Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Снимане на картини
Автор: didesignbg   
Дата:   17-10-10 16:12

оли 8080, хич не е сапунер.
А тая глупост дето я препоръчвате да снима вкъщи до прозореца с зададен бял баланс за слънчево, ще направи такива синьо-зелени бози, че няма да си ги познае.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на картини
Автор: exile   
Дата:   17-10-10 16:13

Няма абсолютно нищо лошо или неправилно в снимането на картини на естетсвена слънчева светлина за тези цели, дори напротив.

Иначе ще дойде някой с две дайнафоски, дето само от настройката на интензитета цветната им температура варира в едни плашещи за цветопредаването граници, пък да не говорим като цяло за спектъра и това как се държат различните пигменти... И за какъв?... После в нета 400 пиксела по дългата страна, за цвят в случая не може да става въпрос като цяло... За търсене на наистина контролиран резултат можем да говорим като стане въпрос на големи като обем поръчки с десетки картини, като трябва това да се печата и то не къде да е и не какво да е. И тогава дайнафоските отпадат от раз, а от там нататък бюджетът става твърде неограничен. [smile]

luboar [smilie24]

ПП: didesignbg също е прав, една сива карта в картинката ще направи нещата далеч по-приятни, а струва 20 лева въпросната. И не се иска диплома за да я ползваш...



Публикацията е редактирана (17-10-10 16:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на картини
Автор: landstar   
Дата:   17-10-10 18:02

ИКЗАЙЛ, ТОЛКОВА ЛИ СА ЗАЛЕ ДИНАФОС? АЗ МИСЛЕХ СКОРО ДА СЕ ПООБОРУДВАМ, ТИ МЕ шОКИРАш?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на картини
Автор: exile   
Дата:   17-10-10 18:06

Ми зависи за какво са ти и колко снимаш... За сериозни репродукции на картини остро не стават, просто съм ги ползвал за което и аз си знам колко постпроцесинг ми костваше.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »