Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  7  8  9  10 ..  20 ..  24  25     всички  напред  последна
 Re: М 9
Автор: джъмбо   
Дата:   26-09-10 15:03

ето тестови снимки за нейвито да се радва и да има за какво още да пише


http://commondatastorage.googleapis.com/static.panoramio.com/photos/original/35362533.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: navy   
Дата:   26-09-10 15:32

Накефи ме лаф-а "аристократически дефокус" [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: MartenBG   
Дата:   26-09-10 15:40

http://www.buzzfoto.com/2007/10/seal/seal-and-his-leica/

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: джъмбо   
Дата:   26-09-10 15:42

горби....
ти от къде знаеш че юри няма????

да речем че има а [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: TonevJr   
Дата:   26-09-10 15:52

MartenBg, в нет-а попаднах в блог-а на някакъв фотограф,който е снимал част от турнето на Сийл.Отишъл с неговата М8...и оп изненада.Сийл му връчил м9+Нокт да си щрака...добри снимки беше направил![smilie24]

Едит:Не го четох тук,но е същият текст и снимки![beer]
http://blog.leica-camera.com/guest-blog-post/seals-europe-tour-through-the-leica-m9/




Публикацията е редактирана (26-09-10 15:58)

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: kapitancho   
Дата:   26-09-10 15:53

Ако някоя фирма имаше смелост да пусне цифров телеметричен за към 2-3 хил. лева, щеше да стане весело, но засега пустата скъпотия на Лайките възспира много хора... даже дори да събереш стотинки за тяло, после не остават за обективи [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: antonio.caro   
Дата:   26-09-10 15:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: navy   
Дата:   26-09-10 16:03

Капитанчо, скоро ще има такива цифраци [smilie3]
Обаче новото фуджи наистина кефи...



Публикацията е редактирана (26-09-10 16:03)

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: джъмбо   
Дата:   26-09-10 16:06

нито си го виждал нито си го пипал ама кефи... странна философия....

ма те сума народ ги кефят калашниците без да са ги пипали [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: nsirakov   
Дата:   26-09-10 16:10

джъмбо и аз не съм те пипал... ама ме кефиш :)

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: navy   
Дата:   26-09-10 16:14

[smilie18]

Ами Джъмбо... малко логика ако вкараш ще разбереш.

С такива камери сме снимали доста. Фуджи ни предлага същата емоция от 'едно време', но в цифров вариант. Какъв е проблема във философията, не разбирам...
Това да не е някой извънземна технология, че трябва задължително да сме пипнали ТОЧНО това фуджи за да знаем какво е да снимаш с компактна камера [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: next_time   
Дата:   26-09-10 16:19

Че Юри има лайка има, дори два от моите обективи са при него с тенденция да станат негови

НО ... мисля че и от двете страни се правят сериозни опити темата да се превърне в разпра на лична основа.Хора какво има да делим.Всеки си е направил избор на базата на интереси, финансово състояние, та ако щете и образование и възпитание.Във всеки един момент всичко може да се промени, да направиш друг избор, по-добър или по-лош и да си по-щаслив или по-нещастен.Всички пишещи в тази тема са сменили много техника, всеки е променял представата си кой е "най-добрия" обектив.Защо просто не се отпуснете и да гледате по-ведро на живота.Оптиката на лайка е най-добрата, но това не означава че снимките правени с М-системата са най-добрите, което пък не означава че това трябва да ме прави нещастен.

Лайка наистина се превръща в стил на живот, или по-скоро във възприемане на някакви основни принципи за определяне на стоиностните неща (не по принцип а за отделния човек).Аз например покраи лайките предтанах да си нося часовника - средна работа часовник почти 1000лв. , но като го отвориха да му сменят батерията и като видях че под стоманения корпус и сапфиркристалното стъкло има някакъв пласмасов чип ... Престанах да нося маратонки защото са синтетика, сега купувам само кожа.Оглеждам се класическа кола без електроника.Мисля да си купя грамофон и т.н.
Всичко това не е нито хубаво нито лошо, нито е за хвалене нито за срам, просто е нещо което ми носи удоволствие и не мисля че трябва да се хиперболизира.Минимализма и качеството на Лайка за мен е една отмора от технологичното ми ежедневие, НО всеки има право да избере друг начин за отмора без той да е по-лош от моя.

ПП. Вчера ходих на кино 3Д и се зареках повече да не повторя.Не че е лошо, но НА МЕН повече ми допада обикновенното.
А за да не ме обвините в крайно лайкофилство - снимам и с други апарати, дори и с никон.

[beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: джъмбо   
Дата:   26-09-10 16:19

какво от едно време???
сапунерка с голяма матрица... нямаш телеметър нямаш сменяема оптика....
все едно една коника хексар и толкова...

един некст или пен ще ти дадат повече емоция от това фуджи

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: navy   
Дата:   26-09-10 16:24

Мне, това е като Х1, само че по хубаво [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: джъмбо   
Дата:   26-09-10 16:28

ами ето доказателство... за пореден път гледаш нещо на картинка и веднага твърдиш че е по-добро

не нещо което си пипнал и направил 100-200 различни кадъра в различни ситуации

ама тебе си те знаем.... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] забавен си спор няма

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: navy   
Дата:   26-09-10 16:30

Автор: next_time
Дата: 26-09-10 16:19

Лайка наистина се превръща в стил на живот, или по-скоро във възприемане на някакви основни принципи за определяне на стоиностните неща (не по принцип а за отделния човек).Аз например покраи лайките предтанах да си нося часовника - средна работа часовник почти 1000лв. , но като го отвориха да му сменят батерията и като видях че под стоманения корпус и сапфиркристалното стъкло има някакъв пласмасов чип ... Престанах да нося маратонки защото са синтетика, сега купувам само кожа.Оглеждам се класическа кола без електроника.Мисля да си купя грамофон и т.н.


Стига бе [smilie18]

Само не ми казвай, че изнасяш кенефа на двора [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: next_time   
Дата:   26-09-10 16:37

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Нави няма да го изнасям - просто няма да го внасям.

Но в интерес на истината лятото бях на Бъндерица и незнаино защо ни настаниха в бунгало, та там опцията е външен кенеф.Много му се изкефих, ходих два пъти по голяма нужда и няколко пъти без никаква нужда.Явно това е .... повреда в следствие на радиоактивната лайка с която снимам.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: джъмбо   
Дата:   26-09-10 16:48

отиде темата в кенефа....

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: navy   
Дата:   26-09-10 16:51

А горните ми разсъждения са продиктувани от логиката ми, която от всоя страна се движи от трите ми мозъчни клетки, които имам...
А тя е, че фуджито определено е по красиво на външен вид! Отвсякъде погледнато! Но нека това да е въпрос на вкус де...
Втората причина е матрицата. На лайка не ми харесва, структурата е като на сапунерка, шума на малко по високо исо... изобщо това ЦЦД на толкова много семпли в нет-а ме е дразнело, докато на фуджито определено ще е по качествена матрицата, въпреки, че е кроп!
После четох, че това тяло е проектирано за оптимални резултати със съответния обектив, лещите пред матрицата и т.н. допълнителни подробности, които уж гарантират добро изображение по целия кадър.

Но има време... ще видим. Дори и да не се оправдаят очакванията, никон ще изкарат нещо ново, НЕКС ще пуснат фулфрейм, канон също няма да останат назад...

И това няма да е 7-8к в долари... все пак [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: TonevJr   
Дата:   26-09-10 16:56

То сони+никон+канон няма да толкова![smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: next_time   
Дата:   26-09-10 17:03

Високата цена е нещо лошо ли?

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: navy   
Дата:   26-09-10 17:09

Не, не е лошо, стига да можеш да си го позволиш и да виждаш смисъл от това...
За някои е напълно оправдана покупка [smilie24]

Както ме питат - абе това телешко бонфиле защо го купуваш, 35 лева килото!!!
Ами по 2 причини, защото няма друго толкова яко месо и ... защото знам как да го приготвя така, че да си изядеш пръстите [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: didesignbg   
Дата:   26-09-10 17:14

ай, тоалетната на Бъндерица, никога не съм вярвал, че има човек, който да я хареса.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: vikitovikito   
Дата:   26-09-10 17:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: canonio   
Дата:   26-09-10 17:43

Сашо, един кадър или има аберации или няма. Само за това, че съм го посочил, нараних суетните души на господата "хай стАндарт"... Става нещо като при онези новобогаташи, дето не дават мигач, щото не са длъжни да казват къде отиват... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Има един факт обаче - снимка с аберации е пусната в обща тема на фотофорум... самото обстоятелство предполага някой да я забележи и да каже нещо за нея.А кой колко печели и каква колекция от техника има, не може да бъде никаква причина аз да му се мазня, да му хваля нещата или да внимавам какво говоря...
И ако се зачетете назад в темата, ще откриете, че се обадих чаааааааак на кадъра с аберациите, просто защото ми направи впечатление...Надали е да се заяждам с някого...
Мнението ми не съдържаше лична обида, а лесно може да се проследи реакцията на хората после.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  7  8  9  10 ..  20 ..  24  25     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »