Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Триизмерна фотография
Автор: mindwall   
Дата:   04-12-10 02:03


geokar, бих казал че всичко е до обработката ;)


https://photo-forum.net/static/forum/2010-12/wazv1520.JPG


http://mobilefiles.ca/web_Ina_source.jpg



фекта за дълбочина не беше целенасочен, в случая се опитвах да дупликирам "wet-plate" процес
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Триизмерна фотография
Автор: flancer   
Дата:   04-12-10 02:44

Дотолкова е интересен 3D ефекта, че се старая всяко нещо, което ме впечатли да му щракна и два раздалечени кадъра за да имам материал за стереофотография :). И си заслужава.
Има творци които могат да предадат обема в нестудийна фотография пък било то и с последваща обработка, за нормалните хора като мен, (псевдо)3D фотографията е добра добавка към фотографията-спомен.

пс: Не се впечатлявам много лесно от нещо в света на технологиите, но когато си пуснах едно самолетче да си поиграя в 3D стерео режим си заслужаваше, да, мдаа ;). Е, иска ми се да видя и холографските дисплеи вече, ама... Дано доживеем. Там вече не знам как ще си снимам 3D. (Full 3D за Тарикат ;).

Taricate не се разбира много ясно от мислите ти какво те притеснява? Я дай малко по-свързано да ни осветлиш :).

Отговори на това съобщение
 Re: Триизмерна фотография
Автор: taricate   
Дата:   04-12-10 11:08

flancer,
щом те кефи на всичко да викаш 3D - [smilie24]
Аз съм си казал мнението и не е нужно да обяснявам - нито ти, нито който и да било ще го промените.
Смешно е да боравиш с термини, които даже и не разбираш, ама видиш ли, били модерни ![smilie2] Примерно , както сам казваш, FULL 3D (впрочем и FULL HD няма като дефиниция/стандарт) !
Ще ти отговоря какво ме притеснява.Притеснява ме това, че технологичните компании са спрели да развиват потенциала на научните разработки, а с ей-такива звучни имена кръщават някакви псевдо-технологии и ти ги представят като ,едва ли не, революционни ![smilie23]
Примери - колкото щеш...
1.ДВГ - за сто и кусур години, как никой не разработи нещо радикално, като технология, а и до ден днешен 99% се придвижваме с коли, с примитивно контролирано взривяване на гориво и зависим от още по-примитивни хора, владеещи черното злато; [smilie2]
2.Вземи пример от фотографията - сам знаеш и виждаш, че и най-големите фирми, от години бълват едни и същи продукти, с различна опаковка.Просто залепват стикери от рода "FULL HD", "183961831 MEGAPIXEL" , "SUPER STEADY SHOT" и т.н.
3.Телевизията - хубаво новите технологии изместиха старите ТВ и монитори, ама от има-няма 20 години не са мръднали кой знае колко.Плазмената технология е доста стара и с огромен потенциал, ама нещо не я налагат - що ли [smilie8] Щото спокойно могат да ти наредят 200-300 диода и най-евтината LCD матрица, ама като турят отпред един стикер "LED TV", "286248 Hz" 24891748071:1 контраст си е друго, нали ?
4.Компютрите - освен да стават по-бързи (което за мен НЕ означава по-добри), друго нещо да се е променило в последните 10-15 години? Едва догодина ще видим първите PC-та с APU - CPU + GPU в една опаковка.Ама още бая годинки ще си цъкаме с мишката и ще чешем клавиатура...
Или ако не беше AMD - кога Интел щяха да извадят 64битов процесор и на каква цена [smilie21]
5.... и т.н

Не ми се пише повече. Хубаво нещо е Прогресът, обаче той няма нищо общо с реалността в днешно време - всеки гледа да изкара колкото може повече пари от разни "щуротии", а истинските революционни продукти остават за все по-малка част от хората.90% от хората се подиграват със Стив Джобс (включително и аз), обаче човекът има собствена мисъл и шапка му свалям, за това, което прави през последните 5-6 години.Защото ако не беше той - все още щяхме да си купуваме най-новата НОКИЯ/САМСУНГ/СОНИ или пък новия 5-килограмов лаптоп HP/DELL и т.н

Та нека бъде 3D [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Триизмерна фотография
Автор: geokar   
Дата:   04-12-10 13:08

Едно време в София имаше Стереокино - сигурно ще да са се запазили някакви официални документи около съществуването му, които да оправдаят поне понятието "стерео"... Освен това всяка нова технологично разработка, пък и най-шарлатанската, се снабдява със съответните официални документи, осигуряващи й поне патента - и маркетинговото й име се съобразява, в повечето случаи, с патентното. Сега в целия свят се наложи понятието "триизмерно" (заместило понятието "стерео", което при фотографията и киното е едно и също) или по чуждому триДимензионално, та от там 3D. Използваме това понятие, понеже така е разпространено, както наричаме телевизия не способността да виждаме надалече.

Отговори на това съобщение
 Re: Триизмерна фотография
Автор: stav   
Дата:   04-12-10 16:56

------------
taricate
Дата: 04-12-10 11:08
... Притеснява ме това, че технологичните компании са спрели да развиват потенциала на научните разработки, а с ей-такива звучни имена кръщават някакви псевдо-технологии и ти ги представят като ...
------------

Сигурно така се е говорило и за цветната фотография и телевизия, за цифровата фотография, за коя ли не нова технология.

Аз пък обратно. Направо се удивлявам какви неща вече са масово достъпни. Все си мисля, че разбирам малко от технологии и все пак доста неща продължават да ми изглеждат като направени от извънземни. Особено на фона на родните ни технологични пък и други способности.


Отговори на това съобщение
 Re: Триизмерна фотография
Автор: flancer   
Дата:   05-12-10 14:37

Че кой пък твърди, че стерео фотографията е нещо ново и революционно? Откакто си има фотография си има и стереофотография.
Това, че някой не се опитва да разбере за какво се говори не оправдава тролстването. Ако беше отделил време да се замислиш щеше да разбереш какво се има впредвид и когато се казва Full 3D и когато се казва стереофотография. Пффф.

Можеш да си сигурен, че повечето хора в този форум са достатъчно наясно с понятията и да се опиташ и ти да свикнеш с новото 3D, което така или иначе вече се е наложило. Как мислиш, че са установени понятията които ти приемаш за правилни ;). Между другото аз не разбрах какви са според теб правилните термини? Триизмерни и псевдотриизмерни? Психостереоскопични? Мозъчноизмамнипсевдотриизмерни изображения? Хм.

Споделям позицията за ДВГ автомобилите, за потребителската електроника не, но ако не раздаваш квалификации, а пишеш аргументирани интересни постове ще е по-добре за всички.

Оффф: Можем да навлезем в сериозна дискусия относно смисъла на процесор обединен с GPU в офис системите, но няма, нали си имаш мнение, за какво да го променяме :). Това не е нищо революционно и ще го разбереш в първия момент когато ти потрябва повече мощност на графичната подсистема и се наложи да си смениш и процесора. Точно това е маркетингов трик за балъци.
Който иска си цъка на клавиатурата, който иска не. Отдавна има интерфейси от най-различен тип, аз лично ползвам домашно направен TrackIR, а ти? Ендоффф... :)



Публикацията е редактирана (06-12-10 02:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Триизмерна фотография
Автор: Kandela   
Дата:   05-12-10 22:23

от написаното и прочетеното да разбирам ли че не си струва това "удоволствие"?

Отговори на това съобщение
 Re: Триизмерна фотография
Автор: flancer   
Дата:   06-12-10 02:08

Ами, зависи, честно казано. Ако се каниш да си купуваш 3Д апарат за 1000лв. не си струва. Ако се научиш да си снимаш с настоящият и си купиш 2 чифта очила за 3лв. определено си струва :).

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »