Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 EOS 50D или EOS 550D
Автор: crystalwater   
Дата:   25-10-10 19:44

Спрял съм се на два модела на Canon - EOS 50D и EOS 550D. Какви са разликите между двата фотоапарата?
Ще се използва предимно за пейзажни, портретни и нощни снимки (или сцени с много ниска осветеност)
Ще се радвам да помогнете и с избор на оптика за споменатите по-горе позиции.

Благодаря предварително!


Отговори на това съобщение
 Re: EOS 50D или EOS 550D
Автор: stoyanas   
Дата:   25-10-10 19:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 50D или EOS 550D
Автор: satyno   
Дата:   25-10-10 20:07

Canon 50D или Canon 550D
Canon 50D срещу 550D

всичко е казано хиляди пъти


Отговори на това съобщение
 Re: EOS 50D или EOS 550D
Автор: guciguci   
Дата:   25-10-10 20:08

Да,и общо взето нищо общо няма между двата.

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 50D или EOS 550D
Автор: crystalwater   
Дата:   25-10-10 21:04

Благодаря за линковете, но нещо не се оправих с форума и метода му на търсене.

Относно обективите ми трябват като параметри, пък за бюджета не е важно. Че ще бъдат стабилизирани е ясно, това няма какво да го споменавам.

Отговори на това съобщение
 Re: EOS ли EOS 550D
Автор: BirdOfPray   
Дата:   25-10-10 21:22

60D си вземи

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 50D или EOS 550D
Автор: imitev   
Дата:   25-10-10 21:30


Може да изчака и 70д [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 50D или EOS 550D
Автор: pif   
Дата:   25-10-10 21:39

Кефя се на такива въпроси.
Шкофа Фабия или БМВ 7-ица ?

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 50D или EOS 550D
Автор: crystalwater   
Дата:   25-10-10 22:08

Едва ли можеш да направиш паралел и между тези двете, ама нейсе...

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 50D или EOS 550D
Автор: pumabg   
Дата:   25-10-10 22:32

Глупости Pif! Във фотографията между различните фирми и модели има толкова пренебрежителни разлики, че всъщност за мен всичко е маркетинг и зависимостта на професионалните фотографи към конкретна марка. Просто човек, като даде 30 бона за техника трудно би и изневерил...
Шкода Фабия без значение кой ще я кара и какви екстри ще има, няма как да конкурира Бавареца [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 50D или EOS 550D
Автор: imitev   
Дата:   25-10-10 22:34


Има как - в разхода на гориво, в цените на консумативите, в мястото за паркиране, в данъка.

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 50D или EOS 550D
Автор: pero   
Дата:   26-10-10 09:44

Преди време отворих същата тема, и понеже получих същите отговори от вероятно същите хора, и понеже никой не можа да ме убеди че със 50D ще правя ПО-ХУБАВИ СНИМКИ отколкото с 550D, си взех 550D. Не съжалявам въобще.
Основно две неща натежаха в избора ми : теглото на 550 (като катериш планините 200 или 300 грама в повече, висящи на вратът ти са от значение), и видеото. 550D е по-нов модел, мисля че около 2 години им е разликата. Има повече нововъведения. Сериозен недостатък му е липсата на AF adjustment.

Виж, нямам 50D за да направя сравнение, както съм сигурен че повечето от отговорилите по-горе нямат 550D [smile]. Тъй че чети, мисли и купувай. И недей да съжаляваш на каквото и да се спреш.

П.П. А ако бюджета ти не е ограничен, защо не се метнеш на 60D ?

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 50D или EOS 550D
Автор: guciguci   
Дата:   26-10-10 10:00

pero [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 50D или EOS 550D
Автор: burningice   
Дата:   26-10-10 10:07

Има принтери с еднакви параметри като резолюция, скорост на печата и т.н., но различни по цена, която се определя от месечното им натоварване.

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 50D или EOS 550D
Автор: sauron69   
Дата:   26-10-10 10:23

То това всичко хубаво, ама ако на 550Д ще се слагат китови обективи [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 50D или EOS 550D
Автор: crystalwater   
Дата:   26-10-10 10:43

pero написа:

> Преди време отворих същата тема, и понеже получих същите
> отговори от вероятно същите хора, и понеже никой не можа да ме
> убеди че със 50D ще правя ПО-ХУБАВИ СНИМКИ отколкото с 550D, си
> взех 550D. Не съжалявам въобще.
> Основно две неща натежаха в избора ми : теглото на 550 (като
> катериш планините 200 или 300 грама в повече, висящи на вратът
> ти са от значение), и видеото. 550D е по-нов модел, мисля че
> около 2 години им е разликата. Има повече нововъведения.
> Сериозен недостатък му е липсата на AF adjustment.
>
> Виж, нямам 50D за да направя сравнение, както съм сигурен че
> повечето от отговорилите по-горе нямат 550D [smile]. Тъй че
> чети, мисли и купувай. И недей да съжаляваш на каквото и да се
> спреш.
>
> П.П. А ако бюджета ти не е ограничен, защо не се метнеш на 60D
> ?
======================================
Много благодаря за отговорът. Все пак фотографията ми е хоби, а не професия. И аз се замислих за 60D и си мисля, че това ще си купя. Определено ме блазни видеото, което ми залипсва точно когато не трябваше. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 50D или EOS 550D
Автор: pumabg   
Дата:   26-10-10 16:59

С цялото си уважение към фирмата Канон, но да си купиш в България 60D е безумие при наличието на D 7000... [smilie3]
Получаваш entry level на цената на semi-pro
thing about it !

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 50D или EOS 550D
Автор: siluet   
Дата:   26-10-10 19:06

И аз бях горе долу пред същата дилема преди семдмица, в крайна сметка си купих 60Д, заради по-удобното тяло, въртящият се дисплей и по-добрата батерия. Не ми дреме за микро настройките, за сега с всеки обектив който съм му закачил заковава фокуса точно, даже и със стари обективи с ръчен фокус Като Никор 50/1.4 с преходник и платка за потвърждаване на фокуса. Очаквам скоро време да излезе нов софтуер за камерата който ще включва и микро настройките ако не Канонски то кастъм упгрейд.
Основен обектив ми е Тамрон 28-75/2.8 също заковава фокуса без проблем. А пък с Канонски твърди обективи, даже не Л серията цепи мрака.
Да кажа също че взех 60Д защото за да сменя системата щеше да ми излезе доста скъпо, иначе Д7000 и идващите модели на Сони са по - добра алтернатива, но какво да се прави като се върже човек е една марка трудно се сменя.
За снимане на професионално изглеждащо видео с ДСЛР си иска майсторлък и някои принадлежности, на "Ауто" става и за семейни видео клипове но без следящ фокус, диафрагмата яко затворена и пуцаш, не ти требе фокус.
Да цената тук (Канада) е по-приемлива от тази в БГ, взех го за $1120 като ми дадоха бонус статив Манфрото и добра чанта на стойност ~ $200.



Публикацията е редактирана (26-10-10 20:39)

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 50D или EOS 550D
Автор: guciguci   
Дата:   26-10-10 19:21

Абе,siluet ,защо не каза още в началото ,че живееш в нормалния свят. Ние тука още го чакаме 60Д-то,пък още от сега са го обявили на към 2200 лева. [smilie18]
Едва ли ще има някой луд да си го купи оттук.
Аз си взех наскоро 550Д и се радвам като дете. Много яка машинка. Малка,удобна. Нали всички DSLR-и се стремят към това сега. Олимпуси,Сонита,Самсунги направиха малки тела.
Наистина като го сложа на f/16 и скорост 1/125 не ти трябва фокус. Машинката държи и на ИСО 800,особено на светло.



Публикацията е редактирана (26-10-10 19:25)

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 50D или EOS 550D
Автор: pumabg   
Дата:   26-10-10 19:28

2300 даже ... Липсата на ценова политика тук в България е потресаваща ... И това не важи само за Канон. Вярно малък пазар сме ама за да го разработиш ти трябват прИмоции [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 50D или EOS 550D
Автор: crystalwater   
Дата:   26-10-10 19:37

Като се заговорихме за цени и пазари да се изкажа и аз.
Колегата по-горе каза, че трябват промоции. Е да, но те се правят като се поръча сериозно количество от фирмата производител, а никой не иска да си слага главата в торбата, защото конкуренцията като се забави с поръчка около месец и половина и ще го пусне на по-ниска цена от промоционалната на първият търговец. След това му остава на този да си снима сам с толкова апарати.
Мисля, че като тръгна да си купувам апарат, ще бъде отвъд Атлантика.

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 50D или EOS 550D
Автор: jrr   
Дата:   26-10-10 20:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 50D или EOS 550D
Автор: guciguci   
Дата:   26-10-10 20:15

Интересна промоция,като на Капалъ чарши. Докато го нямаха наличен, беше 2200 лева,сега като е наличен има задраскана цена от 2459 и нова "промоционална" 2299 [smilie18]



Публикацията е редактирана (26-10-10 20:17)

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 50D или EOS 550D
Автор: siluet   
Дата:   26-10-10 20:17

Да тук конкуренцията е доста голяма, само седмица след като си го купих, цената падна с $70, е безплатните бонуси са с по-малка стойност но пак си е далавера, аз можех да го върна моя под предлог че нещо не ми харесва и да взема друг на по-ниската цена, ама не ми се разправя, а и бонусите ми харесват [smile]

http://www.adencamera.com/prod-overview.asp?ProdID=3436&Category=6



Отговори на това съобщение
 Re: EOS 50D или EOS 550D
Автор: guciguci   
Дата:   26-10-10 20:19

Нашите са си сложили "само" 1000 лева горница,какво токова. [smilie5] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 50D или EOS 550D
Автор: jrr   
Дата:   26-10-10 20:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 50D или EOS 550D
Автор: siluet   
Дата:   26-10-10 21:57

За тези които снимат видео с Канон една идея как да имат "Приоритет на диафрагма" във видео режим. Необходим е стар М42 или друг обектив на който диафрагмата се настройва ръчно с гривна на обектива, за предпочитане светъл 1.4 или 1.8 диафрагма, закача се на Канона с М42 - EOS или друг адаптер, ограничава се Ауто ИСО-то до 400 или 800 ако се снима на по-тъмно, избира се Ауто във видео режим, отваря се диафрагмата на мах за да размажеш фона, фокусираш ръчно и снимаш, апарата се грижи за правилната експонация като регулира скоростта и ИСО-то, ако се снима при по светли условия може да се ползва неутрален филтър. Ето еднин от първите ми опити с Никор 50/1.4 от ръка без никакви помощни средства, с този обектив при подходящ фон се получава доста добро "видео боке" [smile]
Не обръщайте внимание на глупостите дето си измисля дъщеря ми [smile] а и не стои мирна на фокус [smilie3]
1080p HD

http://www.youtube.com/watch?v=wtvyKiJKRA8



Отговори на това съобщение
 Re: EOS 50D или EOS 550D
Автор: m_d   
Дата:   26-10-10 22:12

Има концептуален проблем в снимането на видео на ауто, защото няма контрол на скоростта на затвора.
Принципно е добра идея да се ползва НД филтър. Аз лично фиксирам на избраната бленда, фиксирам скоростта на 1/50 (или 1/60, зависи от FPS-то) и намалям осветеността с НД, ако е необходимо, докато се получи правилната експозиция. Ползването на вариращ НД е доста добра идея, ако не е някакво критично видео.

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 50D или EOS 550D
Автор: 798099   
Дата:   27-10-10 08:13

Ами то и с новите "СОНИ"-та същата история. В УСА-та А33 е 650 $, у нас - 1400 лв.
Май "нормални" цени има само във ФФ - базара![shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: EOS 50D или EOS 550D
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-10-10 08:17

50д ако не ти е нужно видеото на 550д

За тез пари компромис м/у видео и калпаво тяло или хубаво без видео е Никон д90.

Други марки недей гледа за сега [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 50D или EOS 550D
Автор: pero   
Дата:   27-10-10 08:40

Видео и скорост на затвора??? Какво е общото не схващам.

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 50D или EOS 550D
Автор: M_D   
Дата:   27-10-10 12:08


Видео и скорост на затвора??? Какво е общото не схващам.


Видеото записва движение. "Количеството" движение в един фрейм зависи от скоростта на затвора. Иначе казано: колкото по-висока скорост на затвора, толкова по-насечено движение във видеото. Традиционно в киното се снима със 180 градусов въртящ се механичен затвор. Иначе казано, за да се постигне същата плавност на движение, трябва да се снима на скорост 1 / (2 * FPS).
Тъй като повечето камери нямат скорoст 1/48s, най-близката е 1/50s за 24p видео. За 30p -> 1/60s.

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 50D или EOS 550D
Автор: pero   
Дата:   27-10-10 18:12

Боже боже, жив да не бях....

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 50D или EOS 550D
Автор: otvorenia   
Дата:   27-10-10 19:00

guciguci каза за 60D
<<Докато го нямаха наличен, беше 2200 лева,сега като е наличен има задраскана цена от 2459 и нова "промоционална" 2299лв>>

Това не им е за първи път и друг път съм го забелязвал. Явно такава им е политиката.



Публикацията е редактирана (27-10-10 19:02)

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 50D или EOS 550D
Автор: MrD   
Дата:   27-10-10 21:42

Здравейте на Всички в този уникален форум,

за да не започвам нова тема /и аз като всеки новобранец/ реших да постна нещо върху стара. Към момента за мен фотографията е средство, което ми помага да снимам двете си прекрасни деца. Разполагам с фотоапарат Sony H9. След като си го закупих си мислех, че няма нещо по-добро за тези пари. На скоро бях с едни приятели на детски рожден ден. Tе снимат с Canon EOS 400D и от тогава не мисля за нищо друго освен да си купя DSLR фотоапарат.
Насочил съм се към Canon EOS 550D - само не ме увиквайте много. Просто с толкова парички разполагам в момента. Идеята е да го закупя от САЩ, имам там приятели, които скоро ще си идват и са готови да ми вземат само трябва да им кажа от кой сайт искам да ми го поръчат. Идеята на този целият пост към момента е да се допитам до вас дали може да се пазарува спокойно от там.
В началото влязох в сайта на Dell и си харесах:

Canon EOS 550D, с два обектива 18-55 и 55-250

както се вижда става дума за тяло плюс 2 обектива, които си мисля, че в началото ще са ми полезни, докато се науча да ползвам фотоапарата и прочета няколко книжки. Но както казват с апетита идва яденето и се разгледах и из други сайтове и попаднах на следното:

Сайт на Amazon, където към същото - тяло и обективи в кита влизат още 2 батерии, карта, чантичка филтри, лупи, триподи и т.н.

Тук както се вижда става дума за много повече артикули плюс тялото и същите 2 обектива. Разликата в цената е 120 долара мисля.

Как мислите, към коя оферта да се насоча. Т.е. някой от вас имал ли си е вземане даване с такива сайтове и надеждна ли е техниката. Предполагам, че гаранцията им не важи за България, но все пак си струва да опитам на фона на цената, която ще спестя ако закупя всичко тук в Бг.

Оставам в очакване на отговори от ваша страна.

p.s. Извинявам се, но се опитах да постна и линковте към дадените сайтове за повече нагледност, но нещо не мога да се оправя с техниката тука [smilie2]



Публикацията е редактирана (27-10-10 21:46)

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 50D или EOS 550D
Автор: m_d   
Дата:   27-10-10 21:50

Ако искаш доставка до приятелите ти в Америка, разгледай Adorama.com и BHPhotoVideo.com

Колко са големи децата, щото това има съществено отношение към въпроса с обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 50D или EOS 550D
Автор: MrD   
Дата:   27-10-10 21:54

Дечицата са на 3г. момиченце и 7г. момче. Просто с моя фотоапарат си личат, че са деца, а това, което аз искам е да им се вижда зеничката на очето като ги снимам. Нещо, което не мога да постигна със SonyH9.

Благодаря за инфото за сайтовете. Сядам да гледам на мига. Споделете какви да са обективите.

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 50D или EOS 550D
Автор: pumabg   
Дата:   27-10-10 22:00

Колега Sony също имат DSLR-и !!! Извинявай но не разбрах логиката ти защо изведнъж сменяш фирмата след, като както се изрази :
- мислех, че няма нещо по-добро за тези пари
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 50D или EOS 550D
Автор: pumabg   
Дата:   27-10-10 22:02

За да получиш това което искаш трябва да погледнеш обективите а не телата !

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 50D или EOS 550D
Автор: MrD   
Дата:   27-10-10 22:04

По всичко си личи,ч е нищо не разбирам от фотоапрати - ФАКТ. Тогава съм си милел,ч е това е добро, когато го закупих от Техномаркет. И тогава имах лимит на парите - отидох разгледах и си купих Sony H9, сега обаче искам нещо друго. Четох във форума, преди да се регистрирам и се натъкнах на този модел фотоапарат и тази марка. Не робувам на фирми.

Помолих Ви: Не ме СЪДЕТЕ!!! [smile]

МОЛЯ ВИ: помогнете ми с обективите!!!

Техниката, която се продава в Amazon.com - надеждна ли е ...?



Публикацията е редактирана (27-10-10 22:08)

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 50D или EOS 550D
Автор: Suggs   
Дата:   27-10-10 22:09


http://g2.img-dpreview.com/D1E2CF23A2AB4644A1E6B08E0154E6B3.jpg



Снимана е точно със Sony H9. Защо ти да не можеш да направиш такава?
Иначе 550D е много добър избор за тяло. Но му трябва и подходящо ЗАУ [smile] (освен обективите).

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 50D или EOS 550D
Автор: m_d   
Дата:   27-10-10 22:21

Amazon са надеждни, стига да вземеш от тях, а не от Amazon marketplace. Тогава е по-хазартна история.

55-200 е ок обектив за стил на снимане насочваш-автофокусираш-снимаш, когато искаш да хванеш шаващи дечурлига, особено лудуващи навън. Разбира се, тогава ще ти е по-трудно с очите. [smilie3]

Ако просто искаш да ги снимаш, докато гледат послушно в обектива, стоейки на зададено от теб място, 50мм ф1.8 е по-добра оферта.

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 50D или EOS 550D
Автор: MrD   
Дата:   27-10-10 22:39

До Suggs,

колега и аз имам такива снимки на моите дичеца, ако искаш да ти постна няколко. Искаш ли да се пробваш да ми качиш снимка със следното описание.
Детски клуб или затворено помещение, светлината е изкуствена, децата бягат около тортата и всяко иска да я бутне. Или си играят около дестките люлки в същият6 клуб, където светлината е последното за което са мислили собствениците. тогава да видим със Sony H9 какви снимки ще качиш. Очаквам те. Нищо лично.

Целта на темата е не да казвам, че Sony а лоши. Просто искам да сменя апарата, това е- край. А по отношение на ЗАУ-то, ами да не съм фотограф, Мениджър съм в компания, за която съм сигурен, че и ти имаш наши продукти в твоя дом.

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 50D или EOS 550D
Автор: m_d   
Дата:   27-10-10 22:54

В тия условия забрави за 18-55 и 55-200 китаците. Освен приличен обектив, ще ти трябват и прилични умения, което разбира се е въпрос на желание и научаване.

Вариантите са:
1) Питаш приятелите си с 400д с какъв обектив снимат, защото доколкото разбирам си доволен от техния резултат.
2) Ако не те е страх да ходиш на крака напред-назад, за да си увеличаваш/намаляваш обекта(ите), най-евтиният вариант е 50мм ф1.8.
3) Светлосилен (f2.8) зуум обектив със стабилизация. Например Тамрон 17-55 f2.8 VC. Ако имаш пари за трошене - Canon 17-55 f2.8 IS.


Това, разбира се, е ако не искаш да пляскаш със светкавица в очите на хлапетата.

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 50D или EOS 550D
Автор: Suggs   
Дата:   27-10-10 23:05

MrD , снимка в такива условия е трудна задача, дори и за DSLR. Както казва по-горе колегата, искат се подходящ обектив, но и умения.
Целта ми не е да те отказвам да си смениш апарата [smile] , не ме разбирай погрешно. Ако погледнеш в профила ми, ще видиш, че и аз снимам с Canon 550D. Не съм фотограф, но съм го пробвал в различни ситуации, и с различни обективи. Като цяло съм много доволен от него. Но да очакваш, че само с по-хубав (и по-скъп) апарат с лекота ще правиш снимки на тичащи насам-натам деца на слаба светлина - е, малко е пресилено.

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 50D или EOS 550D
Автор: pumabg   
Дата:   27-10-10 23:06

Това което искаш ти е най скъпо във фотографията! Да снимаш движещи се обекти на тъмно без светкавица ... Успех! Приготви 10 бона щом си менагер на прах за пране и действай :)
Това всичко разбира се го казвам с усмивка ..Надявам се обаче, че ме разбра ?



Публикацията е редактирана (27-10-10 23:22)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »