Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: A900 с новата Sigma 24-70/2.8 HSM
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-11-10 18:37

boni живи и здрави [smilie24]
Никора е жив зян връщам си думите назад.
Сигмата е класа отгоре. [smilie24]

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: A900 с новата Sigma 24-70/2.8 HSM
Автор: boni   
Дата:   08-11-10 18:39

Пак говориш глупости и спамиш. Айде коментирай си следното, не се заяждай :

Но грешката там е минимизирана.
На практика когато тестваш ъгли на тестов чарт ,особено със широкоъгален обектив е добре да се префокусира през лайф вю по-ъгла който искаш да измериш понеже фокусната равнина не е плоска като чарта.Ако фокусираш в средата и мериш стойности в ъгъла е нормално да получиш занижени резултати.
(това при широкоъгална оптика ,която дава предпоставка да си прекалено близо до чарта дори и за по-затворени бленди.)

Но те тва там го знаят много добре.А и там мерят по 15-20 точки по целия кадър и от двете стани на кадъра докато съдадат коректно 3д изображение през иматестчето.


Знаят го викаш, пък показват кадри дето и дядо Колчо слепеца ще види, че са с мощен фронт фокус!

Отговори на това съобщение
 Re: A900 с новата Sigma 24-70/2.8 HSM
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-11-10 18:43

Бони резолюция не се мери по-този чарт който ми показваш нали знаеш.... [smile]
Тва е импровизиран чарт за визуален контрол.
Чарта има дълбочина там грешка винаги може да възникне особено с широки обективи.
С чартовете за резолюция са просто едни пана в една равнина и нямат нищо общо с това.
Ма продължавай да си верваш.[beer] [beer]

Точно това ти обяснявам.Това което показваш ти е фокусирано и е заснето.Чартовете за резолюция се префокусирват по 20 пъти във лайфвю и се измерват стойностите още толкова пъти.

Тези за визуален контрол са щтракнати за обща представа.



Публикацията е редактирана (08-11-10 18:45)

Отговори на това съобщение
 Re: A900 с новата Sigma 24-70/2.8 HSM
Автор: CyberGene   
Дата:   08-11-10 18:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: A900 с новата Sigma 24-70/2.8 HSM
Автор: KiIIeR   
Дата:   08-11-10 19:27

а според мен.. без да спамя Boni трябваше просто да пусне тема познайте обектива:), с джокер, че е 24-70 :) без да казва коя марка е.
Тогава тука щеше да има истински цирк..

на всички им е известно, че много голяма част
от потребителите на форума са пристрастни към различни марки. в повечето случаи оплюват каквото и да е на сигма.

Отговори на това съобщение
 Re: A900 с новата Sigma 24-70/2.8 HSM
Автор: serjy   
Дата:   08-11-10 19:31

за да се прецени един обектив колко е добър, е редно да се сравнява на едно и също тяло. в случая просто се вижда, че сигмата с алфата дава доста по-добър резултат от никона с никора.

Отговори на това съобщение
 Re: A900 с новата Sigma 24-70/2.8 HSM
Автор: KiIIeR   
Дата:   08-11-10 19:35

някъде в youtube имаше такъв тест.. на въпросните обективи

Отговори на това съобщение
 Re: A900 с новата Sigma 24-70/2.8 HSM
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-11-10 19:39

Безхаберието е хубаво нещо... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: A900 с новата Sigma 24-70/2.8 HSM
Автор: burnmaster   
Дата:   08-11-10 19:43

serjy я си кажи че тая тема е повод тая вечер да се напиеш и да празнуваш.Аз лично не знам защо се учудвате на резултатите на Никора при ф2,8 след като хората одавна са си го признали.

http://www.slrgear.com/reviews/zproducts/nikon24-70f28/ff/tloader.htm


На всички милиметри при Ф2,8 кюшетата омекват.Но за фокуса и аз останах изненадан.Лично аз допускам и човешка грешка,която е недопустима.
А за Сигмите от както свет светува се знае че са пили и резачки[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: A900 с новата Sigma 24-70/2.8 HSM
Автор: serjy   
Дата:   08-11-10 19:55

да бе, найш колко ми дреме, че сигмата е по-добра, но което си е така - така си е [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: A900 с новата Sigma 24-70/2.8 HSM
Автор: boni   
Дата:   08-11-10 19:55

Да ПД, безхаберието е хубаво нещо, особено когато върху него е насложено самочувствие без покритие + стабилна доза наглост.

Бони slgear.com са много коректен сайт.
До сега нямам забележки към тях :)


След примерите, които дадох директно от техния сайт, мога да върна твоите думи "Продължавай да си верваш"

А сайтът в случая според мен никак не е коректен, защото от една страна, въпреки че никора е по-добрия обектив като цяло, разликата по ъглите не е чак толкова огромна както излиза от графиката и от друга страна не е коректен, защото не може да си позволи такива фрапиращи примери с явно нефокусиран правилно обектив!
А ти ПД ако си коректен ще спреш да се надуваш и просто ще си признаеш,както примерно го направи CyberGene, че SLRGEAR не могат да си позволят подобни явни и очевадни грешки.



Публикацията е редактирана (08-11-10 20:07)

Отговори на това съобщение
 Re: A900 с новата Sigma 24-70/2.8 HSM
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-11-10 20:26

Разбира се че сайт с претенции неможе да си го позволи.Но примера не показва ,че измерванията им са погрешни ,защото те се правят по-друг чарт ,който се снима по съвсем различен начин.
До сега не са ме подвеждали и ще спра да им вярвам след като го нашравят.
Позволи ми да вярвам на хора създали технология за тестване с ,която съм запознат и съм работил като получавам резултати идентични с тяхните пред това да вярвам на теб.

[smilie24]

Обиждаш ме директно без аз да съм си позволил да го направя с теб нито веднъж.
А мога да ти задам и още въпрости.
Още в самото начало не исках да пиша по тази тема.
И това наистина ще ми е последния пост.



Публикацията е редактирана (08-11-10 20:33)

Отговори на това съобщение
 Re: A900 с новата Sigma 24-70/2.8 HSM
Автор: novi4ok   
Дата:   08-11-10 20:34

Аз пък чартове гледам само за информация, която в никакъв случай не е определяща. И за да не съм извън темата мога да кажа следното: Не харесвам Сигма като марка. Въпросът е на лична основа, но това няма значение. Имам сериозни резерви към тях и всички мои приятели баха адски изненадани, когато миналата година вместо да отида да купя направо никор 24-70 (който по това време считах за абсолютно задължителен в сватбарската чанта - благодаря Бони, че ми отвори очите [beer] ) взех, че "взех" един никор и една сигма 24-70 под наем и отидох да снимам две сватби. След което ги върнах и същия ден си купих Сигмата. Не заради ниската цена (както казах - парите не бяха проблем), а заради общото представяне в моите силно субективни ръце и очи. Винаги съм вярвал във формулата "price/performance" - сигмата е точно това - един много добър баланс между двете. И по този показател категорично отвява никора.
В добавка - продължавам от време на време да отварям никорските кадри и да ги сравнявам (субективно) със сигменските. И все още не съжалявам за избора си.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: A900 с новата Sigma 24-70/2.8 HSM
Автор: boni   
Дата:   08-11-10 21:02

pd, аз не те карам да ми вярваш, нито пък изобщо целта ми е да карам някого да вярва в нещо. Показвам реални кадри, имам опит с различни обективи, както и доста голям архив от снимки, така че имам право, както и основание да не ми харесва, когато някой се опитва да ме убеждава в нещо само по прочетени тестове и чартове без да е показал и 1 собствен кадър и когато се държи нагло и надуто, подхвърля реплики от сорта на "продължавай да си верваш", "бзехаберието е хубаво нещо" и т.н..
Особено, когато този някой си е изградил подобен стил на нагло отношение и методично е пълнил и пълни форума с подобни приказки.

Отговори на това съобщение
 Re: A900 с новата Sigma 24-70/2.8 HSM
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-11-10 21:06

От кога се държа нагло от днес ли?
Разбира се ,че имаш право ако ти нямаш право в този форум кой да има?
Просто бъркаш това което пиша със лични нападки и си въобразяваш ,че искам да ти кажа нещо.
Казах и ще повторя не става дума за прочетени тестове ,а за направата на такива със графики и сравнено с техните графики.Ти колко пъти си правил такова нешо?

Отговори на това съобщение
 Re: A900 с новата Sigma 24-70/2.8 HSM
Автор: navy   
Дата:   08-11-10 21:06

Ей, ПД, стига срами варненци бе... снимай!
Снимай, снимай, снимай...
заеби тоя нет... фор уайл...
И ... ще видиш, че съм ти дал добър съвет [smilie7]
Аз с клизма излязох от омагьосания кръг на тестове, сайтове и глупости... просто снимай... и ще видиш [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: A900 с новата Sigma 24-70/2.8 HSM
Автор: boni   
Дата:   08-11-10 21:09

ПД, не е от днес, а от както си се появил във форума. Форумът е пълен с бисерите ти и заяжданията ти и то не в мои теми, знаеш го добре.
Не, аз графики не правя. Предпочитам реалните снимки.
Сега може да кажеш за 4-ти път, че това ще ти е последния пост[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: A900 с новата Sigma 24-70/2.8 HSM
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-11-10 21:10

В момента съм в отпуска и от 10 дни не съм спрял да снимам...но се обърках да пиша във темата на Бони.Ще гледам да не се повтаря.[smilie3]

Еми Бони те графиките се правят по реални снимки не по измислени [smilie18]

Пиша защото не спираш да ме провокираш...
А налгоста била мое качество... а аз дори първо не говорех та теб пряко ,второ не съм те обидил нито веднъж :) Аз съм нагъл... :)

Караш ме пиша неща които не искам да ги пиша ,защото имам уважение но лошото е ,че ти нямаш.
В позицията си да не ти пука какво мисля аз и го използваш чудесно. [smilie24]



Публикацията е редактирана (08-11-10 21:17)

Отговори на това съобщение
 Re: A900 с новата Sigma 24-70/2.8 HSM
Автор: boni   
Дата:   08-11-10 21:12

Аз не съм ти забранил да пишеш в която и да е тема, стига да пишеш конструктивно и да не се заяждаш излишно и без покритие.

Отговори на това съобщение
 Re: A900 с новата Sigma 24-70/2.8 HSM
Автор: navy   
Дата:   08-11-10 21:23

Имам перфектна бройка на никор 24-70/2.8
Ако си навит на тест или нещо подобно - кажи, ще го направим [smilie7]
Но не искам да намесване интернет и неговите тестове, защото там интересите са други...

Тестовете и таблиците бяха едно време.
Грешката на много фотографи е да продължават да тестват по разни таблици...
Техниката достатъчно добре се разви, за да не ни пука за МАЛКИТЕ разлики в лаболаторни условия.
Докато разликите в РЕАЛНИ... са по осезаеми!
Затова уважавам тестовете 'ин риъл'.

Тва е...

Отговори на това съобщение
 Re: A900 с новата Sigma 24-70/2.8 HSM
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-11-10 21:27

Не виждам по конструктивен метод за измерване от математиката.Снимаш,измерваш сравняваш...
И когато си запознат при евентуални разлики поради каква причина може да ги има имаш един цялостен поглед ,защо теста ти се различава от този на някой друг.

Малка разлика в шарпенето ,което е задължително при тестовете с иматест може да ти направи разлики от порядъка на +- до 1000 двойки линиии за височината на кадъра ,което е много голяма ралика.
Но тази разлика променя резултатите най-много там където обектива е най-остър.
Защото ако обектива е мек по ъглите шарпа не му вдига резолюцията.
И ето какво примерно може да се получи:
Снимаш и обектива показва много остър център и меки краища ,след това шарпиш и резултатите в центъра удрят тавана докато по крайщата са останали на стойностите от преди шарпенето.Така разликата става огромна.

И хоп....какво става на реален кадър като твойте виждаш разликата но тя е много по-малка от колкото на графиките в сайта ,защото там е шарпено но щарпенето влиае най-силно само най-острите области докато меките краища си остават меки.

Действителноста е ,че при теб няма шарпене и иначе острия център не е опънат до края и разликата при теб изглежда по-малка.

Надявам се да е станало ясно. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: A900 с новата Sigma 24-70/2.8 HSM
Автор: aeobs   
Дата:   08-11-10 21:28

Защо си мислите, че хората от тия сайтове могат да снимат чартове. Нямате идея колко неадекватни са лицата, които си мислят, че ги тестват. Ама никаква. Единственото място, на което може да се гледа е dpreview. Само там са изключени всички фактори, като лоша бройка, проблем с фокус, липса на елементарен технически процес и т.н. Не случайно сайтът прави стотици хиляди долари, а изкарва ревюта на оптика с такива бавни темпове.
Междудругото канон 24-70 е най-вариращият обектив като качество на оптиката. Такива неща съм виждал просто, че...

Отговори на това съобщение
 Re: A900 с новата Sigma 24-70/2.8 HSM
Автор: pc_genius   
Дата:   08-11-10 21:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: A900 с новата Sigma 24-70/2.8 HSM
Автор: hebros   
Дата:   08-11-10 21:33

Това, че шарпенето правело +- 1000 двойки линии е най-големия бисер в световната история, който съм чувал.
Относно темата, мога само да кажа, че и в дпревю и в тея там велики сайтове за чартове и тестове, работят хора, които не могат да снимат. Математици да, но не фотографи. Всичките им снимки са грозни. Тук във фф поне в тестовете има и много хубави снимки, за което [smilie24]
Подкрепям Нави за разликите в реални условия.

Отговори на това съобщение
 Re: A900 с новата Sigma 24-70/2.8 HSM
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-11-10 21:37

hebros еми запознай се малко по-добре преди да решаваш кое е бисер.
За измерване на резолюция не ти трябва фотограф а софтуер и коректно снимане.
Тук говорим за оптически качества не за фотография не сте на място.Бааа немоем повече.
[beer] [thankyou]
Всела Коледа

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »