на смисъла.
Това може да се прецени ако имаме двата текста и възможност да ги сравним.

Отговори на това съобщение
 Re: Нелоялна медия!
Автор: ilchoni   
Дата:   28-11-10 20:13

ЖОРО, въобще не става дума за подобно преиначаване, малко с голямо. Ако толкова искаш да се издребнява, мога да покажа материал за сравнение. Не текста ме притеснява толкова, а публикуваните снимки. За тях иде реч.

Отговори на това съобщение
 Re: Нелоялна медия!
Автор: thomas   
Дата:   28-11-10 20:29

@ilchoni
Извинявай, ама това интервю в качеството си на фотограф ли го даваше? И ако да, каква е логиката да не ти публикуват снимки? Това е все едно в статия за Надал да не покажат снимки от корта...

А виж, за преиначаването на думите имаш много повече право да се сърдиш - щом е сменен смисълът на казаното.

Отговори на това съобщение
 Re: Нелоялна медия!
Автор: asahi   
Дата:   28-11-10 20:57

Следващия път поискай да ти пратят материала за одобрение и чак тогава давай съгласието си за публикуване.

Отговори на това съобщение
 Re: Нелоялна медия!
Автор: Lalinda   
Дата:   28-11-10 21:02

Би ли пуснала тук линк, за да прочетем интервюто и видим снимките, пък и научим коя е нелоялната медия, която те е интервюирала...

Не върви някакси да (ни) се задава въпрос без да може да се види материалът...

***

Имала съм и по-тежки случаи. Варненски медии идват да интервюират чужди учени, на които съм преводач... Задават въпросите си, хората отговорят, аз превеждам, след което отивам да пия кафе на бара... След малко идват въпросните журналисти и ме молят да им напиша на лист това, което съм превела...

После във вестника излиза това, което съм написала на листа, а не каквото са записали с видеокамерите си...

Мързи ли ги, или какво? Ами ако почна да пиша каквото ми дойде наум?

***

Всъщност, какво губиш от преиначаването на думите ти? Какво точно е нелоялното? Нали, все пак, си се съгласила? Човек не дава току така интервюта, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Нелоялна медия!
Автор: ilchoni   
Дата:   28-11-10 21:04

asahi, точно това изрично бях поискала. А бях уведомена от трети човек, че се е появило интервюто с мен в издаден вече брой.

Лалинда, май не четеш какво пиша?

Отговори на това съобщение
 Re: Нелоялна медия!
Автор: asahi   
Дата:   28-11-10 21:30

Извод: Не давайте интервюта. Затова за сериозна работа сам си пиша нещата и публикувам само на проверени места.

Илче, първият път е така. После ще ги научиш да работят по твоите правила.

Отговори на това съобщение
 Re: Нелоялна медия!
Автор: chukov   
Дата:   28-11-10 21:59

Абе ти в предния си живот не беше ли Ilski

Отговори на това съобщение
 Re: Нелоялна медия!
Автор: uri64   
Дата:   28-11-10 22:38

да, Илски е...поне така се води във Фото-култ

Отговори на това съобщение
 Re: Нелоялна медия!
Автор: SLR   
Дата:   28-11-10 23:08

Една позната я караха сама да измисля, и въпросите, и отговорите на интервютата на разни международни звезди които тяхната "медия" канеше у нас.
Тези "интервюта" пък ги печатеха всички техни медийни партньори и т.н.

Общо взето като чета нещо винаги си имам едно наум[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Нелоялна медия!
Автор: chukov   
Дата:   28-11-10 23:11

Е тя и тук беше ilski

Отговори на това съобщение
 Re: Нелоялна медия!
Автор: Amigo   
Дата:   28-11-10 23:18

SLR написа:

> Една позната я караха сама да измисля, и въпросите, и
> отговорите на интервютата на разни международни звезди които
> тяхната "медия" канеше у нас.
> Тези "интервюта" пък ги печатеха всички техни медийни
> партньори и т.н.
>
> Общо взето като чета нещо винаги си имам едно наум[smilie8]



абе и с мен така веднъж [smilie18] [smilie18] нищо не ме питали, обаче интервю публикували [smilie8] абе кретенията няма свършване [smilie5] хич и не се разправях, щото само ще си пиля нервичките [smilie8] [smilie8] за затуй й викам на девойката да не се занимава с медиите, освен ако вече нещо не е много-много, щото иначе само се нерви човек [smilie8] малките издания обикновено се сългасяват да публикуват точно каквото им кажеш или напишеш, обаче не е така с разните му там всекидневници и т.н. - правят квото си знаят, а после ходи доказвай, че нямаш сестра [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нелоялна медия!
Автор: volenE   
Дата:   28-11-10 23:31

Колежке, не виждам за какво има да се притеснявате, аз четох по случайност статията. Хареса ми. Нямам нищо общо с изданието, но смятам, че е добре написана и представя няколко от много добрите ви кадри. Разбира се нямаше да е лошо да има инфо кой е модела, гримьора и т.н. ама това са бели ядове. Ако това ще ви успокои статията си е своеобразна реклама, на вашето творчество пък и на фотографията като цяло. От друга страна медията не е с големи претенции - местно издание вероятно в неголям тираж, което отново според мен е успокояващо.

Отговори на това съобщение
 Re: Нелоялна медия!
Автор: pefoto01   
Дата:   29-11-10 01:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нелоялна медия!
Автор: ilia_dm   
Дата:   29-11-10 02:54

Ами,както писа Томас-имаш право да се сърдиш...

Отговори на това съобщение
 Re: Нелоялна медия!
Автор: PeterPAN   
Дата:   29-11-10 09:25

Бе хора не се зимайте толкова на сериозно. Хората имали празни страници напълнилиги, место да се кефиш че са ти напрайли малко безплатна реклама [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

По добре напиши зеха ми интервю дай линк, питай какво мислите по въпроса, това е по добрия начин да съобщиш новината [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нелоялна медия!
Автор: ilchoni   
Дата:   29-11-10 09:39

Амиго, замислих се, че всъщност медиите правят същото и със "звездите" от родната ти поп-фолк и политическа сцена. Едва ли стоят с кръстени ръце без да предприемат мерки? Незнам как стои този въпрос юридически?

Снимките иди-дойди, ок, разбрах, направили са представяне за мен, не съм можела да имам претенции за това. Нищо, че в началото ми бе обяснено, че интервюто ще бъде под текстов формат, въобще не бе спомената употребата на снимките, нито кои ще са.
Уговорката да видя материала преди изпечатването му, също не бе спазена.
Една част от текста е "украсена" - ок, ще кажете редактори, нормално е да мине текста през техния поглед, но какво става когато пускат неверни факти, както за мен, така и за моделките? Няма ли закон за клевета?

PeterPan, нямам нужда от подобна реклама, благодаря все пак. [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]



Публикацията е редактирана (29-11-10 09:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Нелоялна медия!
Автор: thomas   
Дата:   29-11-10 09:44

Дай някъде линк към това, което си искала да излезе, и линк към онова, което е излязло, за да видим за какво иде реч. Иначе много ясно, че ако става дума за клевета, съдът си е мястото и закони си има.

Отговори на това съобщение
 Re: Нелоялна медия!
Автор: ilchoni   
Дата:   29-11-10 09:47

thomas, пиша на лични. Че ако публикувам тук, пак някои много разбиращи ще кажат, че си правя реклама [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Нелоялна медия!
Автор: PeterPAN   
Дата:   29-11-10 09:58

Това ли е публикацията [smilie11] [smilie11] [smilie11]


Те са наша гордост [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нелоялна медия!
Автор: ilchoni   
Дата:   29-11-10 10:00

Не, това е старо [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нелоялна медия!
Автор: PeterPAN   
Дата:   29-11-10 10:29

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нелоялна медия!
Автор: niro   
Дата:   29-11-10 13:01

Е то това вече няма как да му търси сметка [smilie5]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »