Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  18  19  20 ..  24  25     всички  напред  последна
 Re: М 9
Автор: danvan16   
Дата:   08-10-10 02:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: antonio.caro   
Дата:   08-10-10 02:54

Вий верно се впечатлявате от странни неща...

Аз тази вечер бях впечатлен от друг тип неща. Затова сего все още бодърствам.
Срещнах се с няколко човека, които успяха да ме развълнуват.
И сега невроните ми генерират ли, генерират акционни потенциали...

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: MartenBG   
Дата:   08-10-10 07:08

"Leica has always adviced against using filters on the Noctilux if one wants the optimum image quality"

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: MartenBG   
Дата:   08-10-10 11:42

Та,в тази връзка.Много рядко използувам филтри,макар и да са качествени.Щото съм убеден че оптиката на Leica е достатъчно прецизно настроена,за да и слагам още едно стъкло отпред.
Но е възможно и да не е така.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: antonio.caro   
Дата:   08-10-10 14:46

Лайка е прецизен инструмент, но има нужда от филтри /при черно-бялата фотография/.
а/ жълт
б/ оранжев
в/ жълто-зелен или зелен
г/ син

остават червен и инфрачервен, които са силно специфични.

За чб винаги снимам с жълт филтър. Лайка са поръчали филтри на ВW и отговарят на качеството на Лайка като изработка. Това са твоите филтри. Продават се на Вестбанщрассе 40.

За портрет - зелен или син филтър, в зависимост от предпочитанията.
Комбинациите са различни и много приятни резултати се получават. Препоръчвам да пробваш.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: danvan16   
Дата:   08-10-10 15:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: MartenBG   
Дата:   08-10-10 16:08

Хора със среден доход могат да си позволят Лайка камера и обективи.Една от причините да е толкова известна тази марка е именно във възможността да работиш с 50 годишна камера и обективи като с нови.Без промяна в качеството на работа.Общата стойност на такава покупка втора ръка не надвишава хиляда лева камерата и хиляда обектива.Сега дори сапунерите са по толкова.
Просто незапознати с материята се изказват неподготвени.

Така че,драги ми господине Данван16,бъдете така добър да се запознаете с нещата преди да ги съдите.

Пожелавам ви повече усмивки и премерени изказвания:)

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: danvan16   
Дата:   08-10-10 16:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: antonio.caro   
Дата:   08-10-10 16:34

ох, успокоих се.
като нямам лайка, това значи ли, че техническата ми култура е висока?

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: didesignbg   
Дата:   08-10-10 16:39

Мале, не говори така, Барнак е създал тази камера точно като най-хай тек инструмента за създаване на фотография. Никой преди него не е вярвал че нещо толкова малко може да снима хубаво (нещо като днешните сапунерки)[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: antonio.caro   
Дата:   08-10-10 16:42

данван, недей да казваш твърдения, които не защитаваш или не развиваш като тези.
така ние не знаем какво си искал да кажеш и защо.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: MartenBG   
Дата:   08-10-10 16:59

Основата на лайка концепцията .Минимализъм. Запознайте се снея
тук

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: uri64   
Дата:   08-10-10 17:02

.....комбинация пари плюс сравнително ниска техническа обща култура...

винаги съм подозирал, че съм тъп като гьон, ама не знаех, че съм имал пари [smilie11] ...интересно[smilie10] ...или пък сигурно жена ми ми ги обира сутрин и за тва не съм ги виждАл [smilie8]

[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: kapitancho   
Дата:   08-10-10 17:38

Честно казано, има известна доза истина - да вземем един Лайка М9 с някой Сумилукс, например! Вероятността притежателят му да е професионален фотограф е по-малка, отколкото да е човек с друга добре платена професия и с хоби фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: antonio.caro   
Дата:   08-10-10 17:40

да, капитане, но това значи ли, че това е технически неалфабетен човек?

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: uri64   
Дата:   08-10-10 17:47

......да вземем един Лайка М9 с някой Сумилукс, например! Вероятността притежателят му да е професионален фотограф е по-малка, отколкото да е човек с друга добре платена професия ....

това и да е така, е валидно по нашите места, а в цивилизования свят много от притежателите на такава техника са точно професионални фотографи.....просто те оценяват предимствата на качествената техника и това което правят им позволява да си купят добри "средства за производство" - примери колкото щеш

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: kapitancho   
Дата:   08-10-10 18:07

@antonio - за другото не съм съгласен и затова не съм и писал за него. Точно поради тази причина употребих "известна доза истина".

@uri - разбира се, че има. Това което казвам е, че доста по-голям процент от притежателите са просто любители фотографи с добре платена друга професия. А че има и известен процент проф. фотографи си е напълно естествено!

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: next_time   
Дата:   08-10-10 18:11

danvan16

Тоалетната на Бъндерица е нещо което след няма и 10г. ще се чудиш как е изглеждало.Преди няколко години снимах пионерските лагери на Шабла, за да мога да покажа на сина ми къде съм бил на море.Пробваи ако искаш сега ти да ги снимаш ... нъцки.Там са си но хора вътре няма.Тоалетната на Демяница да не е по-шукар, даже е по-голям "кенеф".Това са неща от младостта ми и изчезват за радост, което не ми пречи да искам да ми останат като спомен.Казвал съм много пъти че съжалявам за това че нямам снимки от околовръсното преди, не че ми е мъчно че изчезна, просто имам нужда да притежавам снимки бифор/афтър.Искам да имам снимки от манифестациите, от ленинските съботници, от гнусното общежитие в Петрич където съм бил на бригада, от казармата (особено от тамошната тоалетна - един навес с 30 дупки без стени между тях) и т.н.
Не виждам какво общо имат снимките ми с личната ми хигена.Едва ли има човек в този форум който да си мие по-често от мен ръцете.[smilie5]

А за парите техническата грамотност и лайките ... може да си бърбориш колкото си искаш.Всеки има право на мнение, дори и погрешно.Гледах едно филмче тия дни и там споделиха че за индииците основната фраза е "бог живее в мен като мен".Какво значи ... всеки може да си го интерпретира.Аз го разбирам че ако бог живее в мен като мен е защото иска да е не бог а "мен".Това е и моето обяснение защо снимам с лайка.Искам да видя света като "лайка" а не както го виждам.Виж света на лайка в Магнумфото. Първия ми апарат е бил дигитален сони, после ДСЛР Канон, чак накрая дойде телеметрика нямам проблем с технологиите, предпочел съм да не ги използвам ... в момента.


Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: tantris   
Дата:   08-10-10 18:36

Плиййййз - снимка на тоалетната в Бъндерица!

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: antonio.caro   
Дата:   08-10-10 19:13

Моля ви, дръжте се академично.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: uri64   
Дата:   08-10-10 21:33

да не сме на колоквиум, бе Антоне [smile] ...или нещо още по ужасно - защита на дисертация [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: antonio.caro   
Дата:   10-10-10 13:42

Добре, давайте го както можете - пък аз ще си купя солети от ъгъла, да хрупкам...

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: джъмбо   
Дата:   11-10-10 23:14

М9 и лайтрум.... нещо по-специално при първоначално конвертиране или програмата разпознава и си пуска нужните дефолтни пресети за М9

ако някой е чел от любопитство [smilie8]
ще аз намерих в лайтрума плъгин, че може да се връзва директно с лайка и да се тъпчат там снимките (нещо като камера контрол)

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: Brummaker   
Дата:   12-10-10 06:20

Извинете,

един въпрос от : как точно мислите да ползвате М9 50 години, примерно ... [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: джъмбо   
Дата:   12-10-10 07:58

като пресичам внимателно
всеки ден казвам на жена си (като я открия де) че я обичам и през ден я водя на шопинг терапия
не пия до късно с приятели
не се заяждам много с колеги
избърсвам редовно прахта от касата в която е заключена М9
ще изхвърля още първият ден ключа от касата във вулкана Санторини

ето един тестови кадър от Тасос


http://jumboland.org/cp/albums/userpics/10001/L1001740.jpg



май го правих след 3 тата бутилка рецина [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  18  19  20 ..  24  25     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »