Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Открадната снимка
Автор: Orlin   
Дата:   26-10-10 21:45

Айде пак дежурните разбирачи.
Това че vnvas , Bumerang не са Микеланджеловци е ясно.

Предполагам не карат и Бентли, тъй че ако им откратнат трошката, трябва да се радват, че е станала известна.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната снимка
Автор: svet_1999   
Дата:   26-10-10 21:54

Нещо гнило има в Дания...

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната снимка
Автор: vnvas   
Дата:   26-10-10 22:05

Ъъъъъ....откъде е ясно че не съм кат дедо Микеланджело[smilie11] Аз колко творби имам дадени по света и у нас. Дори Скот Келби демонстрира мои творения без да ме споменава, камо ли да плати ама аз не се сърдя - нека влачи стареца, тепърва ще разкъртвам и ставам известен[smilie7]



Публикацията е редактирана (26-10-10 22:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната снимка
Автор: El_Fuego   
Дата:   26-10-10 22:14

Само pif не се е изакал още по въпроса, както има навик в други такива теми.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната снимка
Автор: vnvas   
Дата:   26-10-10 22:18

Той въпроса е достатъчно наакан - Помощ ограбиха ми "Шедьовъра". Вместо автора да се радва че някой въобще му е забелязал снимката, той се сърди - хехех. Луд..луд за връзване[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната снимка
Автор: El_Fuego   
Дата:   26-10-10 22:36

На теб нали няма какво да ти откраднат, какво рипаш?

Регистриран :
24.09.2007 20:54

Снимки:0


Или си от тези, дето обичат да пипат?


Отговори на това съобщение
 Re: Открадната снимка
Автор: geokar   
Дата:   26-10-10 22:53

vnvas, ако ти откраднат колата и се оправдаят, че не е шедьовър на автомобилостроенето, сигурно има и много по-добри, какви ще ги запееш? И за глупакът е ясно, че "качеството" на собствеността не играе при кражбата й никаква роля и не е аргумент. Натрапва се впечатлението, че си тук за да "остроумничиш" за чужда сметка или - за да си подбираш снимки за някое издание - щом си толкова запален адвокат на крадците. Отново си обръщам към админите с едно старо предложение: определен брой качени снимки да дава право за участие във форума, това е фотографски форум и онези, които споделят фотографии трябва да имат предимство и в дискусиите!

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната снимка
Автор: klez   
Дата:   26-10-10 22:55

хахахахахаха пак се почна ;)
до авторчето верно е кофти че така са реагирали, ходи с някой по-главен говори както ти писаха тука :) Глупаво е така да се държат, както и по-горе писаха някой по-заинтересован по ще може да ти помогне, най-малкото за в бъдеще да няма подобни глупости.
успех :)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната снимка
Автор: джъмбо   
Дата:   26-10-10 23:01




Отговори на това съобщение
 Re: Открадната снимка
Автор: vnvas   
Дата:   26-10-10 23:07

Много ясно че снимки нула 0 - нали някой ще ми ги крадне[smilie18] Формата на форума е неудобен за качване на снимки затова не качвам. Гласуването също не е върха на мисълта, така че дайте да бъдем по-кротки. Ако автора беше Скот Келби можеше да има известно основание да вика - Откраднаха ми снимките. Скоро май ще се искат и пари за това че някой ти настъпил сянката.
Много се издребнява напоследък или тия теми се пускат нарочно с цел привличане на внимание или реклама на някое издание[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната снимка
Автор: pif   
Дата:   26-10-10 23:15

Ел_фуего - тук съм специално за теб.
Аз лично бих снимал този кадър малко по в дясно и 1-2 метра по напред или леко назад. Тоя триъгълник от линии много ме дразни. Явява се точно в центъра на кадъра а нищо не казва. Не му е мястото там за преден план.

По темата: директно нотариална покана за плащане 50 лв за снимката + 50 лева за разправиите. При отказ - 100 лева за снимката + 200 лева за разправиите.
След което или си наеми адвокат или сам си заведи дело. Аз на твое място бих се позабавлявал и бих платил за кефа си 100-200 лева на някой некадърен адвокат просто така за шоуто. Аз така или иначе не живея от снимки и не ми дреме кой ползва мои снимки и печели милиони от тях. Ако може - да го прави. Даже тая вечер ми се наложи да снимам в едно фото 3 зелени карти щото .. нямаха батерии на светкавицата ... та направих малка фотосесия на хората и снимките станаха страхотни. Те си платиха на фотото 12-те лева за услугата а аз им подарих останалите снимки щото много си ги харесаха. Ако искат утре да изкарат по 1 милион от снимка - дреме ми.

Но в случая аз бих се позабавлявал да ги съдя ако веднъж съм си направил труда да отида до там да си поискам пари и те са ме отрязали.
Но за шоуто си струва.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната снимка
Автор: rapt0r   
Дата:   26-10-10 23:26

Ники,изпоти ги здраво тия мизерници!Подкрепям те в начинанието ![smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната снимка
Автор: N.Dobrev   
Дата:   27-10-10 01:37

Благодаря на всички за подкрепата и съветите.Колкото до снимката не е щедьовър,но мисля,че не е правилно едни да снимат а други да публикуват техните снимки и да се подписват под тях с името си и думичката "фоторепортер" до него.


Отговори на това съобщение
 Re: Открадната снимка
Автор: vnvas   
Дата:   27-10-10 08:22

Значи когато снимката ти Е шедьовър , тогава викай Помощ ограбиха ме. А това че някой е ползвал щраканицата ти за нещо - бегай благодари на човека и го черпи едно каВе[smilie18] Ейййй...аман от скръндзи и комплексари с мания за творческо величие[smilie23]



Публикацията е редактирана (27-10-10 08:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната снимка
Автор: Alex-dan   
Дата:   27-10-10 08:55

Добрев, с теб сме, успех и дано всичко завърши по удовлетворяващ те начин. [smilie24]

vnvas, за мен пък е шедьовър примерно, нещо против?!!? Като са изтипосали име на фоторепортер там и като е най-обикновена снимка, да беше отишъл да си я снима и тоя случай нямаше да го има... За сметка на това, че си тъп си и нагъл, и вобще системното ръсене на подобни идиотщини не трябва да бъде толерирано [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната снимка
Автор: vnvas   
Дата:   27-10-10 09:08

Аре сега обиди и личностни нападки в инак не лошата тема[smilie18] Кофти е без да познаваш някого да му лепиш етикети[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната снимка
Автор: Стефан   
Дата:   27-10-10 09:21

Хм, абе не ви ли се струва, че във фотографски форум някой да скандира че щом снимката не е шедьовър ([smilie22]) всеки може да я използва както намери за добре ([smilie22]) си е за директен бан [smilie8] Това фактически означава, че 99% от снимките трябва да се разпространяват безплатно и фотографите трябва да работят без заплащане, ей така на обществено-благотворителни начала [smilie18] Ако беше в някакъв форум на издателите как да е, нищо не пречи да си помечтаят [smilie18] , но във фотографски форум това не трябва да се толерира (още повече че е в пряко противоречие на правилата на форума написани най-долу на всяка страница) [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Открадната снимка
Автор: asahi   
Дата:   27-10-10 09:50

Ненад, може Македония да се окаже с по-работеща правосъдна система от България [smilie24]

Добрев, става въпрос за кражба. Ще им направиш услуга ако преговаряш с тях. Не знам дали ще го разберат, но пробвай само веднъж. Не се връзвай на "ще платим следващата седмица, ще платим когато имаме пари" и т.н. Имай предвид, че ако ти платят по хонорарен лист ще трябва върху този доход да платиш социални и здравни осигуровки, както и да го декларираш в Годишната данъчна декларация за физически лица. Това да не те плаши.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната снимка
Автор: vnvas   
Дата:   27-10-10 09:59

Бре бре тоя Стефчо , с бан и банан плаши[smilie5] Абе човек, що правите смях на хората? Демек аз сега ако взема примерно твоя снимка и я пусна някъде да речем в друг форум ще се стигне до съд и авторски права? Аре стига излагации - мисля че претенции може да има само ако снимката е използвана с цел финансови облаги. Ама не - нека Колето Добрев да ходи да се разправя за смотаната си снимка, да попълва данъчни декларации и т.н. Най-добре човек се беси сам[smilie18]



Публикацията е редактирана (27-10-10 10:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната снимка
Автор: Alex-dan   
Дата:   27-10-10 10:01

да речем в друг форум

мисля че претенции може да има само ако снимката е използвана с цел финансови облаги.

----
Вестник да ти говори нещо? [smilie11]



Публикацията е редактирана (27-10-10 10:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната снимка
Автор: vnvas   
Дата:   27-10-10 10:05

@Alex - тоя "вестник" нито съм го чувал , нито виждал. Почва съвсем сериозно да ми минава мисълта че това е ловка реклама на сайта им. Човека си участва с "вестника" и сега му прави реклама с тази тема. Може и да не е така, може и да е баш така, няма значение. Фотографа трябва да е широко скроен човек, инак къв фотограф е?[smilie7]



Публикацията е редактирана (27-10-10 10:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната снимка
Автор: Alex-dan   
Дата:   27-10-10 10:06

[smilie18] Теории на конспирацията, Mec wannabe [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната снимка
Автор: vnvas   
Дата:   27-10-10 10:09

Добре , да предположим че се стигне до съд. Как Добрев ще докаже че това е негова снимка?[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната снимка
Автор: seal   
Дата:   27-10-10 10:20

@vnvas я си признай, ти си Thomas, но с друг ник, нали? Друг толкова тъп не съм виждал наскоро тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната снимка
Автор: klez   
Дата:   27-10-10 10:25

хахаха хора успокойте се, едва вторник е !

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »