Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: vnvas   
Дата:   18-10-10 13:46

Ами кропка ще да е , няма да скача на ФФ я[smilie5] [smilie5]

+ 10 гласа за Canon G12.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: apollo   
Дата:   18-10-10 14:28

Между другото Никон Д40 си снима много добре... поне съм го имал [smilie5] [smilie3]

А този Канон Г12 може да кандидатства за лидер по набутвация [smilie24] [smilie23] [smilie18] [smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: vnvas   
Дата:   18-10-10 14:50

Той Д40 може да е снимал добре при теб , но при @Mec не е така[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: Orlin   
Дата:   18-10-10 15:12

Батко, не е необходимо всеки да си задава същите въпроси, които и ти.
Всеки апарат си има поле на приложение и ако на един не му харесва, за друг е идеален вариант.

lvs
Основният въпрос, който трябва да си зададеш е какво искаш да постигнеш с този фотоапарат и кои са твоите приоритети. Не на последно място, дали си готов да даваш сериозни суми за обективи, ако искаш да имаш по-добри и по-качествени.

Колегите са го казали - компактният апарат има основно предимство да се носи лесно, работи се лесно с него и дава приемливо качество за любителски снимки. Ако снимаш повече семейни снимки и по екскурзии това е идеалното решение.
ДСЛР дава повече качество но на друга цена и за сметка на голямата чанта. Затова немалко фотографи го оставят в къщи и вземат сапунерката като тръгнат на екскурзия, където нямат намерение да снимат шедьоври.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: Mec   
Дата:   18-10-10 15:24

Орлин изпорти работата с тия пусти скъпи обективи. Сега вече е ясно че ще си купи пак пунче.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: Mec   
Дата:   18-10-10 15:31

Обаче да знаеш че със сапунерката ще ти прегарят много по-често по-светлите части от кадъра, отколкото с ДСЛР-а.
Ако някой продавач се опитва да твърди обратното, то тогава бягай бързо надалече от него.
Пример за прегоряло:


https://photo-forum.net/static/forum/2010-10/elyg5380.JPG



кликни на линка да я скиваш по-голяма, как е прегоряло по кожата, направо неспасяемо е
http://img820.imageshack.us/img820/9278/sdeteto.jpg



знаеш ли как ще те е яд после че си си купил пак сапунерка, а?



Публикацията е редактирана (18-10-10 15:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: lvs   
Дата:   18-10-10 16:45

На мен апарата ми трябва точно за това.Семейни снимки,снимки от екскурзии и събирания с приятели.G12 ще ми бъде много по удобен като размери.Просто се чудя дали качеството на снимките ще е добро и дали са оправдани парите.Много хора ми казаха че съм луд да давам такива пари за сапунерка.Вие как мислите заслужава ли си?Иска ми се избора да ми е G12.Някак по ми харесва.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: wiseacre   
Дата:   18-10-10 17:03

Щом "по ти харесва" - това е твоят апарат.
Вече си го избрал, отивай и купувай.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: vnvas   
Дата:   18-10-10 17:23

@Мес - ти ми дай каката , нищо че е малко изгоряла....ще изгори съвсем[smilie10] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: burningice   
Дата:   18-10-10 17:39

Оли-Пенчо+палачинка, хем не е сапунер, хем е компактен.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: georgivelev   
Дата:   18-10-10 17:53

Едно време имаше поговорка, човек и добре да живее, купува си DSLR. Днес и добре да живее, купува си Full Frame. Това сапунерката вече не е фотоапарат, по-добре си снимай с джиесема и не си троши парите за глупости.

Знам, че е доста крайно мнението ми, но ако си вземеш DSLR, дори и в най-ниския клас, няма да съжаляваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: vnvas   
Дата:   18-10-10 18:11

Абе то както е тръгнала темата , я момчето да си вземе един хубав джисием. Хем ще си говори хем ще си снима и като се научи да снима с джисиема тогава да скача на сапунерка....[smilie18]

btw. Кво им е на джисиемите - я какво портретче съм избацал. Това верно отвява секви сапуни и дори дизелари от началното у-ще[smilie3]
Линка фулл

https://photo-forum.net/static/forum/2010-10/mcta2779.JPG


http://s55.radikal.ru/i147/1010/4e/429e96964fd9.jpg




Публикацията е редактирана (18-10-10 18:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: Mec   
Дата:   18-10-10 19:16

lvs
купи се един Сони Некс3 с тънкия обектив (палачинка) , с него поне ще имаш голям матричен сензор колкото на ДСЛР формат APS-C или 24 на 16 мм.
Иначе виж му размерите на матричния сензор на тоя Г12, какъв е миниатюрен като бебешки нокът.

Днес пак гледах в една витрина едно такова Сони ама с по-големия обектив. То тънко тяло, като за в джоба направо ако е с палачинката.
Лошото му е само че ако тръгнеш да искаш да му слагаш по-дълъг обектив и става смешно.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: lvs   
Дата:   18-10-10 19:40

Може би трябваше да задам въпроса си по друг начин защото не всички отговори ми допадат без да се сърдите.Ще остана ли доволен от G12?

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: victory13   
Дата:   18-10-10 19:48

ъпсурд...
писал съм ти от какво ще останеш доволен [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: emo1   
Дата:   18-10-10 19:52

ДСЛР си е сложна машинка, особено ако нямаш опит!
Има си една голяма книжка и колкото и да я четеш осъзнаваш, колко много не разбираш.[smile]



Публикацията е редактирана (11-02-11 18:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: victory13   
Дата:   18-10-10 19:56

абе човека пита за сапунерка на авто режим, вие го забихте в дслр-и, равове, обективи, карти и прочие... и тая тема уйде та се не видя...
и са кой дслр да си вземе със зеленото бутонче [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: Mec   
Дата:   18-10-10 19:58

Ти си знаеш най-добре.
Ако имаш излишни пари за харчене и ако някой продавач или симпатична продавачка съумеят да ти внушат че и с това се правят снимки, може и да си мислиш после че си доволен.

Аз имам един обектив 70-300мм но съм пуснал тема за тестове на друг 55-300мм въпреки че знам че най-новият 70-300мм Тамрон +\- 750гр ще е най-добър на 300мм, пак не ми се носи по тежък обектив от около 500гр, понеже този дето го имам сега е толкова и ми се вижда доста тежък за мъкнене насам натам.
Та всеки си преценява по някакви си негови критерии, които не са свързани задължително с качеството на снимките.

На твое място бих се опитам първо да се самоубедя че, качеството на снимките няма никакво значение. След това ще си внуша че, като знам че ще мога да се оправдая че Г12 струва колкото един ДСЛР, значи познатите ми няма да посмеят да ми правят забележки относно снимките понеже ще си мислят че щом е скъпо, значи задължително е качествено.
Абе има хиляди начини да си купиш Лада, да си я боядисаш по-иначе, да й закачиш спойлери и разни други пластмаси и да си представяш че караш някаква по-така кола, що не ?
Аз като гледам при мене разни бяли мъже с негърки, пък и те жена си имат, кво толкова ... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: satyno   
Дата:   18-10-10 21:35

Каквото и да си вземеш ще е набутвация, ако останеш със сегашните знания за техниката, с която разполагаш. Дай например сегашното си апаратче на appolo и ще видиш какви кадри би изкарал-)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: A.C.N.   
Дата:   18-10-10 22:30

SX200is е много хубава сапунерка,ако имаш търпение да разучиш апаратчето, ще ти хареса. Ползвай ПРОГРАМА и осреднено измерване с приоритет на центъра.За светкавицата има много положения, които можеш да използваш.Ако чак толкова те дразни този прословут шум, снимай на 80-100 ИСО, ама според мен не му обръщай внимание.По скъп апарат няма да ти донесе кой-знае колко по-качествени снимки за спомен.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: satyno   
Дата:   19-10-10 00:13

Това е група от снимащи с твоя апарат. Хвърлих един поглед и на ревюто на канончето - наистина е хубаво!


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: lvs   
Дата:   20-10-10 17:15

Хора давайте мнения и съвети.Какво да избера в крайна сметка

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: shsphoto   
Дата:   20-10-10 22:50

А защо не погледнеш Canon S95/S90 - големината на сензора им е колкото на G11/G12, няма оптичен визьор и зума е 3.7х вместо 5х, но като пари е доста по-малко и е доста по компактин от G серията.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: Mec   
Дата:   20-10-10 22:56

Канан 500Д, кво друго ?

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми да избера!
Автор: Suggs   
Дата:   21-10-10 09:05

lvs написа:

> Хора давайте мнения и съвети.Какво да избера в крайна сметка

В крайна сметка ще си купиш DSLR [smile] .
Въпросът е дали преди това ще станеш собственик на G12, ще се разочароваш от него, и ще го продадеш в Базара на загуба.
Парите са си твои, ти решаваш [smile] .

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »