Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: ka7   
Дата:   17-11-10 14:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: otto   
Дата:   17-11-10 14:23

Спииди имат ли я тази цигания [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   17-11-10 14:26

Именно Седларов , именно [smilie5]

... Който не го е разбрал , да го прочете пак , че не ми се повтаря ..... [smilie7]


Лошото , в случая е , че тъпите им служители още не са в час със самия КАЗУС !!

Иначе , в сайта , точно и ясно е написано !!



За да защити интересите на своите клиенти като поеме по-висока отговорност за техните стоки и пратки, поверени на куриера, Еконт променя стандартите за прием и обработка на всички чупливи пратки.

От 10 ноември гарантираме допълнителна сигурност и надеждност на Вашите чупливи пратки – при техния прием задължително ще бъде включена допълнителна услуга обявена стойност, повишена отговорност на куриера до размера на обявената стойност.

Тя изисква съпоставка на съдържанието на пратката с подробното описание вписано в транспортният договор – товарителница ( фабричен №, вид, марка, модел ), щателен преглед и на опаковката, документ за размера на обявената стойност ( фактура, стокова разписка или декларирана стойност от клиента с негов подпис върху товарителницата ).


За Вас, нашите клиенти остава грижата за подходяща опаковка на чупливите стоки, отговаряща на изискванията за транспортиране, а за Еконт – повишената отговорност върху стойността на пратката срещу 0,24% за услугата обявена стойност.


Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: MartenBG   
Дата:   17-11-10 15:13

Не е нужна фактура за да обявите стойност при еконт.
Просто обявявате какви пари искате за стоката в случай че не пристигне във вида в който е изпратена.
И ги получавате.В случай че има такова събитие.

Разбира се че можете да ползувате какъвто решите полезен за вас куриер.Вие трябва да имате избор и то голям на куриери и възможности които те предлагат.

В случай че някой куриер от еконт ви поиска фактура при обявяване на стойност,или пък някой се чеше зад врата за дребни стотинки за връщане,или пък не се дъжи достойно ,то просто незабавно звъните на телефона за сигнали,посочен в сайта им.
И ще има незабавна реакция във ваша полза.

Пожелавам ви много радости и всичко най добро,



Публикацията е редактирана (17-11-10 15:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: MartenBG   
Дата:   17-11-10 15:44

http://www.econt.com/contacts/

Това е телефонът за сигнали

080010700

или на мейл signal_za_econt@econt.com

Всичко ви е "на една ръка разстояние" ,както е видно.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   17-11-10 16:00

Братле , на тоя телефон звънях последно , когато им се беше бъгнала системата и не ми приемаше електронните товарителници , та , да ги питам - кво стаа .... щото , аз от де да знам , че им се сринало сървърчето ... [smilie7]

... Ама , ся като ида след малко в офиса им да си оставя пратките и пичката като ми каже - "Ми , то ни можи тъй дъ ги пратити ..." ..... щи звънна на тебе , ти да им се оплачеш !! [smilie7] [smilie7] [smilie7]


... Тъкмо си написах товарителниците , и трите ги напатках с ОБЯВЕНА СТОЙНОСТ , да видим кво ше стане [smilie5]

Ако не искат да ми лепнат ЧУПЛИВО и ЗАБРАНЕНО ПАЛЕТИЗИРАНЕ ............. утре верно шсъ разпрааме [cool] [smilie7] [smilie7]


.... или СМЕНЯМ КУРИЕРА , докато не си оправят правилата [smilie21] [smilie21]

... бал съм ги [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: johnny_fx   
Дата:   17-11-10 16:03

Така е с франчайзинга. Куцо и сакато може да си спретне офисче и да бачка под логото еконт. Един ще се цигани за дребни, друг няма да е доразбрал фирмените условия. [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: thomas   
Дата:   17-11-10 16:39

Аз пък, да си кажа честно, не виждам никакъв проблем. Ами много ясно, че ще се плаща нещо за опазване на чуплива стока! И много ясно, че всяка застрахователна компания иска доказателства за това каква е стойността на увредената стока, когато нещо се случи - нали не си мислите, че някой ще позволи на някого да си застрахова трошката от 1000 лева за 20,000 като нова кола, та като я блъсне и не става за нищо, да му изплатят 20,000 лева. Хората най-после са почнали да работят сериозно, вие им се сърдите!

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: джъмбо   
Дата:   17-11-10 17:29

забелязъл съм един странен феномен: пада проливен дъжд наводнява някакво село, всички телевизии се юрват да снимат ревящи собственици които хитро не са си направили застраховка и казват държавата сега трябва да ни плати....

та... сума народ се опитва да цака с топла бира и после друг да плаща за риска

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: guciguci   
Дата:   17-11-10 18:00

Ама вие май основното не разбирате. Откъде ще намерите фактура за домъкнат от САЩ обектив 70-200/2,8 примерно. Пращам го ня някого,обявявам цена 2300 лева,счупват ми го и въпреки че имам застраховка,те пак ми искат фактура на стойност 2300 лева. [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: grozdanovk   
Дата:   17-11-10 18:11

Аз използвам Еконт от доста време и съм доволен. Изпращал съм обективи, тяло и т.н и не съм имал проблеми. И едните и другите са прави. Едните искат гаранция, че стоката ще пристигне невредима или в противен случай ще им се заплати стойността на стоката, а другите, че наистина тази стока си струва парите, и че не се опитват да ги мамят.

Мойто предложение към Еконт е да поставят лимит на стоките, които могат да се застраховат без фактура. Примерно 2000 лв. За по-големи суми да се изискват фактури.
Досатъчно честно ли ще е за всички?


Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: papi   
Дата:   17-11-10 18:21

мен това по принцип не ме бърка
аз всичко което съм взимал е с документ в който е записана сумата която е заплатена
дори искам да застраховам пакета(стоката) който ще пращам

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: guciguci   
Дата:   17-11-10 18:25

Няма документ,няма мокумент. Аз изрично питах " Може ли с касова бележка" ,защото случайно за техниката,която днес изпратих имах такава. Казахч ми,че не. САМО ФАКТУРА.



Публикацията е редактирана (17-11-10 18:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: itilien   
Дата:   17-11-10 18:30

Jim__Beam

Примера колкото и да ти е нагледен, е глупав. Ти искаш срещу 118 лева да ти върнат 2000. Ами няма как да стане.

Защо не пробваш да си застраховаш Ладата за 200 000 лева, все пак и тя може да има емоционална стойност за тебе. Може да е била първата ти кола, да си правил първия си секс в нея, да си возил жена си на бала и или на сватбата и. Не случайно застрахователните компании имат оценители. За да не може да си застраховаш тухлата за 2000 лева. Сега става ли ясно?
А ако толкова държиш да пренесеш безаварийно тухлата или праха на баба си, ще запалиш колата/автобуса/влака и ще си го пренесеш саморъчно. Или очакваш някой да прати тракийското съкровище по еконт оповавайки се на надеждата, че като е платил 5000 лева за застраховка, то задължително ще стигне невредимо до него :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: thomas   
Дата:   17-11-10 18:33

Аз пък като си купих една смешна турбосапунерка от Лондон, ми изпринтиха сигурно 5 листа с гаранционни карти, договори, касовата бележка беше поне 20 см и широка над 10, изобщо... данни да искаш. Сега, ако искаш да занесеш някаква касова бележка, на която не пише точно каква е стоката, разбира се, че ще те пратят да пасеш. Но не вярвам с читави документи, доказващи какво струва стоката, да имаш проблем.

Но се сещам за още един казус, който е хубаво да се реши. Купуваш си нещо от eBay. Много изгодно. Прекалено изгодно. Спечелил си го на търг. Правил съм го не един и два пъти. Получил си цена, която е 50-60% от средната, на която можеш да го намериш. И ти го чупят.

Ето тогава не съм съгласен да ме обезщетяват на цената, която съм платил, защото не мога да повторя покупката. Трябва да има и някакво понятие "средна пазарна цена", както е при колите. От друга страна става прекалено сложно.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: shsphoto   
Дата:   17-11-10 18:45

Абсолютно съм съгласен с Jim__Beam, щомплащаш % върху някаква сума това е сумата която си застраховал и в случай, че се счупи стоката трябва да ти възстановят сумата.Няма никакво значение имаш ли фактура от къде и от колко време и от какъв зор ще викат оценители експерти - това се оценява от изпращача. Тези са абсолютни безумци.Проблема има е следния - вместо да сключат договор със застрахователна компания, да правят всеки ден отчети и да импревеждат парите за застраховки - те се правят на застраховател - ама за това нещо/дейност се иска лиценз - ха сега някой катопраща следващия път да ги пита къде застраховат стоката за която плащатези % да видим акакво ще му отговорят - сигурен съмче нищо няма да му кажат, защото не им е там работата да се занимават с това дето не разбират и нямат лиценз.


Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: novi4ok   
Дата:   17-11-10 19:09

За thomas и itilien

Итилиен, мислех те за по-умно момче. Никой застраховател няма да ти откаже да му платиш 20 хил. лв. за старата си лада (ако я застраховаш за 200000лв x 10% каско) ако му дадеш колата той да се грижи за нея. Защото ще я прибере на един охраняем паркинг за 1000 лв на година и спокойно ще си пие биричка с останалите 19000. Ти не държиш тъпата петхилядилевова тухла в ръцете си, за да я засилиш в стената и да и вземеш застраховката - ти я ПОВЕРЯВАШ на куриера и си плащаш по-скъпо за стойността, която си обявил. И на практика няма никакво значение каква стойност си обявил - фирмата ти гарантира, че ще достави стоката невредима, а ако не го направи - плаща на принципа на "споделена отговорност", каквото всъщност представлява застраховката. И не губи нищо от това - на практика плащат всички, които са застраховали стоките си, а не фирмата.
Томас, никоя застрахователна компания не иска доказателство за обявената от теб стойност на вещите, които застраховаш - или говориш наизуст, защото никога не си застраховал имущество или просто си чешеш езика. Просто си плащаш като поп върху парите, които си обявил. Като имат едни разчети за максимални цени на конкретни вещи - например не можеш да си застраховаш телевизора за 100000, но ако е някое специално изпълнение можеш да поискаш експертна оценка и да се договориш.
Прави са колегите - ЕКОНТ се оказват големи измекяри!
[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: vlex   
Дата:   17-11-10 19:24

Вие сериозно ли? КАКВО ги вълнува еконт колко ми струва обектива? Пращам обектив, плащам процент, който е в крайна сметка 100+ кинта и искам ако някой келеш го изтърве и не пристигне в същия вид да бъда компенсиран! Какви са тия безумства какво можело и какво не можело?!?!? Аз плащам за уверението на изпълнителя, че стоката ще стигне - ако изчезват токутъй, да наложат единни цени на база тегло/обем и да сменяме куриерската фирма.. Освен това: ако реша ще продам топче сопол на учинайка ми за 20к лева! В крайна сметка аз предавам нещо в техните ръце и плащам да си свършат работата - откъде накъде по усмотрение на управата те ще решат, че тва не било струвало толкова, ами еди си колко?! Какви са те? Вещи лица? Оценители? Какви?! В крайна сметка ако ладата ми струва 10лв няма да плащам хилядес доларес да ми я доставят те, или може би се бъркам?! Съответно - дори и да струва 10лв, но аз плащам все едно струва еди си колко, смятам, че е редно и те да поемат сходна отговорност. Аз няма как да си счупя обектива, тялото, ладата, топчето сопол или КАКВОТО и да било от разстояние (простете, че не владея телекинеза!) означава, че ако настъпи дефект по време на транспорта, вината е тяхна и отговорността е да бъдем обезпечени със еквивалента на сумата, за която сме платили?!? Ако не ставаха такива засечки, дали нямаше да им е все тая, а? [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: guciguci   
Дата:   17-11-10 19:31

Ами така де! Ако се разберем с колега да му продам тухла за 2000 лева,това си е наша работа. з искам да си получа 2-те хиляди. Какво ме интересува,да я пазят!

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: itilien   
Дата:   17-11-10 19:31

novi4ok ти чувал ли си за куриеска компания, която да ти гарантира, че никога, ама никога няма да ти счупи безценната стока?
Предполагам се досещаш, че тия вещи не се телепортират, а се пренасят с моторни превозни средства, които се тръскат по дупките, има възможност да катастрофират, може по някаква причина някой кашон случайно да падне и т.н.

Сега си пренеси примера към ладата, само че не я паркирай в паркинг за 1 година, ами я дай на шофьор на застрахователната компания, за да я кара по пътищата. Да видим дали ще се навият да направят такава застраховка.

Не можеш да очакваш някой да ти застрахова нещо ЧУПЛИВО на произволна стойност. Точно защото нещото е ЧУПЛИВО и има напълно реална възможност, то да бъде счупено.

А дали начина на доказване на стойността е правилен е съвсем друг въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: pc_genius   
Дата:   17-11-10 19:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: thomas   
Дата:   17-11-10 19:47

@novi4ok
Би ли влязъл в една застрахователна компания, за да провериш стойността на безумията, които ръсиш тук? Случайно за каталога на Шваке чувал ли си? За какво мислиш, че служи? За да се оценява овехтяването на автомобилите и да се определят максималните застрахователни нива. След втората година нямаш право да искаш застраховка на стойността, на която си купил колата. И всяка следваща година застрахователната стойност ти пада, а премията се увеличава като процент, защото на застрахователите не им е изгодно да ти оправят чукнати брони, което им струва пак толкова, срещу по-ниската премия, която плащаш.

Нали ако беше прав, всеки, когато реши да си купува нова кола, ще си вземе една трошка за 500 лева, ще я застрахова за 30,000 (няма да му излезе повече от 1000-1500 лева това), ще я даде на "приятел"-каскадьор, който ще я катастрофира убедително така, че да не става за нищо, и ти ще отидеш и ще си поискат 30-те хилядарки, с които ще влетиш в избрания преди това автосалон и директно ще си платиш чисто новичката кола.

Айде малко по-сериозно! Първо се информирай, после говори.



Публикацията е редактирана (17-11-10 19:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: thomas   
Дата:   17-11-10 19:55

Повярвайте ми, тези 0.24% са типичната застрахователна премия. Това, което ЕКОНТ са направили, е да сключат един голям договор с някой застраховател, да ти прибират 0.24-те процента вместо него, да ги дават на застрахователя и да не те занимават с още досадна бумащина. И няма начин, по който те могат да ти гарантират, че стоката 100% ще стигне до крайната точка - нито в изряден вид, нито изобщо. Стават катастрофи, обират се бусове и камиони... кой ще се занимава изобщо с куриерска дейност, ако трябва да носи сам отговорност за потенциално увредени стоки!

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: guciguci   
Дата:   17-11-10 20:05

Преди около 1-2 месеца обраха бус на Еконт. Една моя пратка беше там. Изплатиха ми наложения платеж. Какво щеше да стане ако обаче нямаше наложен платеж. Явно ,за да се застраховат от разни такива неприятности,които водят фирмата до загуби,са създали това ново правило. Еконт иска да стане като банка: само да печели и никога да не губи. Но така не може, аз ще сменям фирмата поне когато пращам скъпа,чуплива техника или свалям 20-30 лева от цената ако купувачът се съгласи да дойде на място до Пловдив да си я вземе.



Публикацията е редактирана (17-11-10 20:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   17-11-10 21:57

Ай са пак да си кажа думата [cool]

Някои хора ме разбраха , други - въобще не вдяват какъв е проблема ......

ДОБРАТА НОВИНА - явно вече имат инструкции по офисите , тъй като днес умишлено бях сложил и на трите си пратки ОБЯВЕНА СТОЙНОСТ /тия 0.24% не бъркат никой , независимо от стойността/ , исках да видя какво ще се случи .... [smilie7]
Двете ми , наистина бяха чупливи , но третата беше стар кантар /паланза/ от 1924-та година !
От тук до Бургас да го търкаляш - нищо няма да му стане .... щом е оцелял 90 години , ще оцелее и до Бургас [smilie19]

... Но , нарочно , исках да видя каква ще е реакцията , след като оня ден ми беше отказано ....

Но , нямаше ПРОБЛЕМИ !!
Пратките ми заминаха , без да ме питат какво - що .... след като имат наложени платежи и ОБЯВЕНА СТОЙНОСТ ....
... Са вече има нови лепенки - ЕДНО ОКО - ококорено , дето значело ПОВИШЕНА ОТГОВОРНОСТ и демек си си платил тия 0.24% - ОБЯВЕНАТА СТОЙНОСТ !!! [smilie24]

Идеята на Еконт , които много уважавам , е добра ..... но , просто тъпите п"тки по офисите не са я разбрали в началото .... [smilie7]

ПАК ПОВТАРЯМ !! .... за Итилиен и Томас ... и още Някой ...

АЗ ИСКАМ ПРАТКАТА МИ , НЕЗАВИСИМО КОЛКО СТРУВА И КАКВА Е , ДА СТИГНЕ ЗДРАВА ДО ПОЛУЧАТЕЛЯ СИ !!!!!!!!!!!!!!

ЕКОНТ СА КУРИЕРСКА ФИРМА , А НЕ ЗАСТРАХОВАТЕЛНА !!

Тяхната задача е , да занесат даден предмет от точка А до точка Б НЕВРЕДИМ !!!

Тях не трябва да ги интересува дали АЗ пращам ТУХЛА , ОГЛЕДАЛО или ТОПЧЕ ОТ СОПОЛ !!!

АЗ си плащам върху ОПРЕДЕЛЕНА СТОЙНОСТ и искам предметът да бъде ДОСТАВЕН , а не ЗАГУБЕН/ПОВРЕДЕН !!!!!!!!!!

И , много моля , въобще не бъркайте застраховките на колите с куриерската услуга !!!

Това е един вид ИНКАСО !!

Защо като теглиш в банка сума над 20 000 лева , щеш нещеш, ти назначават кола ИНКАСО /по закона за БНБ/ и ти взимат 80 кинта , за да ти гарантират сигурността !!!!!!!!

ЗА НЕРАЗБРАЛИТЕ !

Пращаш предмет за 20 лева - взимат ти 5 лева !!
Прашаш предмет за 20 000 лева , със същото тегло и размери - взимат ти 500 лева за куриерската услуга !

Е , питам аз , отговорността еднаква ли трябва да бъде , при положение че взимат 100 пъти по-голяма печалба !??? [smilie7]

Ако се загуби ПРЕДМЕТЪТ за 20 000 , колко трябва да ме обезщетят ??

АЗ не съм им го дал да го губят/крадат , аз съм им го дал да го пренесат от А до Б !
Нямам интерес да бъде загубен , НАЛИ ТАКА !??



АЙ , НАЗДРАВЕ [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »