Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  19  20  21 ..  24  25     всички  напред  последна
 Re: М 9
Автор: MartenBG   
Дата:   12-10-10 08:07

След петата -на тестовата люлка,полюшван от морна гъркиня.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: джъмбо   
Дата:   12-10-10 08:19

ами след петата.... всъщност гледах залеза на брега на морето.... (личи по ниското слънце и дълги сенки)



но учудващо е, че навсякъде хоризонта е относително прав и фокуса е точно плитък... а за сапунерчо да не говорим

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: kapitancho   
Дата:   12-10-10 09:54

Ето на този адрес е бъкано с тестови кадри с М9 + какви ли не обективи. Снимките са малки, но разнообразието е голямо. На китайски е, ама страниците на темата се разбират, така че може да се навигира.

http://jorson.dyndns.org/ognn/viewthread.php?tid=1477&extra=page%3D1&page=8

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: next_time   
Дата:   12-10-10 10:27

М9 = Биг Мак [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: Brummaker   
Дата:   12-10-10 10:53

Ясно, сега разбрах "Лайка концепцията" ... отивам да изям един Мак и да кажа на жената, че я обичам [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: danvan16   
Дата:   12-10-10 13:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: uri64   
Дата:   12-10-10 13:53

.... ... отивам да изям един Мак и да кажа на жената, че я обичам ....

това второто винаги действа..обаче след н-тата година съвместен живот в повечето случаи действа по-точно в посока събуждане на подозрения - "тоя моя кво се е разлигавил сега..или пък да не е лапнал по някоя по-млада..а може да си е купил я обектив, я нов апарат..." [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: danvan16   
Дата:   12-10-10 14:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: nomadsl   
Дата:   12-10-10 15:17

Ето едно ревю от известен автор, който две години се бори с недостатъците на Лайка. Впрочем тук доста детайлно ги описва.

http://web.mac.com/kamberm/Leica_M8_Field_Test,_Iraq/Page_1.html



Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: джъмбо   
Дата:   12-10-10 15:25

само дето говори за М8... който все пак е първи опит

че камерата си има недостатъци никой не го оспорва... не знам къде се е породило мнението, че това е бест оф дъ бест....

аз съм си намерил за себе си нейните достойнства и сегашният ми начин на снимане и ме устройва...

който иска да търси под вола теле да го прави другаде... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: uri64   
Дата:   12-10-10 16:28

.... не знам къде се е породило мнението, че това е бест оф дъ бест....

Може да идва от многознайкото Кен, който след дълги години пеене на химни за техниката с марка Никон в последно време заявява, че "М9 е най-добрата съвременна цифрова камера и точка по въпроса".

То е ясно, че идеалната камера не съществува (още). Дори и да я измислят и конструират, нарочно няма да я пуснат в продажба щото ще убият пазара.
Но истината е, че човек като подържи известно време Лайка М в ръцете си и поснима с нея, остава мнооого приятно изненадан (меко казано)..тук не говорим доколко въпросният индивид е способен да ражда шедьоври с всеки свой кадър..
Абе въобще [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: antonio.caro   
Дата:   12-10-10 16:48

Какво да ви кажа - бях на среща с нашия обичан Николай Събев... и щракнах няколко пъти на посоки с неговата още по-обичана МР на скорост 1/8 и 1/15.
Ми "моя" Цайс е все едно скина... МР-то не мърда... неговата вяра...

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: uri64   
Дата:   12-10-10 17:41

Маай го цайса и идвай от тъмната страна [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: джъмбо   
Дата:   12-10-10 17:48

цайса е с огромен визьор [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: uri64   
Дата:   12-10-10 17:50

Е, да...бях погледнал веднъж през визьор на Цайс - тоя на Брума, по време на Асеновградстия пленер ими се стори кристал...

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: Brummaker   
Дата:   12-10-10 17:57

ако се използва по предназначение - тоест за снимане, а не за чупене на орехи ...например : нищо не може да се сравни с визьора на Цайса !

ако беше от фрезовано тяло това щеше да е най-добрата телеметричка евър !

просто защото можеше да се използва и не по предназначение а ...да чупи човек орехи ...например [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: antonio.caro   
Дата:   12-10-10 18:06

Тъмната страна, та тъмната страна...
Ще си карам със светлия визьор...
Оня ден ме питаха това дали не било практика. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: bgprinter   
Дата:   12-10-10 18:08

"То е ясно, че идеалната камера не съществува (още). "


Идеалната камера съществува и то доста отдавна. Носи имена като Цайс, Канон, Ролай, Мамия, Никон, Контакс, Лайка, Пентакс дори ФЕД или Зорки.

Но всички хора са различни а от там и разбиранията им за идеално.
Един френски известен фотограф е намирал светломера за изгъзица. Има и други примери. Е как ще бъде убеден този със светломера, че примерно един Канон ЕОС 1В е идеалният апарат?

Някои смятат че иделаният апарат е тип камера обскура - предава "най-обективно" без обектив околния свят... [smilie18] [smilie18]

Разни хора, разни идеали.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: uri64   
Дата:   12-10-10 18:12

тъй, тъй [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: MartenBG   
Дата:   13-10-10 11:59

Та, за М9.
Преди две години всички са изразявали бурни съмнения че Лайка ще успеят да поставят ФФ матрица в камерата ,без това да се отрази гадно на кадъра.
Значи става въпрос за 2007 че дори 2008 година.
И виждаме че независимо от хилядите многознайковци и критици,немските инженери имат 5+ за решението на задачата.С обичайния си педантизъм събират клеймовете по М9 от пускането и на пазара и подготвят новите ъпдейти на софтуера.Значи става въпрос за софтуер вече.Не за хард,не за визия,не за дизайн и удобство,за простотата и т.н. на концепцията.

Така че хубаво е да гледаме реално на нещата.Повечето от пишещите тук сме работници.Знаем че за да се получи нещо хубаво,са нужни много ум и усилия.Немските инженери ги полагат своевременно и както трябва.


А относно какво ще се случи с М9 след 50 години?
Това,което ще се случи и на марковете,никоните,това ще се случи и с тази дигиталка.Сигурно ще бъдат отвяти от новите технологии.

Предимствата на Лайка даже не са в стругованото тяло.Но за да се разберат,това следва да се коментира между хора,които имат нужда от такива удобства когато фотографират.За тези ,които не считат предимствата на Лайка за удобства,си има други търговски решения,достатъчно сполучливи в тяхната област и с особена полезност за тези които търсят нещо друго.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: MartenBG   
Дата:   13-10-10 12:04

Бях в Гръчко за два дни и аз след Джъмбича,но с МП,не с М9.Така че вода,риби и зехтин на филмов кадър някога когато го проявя и както го проявя...ще бъдат споделени кадри тук:)
Стартирана е бета версията на еконт офиси в Гърция,та трябваше да подготвям алфа репортажи:)))) Отсега съм се записал да ми доставят прясна риба от островите,както и от оня зехтин,дето можеш да го пиеш направо,толкова е чист и без добавки и консерванти.

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: джъмбо   
Дата:   13-10-10 12:14

зехтинец и аз си взех направо от малка работилничка на тасос... както и прословутото сладко от зелени смокини залято с еко тасоски мед (но за мое нещастие го подарих на разни хубави жени.... макар честно казано жените да имат и без това достатъчно сладост в себе си)

ето една снимка с М9 разбира се на 100 метра от работилничката за зехтин

малко е мазничка ама то сигурно щото зехтинеца влияе


http://jumboland.org/cp/albums/userpics/10001/L1001688.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: uri64   
Дата:   13-10-10 12:21

ммммм островите...с изключение на воаяжа до Санторини през май, тая година тотално се разминах с тях по обективни и субективни причини[smilie8] ...

а, това е интересна аналогия - след като си бил по островите (и в никакъв случай по Халкидики), дали ще ти се ходи пак по БГ черноморието от сорта на СозополоНесебърскоСл.БряговоПриморско е малко като ако си снимал с апарат от М серията дали пак ще ти се снима с цифрак Каноникон? [smilie11]....

Миналата година като разказвах че сме били с фамилията в Гърция (о. Самотраки - един от най-малко туристическите, но пък най-зеленият от всички острови) веднага ме попитаха "На кой ръкав?", като че Гърция е само Халкидики...бляк...

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: джъмбо   
Дата:   13-10-10 12:28

ех санторини.... какато казах стискам палци 1-6 май пак да съм там... ако ще и със самолет да ида

Отговори на това съобщение
 Re: М 9
Автор: MartenBG   
Дата:   13-10-10 14:10

Вече си осигурих 12 мм обективна причина за гръцките авантюри.

Май е време да организирам даване под наем на М-обективи срещу солидни суми за снобски ми работи.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  19  20  21 ..  24  25     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »