Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Как да снимам от ръка?
Автор: asahi   
Дата:   31-10-10 21:22

Насоката на забележката ми е друга и не трябва да се чувстваш засегнат.

Мопт, важно и как се държи камерата. Лявата ръка обгръща отдолу основата на апарата и обектива под центъра на тежестта, дясната държи в щепата си грипа. При по-дълъг обектив лявата се премества напред заедно с центъра на тежестта. Има и по-екзотични захвати, но добре е първо да усвоиш този.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да снимам от ръка?
Автор: ilcoin   
Дата:   31-10-10 21:30

Ако си със шкембе, изправяш гърба назад и си подпираш лакътя на тумбака. Ама е важно да не дишаш, че се клати сетъпа иначе [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да снимам от ръка?
Автор: hemilio   
Дата:   31-10-10 21:32

ползвай статив за по ниските скорости или импровизирай и опри лактите в нещо неподвижно или подпри самия апарат на нещо-парапет,таван или капак на кола и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да снимам от ръка?
Автор: Alex-dan   
Дата:   31-10-10 21:34

Установил съм за моите обективи, че минималните скорости са - 1/30 на 300мм, 1/8 на 105мм, 1/4 на 25 мм примерно... Не е толкова зле оптичната стабилизация...

Отговори на това съобщение
 Re: Как да снимам от ръка?
Автор: mopt   
Дата:   31-10-10 22:12

Благодаря за съветите, дори и за шеговитите.
Знам правилото за 1/фокусното разстояние и точно за това снимах на 1/60, за да видя дали стабилизацията работи (Никон 70-300 ВР2). Пробвах седнал, удобно обленат и снимайки през проьореца, също и прав подпрян на стената.
Явно трябва да стегна китката, защото апарата трепва при и след натискането. Първото явно е липсата на тренинг (стягам всички мускули), а второто надявам се въпрос на захват.
Номера със таймера е много интересен и ще го пробвам.

Малко по късно днес, от седнало положение и без стабилизация успях да сляза до 1/15 на 70мм [beer] , което за мен си е направо рекорд [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да снимам от ръка?
Автор: hotsnail   
Дата:   31-10-10 22:24

mopt таймера и дъха са важни.

Докато издишаш някак се успокоява треперенето....не знам защо така....ама като настъпи кислороден глад нещата се сменят та не пробвай времена над 10с [smilie18] [smilie18]

ПП При никон има една опция mirror lock up дето служи за това да дигне огледалото малко преди да снимаш да се успокоят вибрациите. При Сони А700 това е комбинирано с таймера за 2 секунди.



Публикацията е редактирана (31-10-10 22:25)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »