Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20  21  22 ..  24  25     всички  напред  последна
 Re: М 9
Автор: джъмбо   
Дата:   13-10-10 15:35

12 ката на М или на резба?

бих я пробвал в замяна на консултански услуги как се снима на Санторини (е ще трябва да е на място и за сметка на консултирания) [cool] [cool] [cool]

но мисля че ще има онези проблеми с ъглите които и 15 ката и които забелязвам лекичко в 18 мм цайс... (за 15 мм цайс не мога да кажа нищо зашото той има компенсиращ филтър)

айде довечера ще пусна поредния тестови кадър с 18/4

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: Brummaker   
Дата:   13-10-10 15:50

" А относно какво ще се случи с М9 след 50 години?
Това,което ще се случи и на марковете,никоните,това ще се случи и с тази дигиталка.Сигурно ще бъдат отвяти от новите технологии "


Доколкото съм запознат / е, не е много, но все пак ... [smilie3] / концепцията на Лайка е "да те надживее"

В този смисъл, най-елементарното според скромното ми мнение, е да се постави фул фрейм чипът на "цокъл" и да е възможна подмяната му с новите, които неминуемо ще следват

За апарат на цена 5000 паунда, който не предлага нищо в повече, да не казвам колко са нещата които той няма как да предложи, в сравнение с Канони, Никони и др, цокълът е единственото, което би поддържало тезата /а според мен ве е е мит !/ че Лайка действително ще те надживее [smile]

Другото наистина си е снобарщина. Няма лошо -
стоки има за всички [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: джъмбо   
Дата:   13-10-10 15:59

бе то и майбаха не предлага повече от един мерджан... ма е 4 пъти по-скъп [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: antonio.caro   
Дата:   13-10-10 16:01

Ползвайте си техниката и не се разсейвайте с "дали-защо-понеже-така"...

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: MartenBG   
Дата:   13-10-10 20:49

Brummaker

може би си струва да опишеш разликите с подобен клас ДСЛР?Класът е - най висококачествена оптика и ФФ.


Ей тези хора,без да обявяват че са нещо специално,си пуцат с М9 и се радват на добри фотографии
http://gallery.lfi-online.de/gallery/thumbnails.php?album=lastup&cat=-8788

Между другото, в тази галерия ще откриете и снимка от Санторини с автор Джъмбо от Българско.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: MartenBG   
Дата:   13-10-10 20:51

джъмбо
12 мм на М.щеше ми се днес да я проверя на гадно слънце с високи контрасти и много детайли в ъглите.Ама едно мътно време е ,меки сенки и никакви сериозни контрасти.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: джъмбо   
Дата:   13-10-10 21:39

не е до слънцето само... гледай и да има нещо бяло в ъглите там където е земята....

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: Brummaker   
Дата:   13-10-10 22:36

" Brummaker,
може би си струва да опишеш разликите с подобен клас ДСЛР?Класът е - най висококачествена оптика и ФФ "


- Е, поне ще се опитам според скромните си познания.
Както написах по-нагоре в темата : там се изясни въпросът как предимствата на телеметрична система, работеща на филм, стават недостатъци, когато носителят е вече не филм, а цифрова матрица.

Всъщност, това на практика "изяжда" всички предимства, които телеметрията има дори и на теория. Защото предимствата на телеметрията са до към 70мм - 80мм фокусно разстояние.
От тук на татък може да говорим само за евентуални недостатъци в сравнение с това, да имаш огледало и да гледаш през обектива.

Някои от тях :

- най-добре е обективът да е близко до носителя. Както стана дума, когато това е филм. Матрица ли е, вече теорията за "най-добрата" оптика /телеметричната/ е обърната обратното.
Категорично не е добре оптиката да е залепена за матрицата. Това носи много повече проблеми, отколкото разстоянието, което неминуемо го има заради огледалото при ДСЛР-ите.

- липса на автофокус. Както се казва - най-голямото достойнство на автофокуса е, че можеш да го изключиш. Но има и друга приказка: брат ми е кофти човек, но тежко му, който го няма ! Вярвам, че всеки се е развал на точен и бърз автофокус ... дори и да снима основно портрети .

- някой работил ли е с филтри и телеметрична система ? Той най-добре ще обясни тук как стоят нещата, аз само бих искал да го прочета ...Става дума за оперативност, мобилност, точност и най-вече - практичност.

Та така, според скромните ми познания, това са първите неща, за които се сещам ... Сега си пия червено винце, утре обещавам да помисля по-сериозно [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: kapitancho   
Дата:   13-10-10 23:19

Към точните проблеми, описани от Джъмбо, можем да добавим и това, че при цифровите телеметърът може да бъде заменен от фокусиране чрез LiveView. При филм няма как.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: джъмбо   
Дата:   13-10-10 23:23

хич не съм фен да държа протегнати ръце и кривогледо да се взирам в някое екранче....

затова обичам слр или визьор телеметър...

усещам част от истинския процес на снимане....

като се лигавя ползвам сапунерка с АФ

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: next_time   
Дата:   13-10-10 23:48

[beer]



Публикацията е редактирана (13-10-10 23:59)

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: MartenBG   
Дата:   14-10-10 08:15

Оглеждам 12 мм обектив и не виждам как ще завинтя център филтър 67 мм там.Щото център филтъра трябва е по широк от обявените мм за винтовата резба.А сенника на обектива е вграден и няма начин.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: джъмбо   
Дата:   14-10-10 08:39

тоя филтър мисля е правен само за цайс 15.... [smilie8]
то и цената на филтъра е колкото половин 12 войтландер....

както е облачно насочи и снимаш към небете веднага ще проличи до каква степен винетира и дали има оцветяване... щото ако оцветяване няма винетирането се коригира... макар и не много добре

например в лайтрум има ленс корекция.... установих, че профила цайс 50/1,4 (макар и за никон) коригира доста добре войтландер 50/1.1

също така профила за цайс 18/3.8 за слр коригира добре 18/4 за лайка

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: MartenBG   
Дата:   14-10-10 09:04

Мда.
Дигиталка + софтуер в ПС = Система за снимане.
[smilie5]
В крайна сметка,това е бъдещето.

Я да поздравя Брума с този клип
[smilie5]


http://www.youtube.com/watch?v=D_zGXERMRQU

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: Brummaker   
Дата:   14-10-10 09:31

[smilie18] [smilie24]

Мерси, мерси - доста забавна глупост, както и нашият разговор тук, разбира се [smilie18]

Сега, като попремина винцето да попитам : кое му пречи на учения - японец да фокусира на ръка с 5Д-то [smilie25] [smilie25]

Но да не му слага от тъмната страна /f2.8 обектив/, а да му забоде едно 50/1.4 [ezik]

Хем ще му е по-лесно от телеметрията : там фокусира само в центъра, а при ДСЛР-а ще хокусира по екрана където си иска по цялата част на кадъра [ezik]

https://photo-forum.net/joro/emoticons/S71A.gif
https://photo-forum.net/joro/emoticons/S71A.gif



Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: uri64   
Дата:   14-10-10 12:16

Ами аз така бях направил с моя Никон ФФ дслр и един Цайс 50/1.4...мого добра комбинация обаче тежи 2 кила и половина поне и като размери е 30 на 30 на 30 [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: джъмбо   
Дата:   14-10-10 12:19

оф почва малко да ми писва... [smilie9]

ще хвана пътя накрая


http://jumboland.org/cp/albums/userpics/10001/L1000025.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: uri64   
Дата:   14-10-10 12:31

ми аз го бях хванал...не пътя ами улицата...вали обаче..въпреки това е приятно и имаше няколко боке-фетишистки сюжета...ама понеже номера на моята Л е с три по-малко от на "ваште" ще се чака да се доизснима филма, да се прояви и т.н...[smilie7]

а до тогава дай повечко тасоски гледки...

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: джъмбо   
Дата:   14-10-10 12:36

на тасос само на фетишизъм и рецина го бях ударил така че са всички горе долу еднакви [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: uri64   
Дата:   14-10-10 14:30

нищо...давай ги еднакви - нека ни е гадно [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: джъмбо   
Дата:   14-10-10 14:56


http://jumboland.org/cp/albums/userpics/10001/L1001627.jpg



след работа и други


Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: MartenBG   
Дата:   14-10-10 16:42

[smile]

http://photo-zona.net/images/user62892/album19981/large/1287063644_uwrr7540_L1003786web.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: джъмбо   
Дата:   14-10-10 16:46

е неееееееееееееееееееее [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2] това е с обектива ми мечта

няма да влизам да се дразня повече

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: MartenBG   
Дата:   14-10-10 17:11

100 % кроп на всички части от кадъра доказват че е безскрупулно остър.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: джъмбо   
Дата:   14-10-10 17:59

предполагам е и с оня бесен лайков мулти визьор....

направо ми https://photo-forum.net/joro/emoticons/behead.gif
мартене..... сега няма да спя с месеци докато се успокоя


то добре че снимам 2 пъти годишно


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20  21  22 ..  24  25     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »