Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Снимане на картини
Автор: CvetaG   
Дата:   13-10-10 14:23

Здравейте, възнамерявам да открия арт галерия. Мога ли да се обърна към някого тук (ако правилата го допускат) за заснемане на картините. Необходимото качество е за публикуване в Интернет. Бюджета ми е ограничен, но става дума за постоянен ангажимент на фотограф към галерията, вероятно 1 път месечно. Имам възможност да нося картините в студио. Благодаря!


Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на картини
Автор: MauMyHa   
Дата:   13-10-10 14:48

Може ли да предложа себе си и техниката ми за подобна услуга. Снимам на майка ми картините и много доволна[smilie5] Правя ги като репродукций без да ги слагам да стенд-статив[smilie5]
И няма да ви разочаровам [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на картини
Автор: GenaDP   
Дата:   13-10-10 14:51

И галерията ще е в Долни Тръмбеш, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на картини
Автор: navy   
Дата:   13-10-10 14:54

Мне, в ИНТЕРНЕТ [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на картини
Автор: didesignbg   
Дата:   13-10-10 14:59

Важното е репродукций да има [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на картини
Автор: serjy   
Дата:   13-10-10 15:07

я си ги снимай сам, че тия снимки ще са произведения на изкуството и фотографчето може да те дой цял живот за авторските права [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на картини
Автор: GenaDP   
Дата:   13-10-10 15:12

фотографчето може да те дой цял живот

Тва "дой" някъв нов жаргон за онождане ли е? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на картини
Автор: мара   
Дата:   13-10-10 15:44

аз още не съм видяла някой да може да ми направи по-добри репродукции от тия, дето сама си правя. в тоя ред на мисли...не мога да поема такъв ангажимент[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на картини
Автор: nik1   
Дата:   13-10-10 15:59

мара написа:

> аз още не съм видяла някой да може да ми направи по-добри
> репродукции от тия, дето сама си правя. в тоя ред на мисли...не
> мога да поема такъв ангажимент[smilie5]


`Ми кЪт си кьорава...

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на картини
Автор: fotorafi   
Дата:   16-10-10 18:53

Мара ела у нас,ще те почерпя с ирландско кафе и да ти покажа цветни диапозитиви на маслени картини от Светлин Русев, Майстора, Едмонд Демирджиян, Стоян Венев и други художници. В тъмни изложбени зали,музеи...Снимани с 4 светкавици[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на картини
Автор: vikitovikito   
Дата:   16-10-10 19:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на картини
Автор: мара   
Дата:   16-10-10 19:03

и защо? яз си ги снимам дето ми е лесно и стават екстра [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на картини
Автор: Jim__Beam   
Дата:   16-10-10 19:11

Няма дума в българския език , която в множествено число да завършва на "Й".....[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на картини
Автор: luboar   
Дата:   16-10-10 20:10

Цвета,
Ако снимките са само за нет-а, си намери цифров апарат от нисък клас, 200-300 лева.

(препоръчвам сапунерка Канон)

Сложи картината до прозорец.

(на около 1-2ва метра, така, че светлината да пада на около 45-90 градуса върху нея, странична-дифузна)

Изключи светкавицата, и снимай. По този начин ще имаш хубава фактура на картината, и реални цветове. Използвай бял баланс на светлината - "sunny", така цветовете които виждаш в момента ше са най-близко до резултата.

Ако не се справиш, обади ми се. Ще ти покажа как става.
л.


Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на картини
Автор: enike   
Дата:   16-10-10 20:13

[smilie24] luboar

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на картини
Автор: lans   
Дата:   16-10-10 20:55

[smilie24] luboar

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на картини
Автор: J0R0   
Дата:   16-10-10 21:24

[smilie24] luboar

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на картини
Автор: vikitovikito   
Дата:   16-10-10 21:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на картини
Автор: jivar   
Дата:   17-10-10 00:20

[smilie19] [smilie19] [smilie19]

БОЖЕ,БОЖЕ, СЛЕЗ И СИ ПРИБИРИ ВЕРЕСИИТЕ!

[smilie7]

Тук се налага мнение,че щом е за ИН, няма нужда от професионално направена фоторепродукция - !??
Ами нали CvetaG иска да заинтригува потенциални клиенти ...
Много уважавам схемата - снимки при налично осветление,
дори това е домашно в курсовете, които организирам, но да се препоръчва за репродукции на произведения на изкуството, извинявайте, но звучи много несериозно.
В единични случаи може да свърши работа, но системно...
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

CvetaG, имаш Л.С.



Публикацията е редактирана (17-10-10 00:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на картини
Автор: navy   
Дата:   17-10-10 00:57


Профил на CvetaG
Регистриран :
13.03.2009 09:39
Посл.влизал :
14.10.2010 21:25
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на картини
Автор: vladihg   
Дата:   17-10-10 08:08

Към това което е писал Любоар - допълнение:
-ползвай статив и апарата винаги да щрака на самоснимачка за да няма "размазване" на снимките, добре е да се ползва и цветна таблица сложена до картината за да си правиш справка на РСто дали са достоверни цветовете и евентуално да ги коригираш[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на картини
Автор: deadlirics   
Дата:   17-10-10 15:14

Много странно!!!!. Жената иска да наеме фотограф а вие я учите как да снима. Не ви се работи или е по лесно да кажете как (не) се прави. И после що секи зел дслр и снима. Ми ще снима като няма кой.



Публикацията е редактирана (17-10-10 15:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на картини
Автор: мара   
Дата:   17-10-10 15:21

хората от добро сърце искат да й спестят някой лев. и милион глупости...
luboar [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на картини
Автор: deadlirics   
Дата:   17-10-10 15:47

Ами то е лесно. Наемаш човек, върши ти работа и му плащаш. Така ти остава време да се занимаваш с твоите неща.
Другия вариант е : наемаш човек, не ти върши работа не му плащаш и наемаш друг които върши работа.
За всичко останало си има договори.



Публикацията е редактирана (17-10-10 15:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на картини
Автор: мара   
Дата:   17-10-10 16:02

мене така преди 3 години ми напрайха покрива...ай нема нужда[smilie18] . сега любимият сам си го прай, та да знае, че е направено. абе знам оная велика приказка, дет ние българите от сичко разбираме, ама зарад прословутите репродукции изобщо се заех със снимане. ако някой не вярва, имам разни албуми с репродукции у фотозоната - да гледа. и си личи кое аз съм прайла, кое - не. всичко е в моя полза. с прост сапунер оли 8080

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на картини
Автор: didesignbg   
Дата:   17-10-10 16:12

оли 8080, хич не е сапунер.
А тая глупост дето я препоръчвате да снима вкъщи до прозореца с зададен бял баланс за слънчево, ще направи такива синьо-зелени бози, че няма да си ги познае.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на картини
Автор: exile   
Дата:   17-10-10 16:13

Няма абсолютно нищо лошо или неправилно в снимането на картини на естетсвена слънчева светлина за тези цели, дори напротив.

Иначе ще дойде някой с две дайнафоски, дето само от настройката на интензитета цветната им температура варира в едни плашещи за цветопредаването граници, пък да не говорим като цяло за спектъра и това как се държат различните пигменти... И за какъв?... После в нета 400 пиксела по дългата страна, за цвят в случая не може да става въпрос като цяло... За търсене на наистина контролиран резултат можем да говорим като стане въпрос на големи като обем поръчки с десетки картини, като трябва това да се печата и то не къде да е и не какво да е. И тогава дайнафоските отпадат от раз, а от там нататък бюджетът става твърде неограничен. [smile]

luboar [smilie24]

ПП: didesignbg също е прав, една сива карта в картинката ще направи нещата далеч по-приятни, а струва 20 лева въпросната. И не се иска диплома за да я ползваш...



Публикацията е редактирана (17-10-10 16:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на картини
Автор: landstar   
Дата:   17-10-10 18:02

ИКЗАЙЛ, ТОЛКОВА ЛИ СА ЗАЛЕ ДИНАФОС? АЗ МИСЛЕХ СКОРО ДА СЕ ПООБОРУДВАМ, ТИ МЕ шОКИРАш?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на картини
Автор: exile   
Дата:   17-10-10 18:06

Ми зависи за какво са ти и колко снимаш... За сериозни репродукции на картини остро не стават, просто съм ги ползвал за което и аз си знам колко постпроцесинг ми костваше.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »